Красиві інтер’єри квартир в сучасному стилі: цікаві дизайнерські ідеї для малогабаритних квартир

Красиві інтер’єри квартир в сучасному стилі вибирають люди, які стежать за новими тенденціями та вибирають комфорт і практичність. Такий стиль включає в себе різні напрями. Відмітна ознака сучасного інтер’єру — гра на контрасті кольорів, матеріалів і текстур.

Енергетика сучасного стилю — сильний акцент на лініях і формах. Цей дизайн насичує приміщення світлом і повітрям, що створює відкриті простори. Тут немає хаосу і кожен елемент стає значущим.

61cf8d008435a7f08c80333d4fda2b1d Красиві інтерєри квартир в сучасному стилі: цікаві дизайнерські ідеї для малогабаритних квартир

Особливості сучасного стилю

Сьогодні на піку популярності знаходяться такі напрямки:

 • лофт,
 • індастріал,
 • сканді,
 • мінімалізм
 • хай-тек.

Дизайн інтер’єру в сучасному стилі – це не конкретний перебіг, а комбінація стилів, які актуальні і затребувані в певний період часу. У сучасному напрямку дизайну зроблена ставка на прості форми і чіткі лінії. Інтер’єри прагнуть до відкритих просторів, відкидають велика кількість декору, складних і хитромудрих конструкцій.

Колірна палітра

Колірна палітра сучасного стилю:

 • сірий,
 • бежевий,
 • білий,
 • чорний.

На передній план виходять монохромність і відтінки «тон в тон», які дозволяють лініями і формами бути більш помітними.

Однак у колірній гамі представлена велика кількість нейтральних тонів. Їх беруть за основу, додають півтони і виходять прекрасні поєднання: блакитно-димчастий, кава з молоком і багато інших. При бажанні зробити яскравий акцент, фокусують увагу на стіні, предмет меблів або цікавий аксесуар.

3a40b6ba86a797b62af964379f2b773f Красиві інтерєри квартир в сучасному стилі: цікаві дизайнерські ідеї для малогабаритних квартир

Напрямки сучасного стилю

Сучасний стиль житлового простору користується великою популярністю. Це напрям сформувався у другій половині двадцятого століття. Інтер’єр квартири сучасного типу дозволяє експериментувати з формою і кольором. Цей стиль в дизайні приміщення вбирає ефективні і раціональні ідеї з інших стилістичних напрямків.

В результаті таких маніпуляцій простір в будинку набуває високу функціональність та чудові естетичні якості. Сучасний напрямок пропонує незвичайні рішення в області дизайну і створює практичний, зручний сімейний осередок, який подарує затишок всім мешканцям квартири.

Сучасна класика

Сучасна класика в інтер’єрі або неокласика — мікс модерна і класики, який зібрав все найкраще з цих двох напрямків. Тут поєднуються романтизм і елегантність без традиційної класичної манірності. В цьому напрямку приділяється деталям більшу увагу, ніж в мінімалізмі. Цей стиль припаде до душі людям і молодшого, і старшого віку, тому що його характеризують: простота, витонченість і природність.

Відмітні ознаки неокласики:

 1. Гармонійна і спокійна обстановка — відсутність яскраво вираженої екстравагантності, еклектики та консерватизму.
 2. Відсутність химерності — ніяких складних кольорів і візерунків.
 3. Простір у приміщенні — у меблях і декорі дотримуються минималистичности.
 4. Форми і лінії — прості, рівні, плавні.
 5. Ретельно підбирається кожна деталь.
 6. У пріоритеті натуральні матеріали — текстиль, дерево, камінь, шпалери.

Колірна гамма в сучасній класиці приглушена, природна. Бежевий, білий, оливковий, кремовий, какао — традиційна палітра цього стилю. Розбавляються ці кольори більш темними, але того ж тону, наприклад, оливковий доповнюється насиченим зеленим, бежевий — кольором какао.

Перевага віддається простим рисунків і чітким лініям, геометричним узорам. Відмінно сюди вписуються чорний колір або матові димчасті відтінки. Однак допускаються і яскраві акценти: вкраплення коралового, бірюзового, винного і темно-синього кольору.

f9f0194dd6f2ccd4b91d99ca9dc0d76a Красиві інтерєри квартир в сучасному стилі: цікаві дизайнерські ідеї для малогабаритних квартир

Хай-тек

Слово «хай-тек» в перекладі з англійської мови означає «високі технології». Цей ультрамодний і сучасний стиль базується на прагматизмі, конструктивізм та динамізмі. Широкою популярністю він почав користуватися в кінці двадцятого століття.

Характерні риси хай-тека — абсолютна функціональність і практичність. В оформленні приміщення віддають переваги вбудованої техніки: чим вона сучасніше, тим краще.

У дизайні не приділяється велика увага декору, тут акцентують увагу на практичному призначення деталей. Хай-тек холодний і сухий — чіткі лінії і злами надають приміщенню строгість і стриманість.

Для цього напряму характерні такі риси:

 1. Використовуються промислові матеріали: скло, бетон, метал, пластик.
 2. Чіткість, суворість і простота. Рівні поверхні і прямі кути таять заховані ящики і полиці, вбудовані шафи і техніку.
 3. Бетон і цегла прийнято залишати як є, або трохи замаскувати штукатуркою, але без квіточок і надмірностей.
 4. Присутність розсувних дверей і перегородок із металу з матовими скляними вставками.
 5. Велика кількість вбудованих світильників, що розміщуються на стінах, стелі, іноді буває і підлогове освітлення.
 6. Суперсучасна техніка. Присутній повсюдно, використовується за призначенням, стає елементом дизайну, прикрашаючи приміщення.

Основна колірна палітра цього стилю — білий, чорний, металік, сірий. Для оформлення часто використовуються чорно-білі картини і принти, а також зображення і скульптури в дусі авангарду. Ці кольори прийнято розбавляти яскравими відтінками: помаранчевим, червоним, жовтим, синім. Хай-тек не терпить півтонів, основний і допоміжний колір повинні бути контрастними.

bbba1d461fea7defe28c187a66ce4c24 Красиві інтерєри квартир в сучасному стилі: цікаві дизайнерські ідеї для малогабаритних квартир

Арт-деко

У перекладі з французької термін «арт-деко» означає «сучасне мистецтво». Це еклектичний стиль, який гармонійно поєднує в собі модерн і неокласицизм. Стиль арт-деко в інтер’єрі представляється вільним, розкішним і багатим і вважається символом ефектності.

Тут сміливо поєднуються між собою екзотичні і сучасні матеріали: коштовності і алюміній, слонова кістка і скло, шкури звірів і бетон, шкіра земноводних і сталь.

У дизайні інтер’єру злилися мотиви і орнаменти різних екзотичних культур та історичних епох: індіанські, східні, африканські та сучасні напрямки мистецтва.

Арт-деко — розкішний і вишуканий декоративний стиль.

Відмітні ознаки цього напрямку:

 1. Геометричний малюнок, який прикрашає стіни та стелю, а прямі і зигзагоподібні лінії переходять на стіни і текстиль.
 2. У центрі уваги — дорогі та рідкісні природні матеріали: шкіра зебри на підлозі, ручки дверей, інкрустовані слоновою кісткою, меблевий гарнітур з крокодилової шкіри.
 3. Дзеркальна плитка та дзеркала у витонченому оформленні.
 4. Цінні породи деревини, полірований мармур і граніт.
 5. Дизайн заперечує мінімалізм і аскетизм, він завжди виглядає шикарно і дорого.

У цій стилістиці колір підкреслює статус інтер’єру. Улюблена палітра — гами сірого, коричневого, кремового, відтінки дерева, шкіри і металу. Насичені і яскраві фарби допускаються у вигляді фрагментів, наприклад, червоний, золотий, коричневий або зелений. Особливість стилю арт-деко — поєднання трьох і більше кольорів.

fa6250b1f070a7dee0a40b7176103b9c Красиві інтерєри квартир в сучасному стилі: цікаві дизайнерські ідеї для малогабаритних квартир

Техно

Будь інтер’єрний стиль прагне до створення затишку і комфорту. Стиль техно пропагує інше. У ньому відображається міський шик, індустріальні прагнення і бажання продемонструвати всю міць технічного прогресу.

Концепція цього стилістичного напряму — створення внутрішнього оформлення, яке нагадує гараж, завод або невелике виробниче приміщення.

Основні матеріали:

 • бетон,
 • метал,
 • скло.

Раніше стиль техно відзначався переважанням грубих фактур і виглядав недбало. Зараз дизайнерські рішення в сучасній інтерпретації змінили його, і тепер інтер’єр виглядає ретельно продуманим і бездоганним.

Особливості стилю техно:

 • функціональна і практичні меблі;
 • строгість і чіткість ліній і геометричних форм;
 • велика кількість скла, пластику та металу;
 • стриманість і строгість колірної палітри;
 • різноманітність та велику кількість побутової техніки і гаджетів;
 • освітлювальні прилади нестандартних форм та розмірів;
 • гвинтові металеві або пластикові сходи;
 • комунікації виставляються напоказ;
 • важкі перфоровані залізні двері;
 • груба фактура стін.

В інтер’єрі переважає холодна колірна гамма — це палітра сірих відтінків, металік, білий, хакі і інші тони, які асоціюються з міськими пейзажами. Стриманість колірного оформлення компенсують оригінальністю обстановки і грою світла, підкреслюючи незвичайні урбаністичні концепції.

f259b8478e18c53977adbe556254644c Красиві інтерєри квартир в сучасному стилі: цікаві дизайнерські ідеї для малогабаритних квартир

Мінімалізм

У перекладі з латинської мінімалізм означає найменший. У такому інтер’єрі використовуються найменшу кількість квітів, фактур, предметів і форм. Мінімалізм характеризують стриманість і строгість оформлення. Проте цей стиль дозволяє створювати зручний, функціональний і комфортний простір.

Життя людини динамічна і спонукає вибирати з безлічі предметів найнеобхідніше і найважливіше. Увібравши в себе раціональні ідеї, мінімалізм отримав широке поширення. Цей стиль дає приміщенню багато простору і світла, а також створює затишок і тепло, дозволяють розслабитися і відпочити після напруженого дня.

Основні відмінні риси:

 • багато вільного простору;
 • великі вікна і різнопланове освітлення;
 • відсутність орнаментів, візерунків і дрібного декору;
 • абсолютно рівні поверхні в обробці;
 • різноманітність матеріалів в обробці за умови дотримання бездоганності ліній;
 • об’єднані кімнати і квартири-студії;
 • чіткі геометричні форми;
 • функціональна меблі;
 • оформлення вікон, жалюзі, ширми або рулонні штори.

Даний стиль любить монохромний кольорову гаму: всі відтінки білого, чорного і сірого. Основний колір даного стилю все-таки білий. Поєднання білосніжного і темного відмінно підкреслює своєрідність обстановки, її чіткість і виразність. Тут допустимо поєднувати і три кольори: фоновий, підтримує і контрастний, який візуально зонує простір. Кольорові вкраплення підкреслюють інтер ьерные акценти і візуальний простір цього дизайну.

0687fc6a81e22d8b6b5ee30206449218 Красиві інтерєри квартир в сучасному стилі: цікаві дизайнерські ідеї для малогабаритних квартир

Нюанси оформлення квартири в залежності від планування

Найчастіше жителі великих і малих міст є власниками невеликий за площею квартири. Цілком зрозуміле бажання організувати простір затишним, комфортним і ергономічним.

Дизайнери вважають, що для ефективного використання маленької квартири необхідно зробити просту планування і не перевантажувати приміщення функціонально. Кожна кімната повинна мати своє призначення.

Дизайн квартири з маленькою площею

Дизайнери пропонують цікаві ідеї для малогабаритних квартир. Перевтілення маленького приміщення починається з складання проекту, який можна самостійно намалювати на листку паперу. Вирішити проблему маленької площі фізично не вдасться. Проте, вдавшись до дизайнерських хитрощів, візуально збільшити простір однокімнатної квартири і зробити його затишним і зручним цілком реально.

Познайомимося з деякими правилами створення дизайну для маленьких просторів:

 1. Світло. Будинок виглядає просторіше, коли в ньому мало темних кутів. Зробивши знизу підсвічування у консольного умивальника, ви переконаєтеся, що ванна кімната стала ширше. На маленькій кухні підсвітите світлодіодними стрічками полиці, антресолі та стільницю, і ви розсуне стіни.
 2. Простір і колір. Вибирайте білий і пастельні тони. Для створення глибини приміщення робіть акценти на предметах або обробці, які будуть контрастувати з основним фоном і відрізнятися від нього.
 3. Меблі. Вільний простір підлоги дає ілюзію простору. З цієї причини вибирайте меблі на ніжках або консольну.
 4. Дзеркала. Обов’язковий атрибут для малогабаритної квартири. Відображення дзеркал додають кімнаті площа і світло.

c3c0f0beac5c64341ff9a370507db5a9 Красиві інтерєри квартир в сучасному стилі: цікаві дизайнерські ідеї для малогабаритних квартир

Студія

Студія — цікавий спосіб розширити місце проживання і зробити його функціональної і незвичайної зоною. Сучасна сім’я прагне створити зручний дизайн невеликої квартири-студії, яка нічим не обмежена. При ремонті прибираються двері і перегородки, а також не несучі стіни. Об’єднання функціональних зон дозволяє оформити квартиру в єдиному стилі. Цей напрям дає простір для фантазії і допомагає створити затишний інтер’єр маленької квартири.

Студійне простір — досить світле приміщення, тому що в ньому знаходяться, як мінімум, два вікна. У цьому приміщенні об’єднуються одночасно кухня, вітальня і спальня. Барна стійка, пуфи і низькі ліжка — часті елементи такої квартири.

Розглянемо побутові переваги квартири-студії:

 1. Відкритий простір дозволяє зручно розставити предмети меблів.
 2. Інтер’єр квартири можна облаштувати в єдиному стилі, або зонувати простір і поєднати різні стилі.
 3. Свобода пересування — немає перегородок і зайвих дверей.
 4. Ідеальна акустика, з цієї причини даний вид квартир часто вибирають меломани.

У студії доречно використовувати меблі-трансформер: диван-ліжко, комод та шафа, підвісні полиці і стелажі. Колірна гама ґрунтується на пастельних тонах: бежевий, перловий, блідо-сірий, білий.

3fac25aeaaecbe47f8bf7583fd88576b Красиві інтерєри квартир в сучасному стилі: цікаві дизайнерські ідеї для малогабаритних квартир

Вимоги до оздоблювальних матеріалів

При плануванні ремонту в своєму житлі слід чітко уявляти кінцевий результат: колір, меблі і декор. Будь-яка реконструкція починається з обробки, і цю роботу необхідно спланувати. Грамотний вибір оформлення стелі, стін та підлоги дозволить отримати відмінний інтер’єр і заощадити час і гроші.

Оформлення стін і стелі

Будь-який ремонт починається зі стелі. Способів обробки стельової поверхні досить багато: від великої кількості оздоблювальних і будівельних матеріалів у магазинах можна розгубитися. Сучасні матеріали крім естетичних властивостей, володіють рядом якостей, які дозволяють вирішити ряд проблем, з якими раніше не можна було впоратися.

Дизайнери виділяють кілька популярних варіантів матеріалів для оздоблення:

 • натяжні стелі;
 • забарвлення;
 • підвісні стелі — гіпсокартон;
 • декоративна штукатурка;
 • шпалери;
 • стельові панелі.

92f6b123e22d2816fc772d456c16a097 Красиві інтерєри квартир в сучасному стилі: цікаві дизайнерські ідеї для малогабаритних квартир

Образ домашнього вогнища залежить від того, як виглядають стіни. Ви вирішуєте яка буде колірна палітра. Вона може вразити яскравістю або бути нейтральною, може розставити акценти в інтер’єрі або заспокоїти монохромністю.

Оздоблення стін у вашій квартирі багато в чому перегукується з дизайном стель. Цю поверхню також можна обшити гіпсокартоном, пофарбувати, обклеїти шпалерами або оформити за допомогою стінових панелей. Відмінність тільки в тому, що є більш популярні варіанти обробки стін, які рідше обирають для оформлення стелі, наприклад, шпалери.

Сучасні виробники постійно розширюють асортимент шпалер з принтами. Використовуючи строкатий малюнок на стінах приміщення, постарайтеся, щоб меблі, текстиль та інші поверхні були однотонними. Малюнок на шпалерах здатний дати умиротворення або, навпаки, підбадьорити атмосферу приміщення. Вміле поєднання текстильного оформлення вікон і колірної теми шпалер створять гармонійний простір.

1ea5fe00f9ecca35a66b662c9514e99f Красиві інтерєри квартир в сучасному стилі: цікаві дизайнерські ідеї для малогабаритних квартир

Як краще оформити підлогу

Підлога в приміщенні виконує не тільки практичну, але і декоративну функцію. Він здатний підвищити статус житла, перетворити його і зробити унікальним завдяки різним колірним поєднанням і нестандартних матеріалів. Варіантів матеріалу для обробки представлено безліч.

Розглянемо найбільш популярні:

 • паркет;
 • ламінат;
 • лінолеум;
 • керамічна плитка або керамограніт;
 • наливна підлога;
 • ковролін;
 • пробкові підлоги.

Також для оформлення підлоги у вітальні, спальні або дитячій вибирають наступні матеріали:

 • лінолеум — люблять за невисоку вартість, багатий вибір кольорів і малюнків, швидкий і нескладний монтаж;
 • ламінат — багата палітра кольорів, практичний і міцний;
 • паркет — натуральне підлогове покриття, гармонійно вписується в будь-який інтер’єр.

2d5de100052d731aa55c38f58f4ec571 Красиві інтерєри квартир в сучасному стилі: цікаві дизайнерські ідеї для малогабаритних квартир

Створення зон

Функціональне зонування інтер’єру — найважливіший етап створення комфортного простору. Правильне і продумане поділ на зони забезпечить комфортне проживання в будинку.

Суть зонування полягає в тому, щоб розділити загальну площу приміщення на простору, кожне з яких відповідає певним вимогам. Таким чином, процеси життєдіяльності сім’ї забезпечуються комфортним проживанням і необхідної взаємозв’язком.

Найчастіше квартиру ділять на дві зони:

 • денна — тут відбувається активна діяльність і прийом гостей;
 • нічна зона відпочинку або особистий простір.

У сучасній практиці часто функціональні зони поєднуються.

Розглянемо найбільш вдалі варіанти:

 • вітальня відмінно поєднується з баром або їдальні;
 • спальня ідеально міксує з бібліотекою або робочою зоною, що особливо актуально для крихітних малогабаритних квартир;
 • поєднання ванної кімнати і туалету зробить санвузол більш комфортабельним і просторим.

97d7e7378631757ee76f77de80242179 Красиві інтерєри квартир в сучасному стилі: цікаві дизайнерські ідеї для малогабаритних квартир

Меблі і текстиль

Робота з текстилем в інтер’єрі — питання складний і одночасно потрібний. Текстиль — основний фактор, який впливає на дизайн. Колір створює візуальну просторову перспективу: холодні відтінки збільшують відстань, а теплі тони згортають простір.

Ось декілька порад від дизайнерів з правильного підбору текстилю:

 1. Втілюючи в життя який-небудь стиль, слід підбирати текстиль, який гармонійно впишеться в оформлення простору.
 2. Мереживні тканини в поєднанні з щільними портьєрами у традиційному інтер’єрі створять відчуття легкості.
 3. Декоративна тасьма, підхоплення і кисті додадуть вишуканості.
 4. Орнамент тканини повинен підтримувати кольором і фактурою шпалери на стінах і інші обробні матеріали.
 5. Тканини повинні містити натуральні волокна — це підніме інтер’єр на більш високий рівень.
 6. Тканини холодних відтінків підійдуть, якщо кімната розташована на сонячній стороні.
 7. Темне приміщення добре поєднується з текстилем теплих відтінків.

03f43b9d5c983949ec5b8048d73be242 Красиві інтерєри квартир в сучасному стилі: цікаві дизайнерські ідеї для малогабаритних квартир

Меблі відіграє також важливу роль в оформленні простору. Сучасні моделі дозволяють створити комфортну і затишну обстановку в будинку.

Дизайнери радять купувати меблі з:

 • скла,
 • пластика,
 • металу,
 • дерева.

Практичні навісні шафи розміщують на кухні. Зазвичай вони оснащені висувними механізмами, широкими полицями і кронштейнами. Така меблі виготовляється з надійних матеріалів, які не руйнуються при високій вологості.

У вітальні розміщують:

 • кутові дивани,
 • зручні крісла,
 • складні столи.

Для дизайну сучасних інтер’єрів вибирають корпусні, вбудовані та м’які меблі. Кутові дивани доповнюються відкритими полками, а сучасні крісла зазвичай мають дорогу оббивку.

Вбудована меблі розміщується на кухні або передпокою. Вона приваблює тим, що практична і зручна.

89ec65772600e606e2b79e8364f18672 Красиві інтерєри квартир в сучасному стилі: цікаві дизайнерські ідеї для малогабаритних квартир

Освітлення квартири

Правильне освітлення створює красивий і затишний інтер’єр. Поняття «світловий дизайн» виставляє у вигідному світлі достоїнства приміщення і приховує її недоліки, показує індивідуальність власника будинку.

Існує кілька видів освітлення:

 • фонове — комплексне освітлення простору, яке максимально охоплює площу;
 • місцеве — підкреслює деталі;
 • робоче — точково висвітлює зони, в яких він особливо потрібен;
 • декоративне — виконує естетичну функцію.

При виборі освітлення враховуйте, що світлове оформлення обов’язково узгоджується з кольором інтер’єру.

51572cfcb6af94781e51b01b838dd0fa Красиві інтерєри квартир в сучасному стилі: цікаві дизайнерські ідеї для малогабаритних квартир

Корисні рекомендації

Універсальні поради для створення затишного інтер’єру:

 1. Килимки круглої форми додають теплоту і візуально розширюють простір.
 2. При оформленні приміщення не використовуйте більше трьох-п’яти кольорів.
 3. Світлі стіни роблять кімнату візуально більше.
 4. Меблі на ніжках візуально полегшує інтер’єр.
 5. Подіум в малогабаритній квартирі допомагає збільшити експлуатовану площа.

cfddb01c7aea37ef28564aca0faaa4f9 Красиві інтерєри квартир в сучасному стилі: цікаві дизайнерські ідеї для малогабаритних квартир

Відео

У цьому відео представлений огляд дизайну інтер’єру в квартирі-студії з антресольних поверхом.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради