Спирт в косметиці шкідливий? Цетеариловий, бензиловий, цетиловий, цетилстеариловый, денатурований, спирт етиловий

Косметика, навіть повністю натуральна, здебільшого має у складі спирт. Однак це не завжди рівнозначна шкоді, який вважають супутником спирту. Він виконує в косметичних засобах певні функції, ролі.

Яку функцію виконує спирт в косметичних продуктах?

Спирт в косметиці шкодить шкірі, безумовно, але даний ефект виробники намагаються нівелювати іншими інгредієнтами, тому що його властивості досить значущі. Він може виконувати функції консерванту, заміщаючи парабени, які є алергенами, і збільшує термін зберігання продукту. Без спирту косметика швидко зіпсується.

Завдяки своїм антисептичним властивостям спирт так само пригнічує розвиток зростання хвороботворних організмів і зрівноважує кислотність середовища.

Не можна не згадати і фіксацію запахів: більшість косметичних засобів має приємну отдушку саме через спирту в складі. Косметика володіє хорошими проникаючими властивостями багато в чому із-за алкоголю, який робить шкіру проникною.

b918ee404b0af152961823ab6f7a30b7 Спирт в косметиці шкідливий? Цетеариловий, бензиловий, цетиловий, цетилстеариловый, денатурований, спирт етиловий

Спирт за своїми властивостями відноситься до емульгаторів і дозволяє створювати композиції з незмішувані речовин, що розширює сферу виробництва косметики. Випаровуючись, він ще і зменшує жирність шкірного покриву, а також сприяє зволоженню, так як знижує швидкість випаровування води з шкіри.

Види спиртів в косметиці, цілі і область їх застосування

Спирт в косметиці (шкоди залежить від виду продукту) характеризується різними властивостями. Значимо також і кількість речовини в самому складі. Всього існує 3 різновиди спирту, які використовують у косметиці.

Прості

Прості або аліфатичні спирти мають властивості хороших розчинників, що дозволяє використовувати їх в косметиці як емульгатори. Вони дуже легкі, по консистенції нагадують воду, тому вони не обтяжують складу засобів. З-за свого будови прості спирти мають низьку в’язкість, що при додаванні їх в жирні склади полегшує подальше нанесення продукту.

Виробники використовують даний вид алкоголю при змішуванні погано розчинних інгредієнтів.

Вони додаються в косметику для додання їй консервантів і антисептичних властивостей. Прості спирти також полегшують проникнення косметичних речовин в шкіру. Тобто прості спирти можуть виступати провідниками інших корисних інгредієнтів. Завдяки своїм стягуючим властивостями вони зменшують пори на шкірному покриві.

Саме аліфатичний спирт найсильніше прискорює випаровування води, ніж пересушує шкіру. У такому разі до складу косметичного засобу додають щось, врівноважує його дію.

c02919eabfd1f5673c0c177be4911b3d Спирт в косметиці шкідливий? Цетеариловий, бензиловий, цетиловий, цетилстеариловый, денатурований, спирт етиловий

Тому такий алкоголь не підійде для чутливої шкіри, виключаючи випадки, коли продукт використовується як спрей. У такому вигляді спирт не добирається до шкірного покриву, випаровуючись у процесі розпилення.

До простих спиртів відносяться:

 • Пропіловий спирт.
 • Етиловий спирт.
 • Метанол.
 • Ізопропіл.
 • Изобутил.

Ароматичні

Найпростіші спирти даного типу представлені або у вигляді рідини, або кристалічного ароматної речовини. Ароматичні спирти не мають яскравих кислотних властивостей, тому і використовуються в косметології. Вони дуже летких і не представляють небезпеки для шкіри, оскільки швидко випаровуються.

Даний вид спирту найчастіше використовується в ролі консерванту і антибактеріального засобу. Часто відіграє роль ароматичної добавки. До ароматичних відносяться бензиловий і циннамиловые спирту.

Жирні спирти

Даний вид спирту має густу консистенцію, бо отримують його з масел. Завдяки своїм властивостям, жирні спирти не володіють здатністю висушувати шкіру, а навпаки уповільнюють втрату рідини. При додаванні в косметичні продукти вони надають їй м’якість і бархатистість.

e349a0bd085e34269e86cf267e426d25 Спирт в косметиці шкідливий? Цетеариловий, бензиловий, цетиловий, цетилстеариловый, денатурований, спирт етиловий

Цей спирт може використовуватися для змішування важкорозчинних речовин, при змішуванні масел, при створенні необхідної консистенції. Він безпечний навіть для власників сухої шкіри. Найбільш корисні жирні спирти у складі живильних кремів, вони також володіють здатністю кондиціонувати шкірний покрив.

Одним з найпоширеніших представників жирного типу спирту є цетиловий спирт, що видобувається з кокосового масла. Він, завдяки своїм пом’якшувальною властивостям, використовується для догляду і живлення шкіри. Цетиловий спирт додають навіть у дитячі лікувальні продукти, засоби для губ, волосся.

А ось цетеариловий спирт може бути придатний у ролі емульгатора, його часто використовують замість водного розчини в складах. Він широко використовується у виробництві косметики для очей, очищувальні лосьйони. З інших представників жирних спиртів можна виділити ланолін, бегениловый спирт, арахидиловый спирт.

Опис спиртів, шкоди, наслідки застосування

При покупці косметики слід уважно читати склад, щоб визначити, конкретний вид використовуваного продукту. Корисно знати про наслідки використання спиртових продуктів.

8e0ba45486168f29e86efd27f9987594 Спирт в косметиці шкідливий? Цетеариловий, бензиловий, цетиловий, цетилстеариловый, денатурований, спирт етиловий

Назви англійською для визначення спирту в складі:

Етиловий спирт і етанол Ethyl Alcohol і Ethanol
Ізопропіловий спирт Isopropyl Alcohol
Денатурований спирт Alcohol Denat або Specially Denatured (SD) Alcohol
Бензиловий спирт Benzyl Alcohol
Циннамиловый спирт Cinnamyl alcohol
Stearyl алкоголю stearyl alcohol
Стеарил Стеарат Stearyl Stearate
Лаурил Лаурати Lauryl Laurat
Пантенол Panthenol
Гліцерин Glycerin
Фитосфингозин Phytosphingosine

Етанол (етиловий спирт)

Саме цей представник свого виду найбільш широко поширений у виробництві косметичної продукції. Його використовують у медичних продуктах, паливної рідини. Серед косметики його можна зустріти у складі продуктів зразок аерозолів, тонізуючих речовин, засобів для шкіри, споліскувачах.

У етанолу є натуральний спосіб виробництва через бродіння зерна, картоплі або кукурудзи.

Такий алкоголь часто використовується при виробництві органічної косметики. Етанол має ряд особливих рис, що забезпечують йому велику популярність для виробників. Він допомагає швидкому транспортуванні інгредієнтів, може використовуватися як консервант, надовго зберігаючи продукт в потрібному вигляді, і емульгатор, змішуючи необхідні інгредієнти.

e4e2ce5a0d2819028ebdeb9278e14951 Спирт в косметиці шкідливий? Цетеариловий, бензиловий, цетиловий, цетилстеариловый, денатурований, спирт етиловийСпирт в косметиці теж має шкоду для здоров’я.

Однак етанол не так нешкідливий. Він володіє здатністю через чур зневоднювати шкіру. Етанол несприятливо діє на кровоносні судини, шкірний покрив втрачає природну здатність відновлюватися й переробляти сонячну енергію.

Деякі дослідники навіть схиляються до висновку, що постійна присутність етанолу серед засобів для догляду за шкірою призводить до передчасного будовою і загибелі клітин. Етанол видаляє з шкірного покриву захищає антибактеріальний шар, що сприяє зневоднення, розвитку хвороботворних організмів.

Такий шкірний покрив, позбавлена природного жирового шару в наслідок не може відновлювати вроджену здатність протистояти мікробам і ультрафіолету.

Ізопропіловий спирт

Головним завданням, для якої використовується даний спирт в косметиці, є розчинення незмішуваних інгредієнтів. Якщо буде потрібно, може стати в нагоді в ролі піногасника та парфумерного речовини.

Найбільш поширене використання в косметичних продуктах, спрямованих на очищення і дезінфекцію, споліскувачах і лосьйонах, він може замінювати етиловий спирт.

Застосовується також для зниження жирності кремів. Найчастіше ізопропіловий спирт використовують в компанії з пальмітинової кислотою. Разом вони представляють собою зволожувач, який надає шкірі м’якість. Деякі люди можуть бути чутливі до в’язкості, яку створює цей спирт. Це призводить до появи вугрів внаслідок закупорення пор.

5941d6c479e8fe7068ce72aa4d76af91 Спирт в косметиці шкідливий? Цетеариловий, бензиловий, цетиловий, цетилстеариловый, денатурований, спирт етиловий

Так що краще всього речовина з изопропила і пальмітинової кислоти підійде для сухого типу шкіри. Спирт в косметиці шкодить тільки в чистому вигляді: порушує водний баланс і дратує, руйнуючи природний покрив шкіри. Не підійде володарям чутливої шкіри.

Денатурований спирт

Денатурований спирт стає гірким і неприємним на смак після додавання в нього речовин, які забезпечують його непридатність для прийому всередину. Засіб використовується в косметиці як знежирювачах і розчинник. Побічні дії залежать від походження та концентрації речовини.

При поганій якості продукт може стягувати шкіру, бути токсичним, зневоднювати шкіру. Даний спирт зустрічається у складі доглядають коштів для волосся, креми для гоління. При правильній концентрації і після спеціального очищення повністю безпечний. Іноді використовується як замінник етанолу.

Бензиловий спирт/Benzyl Alcohol

Бензиловий спирт при різних інтерпретаціях може зустрічатися в складі як під іменем «фенилкарбинол», так і «фентилметанол». Цей спирт має органічне походження і квітковий аромат. У природі виробляється рослинами.

Однак для промислового виробництва цей спосіб не годиться, тому бензиловий спирт для використання в косметичній продукції отримують синтетичним шляхом. У косметичних цілях виконує функцію консерванту і розчинник для фарб, шеллаков, воску. Широко використовується при виробництві мила та парфумерії. Може грати роль антисептика.

3b13973a04863b0a02fef36f677cb377 Спирт в косметиці шкідливий? Цетеариловий, бензиловий, цетиловий, цетилстеариловый, денатурований, спирт етиловий

У великій концентрації спирт здатний впливати на кровоносні судини і викликати алергію, стягувати шкірний покрив. В цілому, бензиловий спирт несе помірну небезпека при використанні для організму, хоча і токсичний через способу отримання. Головне — стежити, щоб концентрація бензилового спирту не перевищувала допустимий мінімум.

Циннамиловый спирт/Cinnamylalcohol

Це ароматизатор з летючої структурою, відомий також як коричний спирт. Застосовується як стабілізатор, має антибактеріальні властивості. Може сильно обезвожить шкіру. Використовується також як фіксатор запаху, але його концентрація не повинна перевищувати 0,01%. Здатний викликати алергічну реакцію.

Stearyl алкоголю

У чистому вигляді являє собою масу, що складається з білих щільних лусочок. Отримують синтетичним методом. Найбільш часто використовується у виробництві різноманітних косметичних кремів, масок, мазей. Є несумісним з сильними кислотами. Досить безпечний.

Застосовується в кремах, стабілізуючи в’язкість, в миючих засобах, як піногасник. Підходить для всіх типів шкіри. Досить рідко викликає алергічну непереносимість компонента у складі засобів. Завдяки своїм властивостям надає дію на шкіру у вигляді пом’якшення і зволоження.

Стеарил стеарат

Являє собою в чистому вигляді стружки злегка жовтого кольору. Є структуроутворювач. Склад емульсій, куди входить стеарил стеарат, має дисперсної і термічної стійкістю. Застосовується у вигляді соэмульгирующего становить, служить для пом’якшення і зволоження покривів.

Лаурил лаурати

Безпечне засіб. Робить текстуру готового продукту приємніше на дотик. Дозволяє продукту рівномірно розподілятися по шкірного покриву. Може використовуватися для поліпшення проникнення інших інгредієнтів.

0cf1ed6489ab2a2cc7bceb985c38c4db Спирт в косметиці шкідливий? Цетеариловий, бензиловий, цетиловий, цетилстеариловый, денатурований, спирт етиловий

Знаходиться в складах, що використовуються для догляду за шкірою, часто входить до складу різних кондиціонерів. Відноситься до компонентів, що не несуть небезпеки для людини.

Пантенол

Це не що інше, як провітамін В5, що використовується в багатьох косметичних засобах. Надає зволожуючу, пом’якшувальну дію, допомагає утриманню вологи, перешкоджає пересихання. Використовується в продуктах по догляду за волоссям і шкірою. Так само його можна зустріти навіть у складі декоративної косметики.

Входить до складу коштів, які борються з сухістю шкіри.

Він може бути використаний в якості регенеруючого і відновлюючого кошти, чудово підходить для сухого типу шкіри. Для жирного типу краще використовувати інші складові, із-за ризику появи запалень.

Гліцерин

Являє собою сиропоподобную рідина без запаху і кольору. Гліцерин має здатність поглинати у великій кількості вологу з повітря. У високих концентраціях може виявляти бактеріостатичні властивості. Відноситься до многоатомным спиртів. Може також затримувати воду. Якщо його використовувати в невеликій кількості, гліцерин безпечний.

Спирт в косметиці шкодить тільки при використанні його у великій концентрації: здатний викликати протилежний ефект і, як наслідок, надмірну сухість шкіри. Використовується в косметології в якості емульгатора і розчинника. Надає сприятливу дію на суху і обветрившуюся шкіру.

Фитосфингозин

Відноситься до групи консервантів. Живить та відновлює. Застосовується в косметичних складах, які підходять для усіх типів шкіри. Має також антисептичні властивості, завдяки чому може застосовуватися в складі засобів проти висипань і акне. Надає зволожуючу дію, має протизапальний ефект, відновлює бар’єрні функції шкіри.

b90e7238d72efe41385642293eb90a6e Спирт в косметиці шкідливий? Цетеариловий, бензиловий, цетиловий, цетилстеариловый, денатурований, спирт етиловий

Відноситься до повністю безпечним компонентів і натуральним активним речовинам. Склади, в які входить фитосфингозин, можуть використовуватися для будь-якого типу шкіри. Зазвичай в кремах його не більше 10 %. Є безпечним синтетичним похідним.

Яка концентрація спиртів безпечна для шкіри

У косметичних засобах спирти застосовуються як:

 • консерванти (запобігаючи псуванню мікроорганізмами);
 • стабілізатори (зберігають однорідність кремів, емульсій);
 • розчинники (допомагаючи розчиняти нерозчинні інгредієнти складу);
 • емульгатори, покращують проникнення в шкіру різних компонентів.

Побачивши в складі алкоголь, потрібно визначити до якої групи спиртів він відноситься. Є небезпечні і безпечні. Жирні і ароматичні спирти належать до останніх. У косметиці найбільш шкідливими є прості спирти. Абсолютно безпечною вважається концентрація, що не перевищує 2%.

Великі концентрації спирту можуть пересушувати шкіру, надавати подразнюючу дію, провокувати виділення шкірного жиру, що може спричинити появу акне.

Потрібно звертати увагу на те, щоб концентрація простих спиртів була не більше 10 %. В кремах для сухої шкіри допустимо вміст не більше 5%, для жирної — не більше 10 %. Буває так, що навіть відносно безпечні склади шкодять шкірі, викликають роздратування.

Щоб заздалегідь з’ясувати реакцію організму на новий продукт, потрібно виконати наступне:

 • Нанести невелику кількість потрібного кошти або на зап’ясті, або на лікоть, або інше чутливе місце.
  9e40fdaab821ddf0fd33adf65ca2787a Спирт в косметиці шкідливий? Цетеариловий, бензиловий, цетиловий, цетилстеариловый, денатурований, спирт етиловий
 • Залишити на добу.
 • Оглянути ділянку шкіри.
 • Якщо немає почервоніння або подразнення, продукт можна використовувати.
 • Якщо ж шкіра відреагувала негативно, треба зняти залишки кошти і змастити шкіру заспокійливим кремом.
 • Якщо говорити про конкретних видах спиртів, то жирні є абсолютно безпечними. Вони не висушують, як прості спирти, шкірні покриви, надають, навпаки, кондиціонують, зволожують. Вкрай рідко можуть викликати подразнення чутливої шкіри.

  В інших випадках є безпечними компонентами. Широко використовуються в складі різних лосьйонів, шампунів, кремів.

  На упаковках та в різних косметичних складах не варто боятися:

  • Бегенилового спирту.
  • Каприлового.
  • Цетеарилового.
  • Цетилового.
  • Лаурилового.
  • Миристилового.
  • Стеарилового.
  • Олеилового.

  Цей список може широко застосовуватися в косметології без шкоди здоров’ю. Підводячи підсумок, потрібна концентрація речовин не здатна завдати відчутної шкоди.

  Чи можна обійтися без спиртів

  Спирт — це прекрасний антисептик і розчинник. У відносно малих кількостях це відмінний засіб, що допомагає стабілізації складу, утримання в засобі аромо-компонентів, що виступає в якості різних емульгаторів. Дозволяє зберігати однорідність складів, проникати активним компонентам вглиб шкіри. Тому спирти є незамінними складовими.

  45fbbfd48bd536ff541bc7d57c9b8e9c Спирт в косметиці шкідливий? Цетеариловий, бензиловий, цетиловий, цетилстеариловый, денатурований, спирт етиловий

  До того ж більшість з них не тільки безпечні, але і надають сприятливий вплив на шкіру. Більшість речовин з аналогічними властивостями, мають куди більше побічних ефектів.

  Якщо когось лякає можливе негативне дію спирту на шкіру, то більшість виробників навчилося вводити в склад додаткові інгредієнти, здатні нівелювати погані сторони спирту. Так, наприклад, важке масло або той же віск допомагає скасувати руйнує захисний шар шкіри дія спирту.

  У косметиці існує величезна безліч різноманітних спиртів і хімічних сполук, які знайшли своє широке використання в косметології.

  І не завжди спирт шкідливий. Варто розібратися з назвами, які найбільш часто зустрічаються на етикетках коштів і визначити, наскільки допустимо і необхідно введення цих інгредієнтів до складу косметичних засобів, а також їх вплив на свій тип шкіри.

  Оформлення статті: Анна Вінницька

  Відео про функції спирту в косметичних засобах

  Реальні факти і дослідження про спиртах в косметиці:

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради