Хрущовка 3 х кімнатна квартира планування: дизайн трикімнатної квартири

Незважаючи на велику затребуваність новобудов, багато хто з нас продовжують жити в старих панельних будинках, які серед населення більше відомі як «хрущовки». Трикімнатні квартири в таких будинках зазвичай не відрізняються особливим комфортом і великою площею, тому їх власникам сьогодні доводиться прикладати чимало зусиль, щоб перетворити свої старі незатишні «хрущоби» в стильні і привабливі апартаменти.

Грамотне планування 3-х кімнатної квартири в хрущовці здатна створити чудеса і кардинальним чином змінити загальний вигляд квартири, однак для цього необхідно обов’язково використовувати певні дизайнерські хитрощі і прийоми. У даній статті розглядаються основні види типових планувань хрущовки і всі можливі способи перепланування. Також даються кілька корисних порад з вибору стилю інтер’єру та оздоблення стін, стелі та підлоги.

1a430dc6c64a55285a62ebee2052e926 Хрущовка 3 х кімнатна квартира планування: дизайн трикімнатної квартири

Особливості квартир хрущовок

Всім відомо, що типові хрущовські будинки будувалися в другій половині минулого століття. Оскільки основним завданням було створення недорогого, бюджетного житла, то майже всі хрущовські квартири відрізнялися дуже маленькою квадратурою і досить низькими стелями.

До інших важливих особливостей хрущовок можна також віднести:

 • дуже маленькі за площею кухні;
 • тісні вузькі коридори;
 • невеликі, найчастіше суміщені санвузли.

Крім того, багато будинків такого типу характеризуються дуже низькою тепло – і звукоізоляцією, що робить їх вкрай незручними для комфортного проживання.

Нюанси перепланування

Якщо затівається капітальний ремонт в хрущовської квартирі, то перед створенням дизайн-проекту необхідно обов’язково враховувати кілька важливих правил. По-перше, будь-яка перепланування — це досить радикальний спосіб, що дозволяє не тільки візуально розширити простір, але і кардинальним чином змінити загальну конфігурацію житла. Зрозуміло, змінити загальний метраж приміщення з допомогою перепланування навряд чи комусь вдасться, але значно збільшити корисну площу квартири або найбільш раціонально перерозподілити її цілком реально. Внутрішні перегородки в хрущовських квартирах зазвичай не несуть на собі загального навантаження, тому при необхідності їх можна зносити.

Проте слід мати на увазі, що демонтаж деяких стін категорично забороняється. Наприклад, не можна збільшувати площу санвузла за рахунок житлового простору. Розширити площу ванної кімнати і туалету можна тільки за рахунок технічного приміщення, наприклад, частини передпокою або коморою.

Також категорично забороняється розширювати кухню, якщо вона обладнана газовим приладом. У цьому випадку газову плиту рекомендується замінити на електричний аналог або використовувати для поділу простору легкі розсувні перегородки. Зверніть увагу, що будь-які зміни конфігурації стін і перегородок передбачають обов’язкове створення спеціального проекту для перепланування всього приміщення, оскільки будь-які зміни в загальній конструкції будівлі повинні обов’язково реєструватися відповідними органами.

e1255bfa24a175c356d17250a14ac5d4 Хрущовка 3 х кімнатна квартира планування: дизайн трикімнатної квартири

Види типових планувань хрущовки

Практично всі будинки середини минулого століття були однотипними, однак невеликі відмінності в планувальних рішеннях все ж є.

Залежно від способу розподілу простору архітектори виділяють три основних варіанти планування хрущовки:

 1. Найпоширеніша планування — це по типу книжки. В таких квартирах зазвичай є дві досить просторі кімнати, з’єднані з однією маленькою. Варто зауважити, що для масштабних перетворень це далеко не самий зручний варіант.
 2. Планування за типом сорочечки — це більш виграшна, але рідше зустрічається планувальне рішення. У даному випадку мається одна простора кімната і дві невеликі.
 3. Третій-популярний варіант планування — це «трамвайчик». Кімнати в таких квартирах зазвичай суміжні або прохідні. Щоб зробити таке житло більш комфортним, обов’язково потрібно встановлювати кілька додаткових перегородок.

Зрозуміло, це далеко не всі типові планування хрущовських квартир. Вище ми розглянули лише найбільш часто зустрічаються з них.

03b0c0162c29d006ab46c857384541ff Хрущовка 3 х кімнатна квартира планування: дизайн трикімнатної квартири

Сталінка і брежнєвка

Як відомо, «сталінські» і «брежнєвські» будинку значно відрізняються від малогабаритних хрущовських будівель. “Брежнєвка” по суті являє собою більш вдосконалену і модернізовану версію малометражної хрущовської квартири. Як правило, площа однокімнатної квартири в брежнєвському будинку варіюється в межах від 22 до 47 м2. Кімнати можуть бути як ізольованими, так і прохідними.

Легендарні сталінські квартири не без підстав вважаються найкращим житлом Радянського Союзу. Як правило, в «сталінках» в основному проживали вищі верстви Радянського суспільства, тому планування майже всіх квартир відрізняється підвищеною комфортністю і збільшеною площею.

Окремим різновидом радянських квартир є так звані «ленінградки». Зведені в 70-х і 80-х роках минулого століття, вони відрізняються поліпшеним плануванням і підвищеною шумоізоляцією.

Типовий ленінградський будинок являє собою многоподъездное блочне або панельне будівля, що зовні нагадує витягнутий у довжину корабель або пароплав. Як правило, площа трикімнатних квартир варіюється в межах від 60 до 68 м2, при цьому майже всі житлові приміщення відрізняються великими окремими санвузлами і досить просторими кухнями загальною площею від 8 до 10 м2.

d12f077e39f3454fdf2ddd4002415278 Хрущовка 3 х кімнатна квартира планування: дизайн трикімнатної квартири

Способи перепланування

При капітальному ремонті квартири багато власників хрущовок вдаються до повної або часткової перепланування всього приміщення, оскільки в більшості випадків це майже єдина можливість кардинально поліпшити свої житлові умови.

В даний час дизайнери пропонують досить велика кількість готових планувальних рішень, кожне з яких відрізняється розмірами та розташуванням кімнат. Давайте більш детально розглянемо найбільш популярні і часто зустрічаються варіанти.

Кухня-вітальня

Об’єднання кухні з вітальні можна по праву назвати одним з найбільш актуальних перепланіровочних рішень. Видалення стіни між кухнею і вітальнею дозволяє створити єдиний простір, не переобтяжене зайвими деталями. Збільшена площа кухні надає можливість створити повноцінну обідню зону і гармонійно розмістити в ній всю необхідну побутову техніку.

8be4c4fd28587f1150fd2b32f1f649a3 Хрущовка 3 х кімнатна квартира планування: дизайн трикімнатної квартири

Спальня

Приміщення для сну в багатьох хрущовських квартирах має досить скромні розміри, тому власникам найчастіше доводиться раціонально використовувати кожен міліметр вільного простору. Трохи розширити приміщення для сну можна за рахунок прилеглої кімнати.

Дуже часто спальні в хрущовках мають невелике підсобне приміщення, яке в більшості випадків використовується для зберігання різних господарських речей.

При бажанні кладовое приміщення можна переобладнати в невелику гардеробну кімнату, відокремлену від спальні легкою перегородкою або текстильними шторами. Невелика гардеробна кімната може стати відмінною альтернативою громіздкою шафі, дозволяючи істотно заощадити корисну площу спальні.

d9230ebf1af6028e4a2063376d738c71 Хрущовка 3 х кімнатна квартира планування: дизайн трикімнатної квартири

Коридор та ванна

Головним недоліком багатьох хрущовок є вузькі довгі коридори, в яких практично неможливо розмістити глибокі місткі шафи або будь-яку іншу меблі. Грамотна перепланування трикімнатної квартири з довгим коридором відкриває великі можливості для коригування загальної геометрії простору і для збільшення площі ванної кімнати або суміщеного санвузла. Скоротивши частина площі передпокою, можна значно збільшити ванну кімнату і розмістити на її території великої господарський шафа з пральною машиною. Як правило, така перепланування має безліч нюансів, тому перед проведенням ремонтних робіт необхідно обов’язково проконсультуватися з грамотним фахівцем.

131c793144c9d71b2a70039655c1711f Хрущовка 3 х кімнатна квартира планування: дизайн трикімнатної квартири

Перепланування санвузла та ізолювання суміжних кімнат

У малогабаритних трикімнатних квартирах нерідко застосовуються рішення про перепланування санвузла. Ванна кімната в хрущовках дуже часто має екстремально маленькі розміри, тому при відсутності капітальної несучої стіни її можна поєднати з туалетом. Зазвичай таке планування в технічному плані є нескладною, тому проблеми з її реєстрацією в БТІ навряд чи виникнуть.

Ще одним серйозним недоліком багатьох хрущовок можна назвати суміжні кімнати. Як правило, квартири з суміжними приміщеннями вважаються дуже незручними, особливо якщо вони призначаються для проживання великої родини.

Для ізолювання суміжних кімнат дизайнери радять спорудити вузький коридор з окремим входом в кожне приміщення. Зрозуміло, житлова площа в даному випадку трохи скоротитися, але зате ви отримаєте два повністю ізольованих один від одного приміщення, в одному з яких можна розмістити батьківську спальню, а в іншому — дитячу кімнату або робочий кабінет.

c6ec0fa611e42d0468285c6aa4de587b Хрущовка 3 х кімнатна квартира планування: дизайн трикімнатної квартири

Облаштування квартири

Дизайн інтер’єру трикімнатної квартири містить безліч тонкощів і нюансів, адже грамотно спланований простір потребує дуже скрупульозного оформлення. Далі більш докладно розглянемо тему вибору стильового напряму та оздоблювальних матеріалів.

Вибір стилю інтер’єру

Перше, з чим варто визначитися після закінчення перепланіровочних робіт — це стилістичний напрям. Варіанти дизайну трикімнатних хрущовок вельми різноманітні — інтер’єр можна оформити як у простому мінімалістичному стилі, так і в більш оригінальному і незвичайному (за умови, що будуть дотримані загальні правила дизайну малометражних квартир).

Найбільш широке поширення отримали наступні інтер’єрні жанри:

 • мінімалізм;
 • контемпорарі;
 • хай-тек;
 • модерн;
 • скандинавський стиль;
 • японський стиль.

При виборі стильового напряму важливо враховувати загальну площу приміщення, особливості планування і ваші особисті переваги.

Стіни

Вибір настінного покриття для трикімнатної квартири — процес досить складний, адже в сучасних магазинах представлений величезний асортимент самих різних облицювальних матеріалів для стін.

Найбільш оптимальний вибір для вітальні — це:

 • світлі шпалери на вінілової або флізеліновій основі;
 • декоративна штукатурка світлих пастельних відтінків;
 • рідкі шпалери, по текстурі нагадують шовкову тканину.

Для оформлення стін в кухні, ванній кімнаті або туалеті краще всього використовувати більш вологостійкі матеріали, наприклад, керамічну плитку, мозаїку або водостійку фарбу.

Підлога

Підлогове покриття може бути представлене різними матеріалами.

Найчастіше використовуються такі варіанти:

 • Лінолеум — порівняно недорогий і простий в укладанні матеріал. Випускається в різних колірних варіаціях і може відмінно імітувати такі натуральні поверхні, як камінь, плитку і паркет.
 • Ламінат — більш дороге і довговічне покриття, прекрасно імітує багато цінні породи дерева. Як правило, укладання ламінату — більш складна, однак таке покриття створює теплу і затишну атмосферу.
 • Паркет — зазвичай використовується тільки у вітальні або спальні, оскільки він більш схильний до зовнішнього впливу вологи. У паркету досить висока зносостійкість, проте в приміщеннях з підвищеною прохідністю його краще не використовувати.

Для створення більш м’якою і затишної атмосфери дизайнери радять обов’язково використовувати відповідний до інтер’єру килимове покриття, особливо в спальні або вітальні.

ce45875bd4dc7231f63a562b93db58cd Хрущовка 3 х кімнатна квартира планування: дизайн трикімнатної квартири

Стеля

Як вже було зазначено вище, всі хрущовські квартири характеризуються досить низькими стелями. Для того щоб візуально підняти стелю, дизайнери радять використовувати виключно світлі оздоблювальні матеріали. Від застосування популярних багаторівневих конструкцій краще всього відмовитися, оскільки після монтажу вони можуть красти кілька сантиметрів висоти.

З точки зору економії простору найдоречніше використання світлої водоемульсійною фарби або декоративної штукатурки.

Якщо хочете знайти більш сучасне рішення, то придивіться до глянсових натяжних полотен. Світле глянсове покриття володіє дуже яскраво вираженими світловідбиваючими властивостями, що багато в чому сприяє візуальному збільшення висоти приміщення.

Ще один істотний плюс натяжних конструкцій полягає в тому, що якщо раптом вас затоплять сусіди зверху , то ПВХ полотно здатне утримувати воду на своїй поверхні до повної ліквідації аварійної ситуації.

94e98addd792329cf89dc5a6baa6f6fa Хрущовка 3 х кімнатна квартира планування: дизайн трикімнатної квартири

Освітлення і колірне рішення

Невелике за площею простір буде здаватися більш світлим і просторим, якщо правильно вибрати колірне рішення і грамотно спланувати розташування освітлювальних приладів. Штучне освітлення повинно бути дуже м’яким і розсіяним, тому однієї люстри у вітальні або спальні вам навряд чи буде достатньо. По можливості постарайтеся доповнити інтер’єр високими підлоговими торшерами або настінними бра.

При недоліку природного денного світла можна також використовувати локальну точкове підсвічування і модні зараз світлодіодні стрічки.

Що стосується колірного рішення, то при оформленні малогабаритної хрущовки вкрай рідко використовуються дуже яскраві і кричущі відтінки. Найчастіше перевага віддається світлим, пастельним тонам. Яскраві і темні кольори зазвичай використовуються тільки в якості одиничних акцентів.

92fcc82b023f504c40f44a0ee1ceca69 Хрущовка 3 х кімнатна квартира планування: дизайн трикімнатної квартири

Меблі

Ще на етапі проектування нового інтер’єру варто задуматися про те, які меблі ви будете використовувати в оновленому просторі. Як відомо, підбір меблів — справа суто індивідуальна, однак і тут є деякі нюанси.

Досвідчені дизайнери при меблюванню малогабаритного житла радять дотримуватися трьох основних правил:

 1. В обмеженій по площі приміщенні використовуйте мінімум меблевих предметів.
 2. Постарайтеся вибирати меблі без химерних декоративних надмірностей.
 3. Для розширення простору, колірне оформлення меблів бажано підбирати в тон стін.

Також слід нагадати, що всі меблеві предмети повинні повністю відповідати загальному стилю інтер’єру.

f711f8644d17ed2641043caeadbf50eb Хрущовка 3 х кімнатна квартира планування: дизайн трикімнатної квартири

Корисні рекомендації по збільшенню простору

І на завершення слід сказати, що якщо капітальна перепланування та знесення стін не вписуються у ваші плани, то візуально збільшити площу приміщення можна, використовуючи певні декораторські прийоми.

Нижче наводяться п’ять найбільш актуальних порад щодо збільшення простору від професійних дизайнерів:

 1. Для оформлення стін і стелі вибирайте виключно світлі оздоблювальні матеріали. Занадто темні і насичені кольори візуально збільшують простір і роблять його більш тісним.
 2. Якщо ви застосовуєте в обробці шпалери, то віддавайте перевагу світлим однотонним екземплярів або полотен з дрібним і середнім малюнком. Занадто великі орнаменти візуально наближають стіни і звужують приміщення.
 3. Щоб стеля здавався вищим, використовуйте в оформленні стін шпалери з вертикальними смужками. Зверніть увагу, що чим ширше смуги і яскравіше контраст, тим помітнішою оптична ілюзія високої стелі.
 4. Змінити оптику простору також допомагають різні дзеркальні поверхні і будь-світловідбиваючі елементи. Наприклад, натяжні дзеркальні стелі або керамічна плитка зі світлим глянцевим покриттям помітно відображають світло, багато в чому сприяючи візуальному розширенню маленької кімнати.
 5. Дизайн невеликого приміщення передбачає дуже помірне використання декоративних елементів — картин, сувенірів, декоративного посуду та статуеток не повинно бути занадто багато. Велика кількість різнопланової декору створює відчуття безладу і звужує і без того тісний простір.

Як видно, способів збільшення малогабаритної хрущовки досить багато. Головне — це вибрати найбільш підходящий метод саме до задуманого чи вже існуючого інтер’єру.

79d05ee69e031ab1c4464e0b90fe9cc0 Хрущовка 3 х кімнатна квартира планування: дизайн трикімнатної квартири

Відео

У цьому відеоролику можна дізнатися про те, які існують законні способи планування нової квартири — 3-х кімнатної хрущовки.

У наступному відео розповідається про особливості перепланування в хрущовці.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради