Чим мити глянсову кухню без розлучень

Глянсова меблі на кухні створює відчуття відкритого простору і радує око своїм блиском. Але саме в цьому приміщенні меблі часто брудниться і покривається нальотом жиру. При цьому гладкі блискучі поверхні вимагають особливого ставлення. Очищати їх не так і складно, якщо знати, чим мити глянцевий кухонний гарнітур. Для нього не годяться всі засоби. Вибір багато в чому залежить від способу, яким виробники меблів створювали на ній глянець.

Основні причини забруднень глянцевою кухні

chem myt glyancevuyu kukhnyu bez razvodov23 Чим мити глянсову кухню без розлученьБруд і плями на глянсовій поверхні видно особливо добре

У приміщенні, де постійно проходить приготування їжі, додаються чинники, що підсилюють утворення брудних слідів на меблевих поверхнях:

 • підвищена температура;
 • вологість;
 • випаровування від готується на плиті їжі;
 • дотики пальців рук;
 • випадкове потрапляння продуктів на поверхню і стінки меблів.

Це призводить до появи на блискучому покритті окремих плям і рівномірної жирної плівки.

Якщо не відмити вчасно глянсову кухню від забруднень, під їх впливом пропаде блиск, а покриття стане тьмяним. На ньому утворюється мережа дрібних тріщин.

Очистити пошкоджену гладку меблі важко, а надати їй первісний вигляд – часто неможливо.

Види глянсових покриттів та їх властивості

Перш ніж чистити глянсову поверхню кухонного гарнітура, корисно дізнатися можливості матеріалу, з якого вона виготовлена. Від цього буде залежати вибір засобу для миття та методика роботи з ним.

При покупці кухонних меблів з глянцем важливо правильно підібрати відтінок покриття. На гладкій поверхні темного кольору дрібні плями і сліди від дотику пальців найбільш помітні. Світлі тони приховують ці дефекти.

Сама меблі виготовляється з плит ДСП або більш сучасних МДФ, створених склеюванням під тиском дрібних дерев’яних фракцій. Але глянсове покриття наноситься окремо поверх самих плит різними способами.

Пластикові листи

chem myt glyancevuyu kukhnyu bez razvodov24 Чим мити глянсову кухню без розлученьГлянсова поверхня з пластикових листів відмивається легше всього

Декоративним пластиком всіляких відтінків обклеюються всі зовнішні поверхні меблів. Таке покриття володіє яскравим кольором, стійке до механічних впливів і повністю влагонепроницаемо. Мити глянсову кухню, захищений пластиковим глянцем простіше всього.

Але у нього є і свої недоліки:

 • Тьмяніє і втрачає колір під дією сонячних променів і при обробці хімічно активними речовинами;
 • Листи можуть відшаруватися від меблевих плит при високій температурі і підвищеній вологості;
 • Подряпини і вм’ятини, що утворилися на ньому, заретушувати практично неможливо.

Обробка пластикових листів складами з вмістом воску утворює липкий шар, який притягує пил. Змити такий наліт простим протиранням не вийде.

Фарбування та лакування

Меблеві плити обробляються вологостійкими складами потрібного кольору. А для додання глянцевого ефекту поверх фарби наносяться в декілька шарів лаку. Таке покриття буде блищати найбільш яскраво. Але технологія його створення трудомістка, тому і вартість фарбованої меблів висока.

М’який лак легко покривається подряпинами, але відколи і дрібні пошкодження піддаються відновленню поліруванням проблемної ділянки.

Плівка з ПВХ

chem myt glyancevuyu kukhnyu bez razvodov25 Чим мити глянсову кухню без розлученьПлівка з ВПХ найменш стійка до пошкоджень

Глянцева, блискуча поверхня утворюється при наклеюванні під вакуумним пресом. Цей бюджетний варіант дає хороші результати, але і найменш стійкий при догляді.

Відмивати забруднення на кухонних меблів з нанесеною плівкою доводиться в щадному режимі і без великої кількості вологи. Під її впливом плівкове покриття жолобиться і відшаровується від поверхні плити.

ПВХ погано витримує високі і низькі температури. Не виносить тривалого впливу сонячного світла.

Перевагою полівінілхлориду є те, що при необхідності можна легко переклеїти пошкоджену ділянку меблів.

Акрилове покриття

Листи з цього полімерного матеріалу наклеюються на меблеві плити, утворюючи гладку блискучу поверхню. Спосіб нанесення не відрізняється від приклеювання звичайного пластику. Але сам акрил володіє перевагами. Він стійкий до впливу вологи і не вигорає під сонячними променями.

Відтирати брудні плями, що утворилися на полімерному покритті, можна з застосуванням будь-яких миючих засобів, рекомендованих для глянцевих поверхонь.

Акриловий шар має також перевагою лакованих виробів – дрібні подряпини і пошкодження на ньому усуваються декоративної поліруванням.

Правила догляду за будь-якими глянцевими фасадами кухні

chem myt glyancevuyu kukhnyu bez razvodov26 Чим мити глянсову кухню без розлученьГлянсову поверхню після миття треба витирати насухо

Незалежно від виду блискучого покриття і способу його нанесення, є загальні рекомендації, яких слід дотримуватися при чищенні таких меблів. Блискучі фасади, як ніякі інші, потребують щоденного догляду. Видалення застарілих забруднень завжди пов’язане з ризиком пошкодити глянець настільки, що він втратить свій блиск. Тому мінімальна очищення всього кухонного гарнітура повинна проводитися часто.

Обробляти водою глянсові фасади кухні потрібно як можна рідше. Волога – головний ворог таких поверхонь. Навіть пластикові листи при частих спроби привести їх в порядок із застосуванням великої кількості води з часом відшаруються від меблевої плити. Для плівкового покриття з ПВХ мокре прибирання категорично неприпустима.

Після обробки глянцевою меблів будь-яким миючим засобом її обов’язково потрібно протирати насухо м’якою тканиною. Волога, що потрапила на гладку поверхню, при природному висиханні залишає розводи. На звичайній меблів вони практично непомітні, але на глянсовому покритті будуть чітко видні.

При митті особливо забруднених місць і при завершальній поліровці не можна прикладати зусилля. Діяти потрібно з легким натиском, інакше можна не тільки відтерти шар бруду, але і пошкодити глянсове покриття.

Дотримання універсальних правил не залежить від вибору засобу і від способу для очищення глянцевою меблів.

Порядок дій

Щоб чисто та безпечно помити будь глянцевий кухонний гарнітур, також необхідно дотримуватися певної послідовності:

 • Протерти сухою ганчіркою всю поверхню для видалення пилу і шару жиру.
 • Нанести обраний миючий засіб на забруднену ділянку, уникаючи сильного його зволоження.
 • Очистити меблі від бруду, протираючи її м’якими ганчірками або губками.
 • Змити зволоженою серветкою залишки миючого засобу.
 • Витерти насухо оброблену ділянку м’якою тканиною.
 • При необхідності нанести поліроль і відполірувати.
 • Порядок прибирання не залежить від способу, яким була створена глянсова поверхня. Діяти завжди треба однаково, а ось кошти використати різні.

  Вибір безпечних інструментів

  chem myt glyancevuyu kukhnyu bez razvodov27 Чим мити глянсову кухню без розлученьГлянсову кухню не можна мити жорсткої стороною губки

  Глянсовий шар на кухонних меблів легко пошкодити механічно. Тому при його очищенні і обробці поліруючими речовинами можна використовувати будь-які інструменти з твердою поверхнею або абразивним ефектом. Неприпустимі щітки з жорстким ворсом, щільна тканина або губки з жорсткою стороною, призначеною для механічного відтискання забруднень.

  Меламінові губки краще не використовувати для покриттів з акрилу або лакових поверхонь.

  Для протирання глянцевих меблевих фасадів застосовуються:

  • Ганчірки з фланелі або байки. Придатні як для постійного догляду за глянсовою кухнею, так і для відмивання забруднень на її поверхнях.
  • М’які поролонові губки. Для отчистки вже загрязнившихся фасадів з дієвими миючими засобами. Але навіть їх не рекомендується використовувати при щоденній профілактичної протирання.
  • Тканинні серветки з мікрофібрового волокна. Безпечні, підходять для застосування на будь-яких етапах чищення і полірування глянцевою меблів.
  • Вологі серветки. Відповідний інструмент для профілактичної обробки кухонних фасадів. Ними можна стирати свіжі жирові сліди на невеликій ділянці поверхні.

  Оскільки глянсову кухонні меблі бажано протирати як можна частіше, вибір інструменту не менш важливий, ніж миючого засобу. Іноді досить просто злегка обробити гладку поверхню чим-небудь зволоженим.

  Постійне застосування невідповідного інструмента призведе до того, що дрібні подряпини покриють весь блискучий шар, і він втратить свою красу.

  Вибір побутової хімії для глянцевих фасадів

  Делікатність лакової поверхні вимагає не лише ретельного підбору інструментів, але і відмови від застосування ряду поширених миючих засобів. Деякі з них, незважаючи на свою ефективність у боротьбі із забрудненнями, абсолютно непридатні для чищення глянцю.

  Заборонені препарати

  Повний перелік досить великий. Але можна виділити основні категорії, від застосування яких потрібно відмовитися при митті блискучих фасадів:

  • Будь-які порошкові миючі засоби – Пемолюкс, Comet і їм подібні. Вони обов’язково будуть дряпати гладкий блискучий шар.
  • Кислотовмісні гелі і рідини, призначені для чищення сантехніки та керамічних виробів. Їх застосування неминуче призведе до помутніння лакофарбових і навіть пластикових фасадів.
  • Технічні розчинники – ацетон, уайт-спірит, бензин і аміачні сполуки. Вони здатні не тільки пошкодити глянсове покриття, але і змінити його.
  • Засоби для чищення кухонних приладів – електро – та газових плит, варильних панелей, СВЧ-печей.

  Хоча агресивні препарати і вважаються ефективними, повна відмова від них дозволить зберегти блиск глянцевою кухні.

  Відповідні засоби

  chem myt glyancevuyu kukhnyu bez razvodov28 Чим мити глянсову кухню без розлученьЗасоби для миття вікон і дзеркал підійдуть для глянцевих поверхонь

  Незважаючи на суворі умови при виборі миючих складів, в магазинах можна знайти різноманітні засоби, придатні для блискучих поверхонь.

  • Спеціалізовані засоби. Вони обов’язково повинні мати на упаковці зазначення – «для глянсових покриттів».
  • Миючі рідини для посуду. Перед нанесенням на забруднену ділянку їх потрібно змішувати з теплою водою. Протирати краще губкою, віджатою до ступеня зволоженості.
  • Засоби для миття вікон, дзеркал і скляних поверхонь. Але перед придбанням потрібно дивитися, щоб до їх складу не входили будь-які кислоти.
  • Поліролі для додання блиску і нанесення захисної плівки на глянцевий фасад. Застосовуються також при усуненні дрібних подряпин на лакофарбових і акрилових покриттях.

  Важливою є форма обраного засобу. Застосування гелів замість рідких препаратів дозволить не побоюватися перезволоження глянсового покриття. Спреї дають можливість наносити потрібну кількість рідини і легко змивати її після очищення.

  Домашні кошти

  На жаль, більшість народних препаратів не застосовується для обробки глянцевих фасадів. Навіть сода – універсальне і нешкідливе очищаюча речовина, може пошкодити блискучий шар. Їй не тільки не можна чистити глянець, але і додавати в інші миючі засоби.

  chem myt glyancevuyu kukhnyu bez razvodov29 Чим мити глянсову кухню без розлученьМильний розчин – універсальний засіб для миття глянцевою меблів

  Але деякий вибір засобів, доступних в господарстві, все ж є:

  • Мильний розчин. Кускове мило, подрібнена на тертці або нарізане дрібною стружкою, розчиняється в теплій воді. М’яка губка змочується в цьому складі, і нею відчищаються проблемні місця. Цей метод придатний для усунення жирових плям і для регулярної протирання в профілактичних цілях.
  • Гірчиця. Підходить або натуральний продукт, або її порошок, розведений водою до стану пасти. Використовується як гелеве засіб наноситься на забруднену ділянку тонким шаром. Після очікування протягом декількох хвилин, змивається вологою губкою.
  • Перекис водню. Її 3% розчин отчищает жир і старі забруднення, а також має антибактеріальну і дезінфікуючу дію.

  Популярні народні очисники – оцет і лимонна кислота – не рекомендуються для глянсових покриттів.

  Проблемні засоби і способи

  Існують варіанти очищення глянсових поверхонь, які потрібно застосовувати з обережністю. Незважаючи на свою ефективність, вони здатні завдати шкоди блискучого шару, а при невмілому поводженні – остаточно зіпсувати його.

  • Очищення парою. З допомогою парогенераторів можна видалити складні забруднення, але їх застосування дуже ризиковано для глянцю. Доцільно використовувати лише у вкрай випадку, коли інші засоби не допомагають. Не годиться для плівкових покриттів.
  • Спиртовмісні розчини. При великій концентрації можна довести глянсовий шар до помутніння. Але навіть мала кількість спирту або горілки в складі очисника залишає розводи на блискучій поверхні. Після їх застосування потрібна ретельна полірування.

  Перш ніж зважитися на обробку парою або спиртом, потрібно перевірити їх дію на невеликому малопомітній ділянці кухонного фасаду.

  Повсякденний догляд і профілактика

  Для підтримки приємного блиску глянцевих кухонних фасадів необхідно не допускати серйозних забруднень на поверхні. З’явилися плями і жирні плями потрібно видаляти відразу, не допускаючи їх проникнення всередину блискучого шару. Але навіть за відсутності видимих слідів бруду рекомендується почистити весь фасад вологою серветкою після приготування їжі. Також корисно регулярно протирати поверхні легким мильним розчином.

  Але доглядати за будь глянцевою кухонними меблями потрібно, не тільки утримуючи її в чистоті. Необхідно усувати й інші умови, що руйнують делікатне покриття. Розташовувати глянцеві шафи і полиці далеко від кухонної плити навряд чи можливо. Але варто розмістити їх так, щоб на них рідко падав пряме сонячне світло. Корисно для захисту від нього використовувати жалюзі або штори.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради