Які об’єкти побудував Микола Миколайович Лавренко – спорт під час війни

У важкий для держави період російської агресії важливо, щоб бізнес працював і далі. Під час воєнного стану з 24 лютого 2022 року його робота має стати ще більш ефективною та динамічною, адже потрібно підтримувати економіку.

У цьому зв’язку яскравий приклад сучасного українського бізнесмена ― Микола Лавренко. З 2015 року він відомий як президент ВС Груп Менеджмент, до складу якої входять Чернівціобленерго, Кіровоградобленерго, Житомиробленерго, Рівнеобленерго, Херсонобленерго. Та фанатам футболу підприємець більше знайомий як великий прихильник цього різновиду спорту. Його любов до гри не залишилася звичайним вболіванням за голи, а втілилася у всебічне підтримання та сприяння розвитку. У 1989–2013 роках обіймав посаду віцепрезидента ПФК Олександрія, з 2008 ― ПФЛ України.1 Які об’єкти побудував Микола Миколайович Лавренко  спорт під час війни

У 2017 році бізнесмен здійснив свою давню мрію, заснувавши в Києві ФК Лівий берег. Його почесним президентом є наразі. Та хіба можна розвивати спорт під час воєнного стану? Лавренко Микола Миколайович власним прикладом стверджує, що так.

З історії ФК Лівий берег

Заснування футбольного клубу прийшлося на третій рік після старту війни в Україні. Туди одразу почали набирати дітей трьох вікових груп. На той період вони могли займатися лише на майданчику 45х30 м зі штучним покриттям. Взимку тренування відбувалися в надувному манежі, які зводився спеціально для цих цілей.

Започаткувавши клуб, Лавренко Микола Миколайович вирішив, що не буде просити в батьків жодної копійки на фінансування розширення його інфраструктури. До початку широкомасштабного вторгнення в столичному районі Осокорки гравці мали 2 стадіони:

 • розміром 60х40 м, застелений шаром якісного покриття італійського виробництва;
 • 105х68 м з ідеально рівним газоном, сучасним умовами дренажу, табло з понад сотнею функцій.

Перший було збудовано вже в червні 2018 року ― за 5 місяців після відкриття клубу. Його місткість складала 500 місць. Також арену обладнали високотехнологічним табло.2 Які об’єкти побудував Микола Миколайович Лавренко  спорт під час війни

Та цього інвестору виявилося замало, й у 2020 році, попри пандемію, завдяки йому Україна отримала першу спортивну арену на 1500 місць, офіційно сертифіковану FIFA. Усе відповідало стандартам якості та дало змогу дітям тренуватися на повноцінному футбольному полі.

Спортивні об’єкти, які побудував Лавренко Микола в Україні під час воєнного стану

Від 2017 року, коли підприємець обійняв посаду почесного президента ФК Лівий берег, він не припиняє активно розбудовувати інфраструктуру спортивного клубу, і робить це надалі навіть після широкомасштабне вторгнення. Коли ЗСУ відігнали окупантів від Києва, Лавренко Микола Миколайович відновив зведення нового, третього стадіону. Усі роботи знову були оплачені ним особистими коштами.

Фінансову базу інвестор здобув завдяки вмілому багаторічному керівництву одним із найефективніших українських об’єднань підприємств VS Energy. Лише сума податку на прибуток, що сплачується компанією щороку, становить понад 0,5 млрд грн. А ще Микола Лавренко володіє рентабельним бізнесом.

Офіційне відкриття нового стадіону на Осокорках місткістю 5000 глядачів відбулося 15 жовтня 2022 року. Розвитку інфраструктури сприяли президенти УАФ Андрій Павелко, ПФЛ ― Олександр Каденко, почесний консул Литовської Республіки в Україні Робертас Габулас та низка інших футбольних функціонерів. Поле має такі характеристики:

 1. Обладнане за останнім словом спортивних технологій.
 2. Натуральне покриття має підігрів та поливається в автоматичному режимі.
 3. Комплекс обладнаний чотирма трибунами для розміщення прихильників команд.
 4. Як наслідок ― вихованці ФК Лівий берег мають змогу тренуватися і в умовах воєнного стану готуватися до дорослого професійного футболу.

Бізнесмен також реалізував ідею, яка народилася в нього після повномасштабного вторгнення росіян в Україну. Периметром стадіону розмістили великий банер із написом «Слава Україні. Героям Слава». Як заявляв Лавренко Микола Миколайович на етапі будівництва: «Моя мрія ― побачити на нашій новій арені багато патріотичної символіки, щоб кожен глядач розумів, де він знаходиться ― що тут Україна, тут її серце, тут наші патріоти».

Але будівництво нового стадіону ― не єдина ініціатива, яку висунув почесний президент клубу. На церемонії з презентації військові з 93-ї ОМБр Холодний Яр отримали закуплені для них дрони.3 Які об’єкти побудував Микола Миколайович Лавренко  спорт під час війни

Відкриття нового стадіону прокоментував президент УАФ Андрій Павелко: «Чемпіонат України під час війни. Відкриття стадіону під час війни. Планування проведення чемпіонату світу під час війни. Думаю, це Україна, це український дух. Впевнений, що ми переможемо, завдяки нашим воїнам, героям ЗСУ. Дякую Миколі Лавренку за такий подарунок українському футболу». Він додав, що нова арена підвищує шанси на перемогу для заявки України на проведення чемпіонату світу.

Розвиток інфраструктури ФК Лівий берег

Асоціація футболу висуває чіткі вимоги до стадіонів. Зокрема, вони мають бути обладнані допінг-кімнатами, роздягальнями для жінок-арбітринь. Тому Лавренко Микола Миколайович проінвестував розбудову сучасної інфраструктури стадіонів. Вона включає:

 1. Маленький манеж, у якому тренуються гравці віком до 10 років у форматі 4+1.
 2. Базу, яку тут називають будинком футболу.
 3. Повноцінний ресторан для харчування гравців.
 4. Зал для теоретичних занять.
 5. Місце для відпочинку (більярд).
 6. Тренажерну залу, у якій спортсмени розвивають свої координаційні здібності.
 7. Великий манеж, у якому, як і в маленькому, займаються команди в зимовий період, коли погодні умови не дають змоги тренуватися на вулиці.

Як бачите, інфраструктурі ФК Лівий берег може позаздрити будь-який футбольний клуб. У маленькому манежі встановлене якісне покриття. Опори виготовлені на українському підприємстві Метало Гальва Україна. Встановлено сидіння для сотні вболівальників, є електронне табло. Розміри манежу 40х20 м.

У спортивній базі ще минулого року жили гравці першої команди. Зараз вона стала прихистком для вихованців, які не мають змоги повернутися до своїх домівок.

У тренажерній залі футболісти розвивають свої координаційні здібності. Тут проводяться тренування, спрямовані на зміцнення молодого організму і профілактику травматизму. Піклування про здоров’я спортсменів здійснюється задля того, щоб не зашкодити та зміцнити його.

У великому манежі до своїх нових сезонів готуються відомі академії інших клубів. Відстань від манежу до стадіону складає 1,5 км. Усі ці об’єкти побудовані завдяки великому другові дітей Лавренку Миколі Миколайовичу, його любові до футболу та людей.

За здоров’ям дітей стежать 2 лікарі та масажист. Є на кожному тренуванні обов’язково. Це головна умова теперішнього спорту, особливо щодо дітей. Постійний догляд лікаря є важливим чинником. ФК Лівий берег ― це професійний клуб. Вихованці стануть міцними, потужними, витривалими.

Клуб і надалі розширюватиме свою інфраструктуру, з’являтимуться нові об’єкти. Лівий берег ― для людей, таким гаслом керуються всі причетні до нього. Це не просто команда, а спосіб життя.

Микола Лавренко з тих підприємців, які зароблене в Україні витрачають у цій же державі, сприяючи її розвитку. Тож побажаємо йому подальших успіхів і з нетерпінням чекатимемо нової розбудови його улюбленого футбольного клубу. З такими бізнесменами, як Лавренко Микола Миколайович, відновлення України після перемоги у війні ― лише питання часу.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради