Види фрез для манікюру та їх призначення за кольорами, етапів, у порядку використання. Таблиця

Для апаратного манікюру існує безліч різновидів фрез. Правильний їх вибір – половина успіху в догляді за нігтями, тому новачкам необхідно освоїти тонкощі всього процесу.

Що таке і навіщо потрібна фрезерна машина

Фрезерна машина – це апарат, який дозволяє робити манікюр за допомогою спеціальних насадок (фрез).

Розрізняються види таких виробів по сукупності характеристик, в число яких входять:

 • швидкість і потужність (обидва показники повинні бути високими);
 • число обертів (не менше 3000 в 1 хв);
 • внутрішній пилосос, щоб збирати спіл;
 • захист від перегрівання;
 • можливість застосування для манікюру і педикюру.c966c1b1e79b3524d32c91ec7bf13f50 Види фрез для манікюру та їх призначення за кольорами, етапів, у порядку використання. Таблиця

Важливо пам’ятати: використовувати професійний апарат може тільки професіонал, який домашній майстер ризикує зашкодити ніготь.

Переваги фрез укладена в:

 • комфорт роботи з ними;
 • скорочення часу;
 • мінімум порізів і поранень.

Різновиди форм фрез

Фрези сприяють у проведенні наступних процедур:

 • видалення гель-лаку з нігтів;
 • шліфування нігтів;
 • обробка бічних валиків;
 • прибирання кутикули;
 • відновлення стоп;
 • надання красивої форми нігтя.

За формою насадки поділяються на види:

Форма Опис
Куляста Використовується, коли потрібно звільнити руки від надлишків шкіри. За рахунок своєї форми легко справляється з загрубілі шкірою на важких ділянках
Циліндрична Коригує форму нігтя. Завдяки суженному корпусом насадки з’являється можливість сформувати нігті так, щоб всі вони мали єдину довжину і ширину
Фиссурная Насадка застосовується, коли необхідно обробити бічні валики. Гладка поверхня шкіри без лущення досягається завдяки тому, що фреза пристосовується під рельєф епідермісу
Голкоподібні Полегшує роботу з кутикулою. Це фреза для точного і ретельного опрацювання всіх деталей

14600605125817fc5ef6c9af51d86614 Види фрез для манікюру та їх призначення за кольорами, етапів, у порядку використання. Таблиця

Класифікація фрез за призначенням

Насадки відрізняються розмірами, від яких залежить їх функціональність і область застосування:

 • великі – для грубої та широких місць на шкірі;
 • середні – в областях навколо нігтів;
 • мініатюрні – в роботі з ламкими нігтями і чутливими ділянками шкіри.

Підняття кутикули

Це початковий етап роботи, для якого кращим вибором буде насадка з заокругленим або трохи тупим кінцем. Досвідчені майстри рекомендують конус (можна усічений) і циліндр як ідеальні форми для виконання функції.

Розкриття кутикули

Щоб її розкрити і підняти, підійде фиссурная алмазна насадка, яка має округлений край. Насадки куля, сочевиця і полум’я також стануть в нагоді в цьому випадку.

Видалення кутикули

Для виконання цього завдання підійде насадка-куля. Щоб почати з нею працювати, треба попередньо розкрити кутикулу. В результаті фреза буде заходити під неї, і виходити нагору, а при невеликому натисканні кутикула буде зрізати.

e100cba3455c8df49161e5e5987298d5 Види фрез для манікюру та їх призначення за кольорами, етапів, у порядку використання. Таблиця

Всі рухи обов’язково повинні мати направлення зсередини назовні, при цьому враховується, що ні в якому разі не можна терти в одному місці занадто довго: це призведе до появи ранки або неприємного печіння. Коли робота алмазного кульки завершено, настає черга корундового, який дозволить відшліфувати не тільки волосся, але і бічні валики.

Іноді кутикулу прибирають алмазної циліндричної насадкою, яка має округлений край.

Для зняття гель лаку

Краще застосування в цьому випадку – керамічна насадка, яка має синю позначку або твердосплавна з червоною міткою. Форма особливого значення не має, головне, щоб майстру було зручно користуватися. Вибір відповідного інструменту зробить апаратне зняття гель-лаку процесом надійним і ефективним.

Для надання форми нігтям

З цією метою найкраще використовувати що має форму усіченого конуса фрезу з кераміки. Важливо підібрати ступінь зернистості.

Для поліровки і шліфування нігтів

У цьому процесі беруть участь спеціальні полірувальні насадки конусоподібної форми. Роблять їх з бавовняних і повстяних матеріалів, а також силікону. За рахунок м’якої текстури вони дозволяють до блиску відполірувати поверхню нігтів.2451b963728aacb2a2150785091638cf Види фрез для манікюру та їх призначення за кольорами, етапів, у порядку використання. Таблиця

Самими міцними вважаються силіконові насадки, які зазвичай використовують до повного стирання поверхні. Стерилізувати їх легко.
Полірувати ніготь однієї і тієї ж насадкою не можна: майстри вибудовують їх за ступенем жорсткості: від жорсткої до самої м’якої. Полімерне покриття дозволяє зробити ніготь глянсовим.

Класифікація за жорсткості і кольором

Види фрез для манікюру зазвичай не мають певного кольору: він незначим на відміну від кільця, яке розташовується біля основи насадки – воно завжди має певний колір і говорить про ступінь жорсткості:

Колір Абразивність Призначення
Жовтий Екстра дрібна Для роботи з тонкою шкірою, корекції тонкого нігтів
Червоний Дрібна Для поліпшення бічних валиків і нігтів середньої ущільненості
Срібний Середня
Зелений Велика
Чорний Супер велика Для опрацювання загрубілі ділянок на пальцях (переважно для педикюру). Допомагають скоротити щільні нігті і впораються з мозолями

Матеріали: порівняння, плюси і мінуси

Від матеріалу залежить якість фрези.

Керамічні

До їх складу входять частки корунду. Вони дуже дрібні, тому дана різновид фрез найкраще підходить для виконання завдань делікатного характеру. Відрізняються унікальним самовосстанавливающимся ефектом і ідеально підходять для алергетиків, не викликаючи негативної реакції. В ідеалі ними обробляють птегирий і кутикули. В середньому 1 керамічна насадка служить близько 2-х місяців.

Корундові

Роблять їх з керамічних крихт синтетичної природи, трохи схожих на акрил, завдяки чому виходить нежорстка структура насадки, без кутів і жорстких країв. Вони сприяють м’якому видалення чутливої шкіри, не залишаючи подряпин.

Матеріал не провокує лущення тканин і тому з такою насадкою краще обробляти бічні ділянки навколо нігтя. Прослужить вона приблизно 3 місяці.

Алмазні

Універсальна різновид, завдяки вмісту алмазної пилу. Такий насадкою можна впливати на шкіру, яка має високий або середній рівень жорсткості. Якщо потрібно провести вплив, який вимагає максимальної акуратності, ця точна фреза буде ефективна.dfafc5d892029e4eac8a6768c8c4d0da Види фрез для манікюру та їх призначення за кольорами, етапів, у порядку використання. Таблиця

Робота з акриловими нігтями (їх коригування, дизайн, нарощування) ведеться насадками, які служать приблизно 3-4 місяці.

Сталеві і твердосплавні

Види фрез для манікюру твердосплавні застосовуються на нарощених нігтях, для природних така насадка буде травматичною.

Це не єдина функція таких фрез, вони:

 • допомагають зробити лунки під стрази і пірсинг;
 • ефективні з вросшими нігтями і натоптишів,
 • служать 4 місяці при активному використанні.

Сталеві фрези зручні, щоб зняти ослаблений шар нігтя або попрацювати з затверділої шкіри. Інструменти виконані із сплавів високої якості, вони добре коригують нарощені нігті і утворилися мозолі. Служать півроку.

Об’єднані

Кремнієво-карбідні фрези на перший погляд здаються грубими з-за матеріалів, але дбайливо впливають на огрубілу шкіру. Служать приблизно 6 місяців.

Силіконові

Це силікон, до якого додані абразивні частинки. Зазвичай на природних не застосовується, тільки на нарощених, коли потрібно зняти глянсовий шар. В залежності від активності використання прослужити вони можуть від 4-х до 5-ти місяців.

Гранатові

Ці вироби складаються з крихти граната. Застосовні для тонкої обробки кутикули. Термін служби складає 3 місяці.

Як вибрати підходящі фрези для манікюру?

При виборі насадок самостійно слід враховувати думки фахівців, які рекомендують:

 • Визначитися з призначенням: будуть фрези застосовуватися тільки для манікюру або педикюру теж увійде в число послуг. Якщо планується використовувати машину для манікюру в салоні, слід подивитися на дорогі моделі високої потужності і витривалості.

  6712858079c59d3eee536cab7451b562 Види фрез для манікюру та їх призначення за кольорами, етапів, у порядку використання. Таблиця

 • Оцінити функціональність апарату, оскільки на вартість кількість функцій впливає, а їх корисність не завжди виправдана. Наприклад, вбудована підсвітка навряд чи стане в нагоді, а апарати без захисту від перегріву краще не купувати. Добре, щоб вона мала захист від незапланованого включення і доповнювалася пилососом.
 • Звернути увагу на зручність поводження з машинкою – вага, довжина проводу, її мобільність.

Апарат повинен відповідати якості, оскільки він буде безпосередньо впливати на результат.

Топ-5 незамінних насадок для початківців майстрів

Для манікюру застосовується 1 насадка або все відразу: це залежить від наявності або відсутності мозолів та інших наростів, сухий кутикул, ороговілої шкіри.15f6f2acea8d575035ad623b3e4c1946 Види фрез для манікюру та їх призначення за кольорами, етапів, у порядку використання. Таблиця

Фреза-полум’я

Це насадка, необхідна для підняття і очищення кутикули, з її допомогою обробляються пазухи. Новачкам непросто з нею працювати з-за того, що вона має округлість посередині, в результаті допускаються пропили. Тримати таку фрезу потрібно під кутом в 45°.

Фреза-голка

Фреза-голка, вона ж фисурная, — це ідеальна насадка для підняття і розкриття кутикули. Коли виконується корекція нарощеного нігтя, з її допомогою можна підпиляти натуральний ніготь зсередини. Щоб не зачепити гострим кінцем, фрезу завжди потрібно утримувати в паралельному положенні до нігтя.

Фреза-куля

Вона ж сфера. Її використовують, щоб зрізати кутикулу. Бічні валики і задирки також піддаються знищенню з її незамінною допомогою. Де саме її використовувати, визначається розміром.

Фреза-циліндр

Необхідна для того, щоб спиляти нігті під загальну довжину і оформити їх. Нерідко її використовують, коли потрібно зняти гель-лак. Оскільки насадка травматична, новачкам слід при використанні проявити особливу уважність.

Фреза-округлений циліндр

Її також називають валиком і використовують, щоб зрізати кутикулу і бічні валики безпечно для нігтя.

Як вставляти фрезу в апарат

Все залежить від того, який затискач має фрезер, наприклад:

 • ручний відривається після натискання на кнопку. Після, в отвір для ручки вставляється частина насадки, закривається аналогічно;
 • напівавтоматичний відкриває ручку, коли насадка повертається до клацання (за годинниковою стрілкою). Закриття виконується тим же поворотом, тільки в протилежну сторону;
 • в автоматичному вигляді фреза просто вставляється, а фіксує її сам апарат. Зазвичай в пристроях, призначених для роботи в салонах, коштує така система.ecb30382c8749bb85c717933d66c4aee Види фрез для манікюру та їх призначення за кольорами, етапів, у порядку використання. Таблиця

Для апаратного манікюру слід:

 • на першій стадії для отримання навичок використовувати мінімальну швидкість обертання фрез;
 • насадку вставляти під кутом в 45 °;
 • стежити, щоб фреза переміщалася від центру нігтя до його країв.

Покрокове виконання наступне:

 • Добре вимити і продезинфікувати руки.
 • Видалити покриття з нігтів.
 • Відсунути кутикулу до лунки.
 • Обробити бічні валики і кутикулу.
 • Підняти кутикулу.
 • Видалити її та відшліфувати.
 • Очистити від мертвих клітин пальці і долоні.
 • Надати нігтям форму.
 • Завершити очищення нігтів і нанести масло.
 • Відполірувати нігті.
 • Покрити базовим і фінішним покриттям.
 • Нанести пом’якшувальний крем на руки і зробити масаж.
 • Важливо враховувати, що апаратний манікюр не рекомендовано виконувати частіше 1 разу в 7 днів і заборонений людям з тонкими і ламкими нігтями.

  Як стерилізувати фрези?

  Оскільки насадки використовуються багаторазово, їх стерилізація обов’язкове.

  Для цього розроблені спеціальні дезінфікуючі препарати, серед яких виділяються основні:

  • Аламинол;
  • Оптимакс;
  • Гигасепт;
  • Бланидас;
  • Корзолекс.

  Доступні такі кошти в концентрованому вигляді, дезінфікувати інструменти безпосередньо таким розчином не варто, потрібно підготовка. Вона полягатиме в тому, щоб в 1 л холодної чистої води додати 3 ст. л. будь-якого з препаратів. Антисептик можна приготувати в домашніх умовах.

  e193d7d372742a57d46e1deccf48b9de Види фрез для манікюру та їх призначення за кольорами, етапів, у порядку використання. Таблиця

  Для цього:

 • В скляну тару налити 100 мл 70% спирту.
 • Додати 10 г бури і перемішати.
 • В склад додати 30 г марганцівки.
 • Фрези поміщають у тару, а її – на парову баню на 15-20 хв.

  Особливості догляду за фрезами

  Види фрез для манікюру крім вимагають стерилізації та іншого догляду.

  Якщо все робити правильно, вони прослужать максимум відведеного виробником терміну, а саме:

  • не стискувати ручку і не натискати на насадку, коли виконується манікюр. З-за цього викривляється головка фрези і її доведеться викинути;
  • міняти насадку згідно інструкції;
  • коли закінчується стерилізація, фрези висушувати і поміщати на зберігання в спеціальний чохол, який буде оберігати їх від вологи і можливих пошкоджень;
  • час від часу відвозити апарат в сервісний центр для чищення і регулювання.

  Періодичність заміни фрез

  Вона залежить від того, наскільки активно використовується насадка, а також від того, з чого вона зроблена, наприклад:

  • об’єднані і сталеві змінюються через півроку;
  • твердосплавні – 4 місяці;
  • силіконові – 4-5 місяців;
  • алмазні – від 3-х до 4-х місяців;
  • керамічні і корундові – через пару місяців.

  Кращі виробники фрез і вартість

  Існують спеціальні рейтинги, які допомагають новачкам зорієнтуватися.

  В топі 20018 року були наступні компанії:

  • «JessNail» (Китай);
  • «Naomi24» (Китай);
  • «Irisk Professional» (Росія);
  • «HDFreza» (Росія);
  • «Planet Nails» (Німеччина);
  • «TNL» (Південна Корея).

  Вартість фрез для манікюру залежить від бренду, країни, де вони виробляються, матеріалу і їх різновидів.

  Відео про фрез для манікюру

  Все про фрез для початківців:

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради