Пензлики для макіяжу: яка для чого. Види, фото, опис професійного набору, класифікація. Як правильно користуватися, ніж мити, чистити пензлика візажиста

Види пензликів для макіяжу та їх призначення

Якісні косметичні кисті допоможуть заощадити час нанесення макіяжу, позитивно позначившись на результаті. Щоб точно підібрати пензлики для макіяжу, необхідно знати, які функції виконує кисть, для чого вона призначена.

Кисті для макіяжу розділяються за критерієм «зона нанесення».

Декілька основних частин, на які наноситься макіяж:

 • Особа. Використання засобів по догляду за шкірою обличчя, тональної косметики і засобів для контуринга.
 • Очі. Використання підводки, (різної текстури), тіней.
 • Ніс. Розподіл продуктів для вирівнювання та природного контурування.
 • Брови і вії. Для розподілу туші, гелів і олівця.
 • Губи. Рідкі помади (блиск).
 • e730a4eb4e66c1fb0db9db014d565a55 Пензлики для макіяжу: яка для чого. Види, фото, опис професійного набору, класифікація. Як правильно користуватися, ніж мити, чистити пензлика візажиста

  Значення кисті може залежати від типу використовуваного ворсу і матеріалу виготовлення підстави.

  Для нанесення тональної основи

  Косметичні кисті для розподілу і нанесення тональної косметики ділиться на кілька типів:

  • Контурна. Щетина приймає фігуру барильця з прямим пучком щетини. Кисть густа, допомагає формувати на обличчі широкі лінії. Необхідна для контуринга тональних продуктів. Спочатку темні волокна натурального походження, на кінці білий ненатуральний ворс.
  • Плоска, довга. Округлої форми, має нейлоновий ворс, який не поглинає тональну основу, мінімізуючи витрати продукту. Коригує точкові недосконалості особи.
  • Плоска, маленька. Розподіляє крем для вирівнювання тону невеликим шаром за точковим недосконалостей особи. Підходить для тональних кремів з водної текстурою.
  • Закруглена, загострена. Забезпечує рівномірне покриття, підлаштовуючись під шкіру. Кисть зрізана, ворс на місці зрізу м’який, зріз має тривати до кінця. Може бути виготовлена з ненатурального ворсу або поєднуватися з кінськими волосками.

  Для консилера

  Кисть для нанесення будь-якого консилера невелика і тонка. Виробляється з ненатуральної щетини для більш швидкої розтушовування консилера. Коригує точкові кошти, рівномірно розподіляючи їх і забираючи надлишки.

  Кисті для пудри

  Професіоналу необхідно мати 2 типу кистей:

  • Широка овальна. Має кінчик з округлим ворсом для тонкого розподілу пудри на кожну частину обличчя. Здатна знімати зайву пудру.
  • Кабукі. Варіант, який підходить для спресованих пудр. Це куля з великою кількістю волосків, які зібрані у формі трапеції. Вона набивна і має дуже маленьку, але товсту ручку. Через компактного розміру кисть вільно поміщається в кишеню або сумку.

  18956f1fb03b1f910183213ec3427f9d Пензлики для макіяжу: яка для чого. Види, фото, опис професійного набору, класифікація. Як правильно користуватися, ніж мити, чистити пензлика візажиста

  Вона не здатна опрацьовувати точкові недоліки у важкодоступних місцях, так як ворс має великий обсяг.

  Кисті для рум’ян

  Пензлики для макіяжу використовуються при виділення скул і щік. Важливо знати, яка призначена скул, для чого потрібна трапецієвидна кисть.

  Для нанесення рум’ян виділяють 3 типи кистей:

  • Пудрові рум’яна — скошена кисть. Виготовляється з натурального м’якого ворсу, має розмір в 2-3 рази менше, ніж кисть для пудри. Може мати круглу або скошену форму для правильного нанесення рум’ян на щоки, вилиці.
  • Кремові рум’яна — трапецієвидна кисть. Дуже зручна для нанесення рум’ян, не вбирає текстуру. Синтетичні волокна тонко розподіляють продукт за формою скул.
  • Контуринг рум’янами — кругла кисть у вигляді віяла невеликого розміру. Має рівний, закруглений по краях зріз, підходить для розтушовування тони, лінійно скул.

  Для підводки очей

  Для будь підводки або сухого олівця використовується дуже тонка кисть, що складається з ненатурального волокна. Вона скошена по краях, на кінці має загострену форму. Чим вище сила натискання на око, тим більше велика лінія вийде. Є варіанти кистей зі зрізаною формою. Кисті даного типу мають невелику кількість дрібного ворсу.

  Для більш зручного нанесення сухої підводки на повіку, у них присутній м’який, але загострений кінець.

  Для нанесення тіней

  Варто звернути увагу на кисті з натурального ворсу даної форми:

 • Широка кисть середнього розміру для нанесення обраної палітри на рухому повіку. Має овальну форму, закруглена з 2 сторін. Рівномірно розподіляє тіні, частково вбирає надлишки продукту, забезпечуючи його тонке нанесення.
 • Різко скошена кисть необхідна для обробки складки рухомого століття. У підстави більш щільна, як і на кінці.
 • Кисть-олівець, довга, форма нагадує овал. Необхідна для точкової обробки очей. Робить лінію сухий підводки більш стійкою, а переходи в колірній палітрі м’якими.
 • Для розтушовування тіней

  Цей пункт про пензлики для макіяжу, яка, для чого необхідна в розтушовування і плавний перехід відтінків. Наприклад, пензлик овальної форми, створює близько очі «серпанок», яка його збільшує. Використовувати необхідно після нанесення основного шару тіней.

  a41774268c4f3a465e2b7bb9e21949ad Пензлики для макіяжу: яка для чого. Види, фото, опис професійного набору, класифікація. Як правильно користуватися, ніж мити, чистити пензлика візажиста

  Потрібно взяти пензель і 1-3 рази пройтися по границях зіткнення відтінків для розтушовування і плавного переходу. Якщо необхідно розтушувати олівець, то застосовується прямокутна кисть з ненатурального ворсу. Має форму лопатки, відмінно витягає олівець, робить межу більш м’якою.

  Кисть для видалення тіні

  Має віялоподібну форму, м’яко видаляє сухі залишки розсипчастих тіней та інших засобів без зміни структури фарбування. Видаляє крихітні залишки не розмазуючи їх по обличчю.

  Кисті для вій

  Для фарбування вій існує кисть з множинною твердою і м’якою щетиною. Вона рівномірно розподіляє туш, підкреслюючи форму і довжину вій. Також піднімає і закріплює волоски, які втратили форму.

  Кисті для губ

  Виділяють 2 основних типу кистей для губ, які розтушовують помаду і роблять більш чіткий контур.

  3e947f36bce81c9da806bef6a264cd08 Пензлики для макіяжу: яка для чого. Види, фото, опис професійного набору, класифікація. Як правильно користуватися, ніж мити, чистити пензлика візажиста

 • М’яко скошена тонка кисть середньої довжини з натурального ворсу. Має щільний ворс, з її допомогою можна окреслити контур губ без використання олівця. На кінці загострений кут для опрацювання точкових деталей.
 • Для розтушовування і заповнення губ помадою використовується м’яка овальна кисть із синтетичного ворсу для економії косметики. Колір більш рівномірний, помада вбирається і прилягає до шкіри для довгого збереження кольору.
 • Різновиди кистей по виду ворсу

  Всі кисті можна розділити на критерії «тип ворсу»:

  • Штучний (синтетика) — не поглинає продукти жирного походження. За основу беруться перероблені або нейлонові матеріали. Дані кисті легше промити, з ними використовується мінімальна кількість косметики.
  • Натуральний (щетина) — м’який ворс, поглинає косметичні засоби. Найпопулярнішими варіантами є волоски коні, білки. Дані кисті найкращий варіант для оксамитового нанесення кремових рум’ян. Використовують більше косметики, але рівномірно розподіляють її за особу без надлишків і залишків.

  Відео про те, які кисті необхідні для макіяжу залежно від зони обличчя:

  У кожної групи є мінуси і плюси. Для певного косметичного засобу необхідно використовувати відповідну кисть.

  Базовий набір кистей для макіяжу

  Для початківця візажиста даний комплект кистей не підійде. Для користувача-любителя він стане кращим варіантом, тому що всі необхідні косметичні інструменти доповнюють один одного.

  Що входить в набір:

 • Кисть для розтушовування тональної основи. Така кисть дозволяє накладати самий перший шар косметики тонко, деякі замінюють її на спонж.
 • Кисть плавно скошеного типу для правильного нанесення рум’ян. Потрапляє точно на яблучка і вилиці!
 • Наступна кисть з базового набору — м’яка, овальної форми з заокругленим кінчиком для нанесення тіней на нерухоме і рухоме повіку.
 • Пензель для консилера може виконувати інші функції та використовуватися для промальовування лінії губ.
 • Щіточка для брів і гребінець для об’єму вій. Ці інструменти обов’язково повинні бути в косметичці користувача-любителя, з їх допомогою можна надати бровам форму, расчесанный вигляд і підкрутити вії.
 • Для пудри варто використовувати щітку з натуральною щетиною, вона відмінно закріплює первинний макіяж.
 • М’яко скошена кисть підійде для розтушовування сухий підводки і для нанесення на брови обраного пігменту.
 • 222a14a22dc41268f829b4ffd9d0e342 Пензлики для макіяжу: яка для чого. Види, фото, опис професійного набору, класифікація. Як правильно користуватися, ніж мити, чистити пензлика візажиста

  Про пензлики для макіяжу, яка для чого пристосовані в базовому наборі, запитують багато початківці візажисти. Вони мають своє особливе призначення, але можуть доповнювати або заміняти більш просунуті варіанти. Новачкам не варто купувати велику кількість кистей.

  Для початку необхідно ознайомитися з базовим варіантом.

  При наявності особливих акцентів в макіяжі, таких як: підводка очей, промальовування брів, поєднання декількох відтінків тіней, необхідно придбати додаткові кисті.

  Як вибрати кисті для макіяжу?

  Щоб правильно підібрати спеціальні кисті для макіяжу, треба знати:

 • Призначення кистей для макіяжу. Є 2 варіанти: професійні кисті для точної пророблення всіх частин обличчя і аматорські, які підійдуть для повсякденного і простого святкового макіяжу.
 • Економність. Критерій по виду ворсу і опрацювання особи. Синтетичні кисті більш економні, на відміну від натуральних. Дешеві набори кистей включає 5-9 базових варіантів.
 • Популярність і продажність. Якщо дані кисті рекомендують консультанти і вибраний набір є популярним, то пензлика дійсно справляються з поставленим завданням. Менш популярні марки більш дешеві і менше цінуються.
 • Яка пензлик для макіяжу підійде? Для чого вона знаходиться в наборі? Наступний критерій — це кількість кистей для обробки особи. Вибираючи невеликий набір користувач витрачає меншу вартість, але позбавляє особу точкової корекції.
 • Орієнтуючись на ці критерії необхідно підбирати кисті для нанесення макіяжу.

  Топ-10 кращих наборів професійних пензлів для макіяжу!

  Складно знайти найкращі пензлики для макіяжу. Кожен виробник має мінуси і плюси у своїй продукції, а також різні критерії оцінки якості.

  Можна виділити декілька найбільш зручних наборів:

 • Японські кисті «Hakuhodo». Одні з найкращих кистей, визнані популярними візажистами. Продаються не тільки в наборі, але і окремо. Мають більшу ціну, виготовляються з натурального ворсу. Ціна варіюється в межах 2000-4000 руб.
 • Пензлики для макіяжу в наборі від Bobbi Brown» базові, можуть поєднуватися один з одним, є схожі функції. Мають натуральний ворс і дерев’яні ручки, в комплекті від 10 кистей, які підійдуть починаючому візажиста.
 • Кисті від «NYX» не продаються в наборі, їх необхідно збирати з допомогою випускаються палеток косметики. Кисті дуже довговічні (особливо синтетичні), мають стильний дизайн і високу міцність волосків. Менш дорогі кисті від «Shik» мають щільний ворс, гірше розподіляють тональні крему.
 • «Sigma». Такі кисті більш доступні, ніж попередні набори. Продаються як окремо, так і в наборі від 12 штук. Марка з’явилася в 2009, а зарекомендувала себе хорошим товаром з незвичайним дизайном тільки нещодавно. З особливостей кистей цієї серії можна виділити об’ємну ручку з-за якої вони стають важчими. Ворс менш щільний, може випадати.
 • «Clarins Brush» — це марка, яка має вузьку спрямованість. Кисті від даного виробника відмінно розтушовують тональний крем і засоби для контуринга. Сама компанія цінується екологічною продукцією, але дорогий. Ціна від 1500 руб., досягає 3000 руб.
 • Кисті від популярних марок Roubloff, Da Vinci і Sephora (Сефора) ідеальні для художників, які використовують декоративну косметику. Вони підходять для нанесення на обличчя складних артов, художніх ліній і інших дизайнерських елементів. Їх досить часто замінюють більш простими акварельними китицями. Є кілька наборів, від розміру «Мінімал» і до 10 кистей в комплекті. Ціна від 800 рублів, порівняно недорога.
 • Essence Brush. Бюджетні кисті для макіяжу, виготовляються із синтетичного волокна. Поділяються за ступенем жорсткості, відмінно розтушовують суху косметику. Кисті продаються як комплектом, так і окремо, мають цікавий дизайн. Ціна до 400 рублів.
 • Just & jean’s. Професійні кисті, які використовуються для розподілу декоративної косметики. Марка виробляє компактні органайзери для кистей, продаючи їх в наборі. Ціна починається від 1000 руб., в наборі 10 кистей.
 • Пензлики для макіяжу від Mermaid Multipurpose Brush — наступний пункт кращих професійних наборів. У кожній кисті своє призначення, вони не комбінуються. Виготовляються з натурального ворсу і отримали свою популярність через цікавого оформлення ручки у вигляді луски риби. Підходять для декоративної косметики, відмінна прикраса б’юті-блогу. У наборі від 10 різних інструментів, ціна від 1000 руб.
 • Zoeva — це кисті для розтушовування, нанесення та інших способів використання тонального крему. Професійний і дуже дорогий сегмент, славиться тим, що їх використовують популярні особистості. Ціна від 2000 руб., мінімальний комплект становить 4 кисті, досягає 15 різноманітних варіантів.
 • Як доглядати за кистями для макіяжу?

  Щоб уникнути запальних процесів, які дуже часто виникають при використанні брудних рук, їх необхідно щодня очищати.

  377a5b8aaf3f47630036809448a639f8 Пензлики для макіяжу: яка для чого. Види, фото, опис професійного набору, класифікація. Як правильно користуватися, ніж мити, чистити пензлика візажистаПензлики для макіяжу потребують постійного догляду щоб запобігти в них розмноження небезпечних мікроорганізмів

  Догляд за кистями проводиться в кілька етапів:

 • Після нанесення макіяжу використані пензлі протирають вологими серветками. Необхідно очистити ворс антибактеріальними ватяними дисками.
 • 1-2 рази в тиждень потрібно влаштовувати повну очистку. Промивати кисті, очищати призначеними продуктами, видаляти наліт і бактерії.
 • Кілька разів в місяць можна очищати кисті з допомогою спиртової та мильною очищення. Процедури потрібно строго чергувати.
 • Кисті миються теплою водою, не використовуйте гарячу воду — вона знижує якість дерев’яних ручок. Холодна вода погано очищає ворс і довго висихає, що може призвести до зламаним ручкам.
 • Якщо на повне очищення кистей не вистачає часу або немає можливості, то варто використовувати рідину для зняття макіяжу (мицелярная вода або спиртовий тонік). Підійдуть спеціальні розчинники, рідина для зняття лаку. Кисті занурюються в ємність і через кілька хвилин ретельно протираються вологою серветкою.
 • При нечастому використанні кистей, бажано їх зберігати у футлярі, в закритому місці, захищеному від прямих променів сонця.
 • Вологі кисті обов’язково просушуються і тільки після повного висихання кладуться в футляр для зберігання.
 • Не можна сушити кисті вертикально, у склянці! Такий спосіб сушіння дозволяє воді стікати в основу, розріджуючи клей. Ворс може від’єднатися від ручки.
 • Як часто мити кисті для макіяжу?

  Пензлики для макіяжу, яка, для чого і скільки разів промивається в тиждень — це основні аспекти, які повинен знати користувач-любитель.

  Кисті слід мити таку кількість разів:

 • Кисті, які використовуються як спонж, ретельно промиваються 2 рази в тиждень.
 • Кисті-аплікатори миються 1-2 рази в місяць.
 • Інші кисті потрібно мити по 1 разу в 7 днів.
 • Нескладний графік, який допоможе уникнути виникнення вугрів на обличчі, запалень та інших неприємних подразнень.

  Як краще зберігати?

  Щоб зберегти кисть в нормальному стані, крім щоденного догляду вона вимагає правильних умов зберігання.

  b2244e3933925224c9880cc1853a7391 Пензлики для макіяжу: яка для чого. Види, фото, опис професійного набору, класифікація. Як правильно користуватися, ніж мити, чистити пензлика візажиста

  Їх декілька:

  • Не варто зберігати в чохлі. Найчастіше чохли під пензля (за винятком дорогих марок) мають базові футляри. Неможливо помістити великі набори в один чохол.
   Також такий чохол швидко мара. Отже, складаючи в нього всі кисті знову, є ризик їх повторно забруднити.
  • Стакани для кистей — найкращий варіант домашнього зберігання. Дуже красиві склянки можуть стати додатковим елементом інтер’єру будинку. Варто лише правильно підібрати колірну палітру.
  • Якщо кисті рідко використовуються, то їх потрібно зберігати в чохлі або в невеликій прикритої коробці без впливу сонячних променів, з середньою вологістю і температурою.

  Пензлики для макіяжу не вимагають особливих умов зберігання. Поділяються на кілька основних і додаткових, розподіл відбувається по частинах особи. Щоб зрозуміти, яка кисть і для чого вона призначена, досить промацати ворс і визначити форму (фігуру).

  Автор: Пупкис Катерина Броніславівна (winda10)

  Оформлення статті: Е. Чайкіна

  Корисний відео-ролик про кисточках для макіяжу

  Показове відео про догляд за макияжными кистями (миття, сушіння):

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради