Дитяча для двох дівчаток: дизайн інтер’єру кімнати для дівчаток різного віку

У більшості випадків родини, які мають двох дочок, поселяють їх разом. Це дозволяє дівчаткам вчитися вибудовувати взаємини, поступатися один одному. При цьому має значення, скільки кожної з сестер років, наскільки одна старше іншого, їх індивідуальні переваги та особливості характерів.

Сучасна кімната для проживання двох дітей однакового підлоги повинна бути багатофункціональною. У зв’язку з цим у процесі її оформлення виникає чимало складних, але в той же час вирішуваних питань.

7534be833d5615912fa849e2cde46cec Дитяча для двох дівчаток: дизайн інтерєру кімнати для дівчаток різного віку

Особливості дизайну кімнати для 2-х дівчат

При організації простору і оформленні спальні для двох маляток необхідно прийняти до уваги вік дочок і їх особисті переваги. Адже незалежно від того, скільки їм років, кожна дитина повинна мати свій особистий простір. Отже, інтер’єр повинен бути продуманий так, щоб обустраиваемое приміщення відрізнялося багатофункціональністю і при цьому відповідало естетичним критеріям.

520a3b3bdab58c03db1fde46b2a6280b Дитяча для двох дівчаток: дизайн інтерєру кімнати для дівчаток різного віку

Вимоги до спальні

Досить часто батькам з будь-яких причин не надається можливості виділити кожній дівчинці окрему кімнату. В цьому випадку в одному приміщенні виконується дизайн інтер’єру, відповідний різним віком. Займаючись облаштуванням такою дитячою, в першу чергу слід правильно організувати простір шляхом його зонування.

При виборі меблів рекомендується ознайомитися з наступними вимогами до неї:

 1. Функціональність, висока продуктивність.
 2. Задоволення вікових потреб обох дітей.
 3. Створення особистого простору.
 4. Можливість фізичного і психологічного розвитку.
 5. Узгодженість з інтересами дівчаток.
 6. Легкість у догляді.
 7. Безпека в експлуатації.

Неприпустимо перевантажувати дитяче приміщення зайвої меблями. По можливості дівчатка повинні вміти користуватися певними речами спільно. При цьому ні в якому разі не можна допускати, щоб у них були спільними абсолютно всі предмети вжитку.

Велика кількість меблів у кімнаті забирає значну частину дитячого простору, тим самим пригнічують психіку дітей. До того ж у такій кімнаті буде небезпечно стрибати і грати з-за ризику отримати травму.

Не рекомендується в якості підлогового покриття використовувати килими, так як за ними потрібен ретельний догляд. Оптимальний варіант повинен забезпечувати тепло і не бути слизьким.

Планування і зонування

Проектування приміщення для двох дівчаток з метою збільшення його функціональності простору дозволяє поєднувати в ньому відразу кілька зон.

Обладнання навчальної зони для дошкільниць зовсім не обов’язково. Для різного роду занять в цьому віці цілком підійде невеликий столик або розширений підвіконня. Головне, щоб при цьому було забезпечено відмінне освітлення.

Для дівчаток підліткового віку слід продумувати дизайн приміщення так, щоб його функціональність була особливо висока. В цьому випадку вже не доведеться відводити місце для ігор, але в той же час знадобиться деяка площа для розміщення апаратури.

d5beab377cc88ce590088d0515acd92e Дитяча для двох дівчаток: дизайн інтерєру кімнати для дівчаток різного віку

Зона для навчання

Якщо обидві доньки є ученицями, для них обох обов’язково потрібно місце, де будуть виконуватися шкільні завдання.

В кімнаті встановлюються два письмових столи, оснащених поличками і стелажами для підручників і канцелярського приладдя. Оптимальним рішенням буде їх розміщення по одній лінії вздовж вікна або недалеко один від одного, так, щоб кути були суміжними. На стінах і кутах робочої зони розміщуються навісні полиці.

Дошкільнята зможуть користуватися журнальними столиками або меблями розкладного типу.

bb58e82b5cf787be4e82716cf5e25e1b Дитяча для двох дівчаток: дизайн інтерєру кімнати для дівчаток різного віку

Місце для спільних ігор

В цій частині кімнати діти можуть спокійно віддаватися улюбленим заняттям, і вона повинна повністю відповідати їх інтересам. Наприклад, для активних маляток буде ідеальна шведська стінка, сприяє їх фізичному розвитку. Тихоням ж, навпаки, рекомендується облаштування добре освітленого місця для ліплення та подібних робіт.

При проектуванні цієї частини кімнати батькам рекомендується обов’язково врахувати пропозиції обох дівчаток. Їх речі для ігор повинні зберігатися в місцях на висоті, легко доступною для дітей. Для цих цілей найбільш популярними вважаються спеціальні стелажі, мають оптимальну ємність і оснащені зручними полицями. Їх існує кілька варіантів, що розрізняються між собою особливостями конструктивних елементів.

5fef917f781d2786ca6e4e4d5d398688 Дитяча для двох дівчаток: дизайн інтерєру кімнати для дівчаток різного віку

Зона відпочинку

Варіант двох’ярусної ліжка, ідеально підходить кімнати для двох хлопчиків, абсолютно непридатний для дівочої спальні. Таке рішення можна розглядати тільки на дуже маленькій площі приміщення для того, щоб заощадити простір. Не всі малятка схвалять перспективу щодня підніматися наверх і спати біля самої стелі. Тому придбання подібної ліжка має бути обов’язково узгоджене з дівчатками. Краще всього буде розмістити для них два окремі ліжка, зберігаючи можливість відчути особистий простір.

Якщо сестри приблизно однакового віку, то їх ліжка переважно поставити паралельно, а між ними розташувати туалетний столик або маленьку тумбу. Перед сном дівчатка із задоволенням будуть ділитися один з одним подіями минулого дня. У разі великої різниці у віці дітей, їх спальні місця рекомендується розставити по протилежних сторонах кімнати. Над ліжечком слід повісити індивідуальні світильники, що дозволяють дівчаткам не турбувати один одного, займаючись своєю справою.

86ca6d1cdb76d4cd9155fd019da0d1f2 Дитяча для двох дівчаток: дизайн інтерєру кімнати для дівчаток різного віку

Зона зберігання

Для зберігання одягу і білизни сестер цілком підійде один шафа, в якому у кожної з них буде окрема полиця. Для розміщення сезонних речей відмінним рішенням стане придбання кутового шафи-купе. Щоб заощадити корисний простір і з точки зору безпеки, його слід помістити в нефункціональному куті. Дитяче взуття краще всього зберігати в передпокої.

Щоб уникнути безладу в дитячій рекомендується придбати спеціальні коробки і органайзери, в які діти будуть складати свої іграшки та інші предмети.

0c22ed8e8fd8757a054c1b5928ba574a Дитяча для двох дівчаток: дизайн інтерєру кімнати для дівчаток різного віку

Який вибрати колір

Колірна палітра кімнати для дівчаток може бути найрізноманітнішою. Приступаючи до процесу оформлення даного приміщення, батьки не повинні покладатися лише на власний смак. З-за такого підходу є ризик, що діти не полюблять оформлення і будуть відчувати себе не дуже комфортно. Тому рекомендується надати їм можливість вибору з декількох продуманих дорослими варіантів.

Підбираючи кольори, слід дотримуватися деяких порад:

 1. Дизайн кімнати, в якій будуть знаходитися дівчатка різного віку, не повинен бути занадто яскравим. Як правило, всім малятам подобається соковитий рожевий колір. У той же час дівчинка підліткового віку не буде відчувати себе комфортно в такому приміщенні.
 2. Не рекомендується виконувати оформлення, використовуючи тільки один тон, наприклад, білий або бежевий. Для дитячої кімнатки необхідно додавання яскравих кольорів, що піднімають настрій і поділяють простір для кожної дитини.
 3. Якщо у сестер приблизно однаковий вік, вітається оформлення їх особистого простору різними кольорами.

Психологи рекомендують при підборі фарб для оформлення приміщення враховувати вплив певного кольору на психіку людини.

Вплив кольору:

 1. Червоний колір символізує перемогу і підштовхує до активності.
 2. Рожеві фарби розкажуть про жіночності та ніжності.
 3. Зелений колір асоціюється з природою і вважається заспокійливим, але зловживати ним не варто. Його надлишок зазвичай призводить до зневіри, тому такі фарби можна використовувати лише в якості акценту.
 4. Синій відтінок у дівочому приміщенні бажано застосовувати лише в тому випадку, якщо необхідно досягти гармонії. Приміром, у поєднанні з білим кольором.
 5. Бузкові тони будуть відповідати інтер’єру кімнати для дівчаток будь-якого віку.

При виборі кольору не можна забувати про розташування кімнати. Північним сторонам потрібні теплі відтінки, такі як рожевий і блакитний. Приміщення, що виходять на південь, оформляються в холодних тонах, наприклад, м’ятний або бузковий.

446dc58949a7782fdb5b87496f39db61 Дитяча для двох дівчаток: дизайн інтерєру кімнати для дівчаток різного віку

Освітлення

Вимоги до рівня освітленості обумовлені кількістю проникаючого в приміщення природного світла. Локальне підсвічування і люстра під стелею є одними з важливих складових дизайну приміщення для дітей різного віку.

У навчальній зоні освітлення повинно бути яскравим, щоб не зіпсувати зір у процесі занять. В якості декору можна розмістити незвичайні світильники. Фосфорилюють пігменти на стелі, зображують зоряне небо, будуть допомагати позбавлення дітей від боязні темноти.

У спальній зоні освітлення має бути м’яким і неутомливим для очей. Ідеальним варіантом буде світильник, здатний повільно згасати, або бра, розташовані над ліжками. Всім освітлювальні прилади в дитячій кімнаті повинні бути безпечними.

До кожного з них ставляться певні вимоги:

 1. Стельова люстра зобов’язана підкреслити дизайн дитячої приміщення. Для цього слід скористатися матовими лампочками.
 2. У настінного бра повинен бути плоский плафон, виготовлений з небиткого матеріалу і вимикач, яким було б зручно користуватися.
 3. Підлоговому торшеру необхідно бути стійким та мати добре захищену проводку.

В якості додаткового освітлення в кімнаті дітей можна встановити нічні всілякі об’єкти декору, які мають здатність світитися.

ede93b727a095a22059551995df6624f Дитяча для двох дівчаток: дизайн інтерєру кімнати для дівчаток різного віку

Нюанси вибору меблів

Вибирати меблі для дівочої кімнати не так просто, як здається на перший погляд. Крім привабливості і функціональних особливостей необхідно враховувати екологічність виробів. Вони повинні бути максимально безпечні для маляток, не мати гострих кутів і травмонебезпечних частин.

Розміри меблів повинні повністю відповідати площі кімнати. В іншому випадку у дівчаток не залишиться вільного місця для ігор та занять спортом. Слід обов’язково брати до уваги вік дітей.

Для того, щоб не міняти меблі в процесі дорослішання дівчаток, рекомендується скористатися спеціальними комплектами. Їх особливість полягає в здатності регулювання висоти, що відповідає зростанню дітей. Крім цього можна змінити нахил у стільниці і спинки стільця.

Маленька спальня

Недоліки невеликого приміщення можна поправити шляхом розмежування зони і грамотним комплектом меблів. У цьому випадку необхідно не тільки досягти оптичного ефекту, але й отримати реальну вільну площу для різних ігор і занять спортом.

З цією метою слід провести ряд наступних заходів:

 1. Разом з дівчатками обговорюється питання про придбання ліжка з двома ярусами. За рахунок суміщення спальної зони буде вивільнена частина простору.
 2. Облаштовуються стелажі і полиці для спільного користування, поділяються лише місця для зберігання одягу.
 3. Розглядається можливість монтування настінних кишень і навісних полиць.
 4. Для того, щоб урізноманітнити вигляд приміщення в цілому, використовується чергування відкритих і закритих шафок.
 5. Меблі в маленьке приміщення набувається виключно в світлих тонах.
 6. Дизайн кімнати виконується в стриманих тонах із застосуванням акценту кольором. У цій якості можуть виступати всілякі аксесуари.

Значно заощадити простір допоможе пересувна меблі. За допомогою коліщаток легко можна буде перетворити зону, що має певне призначення, в іншу. Ідеальним варіантом стане модульні меблі.

Завдяки встановленому подіуму спальне місце без праці не сполучиться з робочим столом. Допускається придбання надувний м’яких меблів. Також для розширення простору можна утеплити лоджію, якщо вона є в наявності. На що з’явилися вільних метрах влаштовується ігрова зона або місце для спортивних вправ.

6ef23236903aa107db93269e5a2038a1 Дитяча для двох дівчаток: дизайн інтерєру кімнати для дівчаток різного віку

Матеріали для оздоблення спальні 2-х дівчат

В даний час існують різні матеріали. Більшість виробників виготовляють колекції для дітей, які повністю відповідають екологічним вимогам.

Стіни

Шпалери вважаються основним матеріалом для обробки стін. Сучасний ринок пропонує широкий асортимент цієї продукції. Для кімнати дівчаток можна підібрати різну колірну палітру і привабливі казкові картинки. У більшості випадків шпалери для дитячих приміщень паперові, так як це найбільше екологічне рішення. Недолік цього варіанту полягає в складності обклеювання, тому для таких робіт краще всього привернути професіонала.

Не виключається оформлення кімнати для маляток вініловими шпалерами. Цей матеріал має два шари. Внутрішня сторона виконується з флізеліну, а зовнішня — полівінілхлориду. Дані шпалери відрізняються практичністю, але при їх покупці необхідно запитувати у продавця сертифікат якості.

Як варіант для дитячої можуть виступати і фотошпалери. Поклеенное ними приміщення перетвориться в чарівний світ з улюбленими казковими персонажами.

Крім шпалер з кожним роком набирає популярність фарбування стін. Таке рішення є більш практичним із-за можливості в будь-який момент перефарбувати стіни або при необхідності промити. Сучасні фарби стійкі до миття та екологічні.

Оптимальними фарбами кімнати для маленьких принцес є:

 • акрилові;
 • водоемульсійні;
 • силіконові;
 • латексні.

Деякі виробники в якості бонусу надають можливість підібрати для оформлення стін додаткові фарби.

Наприклад:

 1. Магнітна, яка накладається під основний відтінок. Її перевага полягає в здатності приклеювати різні магніти. Таким способом дівчата можуть грати і залишати один одному записки.
 2. Грифельна, завдяки якій діти можуть малювати на стіні крейдою.

Якщо обсяг дитячого приміщення дозволяє, то оформлення стін можна виконувати шляхом комбінування матеріалів. Таким способом простір кімнати можна розділити на зони.

ebd94264614aeef255f7b4ab4c559500 Дитяча для двох дівчаток: дизайн інтерєру кімнати для дівчаток різного віку

Стеля

Стелі з звичайною побілкою відрізняються максимальною екологічністю, але останнім часом в кімнаті для дітей їх можна побачити все рідше. Їх замінили натяжні конструкції, що володіють необмеженою кількістю квітів.

Цей варіант має ряд переваг:

 • можливість творчості і створення будь-якої бажаної атмосфери;
 • легкість в обслуговуванні;
 • створення шумоізоляції.

Гідність стель з гіпсокартону полягає в допустимості створення багаторівневих систем. Такий вид відрізняється функціональністю, так як всередині нього можна легко заховати різні комунікації.

У конструкції з гіпсокартону можна вмонтувати підсвічування, здатну приймати різнобічний вигляд. Мініатюрні світлодіодні лампочки створять чарівну атмосферу для дівчаток. Цей тип освітлення досить економічний. Як правило, поверхня базового матеріалу обклеюється шпалерами або забарвлюється фарбою.

4b086040c1c1d432a207f050b25b3ae6 Дитяча для двох дівчаток: дизайн інтерєру кімнати для дівчаток різного віку

Підлога

Для підлогового покриття кімнати для дітей теж існує безліч різних матеріалів. Серед них є найбільш підходящі варіанти, що відповідають вимогам для цього приміщення.

Незважаючи на те, що паркет і якісний ламінат відрізняються екологічністю, в якості підлогового покриття в дитячій вони далеко не ідеальні. Сприйнятливість до води робить їх непрактичними. Для такого типу приміщення краще всього підійдуть матеріали з проклеєними швами або взагалі без них.

Серед новинок ринку вже встигли зарекомендувати себе покриття кварцвиниловые і напыленные ворсом. У порівнянні з ковроліном останні відрізняються нескладним доглядом і містять мінімальну кількість алергенних речовин. Також оптимально підійде для цієї мети екологічний лінолеум, він простий в обслуговуванні і не містить швів.

Ковролін вважається одним з найгірших варіантів для підлогового покриття дитячих приміщень. Він здатний накопичувати в собі велику кількість пилу, тим самим є бомбою уповільненої дії.

Батькам рекомендується підійти до вибору підлогового покриття для приміщення, де більшу частину часу будуть проводити дівчинки, з великою відповідальністю.

3f26d503d2f21b8809704ccb19f6c1d7 Дитяча для двох дівчаток: дизайн інтерєру кімнати для дівчаток різного віку

Стильові рішення

Розрізняють три незмінних підходу до оформлення дитячої. Кожен з них має свої переваги і недоліки.

Перед тим, як зупинити свій вибір на якому-небудь з них, слід вислухати побажання кожної дитини.

У більшості батьків побутує помилкова думка про білому кольорі. Одні вважають його дуже марким, іншим він здається занадто нудним.

Насправді біла гама володіє рядом переваг, і дизайнери нерідко віддають їй перевагу:

 1. Надає заспокійливу дію.
 2. Сприяє сосредоточиванию.
 3. Створює відчуття захищеності і затишку.
 4. Прекрасно гармонує з усіма кольорами, наприклад, червоний поруч з ним вже не сприймається агресивним, а чорний — похмурим.
 5. Має здатність до зорового розширення простору, робить кімнату світліше, при цьому меблі не здається громіздкою.
 6. Бездоганно підходить для кімнат з невеликою площею, дуже вузьких і мають недолік природного освітлення.
 7. Ідеальна при оформленні приміщення в різних стилях для дівчаток різного віку.

На перший погляд білий колір здається універсальним, але це далеко не так. Існує чимала кількість його відтінків, які класифікуються на холодні і теплі. При оформленні дитячої кімнати для двох дівчаток відразу декількома відтінками білого необхідно використовувати або теплі або холодні тони.

Додатковим квітам, виступаючим в якості акцентів, слід ставитися до відповідного тону. Приміром, на тлі білосніжної меблів і стін штори з кремовим відтінком будуть мати несвіжий, пожовклий вигляд.

Інтер’єр дитячої кімнати для двох дівчаток з вікнами, що виходять на північну сторону, рекомендується оформити теплими тонами. Аналогічний варіант буде оптимальним і для приміщення з невеликими вікнами.

Для того щоб дитяча не виглядала безбарвною і нудною, дизайнери пропонують скористатися різницею фактур. Таким способом глянсова меблі буде чудово поєднуватися з матовою стельової конструкцією.

27fc850b1e8fa643cc1d7f7b66faed16 Дитяча для двох дівчаток: дизайн інтерєру кімнати для дівчаток різного віку

Класична дитяча

Дизайн дитячої кімнати для двох дівчаток можна виконати в класичному стилі, актуальному для всякого віку. При оформленні кімнати для дівчаток-підлітків можна скористатися оригінальними поєднаннями кольорів. Якщо такого роду приміщення призначене для маляток, основними тонами повинні бути пастельні.

Основними кольорами, що застосовуються в класиці, вважаються:

 • кремовий;
 • винний;
 • перлинно-сірий;
 • слонова кістка;
 • оливковий;
 • молочний;
 • смарагдовий.

Цей дизайнерський прийом в оформленні припускає горизонтальне комбінування поверхонь. Нижня частина кімнати декорується темними тонами, які відрізняються насиченістю, а верхня частина — світлими. Рекомендується використовувати фрески, вони будуть доречні при обробці стелі та стін.

3d20a9fa346baabf2e4f081ca24335dd Дитяча для двох дівчаток: дизайн інтерєру кімнати для дівчаток різного віку

Корисні рекомендації

В процесі облаштування приміщення для двох сестер слід уважно поставитися до вибору меблів. Для дівчаток рекомендуються світлі вироби, з допомогою яких можна обладнати всі необхідні зони. Спокійна кольорова гама може без праці разнообразиться яскравим текстилем або різними аксесуарами.

У разі, коли площа кімнати має зовсім невеликі розміри і при її самостійному оформленні виникають складності, бажано вдатися до послуг професіоналів.

Відео

У цьому ролику показано приклади оформлення дитячої для сестер.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради