Дитячі меблі для двох дітей: меблеві гарнітури в спальню, ідеї дизайну підліткової кімнати, місце для малюка

Дитячі меблі в кімнаті для двох дітей повинна бути практичною, функціональної, відповідної віку і потребам обох дітей. Кожній дитині необхідна окрема ліжко, своє робоче місце для уроків і захоплень.

По можливості повинне бути організоване простір для ігор, яке може бути загальним для обох дітей. Задачу можна вирішити, використовуючи меблі, що дозволяє економити простір.

detskaya mebel dlya dvoikh detejj: mebelnye garnitury v spalnyu, idei dizajjna podrostkovojj komnaty, mesto dlya malysha104 Дитячі меблі для двох дітей: меблеві гарнітури в спальню, ідеї дизайну підліткової кімнати, місце для малюка

Вимоги до дитячих меблів

Ключовими критеріями при виборі меблів в дитячу є:

  • безпека;
  • екологічність;
  • відповідність потреби в правильному фізичному розвитку дітей.

Діти рухливі, їх координація ще розвивається, тому меблі в дитячій повинна бути достатньо міцною і вологостійкої. Щоб уникнути травм гарнітур для дитячої не повинен мати гострих кутів і скляних елементів.

Правильна меблі для дитячої мають всі необхідні сертифікати, які гарантують її якість та безпеку. Матеріали для виробництва меблів, лаки і фарби повинні бути екологічними і не виділяти шкідливих речовин. Меблі з масиву дерева не тільки безпечна, але навіть корисна для здоров’я, завдяки насиченню повітря фітонцидами. Ці властивості дерево зберігає навіть після заводської обробки. Недоліком меблів з масиву є висока ціна на вироби.

Хорошою альтернативою дерев’яним виробам є меблі з МДФ. Завдяки високотехнологічному виробництву МДФ також володіє хорошими характеристиками екологічності та безпеки. Ще одним плюсом цього матеріалу є його висока міцність.

При плануванні кімнати та підборі гарнітура важливо звернути увагу на зручність його використання. Дверцята шафи повинні зручно відкриватися, а полиці — розташовуватися на доступній висоті, щоб діти могли самостійно брати і прибирати на місце свої речі.

detskaya mebel dlya dvoikh detejj: mebelnye garnitury v spalnyu, idei dizajjna podrostkovojj komnaty, mesto dlya malysha105 Дитячі меблі для двох дітей: меблеві гарнітури в спальню, ідеї дизайну підліткової кімнати, місце для малюка

Види дитячих меблів

Існує широкий вибір предметів обстановки, що дозволяє організувати дитячу кімнату і заощадити вільний простір. При продумуванні дизайну і виборі меблів слід виходити з конструктивних особливостей і розмірів приміщення.

Всю дитячу меблі можна розділити на корпусні та модульні. Корпусні меблі — це цілісні, зазвичай важкі, самостійні предмети, такі як шафа, ліжко двоярусне, письмовий стіл.

Модульні меблі складається з відносно легких окремих блоків, які можна компонувати між собою на свій розсуд.

detskaya mebel dlya dvoikh detejj: mebelnye garnitury v spalnyu, idei dizajjna podrostkovojj komnaty, mesto dlya malysha106 Дитячі меблі для двох дітей: меблеві гарнітури в спальню, ідеї дизайну підліткової кімнати, місце для малюка

Двоповерхова меблі

Ліжко для дитячої може бути двоповерховою. Організація спального місця на верхньому ярусі дозволяє ефективно використовувати простір кімнати, не обмежуючись площею підлоги.

Оригінальна ідея дизайну — розташувати по сусідству з двоярусним ліжком двоповерхову ігрову зону. Обидва елемента ефектно виглядають, якщо виконати їх в одному стилі і колірному рішенні.

detskaya mebel dlya dvoikh detejj: mebelnye garnitury v spalnyu, idei dizajjna podrostkovojj komnaty, mesto dlya malysha107 Дитячі меблі для двох дітей: меблеві гарнітури в спальню, ідеї дизайну підліткової кімнати, місце для малюка Ліжко-горище

Її конструктивною особливістю є значно піднята над рівнем підлоги повноцінне ліжко. Площа внизу використовується як робочий або ігрове місце, або, як варіант, внизу розташовуються модулі для зберігання речей. Для дошкільника добре підійде невисока ліжко-горище. Замість сходів може бути встановлена гірка.

Підлітку напевно припаде до смаку відносно висока ліжко-горище з письмовим столом або шафою, полицями для книг, модулями для зберігання гаджетів. Вибирати такий тип ліжка можна в тому випадку, якщо висота стелі в кімнаті не менше 2,6 м, оскільки для повноцінного сну необхідний достатній приплив повітря.

detskaya mebel dlya dvoikh detejj: mebelnye garnitury v spalnyu, idei dizajjna podrostkovojj komnaty, mesto dlya malysha108 Дитячі меблі для двох дітей: меблеві гарнітури в спальню, ідеї дизайну підліткової кімнати, місце для малюка Двох’ярусне ліжко

Оптимальний вибір, якщо один з дітей вже достатньо дорослий, щоб не впасти, і не боїться спати на верхній ліжка. Важливо, щоб верхнє спальне місце не розташовувалося занадто високо під стелею. Також у дитини на нижній ліжка повинно бути достатньо місця, щоб вільно сісти і був необхідний запас простору над головою.

Для оптимізації зберігання речей та іграшок в дитячій можна розглянути варіант зі сходами, щаблі якої служать вбудованими модулями для зберігання.

detskaya mebel dlya dvoikh detejj: mebelnye garnitury v spalnyu, idei dizajjna podrostkovojj komnaty, mesto dlya malysha109 Дитячі меблі для двох дітей: меблеві гарнітури в спальню, ідеї дизайну підліткової кімнати, місце для малюка

Вбудована дитячі меблі: висувна і відкидна

Робоче місце або ліжко можуть бути висувними або відкидними – такі види меблів називаються вбудованими. Шафа з відкидними ліжками, прикрашений елементами декору, буде гармонійно виглядати в дитячій.

detskaya mebel dlya dvoikh detejj: mebelnye garnitury v spalnyu, idei dizajjna podrostkovojj komnaty, mesto dlya malysha110 Дитячі меблі для двох дітей: меблеві гарнітури в спальню, ідеї дизайну підліткової кімнати, місце для малюка

Письмовий стіл, за яким діти проводять тільки частину дня, також може бути відкидним або висувним.

Для малят-дошкільнят необхідно достатнє простір на підлозі, тому хорошим вибором буде висувна ліжко.

Плюси вбудованого варіанти:

  • гігієнічність: меблі займає всю площу від підлоги до стелі, і не має горизонтальних поверхонь, що вимагають регулярного прибирання;
  • економія корисного об’єму площі кімнати: звільняється місце для рухливих ігор або спортивного комплексу, кімната виглядає просторіше.

detskaya mebel dlya dvoikh detejj: mebelnye garnitury v spalnyu, idei dizajjna podrostkovojj komnaty, mesto dlya malysha111 Дитячі меблі для двох дітей: меблеві гарнітури в спальню, ідеї дизайну підліткової кімнати, місце для малюка

Модульна

Такий тип конструкції дозволяє створювати різні композиції згідно необхідним функціональним потребам і особливостям планування кімнати.

Плюси модульного варіанту:

  • можна докупити або замінити окремі предмети;
  • кімната буде виглядати в єдиному стилі, при цьому гарнітур відповідає індивідуальним потребам кожної дитини.

detskaya mebel dlya dvoikh detejj: mebelnye garnitury v spalnyu, idei dizajjna podrostkovojj komnaty, mesto dlya malysha112 Дитячі меблі для двох дітей: меблеві гарнітури в спальню, ідеї дизайну підліткової кімнати, місце для малюка

Різновиди меблевих перегородок

При розміщенні в дитячій кімнаті двох дітей часто виникає питання виділення необхідного особистого простору кожного з них. Виконати зонування можна за допомогою меблевих перегородок.

В якості перегородки найчастіше використовують:

  • двосторонній шафа-купе;
  • стелаж;
  • спортивний куточок.

Домогтися розділення кімнати на особисті зони можна, використовуючи практично будь-яку високу меблі і проявивши трішки фантазії. Наприклад, можна поставити торцем до стіни двоярусне ліжко, розділивши дитячу на дві зони.

З допомогою невисокого стелажа можна конструктивно розділити дитячу кімнату на зони для занять та відпочинку. Стелаж добре пропускає світло і не захаращує простір.

detskaya mebel dlya dvoikh detejj: mebelnye garnitury v spalnyu, idei dizajjna podrostkovojj komnaty, mesto dlya malysha113 Дитячі меблі для двох дітей: меблеві гарнітури в спальню, ідеї дизайну підліткової кімнати, місце для малюка

Навчальні зони і системи зберігання

Для письмових занять і роботи за комп’ютером дітям необхідний зручний, відповідний по висоті стіл і стілець, тумба для зберігання навчальних приладдя, полиці для навчальної літератури.

Навчальна зона повинна бути добре освітлена, краще, якщо це буде природне світло. Тому бажано розташувати письмові столи перед вікном. Тумби для підручників і письмового приладдя повинні бути легко доступні і зручно відкриватися. Якщо площа дозволяє поставити великий письмовий стіл, то його можна доповнити настільними модулями для зберігання гаджетів, книг і канцелярського приладдя.

Для зберігання речей в невеликій дитячій хорошим варіантом є високий, але невеликий по ширині шафа. Якщо розміри кімнати дозволяють, то ідеальне рішення — двосторонній шафа-купе, який до того ж послужить розділової перегородкою.

detskaya mebel dlya dvoikh detejj: mebelnye garnitury v spalnyu, idei dizajjna podrostkovojj komnaty, mesto dlya malysha114 Дитячі меблі для двох дітей: меблеві гарнітури в спальню, ідеї дизайну підліткової кімнати, місце для малюка

Як правильно підібрати меблі

Обстановка в дитячій повинна сприяти гармонійному розвитку особистості дитини. Важливо організувати простір таким чином, щоб врахувати стать і вікові потреби дітей.

Якщо кімната розглядається тільки як спальня, і місце не обмежена, можна поставити два ліжка поруч, а між ними розмістити тумбочку. Колір обстановки краще вибрати пастельних тонів.

Частіше ж у кімнаті планується проводити час за іграми і уроками. Для невеликих кімнат існує цікаве рішення — розташувати ліжка перпендикулярно на двох рівнях, під верхнім ярусом можна організувати додаткове місце для зберігання речей. У спальній кімнаті можна розташувати дитячі ліжка паралельно або під прямим кутом узголів’ям до одного.

Оздоблення і обстановка дитячої покликані приносити радість дітям своїм зовнішнім виглядом. Добре, якщо фасад шафи і ліжок буде включати елементи декору. Однотонна меблі може бути доповнена яскравими подушками й покривалами.

detskaya mebel dlya dvoikh detejj: mebelnye garnitury v spalnyu, idei dizajjna podrostkovojj komnaty, mesto dlya malysha115 Дитячі меблі для двох дітей: меблеві гарнітури в спальню, ідеї дизайну підліткової кімнати, місце для малюка

Меблі в дитячу для одностатевих дітей

При виборі меблів для двох хлопців або двох дівчат краще віддати перевагу одній колірній гамі. Хлопчакам можна оформити кімнату, вибравши футбольну, космічну або військову тематику в залежності від віку та вподобань.

detskaya mebel dlya dvoikh detejj: mebelnye garnitury v spalnyu, idei dizajjna podrostkovojj komnaty, mesto dlya malysha116 Дитячі меблі для двох дітей: меблеві гарнітури в спальню, ідеї дизайну підліткової кімнати, місце для малюка

Цікаво, що хлопчики надають великого значення формі предметів. Тому їм подобаються ліжка у вигляді корабля, ракети або машини. Не варто обмежувати уяву хлопців — існує безліч дизайнерських рішень на будь-який смак.

detskaya mebel dlya dvoikh detejj: mebelnye garnitury v spalnyu, idei dizajjna podrostkovojj komnaty, mesto dlya malysha117 Дитячі меблі для двох дітей: меблеві гарнітури в спальню, ідеї дизайну підліткової кімнати, місце для малюка

Дівчаткам в кімнаті дуже бажано знайти місце для туалетного столика з дзеркалом. Важливо порадитися з ними при виборі колірних рішень і декору.

detskaya mebel dlya dvoikh detejj: mebelnye garnitury v spalnyu, idei dizajjna podrostkovojj komnaty, mesto dlya malysha118 Дитячі меблі для двох дітей: меблеві гарнітури в спальню, ідеї дизайну підліткової кімнати, місце для малюка

Для дівчаток-підлітків важливо мати свій гардероб і досить особистого простору. Дівчата люблять запрошувати подруг, особливо приємно приймати гостей у добре обставленій кімнаті. Іноді подружки можуть засидітись до пізнього вечора і залишаються ночувати — на цей випадок можна передбачити розкладну або висувну додаткове ліжко.

detskaya mebel dlya dvoikh detejj: mebelnye garnitury v spalnyu, idei dizajjna podrostkovojj komnaty, mesto dlya malysha119 Дитячі меблі для двох дітей: меблеві гарнітури в спальню, ідеї дизайну підліткової кімнати, місце для малюка

Як обставити дитячу для сина й дочки

При невеликій різниці у віці, коли діти ще маленькі, головне завдання — забезпечити кожній дитині повноцінне місце для сну. Ігрова зона може бути загальною. Бажано тільки, щоб полиці і ящики для зберігання речей та іграшок були індивідуальними. Їх можна виділити за допомогою різних колірних рішень або елементів декору. Діти з раннього віку привчатися до порядку.

Якщо брат і сестра вже входять в підлітковий вік, і немає можливості їх розселення по різних кімнатах, то буде особливо актуальним використання шафи або стелажу у вигляді меблевої перегородки. Діти повинні мати можливість переодягатися в комфортній обстановці.

detskaya mebel dlya dvoikh detejj: mebelnye garnitury v spalnyu, idei dizajjna podrostkovojj komnaty, mesto dlya malysha120 Дитячі меблі для двох дітей: меблеві гарнітури в спальню, ідеї дизайну підліткової кімнати, місце для малюка

Одне з оптимальних рішень для підлітків різної статі — два ліжка-горища, відокремлених ширмою, з організованими внизу робочими місцями. У зоні відпочинку можна розташувати крісло-мішок.

Модульні конструкції для зберігання бажано вибирати легкі і мобільні, щоб хлопці могли міняти обстановку на свій розсуд.

detskaya mebel dlya dvoikh detejj: mebelnye garnitury v spalnyu, idei dizajjna podrostkovojj komnaty, mesto dlya malysha121 Дитячі меблі для двох дітей: меблеві гарнітури в спальню, ідеї дизайну підліткової кімнати, місце для малюка

Кімната для дітей різного віку

Для дітей з великою різницею у віці хорошим рішенням буде поділити кімнати на дві частини. Спальну зону необхідно відокремити від робочого місця школяра.

У дошкільника повинна бути своя невелика парту або стіл. Малюк буде займатися ліпленням і малюванням, не відволікаючи свого брата або сестру від виконання уроків.

detskaya mebel dlya dvoikh detejj: mebelnye garnitury v spalnyu, idei dizajjna podrostkovojj komnaty, mesto dlya malysha122 Дитячі меблі для двох дітей: меблеві гарнітури в спальню, ідеї дизайну підліткової кімнати, місце для малюка

Відео про рішення для дитячих кімнат

Подивіться цікавий відеоогляд новітніх технологічних рішень для невеликих дитячих.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради