Штори в стилі прованс: оформлення вікон в кухні, кімнаті, дизайн інтер’єру, колір, візерунки і вибір тканини на шторки

Зараз знову входять в моду штори в стилі прованс. Але перш, ніж бігти в магазин за покупкою або наймати дизайнера, краще самому розібратися в особливостях цього актуального напряму, його характерних рисах.

До оформлення вікон тут особливий підхід. Немає жорстких вимог до якимось певним параметрам, мода не диктує жорсткі умови. Однак слід звернути увагу, що це модний напрям пред’являє цілком певні вимоги до кольору, візерунки на тканині і фактурі текстилю. Варіанти для кімнат і кухні дещо різняться.

dfbcc10e2467f021a739e320e107fc47 Штори в стилі прованс: оформлення вікон в кухні, кімнаті, дизайн інтерєру, колір, візерунки і вибір тканини на шторки

Особливості стилю прованс

Прованс диктує свої вимоги до оформлення інтер’єру. Його друга назва, яку можна зустріти в статтях по дизайну — французький кантрі. Він м’який, теплий, домашній, підходить навіть для самих маленьких квартир. Однак вимогливий. Тут немає випадкових дрібниць. Всі продумало до останньої деталі. Це стосується і оформлення віконного отвору.

Варто перестаратися з декором, і він перетвориться на пародію на самого себе.

3e9e80005c629206453d99a5405162b2 Штори в стилі прованс: оформлення вікон в кухні, кімнаті, дизайн інтерєру, колір, візерунки і вибір тканини на шторки

Характерні риси

Цей стиль зародився на півдні Франції, в краю маленьких затишних будиночків, недалеко від Середземного моря.

Характерною рисою провансу є велика кількість декору і різноманітних красивих дрібниць. Саме тому він так любимо домогосподарками — дозволяє створити затишок з підручних матеріалів.

3af2ddcc5d89e1dfb489775560bf84f4 Штори в стилі прованс: оформлення вікон в кухні, кімнаті, дизайн інтерєру, колір, візерунки і вибір тканини на шторки

Колірна гамма

Прованс для тих, хто вибирає теплі тони в інтер’єрі. Він вважається самим ніжним і романтичним з усієї палітри кантрі. Середземноморський провінційний стиль відрізняється ніжною і затишною атмосферою сільською простотою. Втім, це не суперечить і розкоші. Вважається, що його вибирають любителі Франції та краси її морського узбережжя.

047b16ea32fbcd7af83956127a9585fd Штори в стилі прованс: оформлення вікон в кухні, кімнаті, дизайн інтерєру, колір, візерунки і вибір тканини на шторкиДля інтер’єрів беруться тільки натуральні відтінки:

 • ніжно-зелений;
 • оливковий;
 • зелений;
 • пісочний;
 • світло-коричневий;
 • лавандовий.

Вони повинні підкреслювати природні кольори: яскраву блакить неба, зеленувате море і піщаний берег.

Якщо беруться насичені кольори, то їм бажано додати потертий вигляд. Щоб вони виглядали старими.

Головний малюнок — квітковий принт.

2d196aac102e888daefaef197b9edb5a Штори в стилі прованс: оформлення вікон в кухні, кімнаті, дизайн інтерєру, колір, візерунки і вибір тканини на шторки

Текстиль

Текстиль має дуже велике значення, він дозволяє поєднати різноманітні елементи декору між собою.

Також необхідно пам’ятати, що для французької провінції завжди були в пріоритеті прості і затишні інтер’єри. Сільське життя не передбачає складних форм гострого художнього смаку.

Домогосподаркам з провінції ніколи було займатися дизайнерськими вишукуваннями, звіряючись з вимогами модних журналів. Для оформлення жител бралися і роками використовувалися найпростіші матеріали. З часом вони вицвітають і набували вигляду, яким тепер так захоплюються любителі Середземномор’я.

Слід зупинитися на тканинах наступних видів:

 • ситець;
 • льон;
 • бавовна;
 • батист;
 • муслін.

Ці матеріали мають масу переваг: не втрачають форму, не линяють, практичні. Також варто звернути увагу на щільність. Тканина повинна бути напівпрозорою і пропускати сонячне світло.

Ні в якому разі не варто брати багатошарові варіанти. Протипоказані тюль і синтетика.

Розглядаючи тканина для портьєр і фіранок, свій вибір варто зупинити на матеріалах приглушеного або вицвілого відтінку. Класичний варіант, який підійде практично до будь-якого дизайну, — білий. Але колір матерії слід узгоджувати з основним кольором, пануючої в приміщенні.

Штори на кухню в стилі прованс можуть бути:

 1. Однотонними. Береться один вид тканини одного пастельного відтінку.
 2. Кольоровими. У цьому випадку краще зупинитися на зеленому, блакитному і жовтому кольорах. На шторах і фіранках можуть бути зображені птахи, трави, квіти. Такий текстиль стане справжньою прикрасою кухні.
 3. Комбінованими. Один основний колір поєднується з декількома допоміжними тонами. Можна брати кілька видів тканини. Фоновий відтінок — кавовий, молочний, бежевий, світло-жовтий.

Для прикрас застосовують бантики, рюші, мережива, бахрому, тасьму. Оздоблення більш яскравих, насичених тонів, яка підкреслює ніжність основи.

9cc92dec7eb01328eb334c1779c243ae Штори в стилі прованс: оформлення вікон в кухні, кімнаті, дизайн інтерєру, колір, візерунки і вибір тканини на шторки

Види штор, підходять для стилю прованс

Дизайн штор в стилі прованс пропонує велику кількість яскравих варіантів, хоча є обмеження. Драпірування є універсальним і дуже виразним основним декоративним оформленням.

Особливу увагу варто акцентувати на карнизі. Необхідний металевий, краще кований або дерев’яний. Будь підібраний текстиль буде дуже вигідно дивитися на такий конструкції.

a3d2e23fe517e06c972f500e27f758d0 Штори в стилі прованс: оформлення вікон в кухні, кімнаті, дизайн інтерєру, колір, візерунки і вибір тканини на шторки

Класичні

Класичний вид штор зустрічається практично у всіх стильових напрямках. Вони вдало вписуються будь-який інтер’єр. Зовні вони виглядають як два прямих шматка матерії, що мають поділ по центру.

Особливості кріплення до карнизу різняться в кожному конкретному випадку.

Ці штори підвішуються на:

 • кільця;
 • тасьму;
 • люверси;
 • зав’язки;
 • куліску.

Вибір виду кріплення віддається на відкуп мешканцям. Однак треба знати, що окремі варіанти будуть недоречні в деяких приміщеннях. Красивий зовнішній вигляд зовсім не передбачає зручність користування.

Наприклад, на кухні буде зручний будь-який вид кріплення. А ось для спальної кімнати краще вибрати тасьму або зав’язки. Кільця шумлять, коли штори намагаються розсунути.

f6a75d0bda79bf48009b025bbd8020ad Штори в стилі прованс: оформлення вікон в кухні, кімнаті, дизайн інтерєру, колір, візерунки і вибір тканини на шторки

Римські

Римські штори — дуже елегантні і стримані. Це не типово для кантрі. Зовні вони виглядають як смуги тканини, натягнуті на конструкцію, монтуємий на вікно. Відкриваються горизонтально. Для виготовлення береться щільна матерія. Традиційно вибирається однотонна, але можна і з гарним квітковим малюнком.

Найкраще цей вид штор підходить для південної сторони, особливо влітку, коли спека може приносити суттєві незручності.

9121ebba3e3c137f4984d435c2683185 Штори в стилі прованс: оформлення вікон в кухні, кімнаті, дизайн інтерєру, колір, візерунки і вибір тканини на шторки

Австрійські

Австрійські штори являють собою тканину, зібрану в горизонтальні складки. Висота регулюється вертикально за допомогою шнурів. В опущеному стані у них прямий вид. Нижній край зберігає рельєф з м’яких складок.

У маленьких приміщеннях для їх виготовлення використовується напівпрозора тканина. У таких випадках вони надають ефект легкості.

6c3976615e3156a00813c7c6e9a1894f Штори в стилі прованс: оформлення вікон в кухні, кімнаті, дизайн інтерєру, колір, візерунки і вибір тканини на шторки

Французькі

Французькі штори схожі з австрійськими: якщо не придивлятися, то недосвідчений очей з ходу і не розрізнить. У цього виду завіс складки збираються по всій довжині полотнища тканини, в незалежності від положення. Краще всього підходять до високих вікон, але короткі прозорі завіси будуть відмінно дивитися і на маленьких. Вони додадуть приміщенню видимість легкості

При їх виготовленні краще зупинити вибір на еластичних матеріалах. Такі тканини ідеально сформують повітряну і складну драпіровку.

8d529ab9d5e15a37ed55b717208a7305 Штори в стилі прованс: оформлення вікон в кухні, кімнаті, дизайн інтерєру, колір, візерунки і вибір тканини на шторки

В стилі кафе

Ці штори будуть чудово виглядати на кухні і в їдальні, так як вони прийшли в житлові будинки з громадських кафе.

Зовні вони виглядають як невеликий шматочок тканини, який навішується на стрижень, прикріплений в отворі вікна. Зазвичай посередині. Це дуже практичний варіант, який чудово підійде для маленьких віконних прорізів.

a552c77ea033ca36020b99d31a04c47c Штори в стилі прованс: оформлення вікон в кухні, кімнаті, дизайн інтерєру, колір, візерунки і вибір тканини на шторки

Як правильно підібрати колір

При оформленні кухні в стилі прованс особливий акцент потрібно зробити на колірній гамі обстановки. Треба пам’ятати, що палітра повинна бути приглушена. Меблів і тканин надається вигляд старих предметів, що піддаються тривалому впливу яскравого сонця.

Домінуючі відтінки:

 • білий;
 • пісочний;
 • кремовий;
 • теракотовий;
 • лавандовий;
 • індиго.

Кольори повинні бути злегка забілені. Це надає їм ефект старовини.

Подібні поєднання дозволяє створити атмосферу спокою і розслабленості.

Чудово, якщо для кухонних вікон можна буде зробити дерев’яні жалюзі.

f1d90aa5ce9ce8b1be4f5f2af6968144 Штори в стилі прованс: оформлення вікон в кухні, кімнаті, дизайн інтерєру, колір, візерунки і вибір тканини на шторки

Варіанти оформлення в інтер’єрі

Інтер’єр в стилі французького кантрі надає приміщенню спокій і затишок. На провансі зупиняють свій вибір люди, втомлені від кічу і показної розкоші.

Простий або витончений варіант підійде практично для будь-яких приміщень, внесе в інтер’єр нотку романтики.

0f6e1f1c9c7d060e525ff0e8074635fd Штори в стилі прованс: оформлення вікон в кухні, кімнаті, дизайн інтерєру, колір, візерунки і вибір тканини на шторки

Кухня

При підборі фіранок на кухню в стилі прованс девізом має стати: «найпростіші рішення — ідеальний варіант».

Чудово підійдуть гардини. Їх оздоблення – рюші, банти або бахрома.
Однак не варто обмежуватися лише такими моделями. Римські, австрійські, класичні також чудово будуть виглядати в кухонному приміщенні. Більше того — вони надзвичайно практичні.

Довгі полотнища при декоруванні кухонь практично не використовують. Цей варіант краще приберегти для їдальні.

Слід акцентувати увагу на тому, де розташовується вікно. Якщо поруч стоїть плита, то краще зупинити свій вибір на моделях простіше. Полотнища з багатою декоративною обробкою буде важко відіпрати від жиру, бруднитися вони будуть швидше.

Універсальний варіант: полотна з малюнком в клітку або дрібними квітковими гілочками з льону або бавовни.

Відмінно виглядатимуть комплекти. Це означає, що штори і скатертини будуть пошиті з однієї тканини. Малюнок на них буде перегукуватися, це додасть додатковий затишок. Також на них можуть бути нашиті однакові елементи декору: пензлики, тасьма.

1bed1c4172ff07b0fe26ab8ba99858df Штори в стилі прованс: оформлення вікон в кухні, кімнаті, дизайн інтерєру, колір, візерунки і вибір тканини на шторки

Вітальня

Кантрі — ще не означає, що примітив. Подібний інтер’єр може бути дуже елегантним, витонченим і розкішним. Сільська простота втілюється в натуральних матеріалах.

Дуже важлива роль відводиться елементам декору штор.

Сюди підійдуть легкі повітряні довгі полотнища. Декоратори зупиняють свій вибір на білому або пастельних відтінках. Відмінно виглядатимуть малюнки з дрібних і великих квітів

Прекрасним рішенням стане пошиття меблевих чохлів з точно такої ж тканини, як і штори. Меблі краще всього купувати з натурального дерева.

Можна оформляти і в яскраві кольори. Головне — дотримуватися вимог до гамі. Все повинно нагадувати про близькість до природи.

7b3112a1ff868a047a7f90e567af0664 Штори в стилі прованс: оформлення вікон в кухні, кімнаті, дизайн інтерєру, колір, візерунки і вибір тканини на шторки

Спальня

У спальню матеріал для штор підбирається з особливою ретельністю. Вони несуть не тільки декоративну, але і практичну функцію. Це кімната для сну і відпочинку. Значить, її власники повинні мати можливість виспатися. Віконний проріз необхідно закривати від яскравого світла і надмірно цікавих чужих очей.

Тканина тут відіграє особливу роль. Краще зупинити свій вибір на досить щільному матеріалі. Допускається комбінація гардин та рулонних штор. Дозволяється мереживо.

Ідеальне рішення — покривало в одній гамі зі шторами.

1b51032a26f0966f07ab20e5d2dd510d Штори в стилі прованс: оформлення вікон в кухні, кімнаті, дизайн інтерєру, колір, візерунки і вибір тканини на шторки

Дитяча

Малюки обоего підлоги чудово відчуватимуть себе в дитячій кімнаті, оформленої у французькому стилі кантрі. Необхідний підбір деталей внесе нотку легкості і пригод в інтер’єр, який так люблять діти.

Проста, навіть примітивна меблі. Багата нейтральна колірна гама. Таке оформлення чудово підійде і дівчаткам, і хлопчикам.

Для дитячої краще всього вибрати багатошарові штори. Відмінним вибором стануть рулонні. Їх можна поєднувати з гардинами або з ламбрекеном.

Для дівчинки відмінно підійдуть мережива, банти, рюші, декоративні вставки.

А для хлопчиків краще взяти однотонні полотнища і спокійні принти.

Необхідно враховувати, що для оформлення дитячої краще віддати пріоритет не надто марким тканин. У маленьких дітей краще утриматися від мереживного декору. Все повинно легко прибирати, прати і чиститися.

7bbd649b082bf78985fe72497de631d8 Штори в стилі прованс: оформлення вікон в кухні, кімнаті, дизайн інтерєру, колір, візерунки і вибір тканини на шторки

Маленька кімната

Проблема маленьких приміщень в тому, що зайві декоративні деталі «з’їдають» простір, якого і так не вистачає.

Але є ряд хитрощів:

 1. Найкраще взяти рулонні штори ніжних відтінків (білі, світло-жовті).
 2. Мінімум меблів світлих кольорів. Бажано не масивною.
 3. Розміщують дзеркала візуально збільшують об’єм приміщення.
 4. Знайти місце для імітації каміна.

Крім рулонних, підійдуть також ніжні повітряні штори з прозорої тканини. Якщо є вихід на балкон, то доречними будуть навіть гардини довжиною до підлоги. Бажано з великим квітковим принтом.

d514eeeb5f78bf83bb039973dd1e5fc1 Штори в стилі прованс: оформлення вікон в кухні, кімнаті, дизайн інтерєру, колір, візерунки і вибір тканини на шторки

Відео

З цього відео можна дізнатися, як своїми пошити шторку для кухні в стилі прованс з вбудованими петлями.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради