Кухня в бузкових тонах: фіолетовий колір в інтер’єрі, варіанти поєднання світлих і темних відтінків для стін та фасадів

Фіолетовий — один з самих незвичайних і притягують квітів. Символізуючи мудрість і містику, він овіяний ореолом чарівництва і казки. Зважаючи джерелом артистизму, надає заспокійливу дію на людину.

Фіолетовий є результатом злиття двох абсолютно протилежних кольорів — червоного і синього. Сильна енергетика червоного кольору поєднується з холодним спокоєм синього. Кухню в бузкових тонах вибирають люди, які прагнуть до незвичайного і загадкового.

ce5f36e14d2592f28d293b37c8a02bb6 Кухня в бузкових тонах: фіолетовий колір в інтерєрі, варіанти поєднання світлих і темних відтінків для стін та фасадів

Характеристика бузкового кольору

Для початку розберемося, у чому відмінність між фіолетовим і фіолетовим. Якщо у фіолетовому основна роль належить синім кольором, то бузковий — це майже рівні пропорції червоного і синього.

Цей відтінок означає певну стійкість перед ударами долі, незважаючи на те, що йому віддають перевагу чутливі і тонкі особистості. Люди, яким подобається цей колір, завжди готові допомогти оточуючим, не замислюючись про відповідної подяки.

Червоний компонент бузкового кольору говорить про те, що його любителі досить оптимістичні, а синій означає схильність до депресії.

9ca1e761b5513a5b70b68dd3331f42a4 Кухня в бузкових тонах: фіолетовий колір в інтерєрі, варіанти поєднання світлих і темних відтінків для стін та фасадів

Відтінки

Характеристика кожного відтінку змінюється в залежності від домінуючого кольору. Якщо додати більше синього, то вийде темно-фіолетовий — яскравий прояв грубої владності. Надати заспокійливу дію при сильному неврозі допоможе світло-фіолетовий (ліловий).

Також фіолетовий допомагає людям, що страждають астеноневротическим синдромом, вегетосудинною дистонією, надає заспокійливий ефект при невмотивовані напади паніки і тривоги.

d3d2046400fafc042f45603223e249ba Кухня в бузкових тонах: фіолетовий колір в інтерєрі, варіанти поєднання світлих і темних відтінків для стін та фасадів

З якими квітами поєднується

Фіолетовий в кухні краще застосовувати обережно у поєднанні з білим, бежевим, салатним, блакитним, золотавим і сріблясто-сірим відтінком.

Оскільки фіолетовий і бузковий утворюються за рахунок змішування червоного і синього, при домінуванні червоного головний відтінок наближається до теплій колірній гамі, якщо в ньому більше синього — до холодної.

Слід враховувати орієнтацію приміщення по сторонах світла.

Якщо вікна виходять на північ, потрібні теплі відтінки:

 • пурпурний;
 • фуксія;
 • неяскравий сливовий;
 • рожево-ліловий;
 • аметистовий.

Для південної сторони більш доречні холодні:

 • ліловий;
 • стиглий баклажан;
 • бузковий;
 • лавандовий;
 • фіалковий;
 • ожиновий.

4e0c614a701c9236a16331e18467ee2b Кухня в бузкових тонах: фіолетовий колір в інтерєрі, варіанти поєднання світлих і темних відтінків для стін та фасадів

Стилі для кухні в бузковому кольорі

Бузковий колір може абсолютно по-різному сприймається в залежності від стилю інтер’єру і обраної меблів.

В сучасному кухонному гарнітурі фасади можуть бути глянцевими, матовими або комбінованими. Поєднання мінімалізму і функціональності, чіткість і симетрія прямих ліній, відсутність пишній розкоші і золотих елементів — основні риси сучасного гарнітура. Дверцята — прості або зі скляними вставками. Стільниця — біла, чорна або коричневого відтінку.

Класичний стіна передбачає матові фасади, розсувні різьблені дверцята. Колір може бути будь-яких відтінків фіолетового. Стільниця — чорна глянсова або дерев’яна, тюль білого кольору.

Стиль прованс можна дізнатися за лавандового відтінку, кахельної або дерев’яної стільниці. У цьому стилі часто поєднують лавандовий з оливковою, м’якими відтінками рожевого або жовтого. Квіткові і картаті мотиви на шторах з легким драпіруванням, квіти у вазах і горщиках — відмінні риси такого інтер’єру.

Стиль лофт передбачає цегляні стіни з гарнітуром у холодних відтінках (пурпур, геліотроп, індиго), дерев’яну або білу стільницю, чорну або хромовану фурнітуру і велика кількість освітлювальних приладів з простими плафонами.

e7e4c21149c7cf8e80a99432b6becea1 Кухня в бузкових тонах: фіолетовий колір в інтерєрі, варіанти поєднання світлих і темних відтінків для стін та фасадів

Особливості застосування фіолетового кольору в обробці кухні

Для остаточної обробки краще застосовувати прості кольорові гами та фактури, щоб не перевантажувати інтер’єр. Нейтральні тони білого, коричневого, бежевого, золотистого підійдуть для всіх поверхонь приміщення.

В якості матеріалу для підлоги можна використовувати керамограніт, водостійкий ламінат, плитку або лінолеум світлих відтінків.

Стеля може бути фіолетовим, цікавим рішенням буде багаторівневий натяжна стеля. Для розширення простору додають додаткову підсвітку.

Стіни також можна зробити бузковими. Величезний вибір шпалер, плитки, а також фартухів з скла дозволяє створити оригінальні варіанти обробки.

6fa028706b95cd7ae4b922364195e3ee Кухня в бузкових тонах: фіолетовий колір в інтерєрі, варіанти поєднання світлих і темних відтінків для стін та фасадів

Використання в якості акценту

Найпростіший варіант розведення інтер’єру кухні бузковими фарбами — декоративні елементи цього кольору. Бузкова посуд на полицях, яскраві горщики з живими квітами на підвіконні, картина в фіолетових тонах на стіни, вікна з ліловими шторами або тюлем — ефективний спосіб внесення фарб в інтер’єр. Також можна підібрати лілові чохли на стільці, скатертини, світильники та інші аксесуари.

25f2416e51496a22f5eee395c39627d3 Кухня в бузкових тонах: фіолетовий колір в інтерєрі, варіанти поєднання світлих і темних відтінків для стін та фасадів

Візуальна зміна простору

Для того щоб звузити простір, можна використовувати кілька прийомів:

 • яскраві кольори холодної гами — вони візуально звужують простір;
 • однотонна темно-фіолетова кухня обтяжує атмосферу;
 • темні натяжні стелі (ефект закритої коробки);
 • масивна підвісна люстра;
 • чорно-фіолетові фасади для приміщень з проблемним освітленням.

Візуально розширити простір можна за рахунок додаткового освітлення і вибору більш світлого фартуха.

e699d725570571abb0b9f938531d862f Кухня в бузкових тонах: фіолетовий колір в інтерєрі, варіанти поєднання світлих і темних відтінків для стін та фасадів

Варіанти дизайну

Виходячи з розмірів та обраного дизайну в інтер’єрі майбутньої кухні, підбирають кухонний гарнітур. Правильна форма вигідно підкреслить достоїнства і приховає недоліки кухні (наприклад, неправильну форму приміщення).

Існує чотири основних форми гарнітура:

 1. Лінійний розташований уздовж однієї стіни і підійде для будь-якого приміщення.
 2. Кутовий стіна допоможе максимально ефективно задіяти простір за рахунок кутових шаф. Крім того, в кутку можуть розташовуватися раковина або піч.
 3. П-подібний стіна рівномірно розподіляє робочий простір, підвіконня грає роль стільниці або місця під раковину. Такий варіант особливо доречний у просторому будинку.
 4. Острівний чудово підходить до великої кухні. Центральний стіл-острів є додатковою робочою поверхнею та барною стійкою. Також його можна використовувати в якості обіднього столу, а полиці або шафи під ним — для зберігання посуду і заготовок. Острів комбінують з лінійним або кутовим гарнітуром.

Варіантів дизайну кухні в бузкових тонах дуже багато. Все більшу популярність набуває комбінування верху і низу меблів, використання різних кольорів для дверок і торців. Розглянемо кілька вдалих прикладів.

c994b689512b5a801df8ec1f9f19b0a7 Кухня в бузкових тонах: фіолетовий колір в інтерєрі, варіанти поєднання світлих і темних відтінків для стін та фасадів

Білий і фіолетовий

Поєднання білого та фіолетового зустрічається досить часто і підходить для кухні будь-якого розміру. Ці кольори можуть бути розведені сірими або бузковими відтінками стін.

Найбільш популярні два види дизайну:

 • кухонні меблі темного фіолетового кольору та білі стіни;
 • світлий гарнітур і стіни сливового, бузкового або лавандового відтінків.

Кухня, оформлена в будь-якому з цих варіантів, буде виглядати гарно і стильно.

bce87a79d15fc95d6796bcc9dd7e13f5 Кухня в бузкових тонах: фіолетовий колір в інтерєрі, варіанти поєднання світлих і темних відтінків для стін та фасадів

Чорний і фіолетовий

Для сміливого дизайну великої кухні підійде стіна в чорно-фіолетових тонах. Це поєднання завжди виглядає ефектно, проте варто дотримуватися кількох правил. Краще, якщо бузкові відтінки будуть пастельними, а кількість чорних елементів суворо обмежена. Дует цих двох неоднозначних квітів слід розбавити нейтральним сірим або білим фоном.

Також пом’якшить драматичну атмосферу, що виникає при одночасному використанні чорного і темних відтінків фіолетового, меблі з світлого натурального дерева.

Прекрасним декоративним рішенням може стати чорно-біла «шахова» плитка в робочій або обідній зоні. Чорний з білим завжди виглядає яскраво і елегантно, а блідо-лілові або бузкові фасади кухонних меблів стануть яскравим акцентом в дизайні.

e63148f04b323026ee24a54734702473 Кухня в бузкових тонах: фіолетовий колір в інтерєрі, варіанти поєднання світлих і темних відтінків для стін та фасадів

Зелений і фіолетовий

Яскраве поєднання зеленого і фіолетового відразу нагадує про весну і розквіту природи. У великих приміщеннях обидва відтінку використовують в рівних пропорціях, якщо кухня невелика, то домінувати повинен лише один з них. Переважно з’єднувати теплі бузкові і салатові відтінки. Таку кольорову гаму доповнюють молочно-білими, бежевими, шоколадними або пісочним тонами.

Як правило, поєднання зеленого і фіолетового використовують для інтер’єру сучасної кухні або для стилю прованс. Однак якщо в сучасному інтер’єрі переважають салатні і фіолетові відтінки, то для провансу вибирають лаванду і світло-м’ятний або оливковий на молочно-білому тлі.

Рослинні мотиви відмінно передають зелений і маджента (пурпурний).

b8eb47b9fd3d5c9295a197dfc9c2e5f5 Кухня в бузкових тонах: фіолетовий колір в інтерєрі, варіанти поєднання світлих і темних відтінків для стін та фасадів

Сіро-фіолетовий

Глянцевий стіна в сіро-фіолетовому кольорі відмінно підійде для сучасної кухні. Особливо ефектним він буде в поєднанні з матовою плиткою і чорною стільницею.

Сірий колір виглядає елегантно, презентабельно і, на відміну від білого, не набридає. Однак слід пам’ятати: чим глибше фіолетовий, тим менше його повинно бути в приміщенні.

Сталеві відтінки в поєднанні з кольором лаванди або стиглої сливи заспокоюють, знімають нервову напругу.

Сірий застосовують в обробці стін, підлоги або як колір-компаньйон в гарнітурі.

Красиво і вишукано виглядатиме хромована фурнітура та аксесуари, побутова техніка «під метал», меблі обідньої зони зі сталевим каркасом.

9a7ed74716a092bfb03d9ce08f3a5df5 Кухня в бузкових тонах: фіолетовий колір в інтерєрі, варіанти поєднання світлих і темних відтінків для стін та фасадів

Жовтий і фіолетовий

Таке яскраве поєднання допоможе створити цікавий дизайн. При правильному підході ці кольори залишать дуже приємне загальне враження, тому не варто боятися зайвої яскравості.

Кухня з темно-ліловим гарнітуром і жовтими стінами доречна в стилі лофт. Якщо подібний варіант здається надмірним, можна розбавити головні кольору білим.

20f0904eb3661daba9af0913bf90c1b8 Кухня в бузкових тонах: фіолетовий колір в інтерєрі, варіанти поєднання світлих і темних відтінків для стін та фасадів

Бузковий з коричневим

Коричневий гарний у всіх поєднаннях. Відтіняючи яскраві тони, він допомагає зробити інтер’єр більш вишуканим. Найчастіше ця комбінація використовується в класичному або еко-дизайні. Популярно комбінація бузкового з темними тонами деревини (стільниці, фасади).

7b170c9807591f5ee47570c60ed6ed04 Кухня в бузкових тонах: фіолетовий колір в інтерєрі, варіанти поєднання світлих і темних відтінків для стін та фасадів

Білий з червоним

Бузковий може поєднуватися з червоним у будь-яких відтінках, холодних або теплих. При цьому стільниця і стіни повинні бути нейтрального кольору.

b1d2d6d5a95dfa94e3b124752ac4e5c0 Кухня в бузкових тонах: фіолетовий колір в інтерєрі, варіанти поєднання світлих і темних відтінків для стін та фасадів

Бузковий з палітрою пастельній

Спокійну атмосферу створить поєднання лілового з бежевої гами. Пастельні відтінки стін додадуть приміщенню затишок і теплоту. При виборі темних шпалер кухонний гарнітур повинен бути світлих нейтральних тонів.

63ad7d7ad4e5d2d953aea2ced9909a90 Кухня в бузкових тонах: фіолетовий колір в інтерєрі, варіанти поєднання світлих і темних відтінків для стін та фасадів

Бузковий з рожевим

Рожевий добре поєднується з фіолетовим. Використання цих квітів в кухонному гарнітурі дозволяє створити ідеальну комбінацію ніжних романтичних відтінків.

5cb040a176294a3cbad00bd727777ff7 Кухня в бузкових тонах: фіолетовий колір в інтерєрі, варіанти поєднання світлих і темних відтінків для стін та фасадів

Меблі

Столи та стільці слід вибирати після фінішної обробки приміщення і установки в ньому кухонного гарнітура. Відмінно виглядатимуть фіолетові стіл і стільці в стилі мінімалізм або хай-тек. Скляний стіл на металевих ніжках, міцні стільці з прозорого пластику також хороший варіант.

Кухні в стилі прованс або класика підійде дерев’яна меблі в блідо-бузкових тонах.

f81408fe01db0be05f09c6ed1b17add9 Кухня в бузкових тонах: фіолетовий колір в інтерєрі, варіанти поєднання світлих і темних відтінків для стін та фасадів

Освітлення

Важливо встановити кілька джерел світла на різних рівнях і додати підсвічування робочих зон. Використовувати потрібно всі види освітлення: люстри, бра, точкові світильники. Замість штор краще використовувати жалюзі, якщо вікно невелике і пропускає мало сонячного кольору.

9550f732a68df0aa806e8ddc33bf3e2a Кухня в бузкових тонах: фіолетовий колір в інтерєрі, варіанти поєднання світлих і темних відтінків для стін та фасадів

Декор і штори

Довжина штор підбирається в залежності від розташування вікна. Якщо вікно знаходиться біля обіднього столу, підійдуть довгі штори, біля раковини – короткі, штори-кафе, бажано з механізмом підйому.

Варіантів штор для кухні безліч: напівпрозорий тюль, римські, австрійські з підв’язками,органза з вишивкою, штори-кафе.

Римські, рулонні або бамбукові штори підійдуть для сучасного стилю, для класичного — тюль або невеликий ламбрекен. Короткі ажурні або вишиті фіранки прекрасно впишуться в стиль прованс. Холодних фіолетових відтінків в кухні не повинно бути багато, так як вони знижують апетит.

Для кухні зі світлими стінами і темним гарнітуром краще підібрати прозорі або білі фіранки, які збільшать освітленість кімнати.

Необхідно підтримати шторами відповідного відтінку оббивку стільців і аксесуарів, якщо ці елементи виконані у фіолетових тонах. Такий прийом характерний для стилів прованс і ар-деко. Не варто шити фіолетові штори з щільних важких тканин.

Оптимальний вибір — штори, що закривають половину вікна, напівпрозорі римські або асиметричні.

Темні коричневі штори повинні мати простий і лаконічний дизайн. Красиві срібні підхоплення додадуть вишуканості.

4d9a03312b8f120988dd6d335dc4eae5 Кухня в бузкових тонах: фіолетовий колір в інтерєрі, варіанти поєднання світлих і темних відтінків для стін та фасадів

Як правильно оформити маленьку кухню

Двоколірні гарнітури — відмінний вибір для маленьких приміщень. При цьому верхні шафки повинен бути світлим, а глибокий фіолетовий доречний на фасадах підлогової меблів.

Щоб уникнути похмурості на кухні, меблі глибоких темних відтінків повинна мати глянсове покриття і сучасну форму.

Фотокартини і шпалери з малюнком добре буде виглядати на білих стінах. Цікавим рішенням може стати фартух ліловим або фіалковою гамі.

Штори-нитки — хороший варіант для невеликої кухні. Для візуального розширення простору краще використовувати пастельні тони пропорції 1:2 з білим кольором. Темні насичені відтінки також розбавляйте білим.Такі поєднання красиво виглядають і не зменшують простір.

Яскраві шпалери можна використовувати лише для зонування простору, але не у всьому приміщенні. Відмінний варіант — однотонні фарбовані стіни і яскраві акценти за рахунок різних аксесуарів, штор і текстилю.

c362bdf764a29f2281338683c5e13c9c Кухня в бузкових тонах: фіолетовий колір в інтерєрі, варіанти поєднання світлих і темних відтінків для стін та фасадів

Відео

Рекомендації дизайнера допоможуть визначитися з вибором кольору для кухні.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради