Найкращі розширення для Mac OS X

luchshie rasshireniya dlya mac os x89 Найкращі розширення для Mac OS X

Пройдемося по самим цікавим програмами з числа тих, які додають у систему різні цікаві функції або змінюють поведінку інтерфейсу.

Ще по темі: Заміни стандартними програмами Mac OS X

Розширення для Mac OS X

Ставити їх всі разом, швидше за все, зайве, але ви напевно виберете собі що-небудь за смаком.

  • Alfred — це один з найбільш просунутих лаунчер, який, як і стандартний Spotlight, що дозволяє запускати програми і шукати файли. На відміну від Spotlight має масу плагінів і налаштувань. Детальніше про нього я писав у статті «Кращі лаунчер для OS X».
  • FastScripts — простенька утиліта, яка витягує вміст папки з користувацькими скриптами в меню. Після цього скриптам можна ставити гарячі клавіші, що дозволяє швидко викликати додатка і виконувати команди. Безкоштовна версія має досить демократичне обмеження — до десяти шоткатов.
  • BitBar — зручна утилітка, яка робить дві речі: запускає скрипти за розкладом (якщо не хочеться колупатися з правилами launchd), а також виводить результати їх роботи в меню. Ідеально, коли треба швидко спорудити віджет.
  • Moom — утиліта для керування розмірами вікон, яка працює не тільки через шоткаты, ще вона має зручний графічний інтерфейс. Для власників великих моніторів — незамінне. Як варіант можете подивитися Magnet, Divvy і інші альтернативи.
  • Spacious — один час я використав цю утиліту для навігації між робочими столами за допомогою похитування коліщатка миші. Миша залишилася на старій роботі, але було зручно.
  • ORFO — кращий спеллчекер для російської мови з купою налаштувань. У систему вбудовується як влиті. Мінуси: недешевий, і бували випадки, коли він вішав текстовий редактор. Але якщо серйозно ставишся до правопису, то з цим доведеться миритися.
  • Karabiner — жорстка низькорівнева штука для перепризначення клавіш. З її допомогою я призначив на Caps Lock виклик меню Moom (через емуляцію відсутньою на «маці» кнопки Pause) і безмірно радий цій знахідці.
  • Yoink — забавна утиліта, яка показує «кишеньку», коли починаєш щось перетягувати. Туди можна покласти те, що ти тягнеш, а потім дістати в іншому місці. Полегшує роботу та допомагає тримати робочий стіл у чистоті.
  • Copied — один з кращих менеджерів буфера обміну. Не тільки зберігає і дозволяє витягти все, що ти копіюєш, але і може синхронізувати дані з пристроями на iOS або за правилами додавати до списків.

Корисні скрипти

Раз вже мова зайшла про FastScripts, то відразу хочу навести кілька прикладів скрипів, які я один раз налаштував і використовую постійно. Один, самий простий, відкриває панель «Системні налаштування» поєднанням Cmd-Shift-; — зручно запам’ятати, оскільки просто Cmd; викликає налаштування програми. Власне, це навіть не скрипт, а проста посилання.

Друге моє улюблене поєднання клавіш викликає термінал з каталогом, який був відкритий в Finder. Знайти скрипт ви можете на сайті Red Sweater, розробника FastScripts, він називається At Terminal Selection (там же є добірка інших цікавих сценаріїв). Я додав лише & «; ls -l» в кінець рядка, що починається з do script «cd «.

Третя штуковина, якою я хочу поділитися, — це скрипт, який вішає на файли в Finder кольорові мітки. Дуже зручно повісити кілька таких на шоткаты і використовувати, коли потрібно відсортувати великий обсяг файлів.

property file_color : 2
tell application “Finder”
activate
set selected to selection
repeat with n_file in every item in selected
set label index of n_file to file_color
end repeat
end tell

Номер кольору в початку можете поміняти: 0 — прибрати мітки, 1 — помаранчевий, 2 — червоний, 3 — жовтий, 5 — зелений, 6 — зелений, 7 — синій.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради