Стиль модерн в інтер’єрі вітальні, спальні, кухні, кольорова гама оформлення стелі і стін, вибір меблів ар-нуво

Стиль модерн в інтер’єрі з’явився в останньому десятилітті XIX — початку XX століття в Англії, отримавши назву «сучасний». Художники-оформлювачі спробували об’єднати прекрасне з буденним. Минулі принципи внутрішнього оформлення простору вже не застосовувалися, а нові ще тільки зароджувалися. Зліт його був дуже стрімким, але не довгим: з 1910 року він почав потихеньку згасати.

Самим першим інтер’єром в цьому стилі стала «Павлинья кімната», оформлена Джеймсом Уистлером в Лондоні.

bca8052702e4e92f134a7f089d359c26 Стиль модерн в інтерєрі вітальні, спальні, кухні, кольорова гама оформлення стелі і стін, вибір меблів ар нуво

Особливості стилю

На різних континентах цей стиль називався по-своєму, і в залежності від територіальної належності носив назву міста: ризький, віденський, берлінський або просто провінційний. Тому модерн того періоду часто був еклектичним, вбираючи в себе інші стильові напрями: романтизм, готику, ренесанс.

Головна відмінна риса — заміщення прямих кутів і ліній плавними вигнутими формами, які прагнуть вертикально вгору, як у природі. Округлі поверхні, природні відтінки, натуральні матеріали створювали неповторну витонченість і комфорт у житловому приміщенні.

ac68ddc6ed17710097d237b4cf67a447 Стиль модерн в інтерєрі вітальні, спальні, кухні, кольорова гама оформлення стелі і стін, вибір меблів ар нуво

Характерні риси

У Франції стиль отримав назву ар-нуво, в Америці — тіфані, в Росії — модерн, але незалежно від географічного розташування мав спільні характерні риси оформлення.

Перелік типових конструктивних рішень того періоду:

 • різноманіття дерев’яних елементів: стінові панелі, декор стелі, дверей і вікон;
 • меблі округлих форм з цінних порід дерева;
 • використання імітацій рослинних елементів;
 • застосування орнаментів і вітражів;
 • двері двостулкові, з боків — з декоративними скляними вставками;
 • вікна арочні, високі і багатостулкові;
 • сходи — обов’язково з кованими візерунчастими поручнями;
 • наявність великої люстри і додаткових джерел освітлення;
 • світла палітра оздоблення стін, за рідкісним винятком — присутність зеленого кольору;
 • статеве покриття — під паркет.

З появою нових архітектурних образів в будівництві з’явився підвищений інтерес до новітніх оздоблювальних технологій з застосуванням виробів прикладного мистецтва.

Яскравим прикладом нових архітектурних рішень того періоду є творчість іспанського архітектора Антоніо Гауді.

6a9bc74f63cb5ff456e7f97fbe9b270a Стиль модерн в інтерєрі вітальні, спальні, кухні, кольорова гама оформлення стелі і стін, вибір меблів ар нуво

Колірна гамма

У колірній гамі перевага віддається приглушеним пастельним відтінкам. Світлі тони повинні забезпечити інтер’єру легкість простору і чистоту споглядання.

В цьому стилі переважають природні природні відтінки і кольори:

 • перловий;
 • сіро-блакитний;
 • бузковий;
 • золотистий;
 • світло-коричневий.

В основному дизайнери використовують два або три підходять за стилем відтінку і один контрастний, наприклад, червоний.

0dd449871b5d679f2e82489f9293ce67 Стиль модерн в інтерєрі вітальні, спальні, кухні, кольорова гама оформлення стелі і стін, вибір меблів ар нуво

Зонування і нюанси планування приміщення

Відмінною особливістю при плануванні приміщень є зонування простору. Одна кімната як би плавно перетікає в іншу, відокремлену підлоговим малюнком, килимом або меблями. Тому квартири з нестандартними розмірами або студії ідеально підходять для модернізму.

Зонування особливо актуально в сучасному житті, оскільки кімната в такому стилі може виступати відразу в ролі вітальні, кабінету і спальні.

Щоб кожен член родини міг займатися своєю справою, не заважаючи іншим, кімната ділиться на кілька зон з допомогою легких перегородок або тканинних ширм.

0393b7abd68d7ea85be3b84ad4a03dc5 Стиль модерн в інтерєрі вітальні, спальні, кухні, кольорова гама оформлення стелі і стін, вибір меблів ар нуво

Як оформити в стилі модерн

Естетика модерну полягає в створенні інтер’єру, що забезпечує атмосферу затишку і спокою. Тому в даний час цей інтер’єрний стиль повернув собі колишню популярність і дуже затребуваний. Він вже не висуває суворі вимоги до використання тільки натуральних матеріалів, дозволяючи застосовувати нові оздоблювальні композиції.

1db623eb916211d779f94e49b4b0d292 Стиль модерн в інтерєрі вітальні, спальні, кухні, кольорова гама оформлення стелі і стін, вибір меблів ар нуво

При оформленні приміщення потрібно продумати все до дрібниць: від стін, стелі та меблів до освітлення і навіть фіранок.

Як оформляються деякі елементи інтер’єру:

 1. Стіни можуть бути однотонними або прикрашатися непомітним малюнком, обклеюватися шпалерами або тканиною, але при оформленні завжди грають другорядну роль. Іноді з міркувань практичності в нижній частині вони облицьовувалися стіновими панелями.

 2. Стеля в стильовому оформленні є декоративним елементом, оздоблена ліпниною, вітражами й рослинними візерунками. Він повинен бути максимально насичений гіпсовою ліпниною або дерев’яними балками — в його обробці помітно виявляється вплив класицизму.

 3. У висвітленні першочергову роль відіграє наявність великої кришталевої люстри у комплекті з численними додатковими світильниками, бра і торшерами. Замість кришталю може застосовуватися скло з золотистим напиленням або кольорове скло на металевій конструкції.

 4. Меблі ар-нуво в ранньому модернізмі завжди виготовлялася в примхливих химерних формах. Єдність у роботі проектувальників і виробників меблів породило створення незвичайних багатофункціональних предметів обстановки. Широке застосування отримали комплекти для вітальні, гарнітури для їдальні, причому моделі кардинально відрізнялися від своїх аналогів, створених різними майстрами. Знамениті віденські стільці, створені в той період, не втратили своїх позицій до теперішнього часу.

 5. Для фіранок підходять натуральні тканини типу атласу або оксамиту. Штори повинні гармоніювати з оббивкою меблів і доповнювати загальний стилістичний ансамбль декору. Обов’язково присутні м’які мальовничі диванні подушки та витончені ламбрекени.

Модернізм через еклектичні шари прагне стати синтетичним стилем, в якому всі дрібниці і аксесуари з оточення людини виконані в одному ключі.

a8350797b7537597fd42d2ae976a0722 Стиль модерн в інтерєрі вітальні, спальні, кухні, кольорова гама оформлення стелі і стін, вибір меблів ар нуво

Декор

Декорування приміщення не має жодних практичних функцій, але є остаточною домінантою у наповненні простору красою, гармонією і затишком. Значний вплив на художню стилістику модерну зробило мистецтво Японії і стародавніх цивілізацій.

Елементами декору можуть бути:

 • речі ручної роботи;
 • килимові покриття;
 • незвичайні різьблені ручки;
 • картини, репродукції та фотографії;
 • свічники з вензелями;
 • фарфорові та бронзові статуетки;
 • вази, розписані в ключі тваринної і рослинної тематики;
 • лампи з абажурами;
 • композиції з квітів.

Основною особливістю модерну є кольорова гармонійність всіх виробів декору і предметів обстановки.

c4ebfabfb3d45f96983c5e3ce7a952c5 Стиль модерн в інтерєрі вітальні, спальні, кухні, кольорова гама оформлення стелі і стін, вибір меблів ар нуво

Оформлення різних кімнат

Житлові будівлі в 19 столітті характеризувалися високими стелями, величезними прохідними кімнатами і широкими сходовими прорізами, тому стиль модерн вимагає великих площ.

Однак сучасне будівництво пропонує менші розміри жилих приміщень, внаслідок чого дизайнери-оформлювачі пристосували і видозмінили концепцію модернізму під нинішні реалії.

Особливо неповторний і індивідуальний модерністський стиль в оформленні заміських будинків і квартир-студій.

Спальня і кабінет

У спальні головними акцентами є велике зручне ліжко, масивний шафа з дзеркалом і м’яке освітлення. В даному випадку стелю не повинен бути твором мистецтва, а служити продовженням стін. Для створення умиротвореної атмосфери текстиль, постільна білизна та портьєри повинні знаходиться в одній колірній гамі. Підлогове покриття виконується з цінних порід дерева або ламінату.

Оформлення кабінету повинно відповідати статусу господаря і виражати його респектабельність. Меблі і двері повинні бути виконані з натурального дерева темних кольорів, без химерною обробки, з доданням хромових деталей в кріслах і стільцях.

Зазвичай кабінет поділяється на три основні зони:

 • робочу;
 • переговорну;
 • для відпочинку.

Стіни обшиваються панелями строгих прямих ліній, освітлення — яскраве і приватне (з бра і торшерами), дивани і крісла обтягнуті шкірою.

f892dae58715d418b0616f309f3e8fae Стиль модерн в інтерєрі вітальні, спальні, кухні, кольорова гама оформлення стелі і стін, вибір меблів ар нуво

Кухня

Незважаючи на малогабаритні розміри кухні, тут можна використовувати всі прийоми сучасної обробки. Стіни фарбуються в однотонний непомітний колір, освітлення — стельове і точкове над робочою зоною. Найбільш прийнятний варіант для підлогового покриття — наливні підлоги або водостійкий ламінат.

Фасади і стільниці повинні мати гладенькі поліровані поверхні з овальними кутами, фартух у районі мийки обробляється мозаїкою або плиткою з орнаментом.

На заключному етапі:

 • вікно затінюється шторами світлих тонів або з допомогою жалюзі;
 • розвішуються підхоплення з такої ж тканини, як фіранки;
 • на стіну кріпляться стилізовані годинник.

8976b1726e23d2ead0bee2d6d246ba2d Стиль модерн в інтерєрі вітальні, спальні, кухні, кольорова гама оформлення стелі і стін, вибір меблів ар нуво

Вітальня

Модернізм не пред’являє яких-то вже дуже строгих правил до оформлення апартаментів — він швидко підлаштовується під нові віяння моди, тому дуже затребуваний при прикрасі вітальні кімнати.

Стіни повинні створювати загальний фон, на якому будуть виділятися своєю пишністю стеля, меблі і декоративні атрибути. Єдиною прикрасою стін у вітальні можуть бути панно з рослинними мотивами. Стеля декорується ліпниною і візерунками, по центру розташовується химерних форм люстра. Ідеальне покриття для підлоги — паркет, укладений у вигляді «ялинки», застелений килимом.

В інтер’єрі вітальні В стилі модерн меблі повинна бути м’якою і зручною, округлої форми, з дерев’яною обробкою. Наявність каміна передбачає виділення приватної зони. Тут розміщують два крісла і маленький столик, біля опалювального отвору мають ковані аксесуари.

Вікна прикрашаються завісами з дорогих щільної тканини, що гармоніюють з оббивкою м’яких меблів або з диванними подушками. По периметру розташовуються торшери, консолі, підлогові вази.

de987e531d5575451dd039ab865a0fac Стиль модерн в інтерєрі вітальні, спальні, кухні, кольорова гама оформлення стелі і стін, вибір меблів ар нуво

Ванна

Для облицювання стін і підлоги у ванній кімнаті використовують керамічну плитку у вигляді мозаїки, з орнаментом і сюжетами з історії древніх століть. Підлога може бути наливним або керамічним.

Розташувати якийсь меблевий гарнітур буде проблематично, тому меблі підбирається тільки з практичних і функціональних міркувань. А от при виборі сантехніки і девайсів є де розгулятися фантазії для втілення вимог модерну.

Основні види елементів декорування:

 • вигнуті рушникосушки;
 • округленої форми ванни і раковини;
 • ковані або хромовані гачки і ручки;
 • незвичайної форми дзеркала;
 • композиції з квітів.

Якщо розмір ванної кімнати дозволяє, то можна розташувати красиве крісло і туалетний столик.

9fce1aa7b818c138914cb4c7c3f10c54 Стиль модерн в інтерєрі вітальні, спальні, кухні, кольорова гама оформлення стелі і стін, вибір меблів ар нуво

Передпокій

Передпокій повинна бути багатофункціональною, місткою і водночас вишуканою, що відповідає загальному стилістичному рішенню.

У невеликому приміщенні основну роль будуть грати вхідні двері і шафа для одягу. Покриття підлоги виконане з зносостійких матеріалів, освітлення — точкове стельове, на стінах можна розмістити канделябри для світильників. Загальна картина завершується розміщенням тематичних картин або постерів.

d1e8271000ce795c49dc467e542243de Стиль модерн в інтерєрі вітальні, спальні, кухні, кольорова гама оформлення стелі і стін, вибір меблів ар нуво

Рекомендації від професіоналів

Кожен інтер’єр, виконаний в стилі модерн, буде неповторним і універсальним для будь-яких просторів. Сучасні будівельні матеріали дають можливість виконати як дорогий ремонт, так і підібрати економічні варіанти обробки і прикраси заміських будинків і квартир.

Щоб самостійно розібратися в перипетіях модернізму, необхідно ознайомитися з рекомендаціями професіоналів:

 • кімната повинна наповнюватися предметами розкоші;
 • при розстановці меблів потрібно враховувати безліч різних предметів;
 • пам’ятати про табу на присутність побутової техніки у вітальні;
 • у скрутних ситуаціях слід застосувати правила мінімалізму;
 • на початковому етапі важливо правильно прораховувати бюджет.

Сучасний енергійна людина, мріє про красиве багатофункціональному домашньому вогнищі, по достоїнству оцінить стиль ар-нуво, який може прикрасити його життя на довгі роки.

144dfe9ec156fc936c8e4770a99f752d Стиль модерн в інтерєрі вітальні, спальні, кухні, кольорова гама оформлення стелі і стін, вибір меблів ар нуво

Відео

У відео демонструються зразки оформлення віталень і спалень в стилі модерн.

У наступному відео — екскурс в історію російського модерну.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради