Кухні пластикові кутові: плюси матеріалу, види покриттів для фасадів, дизайн

Кухня є особливим приміщенням у будинку. Тут часто збираються всі члени родини, діляться новинами, обговорюють поточні справи і проблеми, приймають важливі рішення. Тому на кухні повинно бути затишно і комфортно.

В сім’ях не завжди є фінансові можливості для покупки дорогого гарнітура, габарити та конфігурація приміщень часто не дозволяють встановити велику кількість предметів меблів. У таких ситуаціях відмінним варіантом стають кухні пластикові кутові. Вони здатні поміститися навіть в маленькій кімнаті і коштують недорого.

751d1308e012589156b0b07c915921ea Кухні пластикові кутові: плюси матеріалу, види покриттів для фасадів, дизайн

Особливості пластику для кухні

Ще зовсім недавно слово «пластик» викликало у більшості негативні асоціації. Завдяки новим технологіям цей матеріал набув властивості, необхідні для сучасних кухонних меблів. Пластик став безпечним, міцним і красивим.

Переваги пластикових меблів

Меблі з пластика стає все більш популярною серед споживачів. Широкий ціновий діапазон і великий асортимент дозволяють зробити вдалий вибір покупцям з будь-якими фінансовими можливостями.

Переваги пластикових меблів:

 1. Стійкість до механічних пошкоджень: матеріалу не страшні удари, подряпини та сколи.
 2. Різноманітний вибір кольорів і текстур.
 3. Ефектна поверхня — глянцева або матова.
 4. Здатність витримувати значні температурні перепади.
 5. Простота у догляді завдяки вологостійкості.

З полімерних матеріалів можна створювати будь-які форми: прямокутні, вигнуті, радісно. Тому що виготовлена на замовлення меблі органічно впишеться в приміщення будь-якого розміру і планування. Гарнітур допоможе створити унікальний інтер’єр в кухонній зоні.

Пластикове покриття має один істотний недолік: наноситься тільки з одного боку — лицьової, при цьому зворотна сторона дверцят залишається білою.

ff652e15b6ac8abafd2c818608584051 Кухні пластикові кутові: плюси матеріалу, види покриттів для фасадів, дизайн

Види пластикових покриттів

Каталог кожного виробника містить багато різновидів кухонь з покриттям з ламінованих деревостружкових плит (ЛДСП), акрилу, полівінілхлориду (ПВХ). Кожен тип має свої особливості та переваги.

ЛДСП

Простота обробки і низька вартість — це головні характеристики ЛДСП. Створюються плити на основі ДСП, які використовуються для виробництва меблів з 50-х років XX століття.

ДСП (деревно-стружкова плита) виготовляється з тирси і стружок методом гарячого пресування. Функцію сполучного речовини виконують формальдегідні смоли. В результаті цього процесу виходить цілісне полотно, яке потім розпилюють на стандартні плити.

cbfaa5e0d338a95f002877583542886f Кухні пластикові кутові: плюси матеріалу, види покриттів для фасадів, дизайн

ДСП покривають декоративною плівкою, після чого матеріал перетворюється в ЛДСП. Для виробництва ламінуючого шару використовується папір щільністю 60-90 г/кв. м. В процесі обробки вона набуває властивості пластику з щільною глянцевою поверхнею. Таке покриття перешкоджає виділенню в навколишнє середовище шкідливих парів формальдегіду.

Текстури та кольору дуже різноманітні:

 • геометричні візерунки;
 • орнаменти;
 • малюнки різних типів деревини;
 • імітація поверхні інших матеріалів:
 • однотонні.

Матеріал досить стійкий до термічних і механічних пошкоджень, дії гарячої пари і води. При дбайливому використанні термін служби гарнітура може перевищити 10 років.

8c3f421b70b5890dae633f966fe514c4 Кухні пластикові кутові: плюси матеріалу, види покриттів для фасадів, дизайн

Акрилова плівка

Для виробництва акрилової плівки використовується папір, оброблена спеціальним просоченням і вкрита смолою. При виготовленні меблів плівковий матеріал наклеюється на МДФ. В процесі гарячого пресування верхній шар зі смоли плавиться і перетворюється в акрилове покриття товщиною до 1 мм.

Технологія дозволяє виготовити меблеві фасади різної форми:

 • напівкруглої;
 • вигнутої;
 • асиметричною.

Акрилові фасади відрізняються оригінальним дизайном і хорошими технічними характеристиками. Вони є плодом діяльності італійських розробників, тому ціна матеріалу досить висока.

40d3606c18e92d6162f24da4ad707d1e Кухні пластикові кутові: плюси матеріалу, види покриттів для фасадів, дизайн

Акриловий пластик

Коштує таке покриття дорожче, ніж акрилова плівка. Процес його виготовлення більш складний: на поверхню МДФ за допомогою принтера наноситься малюнок, потім покривається акрилом і піддається впливу ультрафіолетових променів. Такий технологічний метод дозволяє пластику і барвнику міцно закріпитися на поверхні.

Покриття з акрилу з часом не втрачає насиченість кольору і не вигорає під впливом ультрафіолету. Але матеріал не дозволяє надати компонентів меблів різноманітні форми, доступні тільки квадратна або прямокутна.

67000948484db48531cd568d599cb55b Кухні пластикові кутові: плюси матеріалу, види покриттів для фасадів, дизайн

Покриття ПВХ

Сучасні методики дозволяють створювати плівку з дуже хорошими технічними параметрами. Вона безпечна, міцна, еластична і красива, має досить великий термін служби — від 2 до 5 років.

В процесі нанесення ПВХ на поверхню МДФ використовується термовакуумный прес. В результаті плівка як би упаюється в плиту.

Види поверхонь готових виробів дуже різноманітні:

 • глянсова;
 • матова;
 • перламутрова;
 • металізована;
 • рельєфна.

Остання різновид імітує різні текстури: камінь, шкіру, тканину або дерево. При правильному підборі ПВХ плівки «дерев’яні» фасади будуть виглядати дуже дорого. Цікаво виглядають варіанти з нанесеною на поверхню фотодруком.

9651d3fa46e64fd98fe0c3f8d5c9be5e Кухні пластикові кутові: плюси матеріалу, види покриттів для фасадів, дизайн

Пластик HPL (CPL)

У перекладі з англійської мови high pressure laminate означає «ламінат високого тиску». Назва відображає процес виготовлення матеріалу. Для виробництва використовується кілька шарів паперу, яка просочена спеціальною термоактивній смолою. Під впливом високого тиску і температури матеріал зазнає змін на молекулярному рівні. У результаті виходить пластик HPL.

Матеріал має дуже хороші технічні характеристики. Його екологічні параметри набагато краще, ніж у інших. Компакт-ламінат добре переносить перепади температури, підвищену вологість, не змінює своїх властивостей під впливом сонячних променів. Завдяки унікальним властивостям з нього можна виготовляти вигнуті поверхні.

28b9224934b746c64bcb52ea00558538 Кухні пластикові кутові: плюси матеріалу, види покриттів для фасадів, дизайн

Який вибрати дизайн фасаду

Підвищені вимоги до фасаду кухонних меблів в першу чергу зумовлені тим, що він є завершальним штрихом при створенні внутрішнього інтер’єру. Правильно підібрані варіанти забезпечують комфорт і прикрашають приміщення.

Цільної

Суцільні фасади для кухонних меблів виготовляються з різних матеріалів. Виконані з дерева виглядають респектабельно і добротно, але коштують досить дорого.

Бюджетний варіант — панелі з ДСП. Їх технічні характеристики (щільність, жаростійкість і стійкість до підвищеної вологості) відповідають умовам експлуатації на кухні. Зовнішній вигляд можна підібрати на будь-який смак.

Більш високі характеристики панелей з МДФ. Цей не схильний до деформації матеріал більш сучасний і практичний. На сьогоднішній день найбільшою популярністю користуються пластикові панелі. І це цілком заслужено. Вони практичні, сучасні, мають багату кольорову палітру.

36b384b2290e13a35c182fe5e94941c9 Кухні пластикові кутові: плюси матеріалу, види покриттів для фасадів, дизайн

Фільончастих

У меблевому виробництві терміном «фільонка» позначають тонку пластину, вставлену у рамку. Для виготовлення фасадів використовують різноманітні матеріали: МДФ, ЛДСП, фанеру, дерево.

Переваги конструкцій:

 • дозволяють замінювати пошкоджені деталі;
 • добре переносять зміни температури і вологості повітря в приміщенні;
 • мають малу вагу, за рахунок використання при виготовленні тонких пластин;
 • володіють привабливим зовнішнім виглядом.

Для таких фасадів є можливість використовувати декоративні вставки або вітражі. Це надає їм витончений, стильний, сучасний вигляд.

c89d465f8b21a20c96a8ae7054aa3ef0 Кухні пластикові кутові: плюси матеріалу, види покриттів для фасадів, дизайн

Гнутий

Такі вироби застосовуються для створення на кухні оригінального інтер’єру. Меблі з гнутим фасадом чудово впишеться в будь-яке приміщення, зберігши при цьому свою функціональність.

Переваги:

 • відсутність гострих кутів;
 • округлі форми підвищують місткість шаф;
 • гармонійне поєднання з іншими меблями;
 • колірне і фактурне різноманітність.

Однак не варто забувати, що виготовлення гнутих фасадів, навіть з бюджетних матеріалів, обходиться дорожче готових варіантів.

6a3272119d895b30b46a01279f8b90ef Кухні пластикові кутові: плюси матеріалу, види покриттів для фасадів, дизайн

Дизайн кутових кухонь з пластику

Якщо прийнято рішення оновити інтер’єр головного приміщення в будинку з мінімальними витратами, відмінним бюджетним варіантом стане пластикова кухня, плюси і мінуси якої потрібно оцінити заздалегідь. Виробники випускають меблі кількох стильових напрямків.

Сучасний

Оформлення кухні в сучасному стилі повинно відповідати вимогам мінімалізму і чіткості ліній. Таких стилів кілька.

Хай-тек підійде для приміщень будь-якого розміру. Відрізняється відсутністю декору. Цьому напрямку притаманні глянець поверхні, пофарбовані в колір металік. Це один із сучасних стилів.

3c132d41e76799258b838fb9eb0576fd Кухні пластикові кутові: плюси матеріалу, види покриттів для фасадів, дизайн

Мінімалізм — припускає відсутність будь-яких декоративних елементів, відрізняється строгістю геометричних ліній і монохромністю колірної гами.

ef47b31e59f9767bad97a60dcc89d2d0 Кухні пластикові кутові: плюси матеріалу, види покриттів для фасадів, дизайн

Лофт — стиль, який найбільше підходить для великих приміщень, де багато вільного простору, світла і повітря. Натуральні фактури (цегляна кладка, дерево) найбільше відповідають цьому напрямі.

226d06a5bf15812ed5ce4756234d0e0f Кухні пластикові кутові: плюси матеріалу, види покриттів для фасадів, дизайн

Класичний

Класика завжди в моді. Даний напрямок підходить для кухні будь-якого розміру. Приміщення стає благородним і аристократичним. Стримані кольори і симетричні лінії — головні відмінності цього стилю.

34b99ec76c601a3834f3e508d09d8b16 Кухні пластикові кутові: плюси матеріалу, види покриттів для фасадів, дизайн

Модерн

Це ідеальний стиль для кухонь маленьких розмірів. Використання асиметрії, полірованих, глянцевих поверхонь дозволяє візуально збільшити об’єм приміщень. Модерн підходить для тих, хто віддає перевагу сучасну класику.

f32994793b8eefb2d96ec50a18d3f4e0 Кухні пластикові кутові: плюси матеріалу, види покриттів для фасадів, дизайн

В алюмінієвій рамці

Алюміній — метал з антибактеріальними властивостями ідеально підходить для кухні. Простота догляду і гігієнічність — головні позитивні якості. Алюмінієва рамка надає фасаду міцність і безпеку.

Такий дизайн кухні підійде для будь-якого стилю, важливо лише правильно підібрати матеріал основи. Поєднання алюмінієвої рамки з пластиком дозволяє забезпечити гарнітуру тривалий термін служби.

813cc0013fd0fe7b49fd8cd4ec11ecf6 Кухні пластикові кутові: плюси матеріалу, види покриттів для фасадів, дизайн

Двоколірні

Двоколірний кухонний гарнітур — це сучасне і стильне рішення. Правильно підібране поєднання відтінків допомагає скорегувати особливості кухонного простору і створити затишок у приміщенні. Правильний вибір кольорів — досить складне завдання, тому слід прислухатися до порад професіоналів.

4662021ee3c931c3f20c6e00f3ee0dc0 Кухні пластикові кутові: плюси матеріалу, види покриттів для фасадів, дизайн

З фотодруком

Сучасні технології дозволяють використовувати будь-яке зображення для декорування своїх меблів. Фасад відразу ж стає незвичайним і індивідуальним. Обмежень при виборі малюнка не існує. Це можуть бути вподобаний орнамент або улюблена фотографія.

Такий тип оформлення візуально розширює простір. Навіть невелика кутова кухня з правильно підібраним малюнком допоможе створити подібний ефект.

6e666ee5477df772a02df0bef9dd2dcf Кухні пластикові кутові: плюси матеріалу, види покриттів для фасадів, дизайн

Відео

Подивіться відео, в якому фахівець дає кілька корисних рекомендацій з нанесення фотодруку на будь-яку поверхню.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради