Куточок меблевий металевий: для чого потрібні вироби, їх види та особливості

Меблевим куточком називається прихований елемент, за допомогою якого здійснюється стяжка елементів гарнітурів. Застосовують його при складанні як корпусних, так і м’яких виробів. Даний кріпильний елемент виготовляється з металу або пластику. Особлива конструкція передбачає вплив підвищених навантажень. Металевий меблевий куточок знаходить широке застосування, причому самі елементи можуть мати відмінності, так що потрібно бути уважним при виборі.

db1e9f896a29af33c60d704a430b0b4a Куточок меблевий металевий: для чого потрібні вироби, їх види та особливості

Що таке меблевий куточок

Це назва особливого виду кріплення, що підходить для всіх операцій по збірці меблів. При виготовленні куточків враховуються всі технічні вимоги: незважаючи конструктивну простоту, вироби здатні витримувати значні експлуатаційні навантаження. Вони бувають кількох видів, з різною конструкцією і областю застосування.

Цей вид кріплення надійний і доступний. Для вбудованих меблів слугує основним з’єднанням, яке сміливо можна назвати універсальним. Єдине, після монтажних робіт він залишається добре помітним і не завжди відрізняється привабливим зовнішнім виглядом.

Візуально краще виглядають вироби з пластику, але вони здатні витримувати менші навантаження. Для їх установки не потрібно робити які-небудь додаткові отвори. Монтажні роботи проводяться з використанням саморізів.

Куточки характеризуються максимально простою конструкцією. Це металева гнута пластина, де місце згину називається ребром, а межі — полицями. Вироби можуть мати незвичайне забарвлення або форму. З їх допомогою здійснюють внутрішні з’єднання або ж знаходять їм застосування в якості декоративної фурнітури.

Виділяють кілька видів куточків, які встановлюються за допомогою цвяхів, шурупів або евровинтов.

Для чого потрібен

У меблевому виробництві існує безліч кріплень, які відрізняються формами, розмірами та іншими параметрами. Меблевий куточок є базовою фурнітурою у вигляді витратного матеріалу. Якісним куточком забезпечують стяжку двох плоских елементів меблів, причому вони можуть бути виконані з двох різних матеріалів, наприклад, з деревини або металу. Для з’єднання зі склом буде потрібно спеціальна накладка.

Де знаходять застосування:

 • створюють щільне внутрішнє з’єднання частин конструкції з одного або різних матеріалів;
 • виступають у ролі декоративного елемента;
 • служать прикрасою різних полиць і стелажів, а також всіляких скриньок;
 • завдяки захисним властивостям цього елементу кріплення залишаються надійними протягом довгого часу.

Кріпильні куточки для меблів підходять для корпусних та модульних конструкцій.

bdf21c9cc8ee3783183d4cc85e761a6a Куточок меблевий металевий: для чого потрібні вироби, їх види та особливості

Технічні характеристики

Великим попитом користуються металеві кріпильні куточки для меблів, які роблять з алюмінію або сталі. Зверху вони покриваються цинком, який необхідний для захисту від корозії. Якщо така стяжка знаходиться в нормальних умовах, тобто на неї не впливають негативні фактори, то вона буде служити довгі роки без зміни експлуатаційних властивостей.

Розміри та інші параметри фурнітури враховуються в залежності від матеріалу виконання та особливостей конструкції. Кожен вид кріплення здатний витримати тільки певне навантаження і вага. В ньому робиться 2 симетричні отвори з обох сторін, що запобігає перекіс.

Декоративний куточок для меблів можуть використовувати як професіонали, так і новачки в ході створення різних конструкцій.

Особливості виробів:

 1. Універсальність. Підходять для різних сполук. В ході установки не потрібно просвердлювати отвори, тому лицьовий бік панелей залишається недоторканою.
 2. Висока надійність з’єднання. З їх допомогою збираються різні конструкції, а також кріпляться полиці або інші вироби, на яких будуть стояти важкі предмети. Окремо варто виділити посилений меблевий варіант, який має спеціальне покриття, що захищає від корозії, і при цьому витримує значні навантаження.
 3. Великий асортимент. Комплектуючі розрізняються формами, кольорами, наявністю декоративної кришки. Це дозволяє підібрати оптимальний варіант, який підходить за всіма параметрами до інтер’єру приміщення.

Таким чином, це універсальна і популярна конструкція, що має чимало переваг. Її можна використовувати для різних ділянок кріплення.

3d3ece5ef6efdeff4cf473dcb15ff98b Куточок меблевий металевий: для чого потрібні вироби, їх види та особливості

Види куточків залежно від розмірів і призначення

На даний момент існує велика різноманітність габаритів цієї меблевої фурнітури. Вибираючи конкретний розмір потрібно відштовхуватися від передбачуваних навантажень і матеріалів, з яких зроблені сполучаються елементи. Розміри куточка залежать від його призначення.

Основні види:

 1. Для легких сполук. Вироби мають товщину 2 мм і розміри: 40 ? 40 ? 20 мм. Цей вид стяжки актуальне для установки невеликих поличок і аналогічних конструкцій, які не будуть навантажуватися важкими предметами.
 2. Для кутових з’єднань важких балок. Встановлюються як в горизонтальній, так і вертикальній площині. Розміри варіюються від 40 ? 40 ? 60 до 100 ? 100 ? 100 мм.
 3. Перфоровані. Спеціальні отвори, що дозволяють встановлювати їх за допомогою міцних шестигранних болтів. Такими виробами кріпляться дійсно важкі конструкції.
 4. Посилені. Ними користуються кваліфіковані працівники будівельної галузі.
 5. З контргайкою. Це посилені і перфоровані модифікації.

У кожного кріплення своє призначення. Немає сенсу користуватися посиленими деталями для монтажу звичайної полиці, так як витрати будуть недоцільними, адже переваг від цього не буде.

6970b9fe120fc72dcaf1151c47505af3 Куточок меблевий металевий: для чого потрібні вироби, їх види та особливості

З яких матеріалів виготовляються

Меблевий кут роблять з металу або пластику. У кожного матеріалу є свої особливості, що впливають на умови експлуатації.

Метал

Якщо для виготовлення куточка служить метал, то кінцева продукція являє собою масивне штамповане виріб. Конструкція передбачає отвір з одного боку і паз з іншого. З’єднувальні елементи цього виду також можуть мати форму цілісної смужки, зігнутою під кутом 90°. Кріпляться за допомогою саморезов, що робить їх простими у застосуванні.

Завдяки ребрам жорсткості підвищується їх несуча здатність. Використовуються металеві деталі в ході виробництва нової меблів або ремонту старої. Виготовляються з високоякісної вуглецевої сталі, яка покривається цинком у захисних цілях. Металевими куточками кріпляться полиці, стільниці, бруси, цоколі і так далі.

0aa3c9ed0a4e35b0f7095cd44266e07a Куточок меблевий металевий: для чого потрібні вироби, їх види та особливості

Пластик

Як правило, це вироби невеликих розмірів. Кріпляться саморізами. За допомогою пластмасових куточків допускається фіксувати тільки невеликі і не дуже важкі конструкції, що пояснюється властивостями матеріалу.

Пластиковий кронштейн може бути встановлений як на зовнішній стороні, так і в прихованій зоні корпусу меблів. Випускаються одинарні і подвійні моделі, з декоративними заглушками в комплекті. Їх колір може бути: білий, бежевий, темно-коричневий, сірий, червоно-коричневий і чорний, що дає можливість покупцеві підібрати відповідну предметів інтер’єру деталь.

2cdedfd6a03de5d8788c2497c7bd0479 Куточок меблевий металевий: для чого потрібні вироби, їх види та особливості

Критерії вибору

Грамотно вибрані якісні елементи кріплення забезпечують надійність меблів.

При виборі потрібно враховувати наступне:

 • з якого матеріалу зроблені;
 • розмір;
 • призначення;
 • максимальна цей параметр навантаження;
 • в яких умовах буде експлуатуватися.

Зараз куточки є затребуваними кріпильними виробами. Тому виробники випускають найрізноманітніші конструкції, що відрізняються за багатьма параметрами. Потрібно бути уважним і вибирати якісні вироби, дотримуючись їх призначення. Тільки це забезпечить тривалий термін служби з’єднання.

З причини невисокої міцності такий вид з’єднань не використовується в професійній області. В побутових цілях, наприклад, для установки стільниці або складання цоколя шафи, він підійде. Багато сучасні металеві моделі додатково комплектуються пластиковим ковпачком, який надає з’єднанню декоративний зовнішній вигляд.

dc41a8aa6b84653ff2a083d27056ee41 Куточок меблевий металевий: для чого потрібні вироби, їх види та особливості

Установка

В якості прикладу візьмемо пластиковий куточок, оснащений знімною кришкою. Може здатися, що нічого складного немає — прикрутив шурупи і все готово. Але навіть у цієї простої задачі є невелика хитрість. Якщо неправильно прикрутити деталь, вона буде погано триматися і утворює щілину.

В ході установки перше, що потрібно зробити, — визначити відстань від краю до центру отвору. У кожного виду куточка будуть свої цифри, в даному випадку це 15 мм. Тепер потрібно правильно розташувати стягиваемые деталі таким чином, щоб одна впиралася в іншу. Розмітку зручно робити столярним кутником.

Позначки на деталях можна робити олівцем, але він швидко змивається. Підійдуть заглиблення, зроблені шилом. Зверніть увагу, слід не відкладати 15 мм, а 16. Куточок встановлюється напроти отвору і у нього загортається саморіз. Якщо заздалегідь були зроблені поглиблення шилом, то саморізи вворачивать простіше. Готовий з’єднувальний елемент не буде примикати до краю деталі, тому і залишається 1 мм.

Відео

Подивіться відео, де представлена інформація по меблевих куточків.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради