Судоми литкових м’язів (причини і лікування)

Судоми литкових м’язів – це нездужання заважає нормальній життєдіяльності і є причиною тривоги. Можуть бути ознакою втоми, наслідком травми або служити симптомом серйозного захворювання.

Існує кілька видів судом, основними з яких є: міоклонічні, тоніко-клонічні і парціальні. Миоклоническими називають такі скорочення, які виникають під час сну і не несуть в собі небезпеку.

Лише при регулярних нічних судомах слід звернутися до лікаря, щоб пройти обстеження на виявлення можливих порушень роботи мозку. В інших випадках, цей симптом є тимчасовим і не турбує людину.

Тоніко-клонічні судоми викликають регулярне і хворобливе скорочення м’язів. Вони мають свої підтипи і можуть варіюватися від легких скорочень до нервового тику або болісного напруження.

870fb6bf28326e8b263bb07e50c1151c Судоми литкових мязів (причини і лікування)

Парціальні судоми по суті являють легке прояв епілепсії і можуть призвести до втрати свідомості, сильним больовим відчуттям.

Серед основних причин розвитку судом поділяють вихідну і придбану. У першому випадку мова йде про травмах, ударах і хронічних недугах, які призвели до розвитку недуги.

Що гойдається придбаної причини – вона, як правило, пов’язана з неправильним способом життя, стресом, поганим сном і вживанням нездорових продуктів в їжу.

Судоми литкових м’язів вночі: причини і лікування

Причин виникнення нічних судом може бути кілька. Якщо нездужання розвинулося на тлі нестачі калію, магнію та інших життєво важливих елементів в організмі, лікування може призначити тільки фахівець.

Займатися самолікуванням у даному випадку може бути небезпечно для здоров’я. Також судоми икороножных м’язів можуть бути пов’язані з втомою, особливо часто такі наслідки розвиваються при силових і спортивних навантаженнях, непосильних і неконтрольованих.

4e551d8bfb98cb99b67204b139de2d4d Судоми литкових мязів (причини і лікування)

У рідкісних випадках причиною спазмів икороножных м’язів стає спадкова схильність.

При регулярних нічних судомах литкових м’язів необхідно звернутися до лікаря для отримання консультації, здачі аналізів і вибору курсу лікування.

6c1b256389a6abc50294655518d160ba Судоми литкових мязів (причини і лікування)

Це можуть бути вітамінні комплекси, уколи м’яз, лікарські препарати, націлені на боротьбу з причиною захворювання. Як правило, лікарських препаратів недостатньо, слід змінити спосіб життя, позбутися від шкідливих звичок і не зловживати фізичними навантаженнями.

Добре допомагає курс масажу, який також прописується лікуючим лікарем при необхідності.

dcd777c95dc4e2d8a11c445c1a126c5c Судоми литкових мязів (причини і лікування)

Існує кілька вправ на той випадок, якщо судома звела раптово і викликає хворобливі відчуття. Найбільш дієвою є розтяжка.

Для виконання вправи необхідно сісти на підлогу і витягнути ноги перед собою, потім, злегка зігнувши їх в колінах, обхопити руками кінчики пальців стоп.

Далі слід потягнути пальці ніг на себе до виникнення слабких больових відчуттів. Також хорошим засобом є самомасаж.

1c7567e677b5e69f78e6b08650562271 Судоми литкових мязів (причини і лікування)

Потрібно твердими, але не занадто сильними рухами масажувати литковий м’яз до повного розслаблення.

Що робити якщо після судоми болить литковий м’яз

Трапляється, що навіть після завершення спазму пацієнт відчуває больові відчуття в литковому м’язі. Як правило, нездужання триває недовго і проходить без будь-яких додаткових дій. Але в тому випадку, якщо ікра болить, а терпіти неприємні відчуття не хочеться, можна скористатися народними та медичними засобами.

Для початку слід зробити самомасаж м’язи, розтерти її круговими рухами, злегка натискаючи на джерела болю. А також зробити вправи по розтяжці, щоб позбавитися від наслідків скорочення.

Ефективними в боротьбі з болем можуть стати всілякі розігріваючі і виробляють аналгезуючу дію мазі. Найбільш действеными засобами є гелі «Меновазин», «Ліотон». Але використовувати медичні препарати слід тільки після консультації з лікарем.

482194ee2912a99177d5c861134bb93e Судоми литкових мязів (причини і лікування)

У тому випадку, якщо судоми і болі виникають на фоні захворювання, нестачі калію, магнію або інших мікроелементів в організмі, призначити лікування може тільки лікар, оцінивши результати аналізів.

Для зняття хворобливих відчуттів і позбавлення від судом можуть допомогти комплекси вітамінів і мінералів, препарати кальцію, калію, магнію, йоду. Якщо спазми і скорочення викликані варикозом, в доповнення до лікування призначається медичне компресійну білизну.

Які вітаміни треба пити при судомах м’язів

Дефіцит вітамінів і мінералів, а також інших компонентів в організмі може викликати судоми литкових м’язів. Допомогти позбавитися від недуги може комплексний прийом вітамінів. Запобігти скорочення можна заповнить дефіцит вітаміну В в організмі.

У комплексне лікування повинні входити вітаміни В1, В2, В6 і В12. Позбавляють клітини від кисневого голодування, нормалізують кровотворення.

f212595d3253ba6cc275859868df9b31 Судоми литкових мязів (причини і лікування)

Для позбавлення від скорочень може бути призначений вітамін Е, розширює судини і розріджує кров. Завдяки нормалізації кровообігу, даний елемент позбавляє від нездужання.

Вітамін Д також допоможе при судомах м’язів. Дефіцит цього елементу в організмі сповільнює циркуляцію крові, погіршує засвоєння кальцію і магнію.

Ефективні препарати калію і магнію при судомах

При судомах найчастіше призначається комплексний прийом препаратів калію та магнію. Це пов’язано з тим, що найчастіше нездужання буває викликано нестачею в організмі даних елементів.

2d9c9c064647738490fb17b0c379b580 Судоми литкових мязів (причини і лікування)

Також важливі для здоров’я і позбавлення від скорочень натрій і магній.

c9748c487ade1622c565a4b8eb04cf0a Судоми литкових мязів (причини і лікування)

Причиною судом може стати накопичення кальцію в клітині. Магній блокує накопичення в клітині даного елементу і тим самим перешкоджає виникненню судом. Але кальцій не менш важливий в організмі. Недолік елемента сам по собі служить причиною скорочень.

Калій і натрій запускають складний механізм регулювання передачі нервового імпульсу. А також стримує в клітці остмотическое тиск. Цей процес називається натрій-калієвий насос.

При порушенні роботи механізму, нестачі калію і натрію в організмі, виникають м’язові судоми, що супроводжуються больовими відчуттями.

90d8b500a76e40b0a8cc34e0e95384b4 Судоми литкових мязів (причини і лікування)

Існують комплексні засоби до складу яких входять всі необхідні мікроелементи і вітаміни. Завдяки яким поліпшується кровообіг і нормалізується баланс в організмі.

Найбільш популярними препаратами є: «Комплівіт», «Магній плюс», «Магнэ В6», «Комбилипен».

Але займатися самолікуванням у випадку з судомами литкових м’язів не рекомендується. Оскільки прийом комплексних препаратів може посилити ситуацію. Призначити лікування може тільки лікар після комплексного огляду, збору інформації й отримання результатів аналізів.

Що робити є судома в литковому м’язі

Якщо почалася судома в литковому м’язі, потрібно діяти швидко, але в той же час обережно. Ліками зняти скорочення не вийде, поки препарат подіє, нездужання може відступити.

Краще всього допомагає несильний фізичне навантаження і розтяжка. Можна спробувати зробити вправу у стіни. Для цього потрібно упертися руками в стіну, ноги розставити на ширину плечей. І поступово відступаючи назад відчути напругу в м’язах ніг. Ступні не повинні відриватися від підлоги.

1889baeff9f965b16566e5b2e43b6435 Судоми литкових мязів (причини і лікування)

Потрібно простояти в такому положенні до тих пір, поки напруга не спаде і судома не відпустить.

Також допомагає розтяжка на підлозі. На жорсткій поверхні ноги витягуються до повного натягу литкових м’язів. Далі необхідно схилитися до ніг, щоб дістати руками кінчиків пальців. Можна трохи зігнути коліна, щоб не травмувати м’язи.

e1d184684b57f57a117ac418bc77e743 Судоми литкових мязів (причини і лікування)

Існує один народний засіб, яке допомагає зняти судому в литковому м’язі. Для цього потрібно чистої шпилькою проткнути ікру в тому місці, де судоми концентруються найбільше.

Больовий імпульс блокує в мозку інші, завдяки чому судома спадає. Даний метод можливий для одноразового застосування і не показаний для регулярного зняття скорочення м’язів. Після факту виникнення судоми необхідно звернутися до лікаря.

Чому виникають судоми литкових м’язів вранці

Судоми вранці можуть виникати з тих же причин, що і в будь який інший час дня. В основному ранкові судоми є симптомом нестачі мікроелементів.

Ранкові нездужання в більшості випадків говорять про порушення в роботі організму і вимагають негайного звернення до лікаря. При регулярних і сильних скорочення в ранковий час, терапевт може диагнозировать нервовий розлад.

73dde33cd987b8300455139661314b78 Судоми литкових мязів (причини і лікування)

Причиною ранкових судом може стати неправильний спосіб життя. Погане харчування, неправильно організований режим дня, шкідливі звички – все це провокує розвиток захворювання.

Для того, щоб позбутися від нездужання, слід вживати в їжу більше фруктів і овочів, скоротити вживання алкоголю, рано лягати спати, займатися фізичними вправами.

89617bbafaccdf6913f9261b6ead7832 Судоми литкових мязів (причини і лікування)

Але іноді ранкові скорочення литкових м’язів просто свідчать про втомі і перевтомі. Безсоння, важкі фізичні навантаження, складна робота, все це може стати причиною виникнення скорочень.

Найчастіше судоми виникають у спортсменів після змагання або фінального забігу, наприклад. Серйозні нестандартні фізичні навантаження провокують розлади в організмі і ранкові скорочення м’язів.

Литкові судоми при вагітності

Литкові судоми під час вагітності можуть виникати з деяким природним причин:

  • Підвищена стомлюваність, сильне навантаження на м’язи
  • Високий витрата мікроелементів, нестача в організмі вітамінів, калію, магнію
  • Незбалансоване харчування, відсутність режиму дня, поганий сон
  • Прийом препаратів, які призначаються вагітним

e79faa8f9249a9b43837ead13aa6eccd Судоми литкових мязів (причини і лікування)

Судоми в литках у вагітних жінок в більшості випадків є нормальним симптомом, не є приводом для занепокоєння. Але при черговому візиті до гінеколога слід згадати про даному нездужанні, щоб лікар призначив комплексну терапію.

Як боротися з судомами литкових м’язів у віці 50 років

Після 50 років судоми литкових м’язів можуть посилитися. Це залежить від того, що організму все складніше контролювати всі процеси.

Погіршується кровообіг, калієво-магнієвий насос працює не в повну силу. Погіршується постачання клітин необхідними елементами, а значить розвивається сприятлива обстановка для розвитку судом литкових.

e31670e30b61f22f3ed4a0b30575de4d Судоми литкових мязів (причини і лікування)

Контролюється захворювання після 50 років комплексними препаратами, які збагачують організм життєво важливими мікроелементами і вітамінами.

Пацієнтам у віці призначити лікування має право тільки лікар. Самолікування при регулярних судоми литкових м’язів може обернутися вкрай негативними наслідками.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради