Іржа в бензобаку – як прибрати з металу

Від якості палива, яке поступає в двигун автомобіля, залежить багато чого. Із-за неякісного бензину можна без зусиль позбутися важливих вузлів двигуна, аж до виходу з ладу. А повний його ремонт — штука витратна.

Якість пального, яке потрапляє в камеру згоряння, залежить не тільки від постачальників, але також і від бензобака. Якщо він в жалюгідному стані і зсередини схильний до корозії, то іржа буде потрапляти в бензин. Звичайно, для попереднього очищення використовується паливний фільтр, але дрібні шматки бруду все одно пройдуть через нього. Тому важливо стежити за тим, щоб в баку не було корозії.

Причини появи іржі в бензобаку

65dfa26928bb3b242c4f0f0b074ae9a9 Іржа в бензобаку – як прибрати з металуІржа в бензобаку може позначитися на якості палива

Паливні ємності для транспортних засобів виготовляють із сталі або алюмінію. Сучасні виробники іноді віддають перевагу поліетилену чи іншим пластмасам, але на них іржа не утворюється.

Щоб метал піддався корозії, йому потрібен контакт з водою і повітрям. З повітрям бак контактує постійно, варто лише частково його спустошити, а от з водою стикається в двох випадках:

 • Якщо бензин розбавлений водою. Вона завжди міститься в бензині, але це кількість обмежена ГОСТами до безпечних для використання значень. Іноді виробник може знехтувати цими нормами. Все це з часом призводить до небажаних наслідків не тільки для бака, але і для машини в цілому. Завжди заправляйтеся на перевірених заправках.
 • Якщо сталася конденсація води на стінки бака. Така ситуація виникає взимку, коли машина з напівпорожнім баком залишається в теплому приміщенні, наприклад, в гаражі. Вода з повітря з-за зміни температури починає конденсуватися прямо всередині бака.

Ознакою появи іржі служать ривки двигуна навіть на низьких обертах. Машина починається як би «смикатися».

Підготовка до очищення

Позбавлення від іржі — це регулярна процедура. Не варто чекати поки вона викличе проблеми, краще робити профілактику. Чистити бак потрібно хоча б раз в 3 роки. Якщо ви заправляєтеся на сумнівних заправках, то краще робити це частіше.

Перед проведенням чистки потрібно виробити залишився бензин або злити його. Далі, зняти бак, так як майже всі методи припускають його струшування. Звичайно, можна розгойдати автомобіль з боку в бік, але це малоефективно. Частина палива в будь-якому разі залишиться в магістралях і на дні бака. Тому після його зняття, краще злити всі залишки.

Не забуваємо про техніку безпеки. Приміщення для проведення промивання повинно добре провітрюватися, адже пари бензину чинять негативний вплив на організм.

Існує кілька методів очищення, суть яких полягає в промиванні бака з використанням хімічних або домашніх засобів. Всі вони коштують недорого і знайти їх в магазинах можна без проблем.

Ефективні методи позбавлення від корозії

b6db99f1117212376764db34ae735d19 Іржа в бензобаку – як прибрати з металуЗ кислотами будьте акуратними і використовуйте засоби індивідуального захисту

Соляна або ортофосфорна кислоти

Іржа за хімічною будовою являє собою оксид металу. А як відомо, оксиди легко розчиняються в сильних кислотах. Тому кислота для зняття іржі з металу — відмінний спосіб. Найпоширенішими їх представниками є фосфорна і соляна. Але при роботі з ними в концентрованому вигляді проявіть обережність, інакше отримаєте хімічний опік.

Щоб очистити бак цим способом необхідно:

 • Налити в бак гарячої води приблизно до половини. Гаряча вода потрібна для прискорення розчинення іржі.
 • Додати 2-3 літри кислоти. Важливо не переплутати перші два пункти інакше суміш миттєво скипить, а кислота потрапить на шкіру обличчя.
 • Долити бак гарячої водою до країв.
 • Закрити отвір інертним матеріалом, який не буде розчинятися в кислоті. Пластикові кришки не підійдуть.
 • Почекати 2-3 години, інколи роблячи струшування ємності.
 • Злити рідину.
 • Промити бак розчином соди і потім гарячою водою.
 • Ортофосфорна кислота міститься і просто в газованій воді, наприклад, в Кока-колі, тому її теж можна використовувати для промивання бака. Але свідчень успішного застосування такого способу трохи, та й наповнити бак газованою водою повністю — справа витратна, тому простіше вибирати інші способи.

  Оцтова кислота

  Крім мінеральних кислот, для видалення іржі підійде і оцтова. Але слабкі органічні кислоти в хімічному відношенні, тому оцту буде потрібно багато. Алгоритм буде таким:

 • Залити велику кількість оцту в паливний бак.
 • Залишити ємність на тривалий час, наприклад, на ніч.
 • Злити трохи рідини, щоб бензобак можна було струснути.
 • Тривало потрясти.
 • Злити брудну рідину.
 • Нейтралізувати залишки кислоти харчовою содою.
 • Промити бак теплою водою 3-4 рази.
 • У цьому способі можна також використовувати і лимонну кислоту, але її концентрація повинна бути дуже велика.

  Ацетон

  826c8c40d8b23aacfdf985874e472d1a Іржа в бензобаку – як прибрати з металуВластивості ацетону дозволяють якісно очистити від іржі будь-які металеві поверхні

  Крім кислот, краще всього використовувати ацетон. Але процес буде трохи відрізнятися:

 • Заливаємо 1-2 літра ацетону в спустошений бак.
 • Сильно і тривало струшуємо ємність.
 • Виливаємо.
 • Повторюємо пункти 1-3 до тих пір, поки выливаемая рідина не буде чистою.

  Миючі засоби

  Як не дивно, але для видалення іржі підійдуть прості миючі засоби для миття посуду, рідке мило, пральні порошки або навіть шампуні. Процес промивання полягає в наступному:

 • Розчиняємо миючий у великій кількості гарячої води. Кошти краще не шкодувати. Гірше від цього не буде.
 • Заливаємо суміш у бак майже до країв.
 • Сильно струшуємо.
 • Залишаємо суміш на кілька годин.
 • Зливаємо рідину з ємності.
 • Промиваємо бак теплою або гарячою водою
 • Але цей спосіб не відрізняється високою ефективністю, хоча він і менш витратний порівняно з іншими. Його краще використовувати тільки разом з іншими засобами, наприклад, з кислотами. Причому неважливо до або після.

  Абразивний спосіб

  Якщо з баком сталося щось дуже серйозне і він покрився товстим шаром іржі, то багато представлені тут способи навряд чи допоможуть. Доведеться багато разів промивати бензобак, щоб позбутися від забруднення.

  У цьому випадку нам допоможе жорсткий абразив: гайки, болти, шайби та інші дрібні металеві предмети. Все це треба засипати в бак і дуже добре струсити. Чим довше, тим краще. Деталі будуть бити по стінках, тим самим відбиваючи іржу, перетворюючи її в пил. Після того як ви высыпите вміст бака і віддалену бруд, скористайтесь абразивом дрібніші. В якості нього можуть виступати дрібні камені або пісок.

  Головне, що треба розуміти у процедурі видалення іржі з бензобака — це те, що її потрібно робити регулярно, навіть якщо відсутні видимі ознаки.

  Вибір способу залежить в основному від ступеня забруднення. Якщо все зовсім погано, почати краще з абразивного способу. Якщо іржі не так багато, то краще промити бак кислотою, ацетоном або розчинниками.

  Миючі засоби варто застосовувати разом з іншими способами. Мило не видаляє іржу, а тільки вичищає бруд, з якою не можуть справитися ацетон або бензин.

  І головне, після промивання будь-яким з перерахованих вище способів, сполосніть бак бензином. Не можна, щоб залишилися частинки кислоти, ацетону або води. Все це може негативно вплинути на роботу двигуна в майбутньому.

  В ідеалі не допустити появу іржі надалі. А для цього потрібно постійно позбавлятися від води в баку. Після кожної заправки додайте трохи спирту в паливо. Він зв’яже зайву воду і не дасть їй вступити в реакцію з металом. Деякі автомобілісти також радять обробити бак епоксидною смолою, адже вона не схильна корозії.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради