Як вибрати плитку в ванну кімнату і туалет: дизайн санвузла з кахельною покриттям

Керамічна плитка — найбільш оптимальний, поширений і улюблений багатьма матеріал для обробки санвузлів. Він є найбільш виграшним порівняно з іншими варіантами. Якщо зробити укладання цього матеріалу якісно і за всіма правилами, він прослужить не одне десятиліття. А такі переваги кахлю як довговічність, простота в догляді і доступність роблять його незамінним у будь-якому ремонті.

32282d6d8d4cbdd4b269a5375b944c19 Як вибрати плитку в ванну кімнату і туалет: дизайн санвузла з кахельною покриттям

Технічні характеристики

Позитивних якостей у багато керамічної плитки. Найважливіші з них зазначаються на упаковці і мають позначення.

Твердість

Одна з головних характеристик обробної кераміки. Це здатність протистояти зовнішнім механічним впливам.

Покупцеві корисно пам’ятати, що матова плитка більш витривала і стійка до різних пошкоджень.

Глянцевий кахель краще використовувати в місцях з меншим рівнем експлуатації.

Зносостійкість

Дане якість глазурованої кераміки визначається за п’ятибальною шкалою. Це здатність плитки протистояти інтенсивного руху по ній.

Зносостійкість особливо важлива при виборі підлогового покриття. Для підлог в санвузлі у звичайній квартирі підходить плитка будь-якого класу. Нульова група не підходить для підлоги, вона використовується в якості настінного.

Стійкість до хімічних речовин

Опірність впливу агресивних хімічних речовин і утворення плям — важливі властивості кахельної плитки.

Чим вище пористість металу, тим менше її стійкість до агресивних складам. Тим не менш, вся глазурована керамічна плитка відноситься до матеріалів підвищеної стійкості до хімічного впливу.

a71a7ecff71ebc487f8e70b3cf748cbb Як вибрати плитку в ванну кімнату і туалет: дизайн санвузла з кахельною покриттям

Вологопоглинання

Дана властивість — одне з головних для оздоблювальних матеріалів в приміщеннях з високою вологістю. Кахлі за цим показником є найкращим варіантом для такого ремонту.

Звичайному покупцеві зовсім не обов’язково розбиратися в класифікаціях і запам’ятовувати відсотки і ступеня. Достатньо знати, що для настінного кераміки оптимальний показник вологопоглинання — 10 %, для підлогової — 3-6 %.

Опір ковзанню

Протиковзкі властивості особливо важливі для підлогової плитки. У ванну кімнату не рекомендується вибирати на підлогу глянсову — це небезпечно.

Залежно від ступеня ковзання, кахель для підлоги умовно ділиться на три групи:

 • слизький;
 • неслизький;
 • протиковзкий (для басейнів і душових).

Маркування

Щоб не помилитися і правильно вибрати плитку для ванної та туалету, потрібно знати хоча б загальну інформацію про її характеристики та властивості. Вся вона вказується на упаковці.

Як правило, це такі дані:

 • країна-виробник;
 • назва заводу, торгової марки;
 • найменування плитки;
 • сорт;
 • розмір;
 • товщина;
 • кількість квадратних метрів і кількість штук в упаковці;
 • тон.

Показники позначаються піктограмами.

ec151b774a4f9025cccb79961295e8b8 Як вибрати плитку в ванну кімнату і туалет: дизайн санвузла з кахельною покриттям

Види плитки за типом поверхні

Різні види поверхонь виходять за допомогою спеціальних штампів, механічної обробки або комбінуванням цих способів.

Найбільш поширені варіанти:

 • матова;
 • глянсова;
 • дзеркальна;
 • з ефектом 3-D.

При підборі потрібно виходити з особливостей приміщення, для якого купується облицювальний матеріал. Для стін підходить кахель з будь-яким покриттям, на підлогу кладеться кераміка з високим опором ковзанню.

Глянцева

Цей матеріал виглядає ефектно за рахунок блиску і яскравості. Він візуально трохи розширює простір і особливо добре підходить для приміщень з неяскравим освітленням. Дуже легко миється. Глянцевим кахлем найчастіше лицюють стіни у ванній кімнаті.

bfdb56454bdc84078281a312b70c9bde Як вибрати плитку в ванну кімнату і туалет: дизайн санвузла з кахельною покриттям

Матова

Ця плитка універсальна: її укладають і на стіни і на підлогу. У процесі виробництва вона також покривається спеціальним глазурованим складом. На поверхні матового кахлю — та ж сама глазур, тільки без блиску. Має відмінні водо – та брудовідштовхуючі властивості.

01e369014771fdd46ccb5624821fa5bc Як вибрати плитку в ванну кімнату і туалет: дизайн санвузла з кахельною покриттям

Дзеркальна

Найчастіше нею облицьовують стелі, але застосовується вона також і для стін. Кращий спосіб візуально розширити простір — декорувати його дзеркальної керамікою. Залежно від типу приміщення, це можуть бути повністю дзеркальні стіни або фрагменти — вставки у звичайний кахель.

Потрібно пам’ятати, що це досить крихкий матеріал. Для укладання знадобиться певний вміння. Також буде необхідний клей з високою адгезією.

З часом на поверхні можуть з’явитися темні плями, а при митті залишаються розводи, тому завжди потрібно застосовувати спеціальні засоби для чищення стекол.

25a367f26c11b2c5399ccd119fbb0572 Як вибрати плитку в ванну кімнату і туалет: дизайн санвузла з кахельною покриттям

З ефектом 3-D

Мова йде про кераміці з об’ємним зображенням. Це звичайний кахель, на який нанесені кілька шарів спеціальної плівки і саме зображення. Ці шари і створюють відчуття об’єму. За допомогою такого матеріалу можна створити унікальний, красивий дизайн.

Плитка з об’ємним зображенням володіє всіма позитивними якостями, що і звичайна керамічна. Потрібно пам’ятати, що укладається вона ідеально підготовлену поверхню, так як на нерівній стіні або на підлозі ефект обсягу може загубитися або спотворитися.

ca743a214711c4ca4a3ea2bed09808dc Як вибрати плитку в ванну кімнату і туалет: дизайн санвузла з кахельною покриттям

Сорти плитки

Сортність кахлю визначається міжнародним стандартом EN98. Згідно з ним, перший сорт маркується червоним кольором, другий — синім, третій — зеленим. Ця інформація теж є на упаковці.

Товар першого сорту допускає наявність дефектів до 5 %. Другий сорт може містити до 25 % відхилень від норми. Третій сорт не є шлюбом, але при цьому кількість неякісного товару може бути більше половини від загального в упаковці.

Вибір в залежності від дизайну ванної

Визначившись з дизайном, слід вирішити, яку плитку краще вибрати для ванної, щоб вона гармонійно виглядала в заданій стилістиці приміщення. Багато що залежить від розміру і конфігурації кімнати.

Як підбирати розмір

В інтернеті можна знайти безліч вже готових варіантів у різних стилях, а можна створити власний проект.

Найбільш поширена класифікація за розмірами плитки така:

 • мелкоформатная (сторона — до 30 см);
 • середня (до 50 см);
 • велика (більше 50 см).

Принцип наступний: для маленьких приміщень підходить плитка маленького та середнього розміру; велика буде виглядати громіздко на стінах. Простору ванну можна облицювати кахлем будь-якого розміру.

Візуально розширити тісне приміщення допоможе довга плитка, укладена горизонтально. Для кімнат з невисокою стелею підійде вертикальне укладання.

e5e7e6677fb609c1ffa55a12f7d39e14 Як вибрати плитку в ванну кімнату і туалет: дизайн санвузла з кахельною покриттям

Рекомендації по вибору

Перед тим як вибрати будь-яку керамічну плитку в ванну кімнату , потрібно оглянути її з усіх сторін — це допоможе уникнути неякісного ремонту і зайвих витрат.

Оцінка зовнішнього вигляду

Існують універсальні критерії оцінки, застосовні до всіх типів облицювальних матеріалів. Показники зовнішнього вигляду повинні відповідати вимогам Гост 6141-91 «Плитки керамічні глазуровані для внутрішнього облицювання стін».

Слід звернути увагу на наступні моменти:

 • правильна форма;
 • відсутність деформації;
 • рівні краї, кути;
 • відсутність дефектів на поверхні (тріщини, подряпини, потертості);
 • однаковий відтінок у всіх упаковках.

З виворітного боку для надійного зчеплення з поверхнею підлоги або стін обов’язково повинно бути рифлення. На лицьовій поверхні не допускаються напливи глазурі і залисини.

Який виробник краще

На російському ринку у величезній кількості представлена кераміка як зарубіжних, так і вітчизняних виробників. Кого з них вибрати — справа смаку і фінансових можливостей покупця.

Кахель російського виробництва не поступається імпортному за якістю. Відмінність — в дизайні. Європейські виробники кожен сезон поповнюють асортимент новими модними оригінальними колекціями. Вартість цього товару значно вище.

Серед вітчизняних виробників популярністю користуються наступні марки: Kerama Marazzi, Уралкерамика, Шахтинський завод кераміки, Нефрит Кераміка, Волгоградський керамічний завод, Azori, Estima.

Зарубіжні компанії, які мають попит: Aparici, Ceramica, Fap Ceramiche, Tilegres, Paradys Ceramika, Saloni.

d35a63b90b3bbaf43e4298e9911bd7ec Як вибрати плитку в ванну кімнату і туалет: дизайн санвузла з кахельною покриттям

Способи укладання

Багато виробників пропонують готові варіанти розкладок своїх колекцій. В каталогах і журналах можна знайти безліч ідей.

Існує кілька основних видів укладання кахлю на стіни:

 • пряма;
 • по діагоналі;
 • кладка зі зміщенням.

Прямий спосіб — найпростіший: вертикальні шви знаходяться на одній лінії або зміщуються на половину ширини.

7d419fa264f59563575e0d1fa898645b Як вибрати плитку в ванну кімнату і туалет: дизайн санвузла з кахельною покриттям

Діагональний — більш складний метод. Враховуючи кут нахилу, роблять розмітку. При цьому доведеться робити багато обрізки — це не самий економічний варіант.

d479dcf2fdc4c9cb0bfd0f3ad8b512d2 Як вибрати плитку в ванну кімнату і туалет: дизайн санвузла з кахельною покриттям

Особливий вид — укладання зі зміщенням. Він дуже красивий і самий складний, так як використовується кахель різних розмірів. Таким чином досягається ефект зміщення.

402f84a05314d4965c9fd6940591f924 Як вибрати плитку в ванну кімнату і туалет: дизайн санвузла з кахельною покриттям

Варто використовувати бордюри

Бордюр — це декоративний елемент, який здатний надати закінчений вигляд приміщенню, стати родзинкою всього дизайну. Практично у всіх колекціях настінної і підлогової плитки він присутній. Бордюр створює акцент на основному тлі і може допомогти розділення кімнати на зони.

У ванній кімнаті ці елементи застосовуються також для герметизації щілини між стіною і ванною. Вони бувають пластикові, акрилові, керамічні, самоклеючі.

З різних причин буває так, що волога все-таки потрапляє під бордюр, і там заводиться цвіль. Доводиться вичищати, робити заміну. Тому, якщо немає невпевненості в необхідності бордюру для ванної, можна просто як слід закрити зазор водостійким герметиком.

4215bf7695114bcc534c9ded4fcf2fa0 Як вибрати плитку в ванну кімнату і туалет: дизайн санвузла з кахельною покриттям

Відео

У відеоролику розповідається про загальні правила вибору керамічної плитки для санвузла.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради