Як гладити піджак в домашніх умовах праскою або парогенератором | ТвойДЕНЬ

Піджак – невід’ємна частина гардеробу будь-якої людини. Одяг може стати в нагоді на будь-який випадок життя: для роботи, ділових зустрічей та повсякденних справ. Багато власників костюмів не мають уявлення, як гладити піджак. Для проведення такого процесу слід враховувати тканина, із якої виготовлений костюм. Також можливо розгладити піджак без застосування праски.

Підготовка піджака

Перед тим, як погладити піджак, варто підготувати робоче місце і річ до обробки. Важливо переконатися, що для одягу можна використовувати прасування. Уважно вивчіть етикетку вироби.

kak gladit pidzhak v domashnikh usloviyakh utyugom ili parogeneratorom | tvojjden19 Як гладити піджак в домашніх умовах праскою або парогенератором | ТвойДЕНЬЯкщо намальований праска, який перекреслений, гладити піджак небажано. Але при цьому можливо прибрати складки і заломи. Для цього знадобиться відпарювач.

Правильно пройдіть підготовчий етап:

 1. Перевірте, щоб у піджаку нічого не лежало в кишенях.
 2. Якщо одяг з плямами або іншими забрудненнями, слід випрати піджак перед тим, як прасувати.
 3. Чисте виріб проходять спеціальною щіточкою, щоб прибрати ворс, пил і шерстинки домашніх вихованців.
 4. Для видалення складок повісьте піджак над тазиком з окропом і залиште на десять або п’ятнадцять хвилин. Заломи зникнуть.

Щоб гладити, необхідно підготувати все необхідне:

 1. Прасувальна дошка. Рекомендовані дошки з допоміжною платформою. Це сприяє більш комфортною та ефективною прасування рукавів і плічок. Якщо підставки немає, використовуйте дошку маленького розміру. Оберніть її марлею або шматком простої тканини.
 2. Праска з різними функціями. Для деяких тканин можуть знадобитися певні режими. Може стати в нагоді «відпарювання» або «делікатне прання».
 3. Марля. Необхідний шматок чистої і сухої тканини довжиною 2-3 м. Марля допоможе делікатно гладити піджак.

Щоб підібрати потрібний градус нагрівання, подивіться етикетку. За кількістю точок можливо зрозуміти, яким буде рівень нагрівання:

 • єдина точка – не більше 90-115 градусів;
 • 2 точки – температура 120-140;
 • 3 точки – 160-200 градусів.

kak gladit pidzhak v domashnikh usloviyakh utyugom ili parogeneratorom | tvojjden20 Як гладити піджак в домашніх умовах праскою або парогенератором | ТвойДЕНЬПраски бувають різних моделей. Іноді складно зрозуміти, який саме режим необхідно виставити. Для цього слід добре вивчити інструкцію до приладу.

Щоб правильно провести прасування, варто дотримуватися кількох рекомендацій:

 1. Для процесу використовується прасувальна дошка або тверда поверхня.
 2. Візьміть марлю і зволожите її.
 3. Застосовуйте функцію пара для певних матеріалів піджака.
 4. Для плічок і рукавів застосовують валик або ганчірку, яка сильно скручена.
 5. Спинку необхідно обробити не тільки з зовнішнього боку, але і з вивороту.
 6. Комір і вилоги перед прасуванням варто побризкати водою. Під час обробки добре натягніть тканину.
 7. Якщо на піджаку присутнє зображення – гладьте зсередини. Для обробки з зовнішньої сторони застосовуйте підкладку з картону або шматочка тканини.
 8. Залоснившиеся місця обробляють через вовняну тканину.
 9. Вироби з ворсу гладять по напрямку ворсу.
 10. Не варто доторкатися до металевих або пластмасових ґудзиків. Такі застібки можуть розплавитися або втратити насиченість, якщо їх гладити.
 11. Важливо дотримуватися певного порядку, що допоможе запобігти появі заломів на вже проглаженных частинах.

kak gladit pidzhak v domashnikh usloviyakh utyugom ili parogeneratorom | tvojjden21 Як гладити піджак в домашніх умовах праскою або парогенератором | ТвойДЕНЬНаприкінці слід повісити виріб на тремпель, поки вона не висохне.

Як гладити піджак праскою: покрокова інструкція

Початківці господині задаються питанням, як гладити костюм чоловічий і не пошкодити тканину. Слід дотримуватися порядку прасування. Гладити піджак слід в наступному порядку: кишені, рукава, плечі, спина, комір, лацкани.

Складними для обробки є рукави і плечі. Тому гладять піджак на вологої тканини.

Щоб зробити плечі рівними, використовуйте відпарювання. Слід повісити одяг на вішалку і пройтися пором. Потім добре просушити. Якщо в будинку немає такого приладу, виконайте наступні дії:

 • повісьте костюм і вручну вирівняйте;
 • поставте на прасці режим пара і відсуньте від речі на 20 см;
 • натягніть руками одяг і отпаривайте;
 • просушіть.

Також можна гладити на рівній підставці:

 • на край дошки натягніть плечі і розрівняйте;
 • гладьте носиком праски;
 • з внутрішньої сторони пройдіться по швах і кутах.

Плечі можна обробляти після спинки і бічних сторін.

Для прасування рукавів дотримуйтеся такої інструкції:

 • На додаткову дошку натягніть рукава по черзі. Намочити марлю. Накрийте рукава матеріалом.
 • Не забудьте про шви з боку плечей і ліктів.
 • Матеріал гладьте по колу для усунення нерівностей. Для захисту гудзиків застосовуйте марлю з водою.

Отглаживать спинку досить просто. Поверхня пряма, тому не викличе труднощів при прасуванні. Варто тільки враховувати матеріал, з якого виготовлено одяг. Перед початком прасування підстеліть марлю. Потім пройдіться з зовнішньої сторони. Робіть рухи зверху вниз.

Не слід забувати про комір і вилоги:

 1. Гладьте з особи, простелив зверху вологу марлю.
 2. Притисніть на недовгий час матеріал праскою.
 3. Розрівнюйте тканина рукою.
 4. Куточки проходите носиком приладу.

kak gladit pidzhak v domashnikh usloviyakh utyugom ili parogeneratorom | tvojjden22 Як гладити піджак в домашніх умовах праскою або парогенератором | ТвойДЕНЬЛацкани необхідно прасувати, притиснувши до поличках.

Як правильно гладити піджаки з різних матерій

Перед тим, як відпрасувати піджак, варто врахувати, з якого матеріалу він виготовлений.

Шерсть – досить делікатна тканина. Безпосереднє зіткнення з праскою може зіпсувати тканину. З цієї причини не обійтися без вологої марлі:

 1. Гладять за напрямом вовни, щоб ворсу не растрепывалась.
 2. Не слід довго обробляти одне місце.
 3. На етикетці написано, скільки вовни на складі. Чим більша кількість, тим менший температурний режим необхідний – 110-130 градусів.
 4. Прасувати треба з зовнішнього боку.

Якщо у лляних виробах відсутня підкладка, можна прасувати з зовнішньої і внутрішньої сторони. Якщо вшита підкладка – гладять виключно з лицьового боку. Температура не більше 230 градусів. Використовуйте функцію відпарювання.

Можуть залишитися невеликі заломи – для льону це нормальне явище.

Розгладити синтетичні речі не так складно. Костюми з такого матеріалу рідко мнуться. Тому досить кілька разів пропрасувати річ. Можна використовувати відпарювач.

При сильній пом’ятості синтетики ставлять температуру 120 градусів. Тканина легко зіпсувати, тому не забувайте про марлю. Не натискайте сильно праскою на річ. М’яте місце намочіть водою і пройдіться носиком праски.

Шовкові речі варто гладити за наступним принципом:

 1. Застосовувати функцію пара не знадобиться. Шовкові речі обробляються сухим праскою. Щоб не допустити появи розлучень, вологу марлю краще не класти.
 2. Температура – 60-80 градусів. Якщо виставити більше – можна спалити шовк.
 3. Рухайтеся по частковій нитці – вертикально.
 4. Якщо підкладки в піджаку немає, гладити можливо з зовнішньої і внутрішньої сторін.

При наявності принта не обійтися без марлі, змоченою водою. При відсутності підкладки гладьте виріб з внутрішньої сторони. Температура не більше 120-150 градусів. Важливо періодично очищати підошву праски від накипу. Режим пара не знадобиться, досить сухого праски.

Шкіряні речі не рекомендовано гладити. Варто повісити виріб на плічки і залишити на два або три дні. Також можна повісити над ємністю з окропом на 15-20 хвилин. Якщо такий спосіб не допомагає, використовуйте не дуже гарячу праску.

Бавовна досить стійкий до великих градусам. Але таку тканину можна пошкодити. Перед прасуванням зволожте не тільки марлевий відріз, але і піджак.

Вельветові речі гладять з вивороту, підклавши шматок м’якої тканини. На зовнішній стороні гладять по напрямку ворсу. Таким чином ворсинки не будуть розпатланим.

Як погладити піджак в домашніх умовах без праски

Можливо вирівняти костюм і без праски. Це роблять з допомогою парогенератора. Прасування пройде просто і за мінімальну кількість часу. Завдяки потужному потоку пара можливо розгладити будь-яку складку. Єдиний недолік такого приладу – висока вартість. Тому не кожна людина може дозволити собі використовувати парогенератор.

Є ще кілька народних способів. Повісьте суху річ на плічка над ємністю з окропом. Залиште на 15-20 хвилин. Потім добре висушіть одяг. Можна покласти під прес, щоб максимально розгладити пом’яті місця. В якості важких предметів використовуйте книги.

Оцет – один з варіантів. Зробіть розчин: в пульверизаторе змішайте воду, засіб для пом’якшення тканин і трохи кухонного оцту. Нанесіть бризки рідини на піджак і дайте повисіти.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради