Морений дуб – колір рустикального дерева, морення деревини, меблі даного відтінку

В сучасному світі важливо не тільки естетичних матеріалів, але при цьому ще і натуральних. Морений дуб — саме такий продукт. Поєднуючи в собі естетику і природність, він став широко популярний. Безумовно, дана сировина відрізняється дорожнечею, однак для тих, хто не може дозволити собі цей матеріал, але дуже хоче, є варіанти. Існує ряд всіляких стилізацій під цей відтінок. У багатьох країнах Європи виявлення подібної деревини в природі — це ціла подія. А в Росії й донині збереглися великі запаси цінної породи дерева.

morenyjj dub  cvet rustikalnogo dereva, morenie drevesiny, mebel dannogo ottenka54 Морений дуб  колір рустикального дерева, морення деревини, меблі даного відтінку

Що таке морений дуб

Морений дуб виходить в процесі тривалого вимочування деревини в рідині з мінеральними солями, внаслідок чого дерево і здобуває нові властивості і оригінальний колір. Цей процес носить назву мінералізації, яка здійснюється в природному середовищі. Видобуток такої деревини проводиться на місцях, де тисячі років тому росли дубові гаї — найчастіше це болота. Зміна русла річок відносило їх під воду, де стовбури і гілки збереглися в цілості й схоронності, до того ж придбали неймовірну міцність.

Під впливом хімічних речовин відтінок дерева змінювався, ставав темніше і насиченішим. А зовнішній шар зазвичай складається з чорних пластин вугілля, хоча дуб не побував у вогні, а ,навпаки, під водою протягом багатьох століть.

morenyjj dub  cvet rustikalnogo dereva, morenie drevesiny, mebel dannogo ottenka55 Морений дуб  колір рустикального дерева, морення деревини, меблі даного відтінку

Область застосування

Раніше його часто використовували для внутрішнього оздоблення палаців і замків.

У наш час такий різновид дуба використовують для виготовлення меблів і елементів внутрішньої обробки (паркет, настінні плити, мозаїка).

Також ексклюзивні і дуже цікаві сувеніри та ювелірні вироби з цієї сировини. Однак знайти їх досить складно, тому що виготовленням таких виробів займається вузьке коло фахівців.

morenyjj dub  cvet rustikalnogo dereva, morenie drevesiny, mebel dannogo ottenka56 Морений дуб  колір рустикального дерева, морення деревини, меблі даного відтінку

Переваги використання

Міцність, довговічність, неповторний і незвичайний відтінок — це ще не всі переваги деревини.

До відмітних властивостей матеріалу відносяться також:

 1. Захищеність від паразитів. У цій деревині ніколи не заводяться паразити. Можливо, це пов’язано з природного хімічною обробкою, яку отримало дерево в результаті природного процесу моріння.
 2. Духовність. Є думки, що дуб володіє унікальною потужною енергетикою, накопиченою на протязі тисячоріч в унікальних природних умовах.
 3. Унікальність. Цей природний продукт не має аналогів за естетичним, культовим, культурним та історичним параметрами. Ексклюзивність виробів обумовлена і тим, що в світі не існує двох однакових стовбурів.

Цей високоякісний природний продукт цінувався і користувався попитом у всі часи, але, на жаль, запаси дуба обмежені і заповнити їх не можна. Хоча спроби були на початку минулого століття.

morenyjj dub  cvet rustikalnogo dereva, morenie drevesiny, mebel dannogo ottenka57 Морений дуб  колір рустикального дерева, морення деревини, меблі даного відтінку

Морений дуб в інтер’єрі

Дана деревина, незважаючи на свою рідкість, використовується досить часто в самих різних сферах. Рідкість і цінність матеріалу передбачає тонку ручну обробку.

Найбільш популярна сфера застосування — інтер’єр.

З цієї деревини виготовляють:

 • предмети меблів;
 • сувеніри;
 • матеріали для обробки підлоги;
 • настінні покриття;
 • сходи;
 • вікна;
 • двері.

morenyjj dub  cvet rustikalnogo dereva, morenie drevesiny, mebel dannogo ottenka58 Морений дуб  колір рустикального дерева, морення деревини, меблі даного відтінку

Предмети інтер’єру, виконані з цього сорту дерева, відрізняються довгим терміном експлуатації, а елементи декору приречені перетворитися в антикварні предмети.

Даний матеріал стане доречним рішенням при створенні дизайну кімнати в скандинавському стилі. Меблі з дерева в інтер’єрі — ознака добробуту і відмінного смаку власника будинку.

morenyjj dub  cvet rustikalnogo dereva, morenie drevesiny, mebel dannogo ottenka59 Морений дуб  колір рустикального дерева, морення деревини, меблі даного відтінку

Меблі

В силу своєї дорожнечі меблі з мореного дуба відноситься до розряду елітних. Висока вартість зумовлена не тільки обмеженістю природних запасів, але і складністю видобутку та обробки деревини — з роботою такого характеру зможе впорається тільки досить досвідчений майстер. Якість і оригінальність виробу, як правило, підтверджується документально продавцем.

Столи — найпопулярніша категорія меблів з дуба. Виконаний з дуба, він відмінно підійде для інтер’єру кухні в стилі бароко або класицизм.

morenyjj dub  cvet rustikalnogo dereva, morenie drevesiny, mebel dannogo ottenka60 Морений дуб  колір рустикального дерева, морення деревини, меблі даного відтінку

У вітальні цікавим рішенням буде журнальний столик. В їдальню можна поставити невеликий стіл для чайних церемоній, а у ванну кімнату — столик для аксесуарів і косметики.

morenyjj dub  cvet rustikalnogo dereva, morenie drevesiny, mebel dannogo ottenka61 Морений дуб  колір рустикального дерева, морення деревини, меблі даного відтінку

У комерційних і адміністративних приміщеннях практично повсюдно використовуються столи з цього благородного сировини. Вони стають яскравою і помітною деталлю в кабінеті директора або в конференц-залі.

morenyjj dub  cvet rustikalnogo dereva, morenie drevesiny, mebel dannogo ottenka62 Морений дуб  колір рустикального дерева, морення деревини, меблі даного відтінку Плюси і мінуси

Меблі з цього природного продукту має ряд переваг:

 • привабливий і солідний зовнішній вигляд;
 • екологічність і безпека;
 • міцність і довговічність;
 • велика різноманітність варіантів;
 • можливість кілька разів збирати і розбирати меблі.

Вироби з цього матеріалу дійсно надійні і міцні.

Однак і вони мають ряд недоліків:

 • висока вартість;
 • вироби досить важкі;
 • складність обробки в разі пошкодження.

Фахівці радять довіритися роботі професіоналів з виготовлення і складання меблів, так як без певного досвіду буде досить проблематично «приборкати» деревину. Талановита робота майстра перетворить столи та інші меблі у твори мистецтва. Стійка до будь-яких зовнішніх впливів деревина пророкує довге життя для виробів, виготовлених з неї. Вони можуть прослужити власникам протягом багатьох десятків років, а то і сотень, переходячи з покоління в покоління.

morenyjj dub  cvet rustikalnogo dereva, morenie drevesiny, mebel dannogo ottenka63 Морений дуб  колір рустикального дерева, морення деревини, меблі даного відтінку

Вікна

Дуб, оброблений природою — це надійний матеріал для створення дерев’яних вікон з багатою текстурою, відмінною тепло – і шумоізоляцією, міцністю і довговічністю. Не варто забувати і про те, що цей натуральний матеріал не вимагає додаткового догляду і чудово захищений від агресивних впливів навколишнього середовища. Крім того, такі вікна будуть органічно виглядати практично в будь-якому інтер’єрі.

morenyjj dub  cvet rustikalnogo dereva, morenie drevesiny, mebel dannogo ottenka64 Морений дуб  колір рустикального дерева, морення деревини, меблі даного відтінку

Аналогом вікон з мореного дуба можуть виступати пластикові вікна якісної ламінованої плівці. Відмінностей від вікон з натурального матеріалу достатньо: в основі лежить пластик, ціновий розкид. Тим не менш такі вікна відмінно підійдуть і для дерев’яних заміських будинків, і для міських квартир, офісів, і для лоджій, балконів, терас.

morenyjj dub  cvet rustikalnogo dereva, morenie drevesiny, mebel dannogo ottenka65 Морений дуб  колір рустикального дерева, морення деревини, меблі даного відтінку

Не залежно від того, натуральний матеріал чи ні, вікна кольору мореного дуба — оптимальне рішення для інтер’єрів, в основі яких лежить спокійна, нейтральна палітра. Вони миттєво перетворяться в самий стильний елемент інтер’єру, але в теж час не будуть залучати до себе занадто багато уваги. Благородна і вишукана атмосфера гарантована у вітальні і спальні. Також вікна ефектно будуть поєднуватися з кремовими або світло-бежевими стінами. Рустикальний стиль і стиль венге будуть гармоніювати з вікнами з цього матеріалу.

 Морений дуб  колір рустикального дерева, морення деревини, меблі даного відтінку

Для того, щоб вікна найбільш органічно виглядали в інтер’єрі, необхідно доповнити їх стильними аксесуарами. Підвіконня повинен відповідати тону з рамою і отвором. Вибираючи фурнітуру, слід звернути увагу на матові деталі з сріблястим напиленням, а штори або жалюзі підібрати коричневого відтінку.

morenyjj dub  cvet rustikalnogo dereva, morenie drevesiny, mebel dannogo ottenka67 Морений дуб  колір рустикального дерева, морення деревини, меблі даного відтінку

Морення дуба в домашніх умовах

Сучасні технології дозволяють імітувати колір деревини. Вчені домоглися того, що можуть відтворити забарвлення, зберігаючи естетику і вологостійкість матеріалу. Варіант виготовлення в домашніх умовах відрізняється доступністю і простотою. В кінцевому рахунку можна отримати унікальний дубовий матеріал з сріблястими прожилками всередині.

Для того, щоб отримати такий матеріал, необхідна спеціальна суміш, що імітує відтінок натуральної морени породи дерева — морилка.

Засіб наноситься в два кроки: перший шар необхідно наносити на поверхню дерева під невеликим кутом, накладаючи мазки поперек волокон, другий — вздовж. Для роботи слід використовувати флейц — плоску широку кисть, спеціально призначену для нанесення морилки і створення природних, непомітних перехідних відтінків тону. М’який і пружний ворс пензля робить цей інструмент є кращим у своєму роді. Найчастіше морилку використовують для обробки ламінату.

morenyjj dub  cvet rustikalnogo dereva, morenie drevesiny, mebel dannogo ottenka68 Морений дуб  колір рустикального дерева, морення деревини, меблі даного відтінку

Склад морилки

Склад засоби простий. Просочення для деревини поділяють на види за матеріалом-основі.

До найбільш популярним відносяться:

 1. Водна. Найбільша і популярна група просочень. Проводиться в готовому вигляді або у формі порошку. До переваг відносять: нетоксичність, широкий діапазон відтінків, легкість нанесення, невелика витрата, доступну ціну. До недоліків: здатність піднімати волокна дерева, відкриваючи доступ до вологи, довгий процес висихання. Якщо в процесі роботи із-за просочення деревні волокна пошкодилися і волоски волокон встали, то слід дочекатися повного висихання і обробити поверхню наждачним папером, а потім знову покрити шаром просочення. Надмірне намокання можна запобігти, покриваючи суху поверхню лаком.
 2. Спиртова. Як і водна, продається в сухому або готовому вигляді. Швидко сохне. З одного боку, таке властивість економить час, з іншого — щоб одержати рівномірний тон, фахівці рекомендують використовувати краскопульт. При ручному нанесенні спиртова просочення часто утворює жирні плями. Для роботи з такою морилкою обов’язково наявність захисних інструментів: спеціальних рукавичок і маски. В іншому випадку є ймовірність отримати хімічний опік або отруєння.
 3. Масляна. Розчинені в олії пігменти дозволяють тонувати дерев’яну поверхню під все можливе відтінки. У домашніх умовах такий засіб досить зручно: олійна морилка відмінно лягає на поверхню, не вимагає спеціальних інструментів для нанесення, рівномірно проникає всередину, не порушуючи текстури дерева, утворює захисну плівку.
 4. Акрилова та воскова. Морилка з даних речовин — нове покоління матеріалів для обробки і захисту дерев’яних поверхонь. Головними достоїнствами матеріалу вважають: освіта ізоляційної плівки, більш обширна колірна гамма в порівнянні з іншими просоченнями (від природних відтінків до екзотичних). Ефект яскравого кольорового покриття на основі натуральної деревної структури називають бейц. Сучасні дизайнери досить часто використовують бейц для перетворення елементів інтер’єру. Основним недоліком матеріалу стає його дорожнеча.
 5. Алкідна. Цей засіб допомагає одержати деревину у натуральному бажаному відтінку, підвищує стійкість матеріалу до зовнішніх негативних факторів, що діють на матеріал. Виріб після такої обробки не вимагає покриття лаком, тільки для блиску.

Погляд професіонала, безумовно, завжди розрізнить сировину, виготовлене в домашніх умовах, від природного. Виходячи з цього, штучний матеріал досить часто використовують в приміщеннях з підвищеною вологістю: лазнях, саунах, басейнах, щоб зробити його менш помітним.

morenyjj dub  cvet rustikalnogo dereva, morenie drevesiny, mebel dannogo ottenka69 Морений дуб  колір рустикального дерева, морення деревини, меблі даного відтінку

Відео про кольорі

В даному відео показано, як зробити морений дуб своїми руками.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради