Сушильна шафа для одягу, взуття і білизни: популярні моделі, критерії вибору

Існують побутові прилади, покликані зробити життя більш комфортним. Сушильна шафа для одягу, взуття і білизни відноситься до такої функціональної меблів.

Якщо раніше цей електроприлад використовувався у виробничих та спеціальних установах, то в даний час він застосовується для побутових потреб і завойовує все більшу популярність серед звичайних покупців. Шафа необхідний, коли потрібно швидко висушити велику кількість речей.

sushilnyjj shkaf dlya odezhdy, obuvi i belya: populyarnye modeli, kriterii vybora Сушильна шафа для одягу, взуття і білизни: популярні моделі, критерії вибору

Особливості сушильних шаф

Электросушильные шафи випускаються в різноманітних варіантах, але мають дві спільні особливості: велику місткість і здатність значно скоротити час сушіння речей. Багато моделей оснащені вбудованим таймером, регулятором температури, світлодіодним освітленням, функцією іонізації і провітрювання. Їхня незаперечна перевага — швидке просушування в будь-який час року.

Особливості приладів наступні:

 • безпека, є функція аварійного відключення;
 • наявність вентиляції;
 • спеціальне покриття, що захищає від цвілі та іржі;
 • автоматична система управління;
 • захист від перегріву.

sushilnyjj shkaf dlya odezhdy, obuvi i belya: populyarnye modeli, kriterii vybora1 Сушильна шафа для одягу, взуття і білизни: популярні моделі, критерії вибору

Пристрій і принцип роботи

Платтяна електричний шафа являє собою камеру з нержавіючої сталі. Всередині знаходяться полиці для одягу, взуття, головних уборів, аксесуарів, одягу. В стелю, дно і задню стінку вмонтовані нагрівальні елементи.

У багатьох моделей речовий блок розділений на 2 секції: взуттєву і платтяну. Модуль з Теном може або приєднуватися до апарату, або бути вбудованим в дно. Пристрій складається з двох частин: відсіку для речей і модуля з нагрівальним елементом.

Принцип дії апарату полягає в тому, що потік повітря надходить всередину шафи і нагрівається. Волога з одягу перетворюється в пар і виводиться назовні за допомогою вентиляційної системи. Тривалість сушіння становить в середньому 3 години. Час можна регулювати на свій розсуд.

sushilnyjj shkaf dlya odezhdy, obuvi i belya: populyarnye modeli, kriterii vybora2 Сушильна шафа для одягу, взуття і білизни: популярні моделі, критерії вибору

З яких матеріалів виготовляються

Для виробництва платтяних сушильних шаф використовується тільки високоякісна нержавіюча або оцинкована сталь. Вироби фарбуються спеціальними порошковими фарбами, захищає поверхню від появи іржі.

Всі побутові зразки забезпечені надійною теплоізоляцією, тому поверхня приладу під час роботи не нагрівається. Обов’язковим є антибактеріальне покриття внутрішніх стінок короба. Це виключає виникнення цвілі.

Розміри

Вибір розмірів досить широкий. Спочатку потрібно визначитися з місцем установки шафи об’ємом речей, які передбачається сушити регулярно. Вважається, що для звичайної квартири найбільш підходящі розміри — 1800 x 600 x 600 мм (висота, ширина, глибина). Вага побутових шаф не повинен перевищувати 60 кг.

Для дитячих установ підійдуть наступні розміри: 1500 x 350 мм (висота, глибина). У промислових зразків висота може досягати 2,2 м, ширина — 1,8 м та глибина — 70 див. Шафи здатні вміщати по 8 повних комплектів спецодягу, взуття та спортивного інвентарю одночасно.

sushilnyjj shkaf dlya odezhdy, obuvi i belya: populyarnye modeli, kriterii vybora3 Сушильна шафа для одягу, взуття і білизни: популярні моделі, критерії вибору

Чим відрізняються від сушильних машин

В шафі речі акуратно розвішуються на вішалках і розкладаються на полицях, не піддаючись механічного впливу, а машина сушить речі допомогою барабана.

Ще одна суттєва різниця — в шафі нічого не мнеться. Зрозуміло, сушка довжиною верхнього одягу повинна відбуватися в розправленому вигляді. В машині це зробити неможливо. Очевидно, що шафа набагато ширшими. Речі та взуття в ньому можна просушувати окремо.

Машина для сушіння за зовнішнім виглядом і габаритами схожа на звичайну пральну. Знайти для неї місце можна практично в будь-якому будинку. Виділити територію під шафу — задача більш складна, особливо в малогабаритних квартирах.

Види шаф для сушіння

Сушильні шафи для одягу розрізняються за типом наповнення і призначенням.

Види:

 • універсальні;
 • промислові;
 • дитячі.

Універсальні

Мають середні розміри і застосовуються як в побуті, так і на різних підприємствах. Висушують і вологі, мокрі речі. Допускається просушування подушок і ковдр.

При великій місткості моделі досить компактні, мають хороший вибір програм. Крім експлуатації в домашніх умовах можуть застосовуватися на будмайданчиках, у виробничих приміщеннях, на ковзанках, у спортзалах і т. п. В готелях, лікарнях, на туристичних базах сушильний шафа для білизни і одягу є необхідним обладнанням.

sushilnyjj shkaf dlya odezhdy, obuvi i belya: populyarnye modeli, kriterii vybora4 Сушильна шафа для одягу, взуття і білизни: популярні моделі, критерії вибору

Промислові

Експлуатуються на всіх підприємствах, де потрібна швидка сушка великої кількості спецодягу та взуття. Володіють великою місткістю. Зазвичай складаються з 2 секцій: речовий і взуттєвої. Всередині сушильної камери є знімні перфоровані полиці для шапок, рукавичок, спортивного інвентарю і т. д.

Такі конструкції можуть бути розраховані на 8 повних комплектів мокрого одягу і взуття одночасно. Незамінні на будь-якому виробництві, будівельних об’єктах, бурових станціях, в армійських пралень. Більшість промислових сушарок за типом нагрівального елемента є конвекційними. Зовнішній короб має водовідштовхувальну поверхню.

sushilnyjj shkaf dlya odezhdy, obuvi i belya: populyarnye modeli, kriterii vybora5 Сушильна шафа для одягу, взуття і білизни: популярні моделі, критерії вибору

Дитячі

Дозвіл на використання електричних сушильних шаф в дошкільних дитячих установах вступило в силу з 2013 року. Обов’язкова умова для таких приладів — повна відповідність вимогам протипожежної безпеки, ПУЕ (правила улаштування електроустановок) і ПТЕ правила технічної експлуатації).

Меблі для сушіння, що купується для дитячого садка, повинна бути захищена захисними елементами, виготовленими з безпечних матеріалів. Вироби компактні, але дуже місткі. Панель управління у приладів розміщена на такій висоті, щоб дитина не зміг дотягнутися до неї.

Найбільш популярна модель – РУБІН РШС–5Д–135. Просушує 5 повних комплектів дитячого одягу та взуття.

sushilnyjj shkaf dlya odezhdy, obuvi i belya: populyarnye modeli, kriterii vybora6 Сушильна шафа для одягу, взуття і білизни: популярні моделі, критерії вибору

Критерії вибору

Вибір меблів для сушіння білизни і одягу залежить від її призначення. Крім того, всі електроприлади повинні відповідати певним правилам.

При виборі слід звернути увагу на такі критерії:

 • відповідність приладу вимогам протипожежної безпеки;
 • внутрішній об’єм короби;
 • клас енергоспоживання;
 • наповнення;
 • система управління;
 • розміри;
 • комплектація виробу.

Приблизно розрахуйте кількість речей, які збираєтеся розміщувати в шафі. Вибирайте моделі з невеликою витратою електроенергії.

Вартість апарату буде вище, якщо всередині він обладнаний всілякими поличками і пристосуваннями. Прилади з автоматичним управлінням коштують дорожче.

Щоб не помилитися з вибором розміру, потрібно заздалегідь визначитися з місцем установки. При покупці не забудьте перевірити наявність всіх комплектуючих елементів.

sushilnyjj shkaf dlya odezhdy, obuvi i belya: populyarnye modeli, kriterii vybora7 Сушильна шафа для одягу, взуття і білизни: популярні моделі, критерії вибору

Огляд популярних моделей

Серед російських виробників, що добре зарекомендували себе такі марки: «Рубін», «Ампаро», «КМК ЗАВОД», «МПЗ». Завдяки оптимальному співвідношенню якості і ціни вони користуються попитом у споживачів.

Більшість імпортних моделей — це вироби компанії «ASKO» (Швеція). Продукція цієї марки відрізняється гарною якістю і сучасним дизайном.

В таблиці представлена підбірка найбільш поширених моделей на російському ринку.

Назва, країна-виробник

Призначення

Характеристики

Ціна, руб.

«ШСО-22м-60», Росія

Універсальний

Місткість, компактність, зйомні полиці, кожна вміщує до 10 кг білизни

від 22000

«Hotstorm», Росія

Універсальний,

Промисловий

Сушка довгих речей, ковдр, подушок. Програма провітрювання, сенсорне управління, датчик вологості.

від 39000

«Ranger 8», Росія

Промисловий

Вміщує 8 комплектів спецодягу, взуття, бронежилетів, спортивний інвентар, 2 секції (для речей та взуття)

від 62000

«ASKO DS7784 V. S.», Швеція, Словенія

Універсальний

Великий вибір програм, сушка холодним повітрям, провітрювання, 16 вішалок для одягу, сенсорне управління

від 92000

«РУБІН РШС-5Д-135», Росія

Дитячий

Вміщує 5 комплектів дитячого одягу та взуття. Функція провітрювання. Закривається на ключ, є недоступна для дитини панель управління. Компактний розмір.

від 47000

Такі виробники, як «КМК ЗАВОД», «Московський завод металевих меблів» та інші, конструкції виготовляють на замовлення за вимірами клієнта.

sushilnyjj shkaf dlya odezhdy, obuvi i belya: populyarnye modeli, kriterii vybora8 Сушильна шафа для одягу, взуття і білизни: популярні моделі, критерії вибору

Де розмістити

До установки сушильного шафи необхідно продумати систему вентиляції. Вологе повітря може виходити в приміщення, що небажано. Безпечніше, коли він відводиться у вентиляційну трубу. У комплектацію таких установок входять спеціальні шланги і фланці.

Меблі з примусовою вентиляцією встановлюють поруч з витяжкою, пари виводяться через патрубок в воздуховод. Апарати з природною вентиляцією обладнані трубою, через яку волога виходить на вулицю.

Конденсаційні шафи допустимо встановлювати в будь-якому зручному місці, так як у них відсутня вентилятор. Якщо площа дозволяє, найчастіше електроприлад монтується в передпокоях, коридорах, ванних кімнатах, гардеробних.

sushilnyjj shkaf dlya odezhdy, obuvi i belya: populyarnye modeli, kriterii vybora9 Сушильна шафа для одягу, взуття і білизни: популярні моделі, критерії вибору

Відео про складання сушильної шафи

У цьому відео демонструється покрокова збірка сушильного шафи для одягу своїми руками.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради