Як підібрати колір підлоги, з якими стінами і дверима його поєднувати

Створення інтер’єру — найцікавіша і, мабуть, найскладніше завдання. Треба зробити не тільки красиво і затишно, але ще й зручно, практично. Для цього потрібно чимало знань. У цій статті поговоримо про те, як підібрати колір підлоги, як поєднувати його з іншими елементами — новими і вже наявними. Це далеко не просто.

Як вибрати колір підлоги: однаковий по всій квартирі або різний

В дизайні, як правило, прямої відповіді на поставлені запитання немає. Кожен вибирає те, що йому подобається більше. Конкретно по вибору кольору підлоги є два підходи. Комусь здається правильним підбирати покриття і колір в кожній кімнаті. Своя логіка тут є, особливо якщо в кожному приміщенні в інтер’єрі реалізований свій задум. Але от як об’єднати все в єдину ідею або концепцію — треба думати. У невеликих квартирах це складно. Простіше, якщо хоча б пів загальний.

kak podobrat cvet pola, s kakimi stenami i dveryami ego sochetat Як підібрати колір підлоги, з якими стінами і дверима його поєднуватиЯк підібрати колір підлоги: спочатку треба вирішити буде він у вас однаковим по всій квартирі або в кожній кімнаті свій

Інший підхід можна назвати протилежним. В приміщеннях спеціального призначення, підлогу підбирають під «місцеву» обстановку. До таких приміщень відносяться кухня, може, частина передпокої біля дверей. Можуть виділити дитячу для маленької дитини. По всій решті площі підлогове покриття однакове. Ця ідея непогана, так як саме підлогове покриття є об’єднуючим. Але як підібрати колір підлоги в такому випадку, адже обстановка в різних приміщеннях різна? Найчастіше використовують нейтральні неяскраві і ненасичені кольори, які є просто фоном.

Як підібрати колір підлоги: загальна методика

Є дві ситуації при виборі підлоги. Перша, коли інтер’єр створюється заново. У цьому випадку підлогу, стіни, стелю беруться за основу, а вже до них підбирають всі інші деталі і компоненти. Друга ситуація, це коли деякі предмети залишаються. Тоді при підборі доведеться враховувати і їх. Це ускладнює завдання. Тим не менш, є кілька правил, яких варто дотримуватися.

kak podobrat cvet pola, s kakimi stenami i dveryami ego sochetat1 Як підібрати колір підлоги, з якими стінами і дверима його поєднуватиПерш за все слід звертати увагу на поєднання кольорів підлоги і стін

Основні правила для дизайну

Перше і головне — це правило трьох кольорів. Щоб інтер’єр не був перевантаженим, квітів має бути не більше трьох. Є поєднання чотирьох і п’яти кольорів, але для новачка це складне завдання. Тому краще обмежитися трьома. Це не так мало, як здається. Тому що чорний, білий і сірий в ці три кольори не входять. Вони називаються монохромними і добре поєднуються з усіма. Інші кольори ахроматичні — можуть бути представлені декількома відтінками. Так що варіантів і справді чимало.

Друге плавило називають правилом трикутника. Щодо дизайну його можна зрозуміти так: кольори повинні бути присутніми в інтер’єрі в різному обсязі. Їх поділяють на три групи: основний, додатковий та акцентний. Основного кольору багато — це як раз можуть бути підлога і стіни. Стеля зазвичай білого кольору і його в розрахунок не беруть. Додаткові кольори — меблі, текстиль. Акцентні — аксесуари, доповнення і всякі дрібні деталі.

Методика для різних випадків

Як ці правила застосувати до підбору кольору підлоги? Просто. Перед тим як підібрати колір підлоги, подивіться на те, з якими кольорами ви вже визначилися. Якщо їх уже три, то варіантів всього два:

 • Підлога може бути монохромним — сірим, білим або чорним.
 • Можна використовувати вже присутній колір або відтінок.
 • Взагалі, підібрати колір підлоги начебто і нескладно. Палітра не така велика. Якщо ви приблизно визначилися з кольором і типом покриття, спробуйте взяти зразки, які надають багато фірм. Справа в тому, що одне і те ж покриття в оточенні різних предметів виглядає по-різному. Тому краще взяти додому зразки — прикладаючи їх до наявних деталей інтер’єру, визначитись буде простіше.

  kak podobrat cvet pola, s kakimi stenami i dveryami ego sochetat2 Як підібрати колір підлоги, з якими стінами і дверима його поєднуватиНе знаєте як підібрати колір підлоги? Подумайте про світле… з ним простіше працювати

  Що робити, якщо ви тільки плануєте обстановку, але чіткої концепції немає? Як підібрати колір підлоги в такому випадку? Якщо зовсім не знаєте куди рухатися, беріть щось нейтральне, з яким поєднуються всі кольори. У випадку з підлогою, це світло-сірий, неяскраві відтінки коричневого, білий і його відтінки. Можна зробити і коричневий підлогу, але тоді варіантів колірного оформлення залишається менше. Ну, або в такому ж кольорі або його відтінку додасте інші предмети. Двері, наприклад.

  Ще порада. Темний колір підлоги варто робити, тільки якщо ви готові часто прибирати. Пил на темному покритті видно набагато краще ніж на світлому. Наявність фактури значно покращує ситуацію, але пил все-таки видно. Так що насичений темно-коричневий підлогу фактурою деревини — можливе рішення для любителів темного підлоги.

  Колір дверей і підлоги в інтер’єрі: як правильно підбирати

  Деякі вважають, що колір дверей і підлоги має бути однаковим. Це можливий варіант, але необов’язковий. Можуть бути однаковими двері і плінтуса, але це теж не правило. Плінтуси можуть бути такими ж, як рамки для картин, наприклад. Або того ж кольору, як штори. Але, все-таки, частіше їх підбирають під колір дверей.

  kak podobrat cvet pola, s kakimi stenami i dveryami ego sochetat3 Як підібрати колір підлоги, з якими стінами і дверима його поєднуватиКолір дверей далеко не завжди повинен збігатися з кольором підлоги

  При виборі кольору підлоги, спиратися тільки на колір дверей неправильно. Треба враховувати, як мінімум колір стін, а ще освітленість, меблі та всю супутню обстановку. Велику роль відіграє і вибраний стиль. Він задає не тільки колір, але і тип поверхні — глянець або матова. Так, наприклад, для класичних інтер’єрів, частіше застосовують коричневий підлогу. Двері можуть бути темніше або світліше, можуть бути взагалі світлими — білими або трохи з відтінком. Для інтер’єру в скандинавському стилі, навпаки, частіше підлогу можна побачити білий, світло-сірий, світлу чи пофарбовані деревину. Двері ж при цьому або білі, або «дерев’яні». Знову-таки залежить від інших елементів інтер’єру.

  Світлий підлога

  Світлий підлогу гарний у будь-якому разі, особливо в невеликих або темних приміщеннях. При такому розкладі, можна взагалі, підлога, стіни і двері оформити в одній гамі. Наприклад, все зробити світло-сірим, білим або бежевим, але для всіх «частин» використовувати різні відтінки. Такий варіант — зі світлими тонами однієї гами — робить приміщення візуально більш просторим і світлим. Цим прийомом можна нівелювати брак денного світла.

  Не знаєте як підібрати колір підлоги в північній кімнаті з невеликими вікнами? Спробуйте зробити саме так: світлі стіни і двері, трохи темніше підлогу. Меблі і трикотаж можуть бути в тій же гамі. Можна акуратно підбирати колірні акценти. Такий інтер’єр спокійний, затишний. Але краще використовувати теплі відтінки. У всякому разі, на північній стороні теплі тони будуть більш приємні.

  Зі світлим підлогою можна ставити темні двері або робити яскраві/темні стіни. Темна чи насичених кольорів меблі, в кімнаті зі світлим підлогою та стінами, теж виглядає непогано. Вся справа в тому, чого ви хочете досягти і що вам подобається. До категорії «світлий підлога» відносять різні кольори.

  Якщо підлога зробити білим, світло-світло-бежевим або світло-сірим

  Якщо говорити про підлогових покриттях, тобто ламінат, вінілова плитка, паркет, які називаються вибілений дуб, бук, норвезька сосна та інші схожі назви. По суті, вони не чисто-білі — присутні відтінки сірого, бежевого, коричневого. Але загальне враження — це саме майже білий підлогу. Він створює відчуття чистоти і простору. Якщо присутній легкий глянець, ще й візуально збільшує простір.

  kak podobrat cvet pola, s kakimi stenami i dveryami ego sochetat4 Як підібрати колір підлоги, з якими стінами і дверима його поєднуватиЗ нейтральним світлим підлогою, можна обстановку підбирати будь-яку

  Можна знайти і однотонний білий, але це не так цікаво, хоча, якщо правильно обіграти, теж буде дуже непогано. Дощана підлога пофарбувати дуже світлою фарбою, якраз і отримаємо те, що підлогові покриття імітують. Як підібрати колір підлоги, якщо не знаєте ще якою буде обстановка? Вибирайте що-то з дуже світлих відтінків. Не прогадаєте, так як він поєднується практично з усім, може бути в будь-якому стилі.

  Стіни пофарбувати в білий

  Якщо зробити білий підлогу і білі стіни, отримаємо спокійний інтер’єр. Він хороший тим, що помінявши текстиль та аксесуари, ви міняєте стилістику. Можна легко міняти настрій. Для деяких, такий інтер’єр може бути нудним, його можна оживити яскравими фрагментами. Білі підлога і стіни — відмінний фон для будь-якого кольору.

  У поєднанні білого підлоги і білих стін, меблі може бути світлою, а може — більш темною. Акценти при цьому будь — чорний, червоний, синій, зелений, жовтий, бузковий, фіолетовий, і т. д. Будь-які інші кольори, які ви хочете бачити у своєму домі. Але не забувайте правило трьох кольорів: не варто додавати більше 3 кольорів. Вони можуть бути у відтінках, але «груп» кольорів повинно бути не більше трьох.

  У поєднанні зі світлими кольоровими стінами

  До білого підлозі додати трохи кольору, пофарбувавши стіни або використавши кольорові чи однотонні шпалери світлих відтінків. Зараз модно робити акцентні стіни, так ось цей прийом добре вписується в такий варіант: білий підлогу і світлі стіни, а акцентна стіна або того кольору, але насичена, або контрастна.

  Не знаєте як підібрати колір підлоги в невеликій квартирі, спробуйте цей варіант. Можна створювати дуже різнопланові інтер’єри, застосовувати різні стилі.

  Якщо додати темної фарби

  Темні стіни з білим підлогою — використовувати такий прийом треба обережно. Занадто легко зробити незатишний інтер’єр. Темні стіни — це сірий, чорний, коричневий насичених відтінків.

  Такі інтер’єри виходять цікавими, але жити в них «важко». Варіант прийнятний тільки в дуже світлих кімнатах з високими стелями. В стандартних квартирах такий прийом використовувати не варто. Так що варіант світла підлога-темні стіни, застосуємо для будинків з високими стелями. І то, для того щоб інтер’єр був не надто важким, двері і меблі повинні бути світлими.

  Кольорові яскраві шпалери або фарба

  Якщо з білим підлогою поєднувати яскраві фарби на стінах, отримаємо світлу і життєрадісну кімнату. Яскраві стіни — це синій, зелений, червоний, рожевий і будь-який інший, який захочете. Ступінь «яскравості» знову-таки за бажанням та/або за призначенням кімнати. Ідеальний варіант для дитячих, хороший для віталень, якщо вам такий варіант подобається. Може мати місце на кухні та у ванній.

  Щоб не вийшло занадто строкато, багато квітів не заважайте, меблі і текстиль стриманих тонів. Аксесуари можуть бути яскравими, але в невеликій кількості. Більше додавайте нейтральних або «розмитих», пастельних відтінків того самого кольору. Тут важливо не переборщити з квітами.

  З якими стінами поєднується сірий підлогу

  Сірий колір теж відноситься до групи хроматичних. Він служить хорошим фоном для практично будь-яких хроматичних кольорів та їх відтінків. Просто слід пам’ятати, що у сірому теж є півтони і відтінки, і він теж може бути теплим, холодним або нейтральним. При виборі кольору стін у поєднанні з сірим підлогою, треба це враховувати.

  Якщо колір стін або меблів у вас вже є як даність, відтінок сірого треба підбирати до цих елементів. Якщо ж ви просто плануєте поки інтер’єр, і вже визначилися з гамою, можна додавати сірий спеціально/усвідомлено. У випадку якщо ви поки не знаєте, які у вас будуть стіни і меблі, найкращий вихід — нейтральний сірий.

  Сірий дуже благородно виглядає з неяскравим рожевим, пастельним відтінком жовтого. У поєднанні з блакитним виходить кілька «прохолодно», але можна додати аксесуари або меблі теплих відтінків, щоб нейтралізувати цей ефект. Поєднувати сірий підлогу з зеленими стінами треба акуратно. Ці два кольори в інтер’єрі подружити важко, хоч і можливо. Але підбирати відтінки треба ретельно, інакше буде незатишно. Може бути навіть певний дисонанс.

  Темне підлогове покриття

  Визначення «темна підлога» дуже розмите. Темним може бути коричневий, чорний, сірий. Чорну підлогу — це для екстремалів, які не бояться експериментів. Але чорний колір на підлозі виглядає тільки в стилях сучасного штибу, в яких меблі лаконічних форм, цікаві світильники і ніякої химерності. Якщо хочете ультра-модний інтер’єр і не знаєте як вибрати колір підлоги, подивіться на чорний або темно-сірий. Можливо, вам сподобається.

  Для того щоб чорну підлогу не створював похмуру атмосферу, стіни роблять білими. Причому саме «білими», без відтінків. Вікна при цьому великі, велика кількість світла від природних джерел — обов’язкова умова. Часто такий інтер’єр застосовують у вітальнях з другим світлом. Таким чином можна оформити кухню, але вона не може бути маленькою і повинно бути багато світла. Дуже багато світла.

  Чорно-білі інтер’єри занадто холодні. Подивитися на них, може, і цікаво і приємно, але от жити — не дуже. З додаванням якогось більш яскравого кольору стає веселіше. Але, звичайно, крім чорного і білого присутній тільки один колір. Часто зустрічається поєднання — чорну підлогу+білі стіни+червоні акценти в меблів.

  Прийнятні яскраві картини на стінах, деякі яскраві аксесуари, але вони вибираються в залежності від стилю і їх не може бути багато. Це яскраві плями, які неминуче привертають увагу.

  Якщо темна підлога — це темно-коричневий, стиль інтер’єру може бути класичним, модерн, арт-деко, сучасним. Одним з найбільш модних кольорів для підлоги є колір венге. Деревина сама дуже дорога, але її імітація доступна.

  Коричневий надає інтер’єру грунтовності, стабільності. І хоч він не монохромний, поєднується майже з усіма кольорами. Так що обмежень за кольором стін, практично немає. Ось тільки темно-коричневий підлогу гарний у просторих світлих приміщеннях. Для стандартних квартир до коричневого підлозі ідеально підійдуть бежеві стіни, кольору топленого молока або вершків. При правильно підібраному освітленні і меблів, навіть невеликі кімнати будуть відчуватися просторими і, в той же час, у них буде затишно.

  Яскраві і соковиті кольори

  Яскраві чисті фарби на підлозі більше характерні для кухні. У житлових приміщеннях гамма, все-таки більш традиційна. Дуже складно підібрати обстановку до зеленого або синього підлозі. Та й не тільки в цьому справа. Підсвідомо ми очікуємо, що стать не має занадто яскравий колір. Це для нас природно і звично. А будь-які яскраві кольори змушують напружитися. Жити в такій обстановці незручно. Не вірите? Закрийте підлогу червоним килимом від стіни до стіни. Через нетривалий період часу, нервова система буде занадто гостро реагувати навіть не безневинні подразники. Темно-синій на підлозі може вганяти в тугу. Тільки зелений під ногами впливає позитивно, але на такій основі важко створити не тільки красивий, але і затишний інтер’єр.

  Не знаєте як підібрати колір підлоги, але хочете, щоб він не був нудним? Зараз багато підлогові покриття роблять брашированными. Такий спосіб обробки є в паркеті, паркетної дошки. Він імітується ламінатом, є в вінілової плитки або лінолеумі. Причому такий ефект роблять не тільки у вибіленому варіанті. Він-то вже звичний. Додають яскраву фарбу, яку потім майже перуть. Виходить такий, приглушений червоний, бордовий, синій підлогу. Виглядає дуже цікаво. Якщо не знаєте як підібрати колір підлоги для створення незвичайного інтер’єру — баршированные покриття з кольором для вас.

  Але справа в тому, що колір, який проглядає в такому покритті, повинен бути і в інших деталях. У меблів, текстилі, в аксесуарах. Але бажано, щоб на підлозі він був не таким насиченим. Тоді кольоровий підлога буде підігрувати, а не буде основним гравцем.

  Яскравий підлога може бути з деревини. Деякі сорти деревини покриті лаком, дають жовтий або оранжевий теплий колір. Виглядає він досить яскраво. Стіни краще вибирати світлі, нейтральних тонів, але теплих відтінків. Ідеальним кольором для стін до жовтого або помаранчевого підлозі буде світлий беж, вершки або топлене молоко. Чисто-білий буде занадто холодним, блакитні або сіруваті відтінки теж мимо. Яскраві стіни — теж явний перебір. Так що варіантів не так вже й багато.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради