Коліщатка для меблів: обертові поворотні ролики для пересування, для високого навантаження

Для полегшення пересування меблів у квартирі були придумані спеціальні ролики і коліщатка для меблів. Але щоб вони довго служили і якісно виконували свою роботу, потрібно правильно їх підібрати, орієнтуючись на численні параметри. Для кожного об’єкта підходять певні ролики, які повинні будуть витримати вагу даного предмета і підходити до нього за кольором і стилем. У даній статті мова піде про різновиди меблевих коліс і роликів, критерії їх вибору.

kolesiki dlya mebeli: vrashhayushhiesya povorotnye, roliki dlya peredvizheniya, dlya vysokojj nagruzki215 Коліщатка для меблів: обертові поворотні ролики для пересування, для високого навантаження

Класифікація коліс для меблів

Меблеві коліщатка розрізняють за кількома критеріями.

За типом конструкції

Такого типу ролики для меблів мають наступний поділ:

 1. Поворотні. Вони дуже комфортні в застосуванні, адже дозволяють пересувати меблі без зусиль навіть в маленькій кімнаті.
 2. Неповоротні. Такий тип має свої переваги, оскільки такі коліщатка надійно кріпляться до об’єкта і витримують високе навантаження. Але є й один недолік — погана маневреність. Тому, якщо планується часте переміщення об’єкта, краще вибрати інший тип.

За способом кріплення

Фурнітура кріпиться до об’єктів різними методами:

 1. За допомогою спеціального кріплення конфірмата.
 2. Через втулкове кріплення.
 3. За допомогою різьбового з’єднання. В даному випадку, в опору вбудовується гвинт, а в кронштейн на корпусі накручується гайка. Таке з’єднання є найбільш раціональним для офісних крісел.

За методом обертання

Існує кілька типів роликів, що розрізняються за методом обертання:

 1. Прямоходные. Цей тип коліс дозволяють пересувати предмети тільки прямолінійно.
 2. Поворотні. Такий тип обертається навколо кріпильної осі, тому здатний рухатися в різні сторони без зусиль. У зв’язку з цим, що обертаються поворотні колеса вважаються найбільш зручними в експлуатації, адже з їх допомогою предмети легко переміщати навіть в маленькому приміщенні.

kolesiki dlya mebeli: vrashhayushhiesya povorotnye, roliki dlya peredvizheniya, dlya vysokojj nagruzki216 Коліщатка для меблів: обертові поворотні ролики для пересування, для високого навантаження

Види коліс за матеріалом виготовлення

Матеріал, з якого виготовляється фурнітура, дуже важливий при її виборі, адже від цього критерію залежить довговічність коліщаток. У деяких випадках він впливає навіть на зручність їх використання. Найпоширенішими вважаються такі типи.

Обгумовані

Зазвичай прогумовані колеса укладають у спеціальний металевий корпус (наприклад, алюмінієвий або чавунний). Такий тип відмінно підійде для приміщень з натуральним покриттям, таким як деревина або будь-який інший дорогий матеріал. Прогумовані ролики мають досить високу вартість, адже вони не тільки не псують покриття, але і витримують високі навантаження. При пересуванні і експлуатації практично безшумні. Єдиним мінусом є те, що розібрати таку конструкцію доволі складно, тому доведеться звернутися за допомогою до фахівців.

kolesiki dlya mebeli: vrashhayushhiesya povorotnye, roliki dlya peredvizheniya, dlya vysokojj nagruzki217 Коліщатка для меблів: обертові поворотні ролики для пересування, для високого навантаження

Пластикові

Пластикові колеса встановлюють, як правило, на легкі об’єкти, які не будуть встановлюватися важкі і великогабаритні речі. Такі колеса не витримають велике навантаження і прийдуть в непридатність.

Для виготовлення даних коліщаток використовують різні матеріали, але при виборі останнього слід враховувати навантаження, яку, згодом, покладати на об’єкт. Розібрати ролики можна і самостійно, тому, в разі поломки, полагодити такі коліщатка можна і своїми силами.

kolesiki dlya mebeli: vrashhayushhiesya povorotnye, roliki dlya peredvizheniya, dlya vysokojj nagruzki218 Коліщатка для меблів: обертові поворотні ролики для пересування, для високого навантаження

Розрахунок допустимого навантаження

Головним критерієм вибору фурнітури для меблів повинен стати розрахунок допустимого навантаження. Якщо вона буде вище оптимального значення, це може призвести до поломки колеса без можливості його відновлення. Тому спочатку треба визначити вагу об’єкта, на який планується установка фурнітури.

При розрахунку слід враховувати деякі фактори:

 1. Потрібно підрахувати масу всіх предметів. Щоб не помилитися в розрахунках, точну вагу можна подивитися в документах, що додаються до предметів інтер’єру.
 2. До цього значення слід додати масу тих об’єктів, які будуть встановлюватися на меблі.
 3. До всієї отриманої масі варто додати ще кілька кілограмів, щоб при установці нових предметів бути впевненим, що коліщата витримають додаткове навантаження.

При грамотному розрахунку встановлюються ролики точно будуть справлятися з планованої навантаженням, що допоможе уникнути їх раптової поломки.

kolesiki dlya mebeli: vrashhayushhiesya povorotnye, roliki dlya peredvizheniya, dlya vysokojj nagruzki219 Коліщатка для меблів: обертові поворотні ролики для пересування, для високого навантаження

Критерії вибору

Є ряд критеріїв, при врахуванні яких термін служби меблевої фурнітури зросте.

При виборі коліс слід звернути увагу на наступні параметри:

 1. Навантажувальна здатність. Цей параметр визначає максимальну навантаження, яку здатні витримати колеса. Особливо його слід враховувати при виборі коліс для крісел, дивани або стільців, оскільки на таких меблів розташовуються люди абсолютно різної маси. При правильному виборі цього параметра, збільшитися термін експлуатації і зменшиться ризик поломки.
 2. Вартість меблів і зовнішній вигляд. Як правило, дорогі меблі володіє незвичайним дизайном, який дуже легко можуть зіпсувати навіть прості коліщатка, тому ролики повинні добре вписуватися в стиль і дизайн меблів.
 3. Якість матеріалу. Хороші ролики в більшості випадків виготовляють із застосуванням міцного пластику або металу, а також спеціальних захисних елементів. При правильному виборі гарантується довгий термін експлуатації.
 4. Конструкція коліщаток. Ролики повинні щільно і надійно кріпитися до об’єктів. У процесі використання не повинно виникати сильного тертя.
 5. Зручність експлуатації. При користуванні меблів і її пересуванні не повинно виникати ніяких складностей і сторонніх звуків. Тому перед придбанням рекомендується провести «тест-драйв» вироби.
 6. Можливість обертання. Заздалегідь слід визначитися, чи потрібна ця функція чи ні. Адже якщо вона не потрібна, то і переплачувати за неї не варто.

Відео про розборі коліщаток

Нижче представлено цікаве відео, в якому описані способи розбору коліщаток офісного стільця. Приємного перегляду!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради