Сушарка для білизни у ванну кімнату: настінні, електросушарки, на мотузках, критерії вибору, як зробити сушарку своїми руками

Сушарка для білизни у ванну кімнату — корисна і зручна річ. Вона чудово вписується в загальний інтер’єр приміщення. Виробники пропонують компактні і оригінальні варіанти. Перед покупкою варто познайомитися з різновидами сушарок, їх плюсами і мінусами, а також способами встановлення і монтажу.

sushilka dlya belya v vannuyu komnatu: nastennye, ehlektrosushilki, na verevkakh, kriterii vybora, kak sdelat sushilku svoimi rukami169 Сушарка для білизни у ванну кімнату: настінні, електросушарки, на мотузках, критерії вибору, як зробити сушарку своїми руками

Особливості сушарок для білизни

Сушка білизни є необхідним заняттям, яке викликає серйозні труднощі у домовласників і членів їх сімей. Для полегшення процесу створено безліч різновидів сушарок, як малих, так і великих розмірів, щоб кожен міг підібрати варіант для своєї ванної.

Переваги використання

Сушарка для білизни у ванну кімнату володіє цілим рядом переваг:

 1. Компактність і функціональність. Розсувні і доладні сушарки настінні володіють маленькими габаритами, що дозволяє розміщувати їх в будь-якому місці.
 2. Легкий монтаж. Щоб встановити сушарку, не обов’язково володіти особливими навиками.
 3. Проста експлуатація.
 4. Міцна основа. Для виготовлення сушарок використовуються міцні матеріали — пластик або метал.

Недоліки

Сушарки також мають свої мінуси:

 1. Маленька площа просушування. Відноситься це, в основному, до настінних моделей.
 2. Низька ступінь навантаження.
 3. Слабка міцність кріплень. Із-за тяжкості білизни кріплення зношуються і приходять в непридатність.

Різновиди білизняних сушарок

Сушарки бувають стандартні і електричні.

В основному вони виготовляються з наступних матеріалів:

 • алюміній;
 • пластик
 • нержавіюча сталь.

Залежно від конструкцій вони можуть встановлюватися на борт ванної, кріпитися до стіни або стелі. Щоб не помилитися у виборі, необхідно детальніше вивчити один з його головних критеріїв — спосіб установки.

Підлогові

Підлогова горизонтальна конструкція — стандартний варіант. Являє собою каркас, де горизонтально натягаються прути для розвішування білизни. Ця конструкція в розкладеному вигляді займає дуже багато місця, але незамінна для просушування великої кількості речей. В зібраному вигляді модель стає вузькою, тому її можна сховати між ванною та пральною машинкою. В середньому така модель витримує до 20 кг мокрої білизни при своєму максимальному вазі 3,5 — 4 кг.

Однієї з різновидів є багатоярусна модель, схожа на етажерку. Її конструкція складна, для зручності переміщення є коліщатка. В розкладеному вигляді ця модель займає менше місця, ніж горизонтальна, але підходить тільки для сушіння невеликих речей (нижньої білизни, шкарпеток, сорочок).

Плюси підлогових моделей:

 • довговічність в експлуатації;
 • простота в використанні;
 • невелика вага конструкції;
 • хороша місткість;

Мінус у такої конструкції тільки один — вона займає багато корисного простору.

sushilka dlya belya v vannuyu komnatu: nastennye, ehlektrosushilki, na verevkakh, kriterii vybora, kak sdelat sushilku svoimi rukami170 Сушарка для білизни у ванну кімнату: настінні, електросушарки, на мотузках, критерії вибору, як зробити сушарку своїми руками

Настінні

Моделі, що кріпляться на стіну, в експлуатації набагато зручніше підлогових. По конструкції являють собою напрямні з перекладинами для білизни. Існують складні компактні моделі, які мають пружинним механізмом, що дозволяє натягати мотузки між протилежними стінами. Розвішані на такій конструкції речі не заважають користуватися ванною, а після складання сушарка стає зовсім непомітним.

Переваги:

 • компактність;
 • легкість і зручність в користуванні;
 • естетичний вигляд (не зіпсує інтер’єр ванної кімнати).

Недоліки:

 • маленька місткість (максимальне навантаження не повинна перевищувати 7 — 10 кг);
 • монтаж (при установці необхідно свердлити стіни).

sushilka dlya belya v vannuyu komnatu: nastennye, ehlektrosushilki, na verevkakh, kriterii vybora, kak sdelat sushilku svoimi rukami171 Сушарка для білизни у ванну кімнату: настінні, електросушарки, на мотузках, критерії вибору, як зробити сушарку своїми руками

Підвісні

За конструкцією ці моделі нагадують настінні, тільки напрямні у них кріпляться до стелі. Висоту перекладин можна регулювати, причому кожна з них може рухатися окремо, незалежно від інших. Цю сушарку зручно помістити прямо над ванною, щоб краплі з білизни не стікали на підлогу.

Переваги:

 • розвішані речі не займають корисну площу і не заважають користуватися ванною кімнатою;
 • компактний розмір;
 • естетичний вигляд;
 • зручність в експлуатації.

До недоліків можна віднести трудомісткість монтажу, так як доведеться свердлити отвори, а також купувати міцні і надійні кріплення, щоб під вагою мокрого білизни вся конструкція не впала на підлогу.

sushilka dlya belya v vannuyu komnatu: nastennye, ehlektrosushilki, na verevkakh, kriterii vybora, kak sdelat sushilku svoimi rukami172 Сушарка для білизни у ванну кімнату: настінні, електросушарки, на мотузках, критерії вибору, як зробити сушарку своїми руками

Встановлюються на ванну і батареї

За конструкцією ці моделі являють собою складні рамки з трубками або струнами. Їх можна встановлювати як у горизонтальному положенні зверху на ванну, так і під кутом на протилежні бортики. Щоб така конструкція не зісковзувала, у неї є спеціальні пластикові фіксатори. Також існують моделі, які можна повісити збоку на ванну або батарею. Вони зовсім невеликі і підходять тільки для сушіння рушників, шкарпеток або нижньої білизни.

Плюси:

 • маленький вагу;
 • простота в застосуванні.

Мінусів у названої моделі набагато більше. Вона незручна й малофункциональная. На ній неможливо сушити великі речі і вже тим більше у великих кількостях. Користуватися ванною під час сушіння теж не можна, так як сушарка розташована безпосередньо на ній. Все це доставляє безліч незручностей.

sushilka dlya belya v vannuyu komnatu: nastennye, ehlektrosushilki, na verevkakh, kriterii vybora, kak sdelat sushilku svoimi rukami173 Сушарка для білизни у ванну кімнату: настінні, електросушарки, на мотузках, критерії вибору, як зробити сушарку своїми руками Рушникосушки

У багатьох будинках можна зустріти полотенцесушитель. Він необхідний для сушіння речей, а також обігріву санвузла в холодну пору року.

Дані конструкції бувають двох типів:

 • водяні (підключаються до труби гарячого водопостачання);
 • електричні (підключаються до електромережі).

Водяні полотенцесушителі являють собою один або два вигину труби того ж діаметру, що і сам стояк. Вони безпосередньо пов’язані з системою опалення та обігрівають приміщення за рахунок циркуляції гарячої води всередині.

Існує два способи підключення рушникосушки:

 • нижня;
 • бічне (вважається найбільш ефективним).

Схеми підключення:

sushilka dlya belya v vannuyu komnatu: nastennye, ehlektrosushilki, na verevkakh, kriterii vybora, kak sdelat sushilku svoimi rukami174 Сушарка для білизни у ванну кімнату: настінні, електросушарки, на мотузках, критерії вибору, як зробити сушарку своїми руками

Електричні

Електросушарки також мають високий попит на ринку, незважаючи на те, що їх вартість вище, ніж у звичайних сушарок. Дані моделі просто необхідні в тих ситуаціях, коли потрібно висушити куртку або плед в короткі терміни. Електричні моделі теж досить різноманітні.

Вони бувають:

 • підлоговими;
 • настінними;
 • підвісними.

Велика їх частина оснащена спеціальним терморегулятором, який дозволяє вибрати режим сушіння для певної речі, а також таймером, який дозволяє регулювати роботу пристрою.

Переваги електросушарок:

 • витримують навантаження близько 15 кг;
 • працюють майже безшумно;
 • забезпечують швидку і рівномірну сушку білизни;
 • прості в експлуатації;
 • у складеному вигляді займають мінімум простору.

Недоліки:

 • висока вартість;
 • витрата електроенергії;
 • необхідність дотримання техніки безпеки.

sushilka dlya belya v vannuyu komnatu: nastennye, ehlektrosushilki, na verevkakh, kriterii vybora, kak sdelat sushilku svoimi rukami175 Сушарка для білизни у ванну кімнату: настінні, електросушарки, на мотузках, критерії вибору, як зробити сушарку своїми руками

Види настінних сушарок

Незважаючи на те, що настінні конструкції бувають різних видів і типів, всі вони мають одне загальне якість — встановлюються на стіни. Варто ознайомитися з усіма видами і характеристиками таких сушарок, щоб мати про них загальне уявлення.

Стаціонарні

Стаціонарні, іншими словами, звичайні мотузкові моделі. Являють собою натягнуті мотузки, розташовані над ванною. Така сушарка має досить компактні розміри і після установки, нікому не заважає, спокійно виконуючи своє призначення.

Найбільш зручним варіантом настінних конструкцій вважається роликовий мотузкові сушарка. Основною її перевагою є те, що їй можна користуватися, навіть коли немає доступу до всієї довжині мотузок. Якщо немає можливості дотягнутися до потрібної речі, мотузку можна просто потягнути на себе. Стаціонарні моделі встановлюються як у ванній, так і на балконі або лоджії.

Переваги даної сушарки:

 • компактність;
 • легкість при установці;
 • простота конструкції;
 • низька вартість;
 • простота в експлуатації.

sushilka dlya belya v vannuyu komnatu: nastennye, ehlektrosushilki, na verevkakh, kriterii vybora, kak sdelat sushilku svoimi rukami176 Сушарка для білизни у ванну кімнату: настінні, електросушарки, на мотузках, критерії вибору, як зробити сушарку своїми руками

Розсувні

Розсувні сушарки можна зустріти як у ванній, так і на балконі. Друга назва у них «гармошка», адже зовні вони дуже схожі.

Особливості моделі:

 1. Конструкція встановлюється на стіну і висувається при необхідності. Коли сушарка не потрібна, вона просто засувається назад і не займає багато місця.
 2. Виконана з металевих трубок, закріплених з двох сторін спеціальним механізмом.
 3. Може витримувати високі навантаження (до 10 кг).
 4. Допомагає просушити велику кількість білизни (має від 5 до 10 трубок). Вузька по ширині (від 500 см до 1200 см).

sushilka dlya belya v vannuyu komnatu: nastennye, ehlektrosushilki, na verevkakh, kriterii vybora, kak sdelat sushilku svoimi rukami177 Сушарка для білизни у ванну кімнату: настінні, електросушарки, на мотузках, критерії вибору, як зробити сушарку своїми руками

Складні

Найбільш широке поширення серед користувачів має складна сушарка. Складається вона з декількох частин: стаціонарної з блоком барабаном (яка кріпиться до стіни) та мобільного (яка в міру потреби кріпиться на гачки до протилежної стіни).

Названу модель можна виготовити самостійно. Щоб це зробити, потрібно всього лише закріпити мотузки необхідної довжини за допомогою рейок і накрутити на барабан (в якості барабана підійде будь-циліндричний предмет). Єдиною відмінністю від покупних буде в тому, що у саморобної сушарки барабан буде натягати мотузки автоматично.

Переваги:

 • компактність (у складеному стані не займають багато місця);
 • легкість у застосуванні;
 • невисока вартість.

Недоліки:

 • низька навантажувальна здатність (до 6-7 кг максимум);
 • провисання мотузок від частого використання;
 • пластикова основа, яка володіє слабкою міцністю.

sushilka dlya belya v vannuyu komnatu: nastennye, ehlektrosushilki, na verevkakh, kriterii vybora, kak sdelat sushilku svoimi rukami178 Сушарка для білизни у ванну кімнату: настінні, електросушарки, на мотузках, критерії вибору, як зробити сушарку своїми руками

Система ліфт

Система ліфт — це витяжна конструкція, що володіє високими параметрами зручності і практичності. Кріпиться не тільки на стіни, але і на стелю. Звідси її поширена назва — настінно-стельовий сушарка.

Особливості конструкції:

 1. Являє собою 6 трубок, закріплених металевою основою, яка має підвищену зносостійкість.
 2. Під час розвішування трубку можна опустити до себе, для зручності, а після підняти на потрібну висоту.
 3. Висока навантажувальна здатність — до 20 кг білизни.

По своєму зовнішньому вигляду і функціональності — це звичайний електричний полотенцесушитель.

Конструкція має форму драбинки і призначена для невеликої кількості речей:

 • рушники;
 • нижня білизна;
 • шкарпетки.

Даний пристрій є електричним, що забезпечує швидку обсушування і нагрівання виробу. Але з такою моделлю потрібно бути дуже обережним. Підключення рушникосушки потрібно виробляти самим, не підпускаючи до нього близько дітей.

sushilka dlya belya v vannuyu komnatu: nastennye, ehlektrosushilki, na verevkakh, kriterii vybora, kak sdelat sushilku svoimi rukami179 Сушарка для білизни у ванну кімнату: настінні, електросушарки, на мотузках, критерії вибору, як зробити сушарку своїми руками

Типи сушарок за матеріалом виготовлення

Для сушарки будь-якого типу дуже важливо, з якого матеріалу вона виготовлена, адже від цього залежить довговічність конструкції.

Мотузкові

Мотузкові моделі, як правило, володіють низькою вартістю, а звідси і крихкою конструкцією. Основа виконується, в основному, із пластику, який незабаром ламається або тріскається. Мотузки ж мають властивість провисати і зношуватися.

Алюмінієві

Алюмінієві моделі набагато міцніше, ніж мотузкові, але мають властивість деформуватися, так як алюміній сам по собі досить м’який метал. До неприємних властивостями також можна віднести окислення металу, в результаті залишаються плями на одязі.

Сталеві

Конструкції із сталі відносяться до найбільш міцним. Можуть витримувати підвищені навантаження і при цьому не деформуються. Їх термін служби значно вище, ніж у інших. Навіть через 10-15 років сушарка збереже свої первісні якості. Єдиним мінусом є її висока вартість, але вона повністю виправдана.

Рекомендації та критерії вибору

Взяти до уваги наступні параметри:

 1. Тип конструкції. Необхідно орієнтуватися в залежності від розмірів ванної кімнати. Якщо приміщення має зовсім маленьку площу, то ідеальним варіантом стануть складні або розсувні моделі, так як вони в складеному вигляді практично не займають місця.
 2. Ступінь навантаження. Найбільш оптимальною навантажувальною здатністю вважається 10 кг. Якщо сушарка має даний параметр менше 10 кг, то часті перевантаження швидко приведуть її в непридатність.
 3. Матеріал виготовлення. Мотузкові моделі мають низьку вартість, але слабкі в експлуатації (мають властивість провисати під вагою одягу). Набагато довше прослужать сушарки, виготовлені з пластика і металу.

Огляд популярних моделей

Серед такої кількості різновидів сушарок, дуже складно зробити вибір на користь якоїсь однієї. Нижче представлені найбільш відомі моделі з характеристиками, які допоможуть визначитися.

Вішалка настінна Gimi Rotor-6

Бюджетна італійська модель. Відмінно підійде для маленької ванної. Конструкція натяжна настінна (6 мотузок). Кріпиться за допомогою шурупів і дюбелів, які входять в комплект. Максимальна довжина мотузок становить 3,6 м, а максимальна навантажувальна здатність — 10 кг. Має автоматичне повернення у вихідну позицію.

sushilka dlya belya v vannuyu komnatu: nastennye, ehlektrosushilki, na verevkakh, kriterii vybora, kak sdelat sushilku svoimi rukami180 Сушарка для білизни у ванну кімнату: настінні, електросушарки, на мотузках, критерії вибору, як зробити сушарку своїми руками

Стельова сушарка «Ліана»

Популярна і проста у використанні модель. Оснащена 6 металевими струнами, які регулюються окремо. Кожна струна витримує навантаження до 2,5 кг. Довжина, залежно від моделі, коливається від 1,3 до 2 м.

sushilka dlya belya v vannuyu komnatu: nastennye, ehlektrosushilki, na verevkakh, kriterii vybora, kak sdelat sushilku svoimi rukami181 Сушарка для білизни у ванну кімнату: настінні, електросушарки, на мотузках, критерії вибору, як зробити сушарку своїми руками

Стельова сушарка Фортуна

Являє собою два металевих кронштейна з роликами, на яких розташовуються два алюмінієвих рухомих профілю. Має простий механізм, який дозволяє піднімати і опускати троси на потрібну висоту, незалежно один від одного. На сталеві троси дуже зручно вішати вішалки, щоб одяг не м’ялася під час сушіння.

sushilka dlya belya v vannuyu komnatu: nastennye, ehlektrosushilki, na verevkakh, kriterii vybora, kak sdelat sushilku svoimi rukami182 Сушарка для білизни у ванну кімнату: настінні, електросушарки, на мотузках, критерії вибору, як зробити сушарку своїми руками

Вішалка настінна Leifheit TELECLIP

Компактна, але в той же час місткий висувний модель. Кріпиться до стіни на саморізи або дюбелі (йдуть в комплекті). Довжина прутів становить 1 м, а максимальна навантаження дорівнює 4,5 кг.

sushilka dlya belya v vannuyu komnatu: nastennye, ehlektrosushilki, na verevkakh, kriterii vybora, kak sdelat sushilku svoimi rukami183 Сушарка для білизни у ванну кімнату: настінні, електросушарки, на мотузках, критерії вибору, як зробити сушарку своїми руками

Вішалка підлогова Siena

Розкладна модель, що має 3 сушильними зонами. Легка і дуже містка. Має 18 прутів для сушіння одягу. У розкритому стані має параметри 55?180х112 див. Максимальна навантажувальна здатність — 20 кг Легко складається і важить всього 2 кг.

sushilka dlya belya v vannuyu komnatu: nastennye, ehlektrosushilki, na verevkakh, kriterii vybora, kak sdelat sushilku svoimi rukami184 Сушарка для білизни у ванну кімнату: настінні, електросушарки, на мотузках, критерії вибору, як зробити сушарку своїми руками

Особливості установки

Встановити сушарку може кожен господар, адже це заняття не вимагає особливих умінь. Порядок кріплення елементів може відрізнятися, в залежності від моделі конструкції, але це складнощів не викликає. Найбільш складними в установці вважаються стельові конструкції. Перед початком роботи слід перевірити комплектацію елементів.

В процесі можуть знадобитися наступні прилади:

 • олівець;
 • молоток;
 • дриль.

Монтаж сушарки Ліана Основні кроки:

 1. Перед початком робіт вибираємо оптимальне розташування сушарки, після чого беремо кронштейни з роликами, прикладаємо їх до стелі і через отвори мітимо точки. Важливо кронштейни тримати паралельно один до одного, на одному рівні і однаковій відстані один від одного.
 2. Просвердлюємо отвори в стелі, після чого видуваємо пил і щільно забиваємо дюбелі. Далі прикручуємо кронштейни шурупами, закриваючи заглиблення від кріплень заглушками.
 3. На протилежній кронштейнів стіні прикріплюємо скобу для фіксації шнурів. Вона повинна знаходитися на висоті приблизно 1,3 — 1,5 м від підлоги.
 4. По черзі прикріплюємо шнури до кожного стержня. Для цього на кінці слід зав’язати щільний вузол, укласти шнур в паз на стрижні і сильно затягнути вузлик всередину.
 5. Приступаємо до збірки сушарки. Шнури необхідно протягнути через отвори в обох кронштейнах. Починати слід з фіксуючою скоби. Якщо його важко просунути в отвір, то можна використовувати шматок дроту, зігнутий у формі гачка. Вільний кінець шнура необхідно протягнути через 2 фіксуючих ковпачка.
 6. Перший стрижень підтягуємо вгору, зафіксувавши верхній ковпачок вузлом на шнурі (заводимо його у виріз в скобі). Те ж саме робимо з іншими підвісами.
 7. Визначаємо нижній (зручний для розвішування) рівень розташування стрижнів. Визначивши рівень, на ньому зав’язуємо вузлик і втягуємо його в нижній ковпачок. Залишилися шматки шнура обрізаємо. Після цього підвіси підтягуємо у вихідне положення.

У цьому відео представлені детальна інструкція по монтажу сушарки своїми руками. Установка сушарки Фортуна Алгоритм дій:

 1. Намічаємо олівцем кріплення кронштейнів, по дві точки на кожен. Разом вони повинні утворювати прямокутник зі сторонами 1,8-2 м і 0,4-0,6 м. На стіні теж намічаємо точки кріплення блоку керування строго по одній вертикальній лінії.
 2. В точках высверливаем отвори необхідної глибини. За допомогою анкерів прикручуємо кронштейни з роликами і блок управління.
 3. Кінець сталевого троса протягуємо в утримувач (краб), зав’язуємо вузол на кінці і затягуємо всередину. Другий кінець троса просовуємо в пластиковий фіксатор і накладку. Потім протягуємо через ролик, розташований на протилежній стороні від блоку управління.
 4. Накладку придвигаем впритул до ролика і затискаємо фіксатором. Після цього підтягуємо краб на тросі вгору, уперши його на фіксатор. Потім пропускаємо трос з зовнішньої сторони подвійного ролика і через направляючий ролик.
 5. На блоці управління відкручуємо ковпачок, не втративши стопорну шайбу, яка розташовується усередині. Вільний кінець троса протягуємо через ковпачок, загинаємо петлею і виводимо через той же отвір. Тепер трос протягуємо в зворотному напрямку, але вже з внутрішньої сторони пучків. Подвійний ролик в цей час повинен бути повернутий у бік направляючого.
 6. Закріплюємо під кожним роликом декоративні накладки, потім одягаємо краби і регулюємо довжину троса так, щоб при знаходженні крабів в самому верху відстань між блоком управління і серединою петлі не перевищувало 10 див. Потім вільний кінець троса обрізаємо.
 7. У середину петлі вставляємо стопорну шайбу і, не відпускаючи її, затягуємо трос в ковпачок. Потім відмотуємо трос ручкою на блоці управління, щоб була можливість закрутити ковпачок.
 8. Останнім кроком йде вставка пластикових накладок в отвори і заклад профілів до стелі в утримувачі. Отримана конструкція повинна розташовуватися строго горизонтально. В якості останнього штриха на торці профілів надягаємо заглушки.

У цьому відео показано послідовність монтажних робіт по установці сушарки «Фортуна».

Як зробити сушарку своїми руками

Перед початком необхідно визначитися, який матеріал і тип конструкції вибрати для майбутнього виробу.

Необхідні інструменти та матеріали:

 • 2 сталевих куточка 25?25 мм і довжиною 1 м;
 • гроверные шайби 20?30 мм;
 • дриль з набором свердел;
 • рівень;
 • олівець;
 • анкерні болти;
 • мотузки для сушіння білизни у ванній.

Інструкція по виготовленню:

 1. У першому куточку на одній полиці просвердлюємо отвори на відстані 50 мм від торців (посередині). На іншій полиці робимо отвори діаметром 6 мм з кроком 10 см, відступаючи від торців близько 2-3 див. Те ж саме проробляємо з другою.
 2. Готові куточки відшліфовуємо і фарбуємо, щоб надати сушарці гарний вигляд. Фарбу використовуємо антикорозійну у зв’язку з підвищеною вологістю використання.
 3. Після висихання фарби визначаємо зручну висоту розташування сушарки. Для цього докладаємо куточок до стіни і, виставивши за рівнем горизонталь, ставимо мітки через отвори в полиці. Ті ж дії проводимо з другим куточком на іншій стіні. Всі мітки повинні бути на одному рівні, щоб не було перекосу.
 4. В зазначених точках свердлимо отвори, очищаємо їх від пилу і прикручуємо куточки до стіни анкерними болтами.
 5. Між напрямними натягуємо мотузку для білизни, продевая її у шайби і закріплюючи кінці вузликами.

Ця конструкція не витримає значні навантаження, мотузки з часом провиснут, але зате вона бюджетна і виконана своїми руками.

sushilka dlya belya v vannuyu komnatu: nastennye, ehlektrosushilki, na verevkakh, kriterii vybora, kak sdelat sushilku svoimi rukami185 Сушарка для білизни у ванну кімнату: настінні, електросушарки, на мотузках, критерії вибору, як зробити сушарку своїми руками

Відео про виготовлення сушарки своїми руками

Відео демонструє процес виготовлення настінного сушарки своїми руками.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради