Омбре на нігтях гель-лаком. Фото, як зробити крок, відео-уроки для початківців

Коли складно визначитися з основним кольором покриття нігтів, майстри рекомендують омбре, виконане гель-лаками. Це градієнт на нігтях, який складається з декількох кольорів, що плавно переходить одне в одного.

За допомогою такого прийому можна створити дизайн в будь-якому стилі. Переходи кольору в пастельній гамі підійдуть для ніжного, жіночного манікюру. Омбре, виконане неоновими пігментами або лаками, стане частиною яскравого, літнього образу.

Загальні рекомендації

Омбре на нігтях гель-лаком (фото-зразки яких наведено нижче хоч раз в манікюрі кожна жінка. Неможливо залишитися байдужою до цієї техніки. Елегантний перехід кольору на кожному нігті приверне увагу оточуючих.

Існує кілька рекомендацій щодо створення градієнта, які розповідають майстрам на курси по манікюру:

 • Необхідно придбати якісну кисть для омбре — «гребінець». Вона вистрижені особливим чином. Її ворс не повинен бути дуже м’яким, інакше довгі волоски на кінці кисті злипнутися під вагою густого матеріалу.
 • При використанні кисті її необхідно част, витирати об серветку, змоченою в обезжиривателе. Чим чистіше буде кисть, тим м’якше вийде перехід між кольорами.
 • Градієнт може бути з 2-4 квітів. Більша кількість нераціонально використовувати із-за невеликої поверхні нігтя. На штучних нігтях, де тверді полімерні матеріали забезпечують більшу довжину вільного краю, допускається більша кількість відтінків.
 • Щоб отримати м’які, витончені переходи кольору необхідно вибирати кольори, які є сусідами по колірному колу.507f81467fb450bda4072148c2e864a0 Омбре на нігтях гель лаком. Фото, як зробити крок, відео уроки для початківців
 • При необхідності розтяжки у градієнт контрастних кольорів, між ними вставляють смужку середнього тону. Наприклад, перехід від білого до чорного кольору роблять через проміжний сірий колір. Його можна отримати на панелі при додаванні краплі чорного на білий гель-лак. У цьому випадку перехід буде більш природним, інакше є ризик створення брудної плями в центрі нігтя.
 • Починати роботу над градієнтом потрібно на базовому покритті, з якого видалено липкий шар або перекрити ніготь топом без залишкової липкості. Дисперсійний (липкий шар) просто прибрати, протерти ніготь безворсові серветкою з знежирювачем.
 • Стягувати один колір на інший потрібно, використовуючи в роботі тільки кінці довгого ворсу кисті. Інша її частина служить тільки для підтримки щільності і виступає ворсу і є не робоча.
 • Рухи виконують я дрібними марками, що не натисканні на кисть. Бажання додати лак і насильно змістити його вниз, призведе до утворення лисини і западина в мокрому матеріалі.
 • Будь градієнт виконається в 2 або 3 шари. Перший (чорновий) не вимагає ретельного опрацювання, є фонові шаром (основою). Всі наступні шари вимагають ретельного опрацювання дрібними рухами і забезпечують якість омбре.
 • Рухи кисті носять зворотно-поступальний характер уздовж стику кольорів. Наприклад, робота починається зліва направо по горизонталі, тому кисть рухається справа наліво з цього ж ряду. Потім зміщується на кілька міліметрів, і опрацьовує також нижній ряд.
 • При дотриманні нескладних рекомендацій акуратний градієнт вийде з першого разу навіть у новачка. З допомогою цієї техніки створюються прості та елегантні дизайни, а якщо використовувати її для складного фону, то і багатокомпонентні композиції з декором.

  Техніки і методи

  Омбре на нігтях гель-лаком (фото різних технік наведені в статті) розрізняються не тільки за кольором, але і матеріалами та просторовою орієнтацією. Такий вид дизайну під силу кожному. Необхідно мати якісну кисть і терпіння при виконанні скрупульозної роботи по змішування відтінків.

  a85f824789e347eaa53d90b7435f7de3 Омбре на нігтях гель лаком. Фото, як зробити крок, відео уроки для початківцівНа фото показано покрокове створення ефекту омбре на нігтях гель лаком.

  Як самостійно створити градієнт:

  Інструмент Опис процесу
  тонка кисть тонким пензликом для малювання розтушовують кордон з’єднання кольорів, малюючи хвилеподібну лінію і перемішуючи непросушенний лак
  пензель «Гребінець» кисть спеціально призначена для створення градієнта, має довгий ворс у торці, який стягує один шар кольору на інший
  аэропуфинг кисть з поролоновим кулькою на кінці. Матеріал кисті нагадує косметичний спонж, але має форму кулі. На ніготь наноситься колір фону, зверху прихлопывающими рухами аэропуфика наноситься колір градієнта. Спочатку опрацьовується сврбодный край нігтя, а потім кисть рухається вниз, зводячи колір на немає.
  градієнт втирками спонжем на косметичний спонж набирається кольоровий пігмент або втирка «хром». Найбільш концентрована смужка проводиться у краю нігтьової пластини, потім цим же спожем (без додавання пігменту) смужка розтушовується до центру нігтя
  градієнт блискітками (розтяжка) блискітки на панелі змішуються з базовим або топовим гелем. Тонким пензлем у вигляді густого шару викладаються у лунки нігтя або на торці. Потім кисть очищається від суміші про серветку і дрібними прямими лініями розтягує блискітки вниз. У випадку, коли результат здається блідим, процедуру повторюють. Необхідно розтягнути товсту смугу суміші вниз, щоб на торці нігтя не утворилося скупчення матеріалу, яке значно утолщит торець
  градієнт пігментами штампом на поверхні гумового або силіконового штампа змішуються смуги з блискіток і пігменту. Матеріал на штамп наноситься спонжем, потім градієнт передруковується на липкий шар гель-лаку на нігті. Такий варіант використовують для створення горизлнтальных градієнтів з допомогою неонових пігментів

  Види градієнта:

 • Вертикальний – смуги гель-лаку розташовані вздовж нігтьової пластини, враховуючи її ширину, як правило, використовують тільки 2 кольори. Такий вид омбре більш простий у виконанні. Горизонтальне розташування кольору візуально подовжує ніготь. Такий тип градієнта рекомендується для широкої нігтьової пластини.
 • Горизонтальний – смуги лаку розташовуються на нігті поперек нігтьової пластини. На довгих нігтях можна підключити до 5 різних відтінків. Виконується спеціальною кистю градієнта, ворс якої вистриженим особливим чином.
 • По периметру – плавний перехід кольору, як би створює кільце навколо нігтьової пластини, при цьому самий темний колір розташовується ближче до шкіри, а світлий – до центру нігтя. Складається з 2 відтінків і виконується скошеної пензлем для малювання з використанням прийомів китайської розпису (такий же принцип набору гель-лаків на кисть). Виглядає як рамка навколо медальйона.
 • Кутовий – один з останніх трендів у використанні омбр в дизайні. Переходи кольору йдуть з одного кута в лунки нігтя до протилежній точці біля торця.
 • Зустрічний – складається як правило з 2 квітів. Самий темний відтінок наноситься біля лунки нігтя і у вільного краю. Вони з двох сторін змішуються з смугою світлого кольору, яка розташовується в центрі нігтя. Таке омбре часто використовують як фон для слайдерів з написами.
 • Омбре на нігтях гель-лаком (фото див. нижче) має різну просторову орієнтацію. Градієнт, виконаний з однакових кольорів, але в різному напрямку сприймається людським оком по-різному. Майстри в салонах пропонують клієнтові вибрати колір, а потім показують зразки з різною орієнтацією, які розширюють вибір варіантів можливого дизайну.

  0f95ef704c183261b8101714e7a93947 Омбре на нігтях гель лаком. Фото, як зробити крок, відео уроки для початківців

  Техніка виконання горизонтального градієнта:

 • Зробити манікюр (обробити кутикулу і ніготь під бічними валиками).
 • Добре очистити ніготь від пилу за допомогою дегідратору (можна використовувати будь-яку спиртовмісну рідину). На цьому етапі завдання не тільки очистити нігті від пилу після опіла, але і покриття.
 • На частину натурального нігтя (якщо вона є) нанести безкислотний праймер, який висихає на повітрі протягом 2-4 хв.
 • Для вирівнювання площини нігтя і міцності покриття наносять шар бази.
 • Вибрати відтінки, які беруть участь у градієнті і нанести їх горизонтальними смугами з допомогою тонкої кисті або пензлики з флакона з лаком.
 • При нанесенні кольору слід пам’ятати, що самий темний відтінок виконується у вигляді найтоншої смуги, і, відповідно, самий світлий – широка смуга.
 • Приготувати кисть для градієнта «гребінець». Досить розпушити її довгі ворсинки по ширині кінчика пензля.
 • Кисть має спеціально вистрижений ворс, який щільно набитий у патрона кисті і вистриженим сходинками до краю. На кінці кисті знаходяться тонкі довгі розрізнені ворсинки, саме вони беруть участь в роботі. Інша частина кіст носить допоміжний характер і служить для щільності ворсу. Кінчиками ворсу починають вчиняти дрібні мазки на кордоні з’єднання кольорових смуг. Потрібно точковими дотиками стягувати один колір на інший, домагаючись плавного переходу кольору в колір. Рухи здійснюються від кутикули до вільного краю. Не можна повертатися пензлем вгору, без попереднього очищення ворсу про серветку. Кисть потрібно чистити і стежити за тим, щоб ворсинки не злиплися.
 • Градієнт виконується в 2 або 3 шари, кожен з яких просушується в ЛІД лампі 30 сек.
 • Коли зовнішній вигляд дизайну відповідає бажанням, ніготь перекривають глянсовим або матовим топом.
 • За бажанням приступають до подальшого декорування.
 • 7a339123126e76b77b92ae2679abdcca Омбре на нігтях гель лаком. Фото, як зробити крок, відео уроки для початківців

  Техніка виконання вертикального градієнта:

 • Відбувається стандартний набір дій, описаний вище – манікюр, нанесення дегідратору і праймера.
 • Вирівнюючий шар бази.
 • На ніготь тонким пензликом для малювання, уздовж поверхні, наносять два кольори. При цьому межа їх з’єднання може розташовуватися по центру нігтя або бути зміщена в бік.
 • Сухий віялової пензлем проводять по стику відтінків зверху вниз, потім зміщують, вліво на 1 мм і повторюють мазок.
 • Після ретельного очищення пензлики від лаку, такі ж дії зі зміщенням від центру повторюють в праву сторону.
 • Такий вид омбре теж наноситься не менше ніж в 2 шари. Кожен з яких просушується по 30 сек.
 • Після задовільного зовнішнього вигляду, дизайн перекривається топовим покриттям.
 • Техніка виконання омбре по периметру:

 • Створення будь-якого покриття починається зі стандартних процедур манікюру, праймера і дегідратору.
 • Вирівняти ніготь базовим покриттям, просушити 30 сек в ЛІД лампі..
 • Дизайн складається з 3 кольорів – основного покриття і 2 квітів омбре. Пензлем з флакона на весь ніготь нанести основний колір. Для щільності покриття рекомендується повторити нанесення лаку, після просушування (30 сек).
 • Викласти на палітру два кольори градієнта. Набрати їх одночасно на плоску скошену кисть так, щоб темний колір був на вершині кисті, а світлий на «п’яті». Складність полягає в тому, що необхідно розтушувати два кольори. Для цього відбуваються довгі мазки площиною кисті в палітрі.
 • Повторити набір кольорів і розтушовування.
 • Кисть ставиться на ніготь під кутом, щоб гострий кінець кисті (темний колір) був ближче до шкіри і широкими мазками вимальовується периметр нігтя.
 • У результаті повинна вийти рамка, по краю якої затемнення, а всередині колір основного фону. Таке амбре підходить для написів і дизайнів з флористикою. При цьому кінцевий результат виглядає як ювелірна камея. Омбре має незвичайний і елегантний зовнішній вигляд.
 • 5680cf9fe4f25a27b3d5a432c2616791 Омбре на нігтях гель лаком. Фото, як зробити крок, відео уроки для початківців

  Унікальність техніки градієнта в тому, що в ній з використанням різних напрямків кольору на пальцях однієї руки, можна створювати оригінальні дизайни, які не потребують додаткового декору.

  Існує ще один прийом для створення дизайну – різні поєднання верхніх відтінків.

  Наприклад, темно-синій колір заповнює підстава у кутикули на всіх пальцях руки, а верхня частина оформляється: на мізинці — білим, на безіменному – блакитним, на середньому нюдовы, на вказівному – персиковим і т. д. Кольори вибираються за бажанням клієнта. Такий прийом дозволить створити яскравий, авангардний дизайн, який приваблює увагу.

  Варіанти в різних відтінках

  Сама техніка виконання градієнта передбачає поєднання декількох відтінків. Майстри рекомендують вибирати родинні (близькі по колірному колі) відтінки. Вони легко перемішуються в зоні зіткнення і задають загальний тон дизайну. Наприклад, ніжні пастельні і натуральні відтінки підходять для ніжних, спокійних дизайнів манікюру.

  Без додаткового декору вони застосовуються для повсякденного життя і роботи. Носять спокійний, заспокійливий характер. Поєднання темних кольорів більше підходять для вечірніх та урочистих заходів, але них ідеально виглядає золотий декор і стрази.

  3b2c3dd8a1f14d5db71e4b8c789d1c70 Омбре на нігтях гель лаком. Фото, як зробити крок, відео уроки для початківців

  Відтінки омбре люди підсвідомо вибирають в залежності від сезону. Так влітку жінки віддають перевагу яскраві кольори, що нагадують море, сонце і відпочинок. Навіть офісні манікюри в цей час рясніють яскравими неоновими градієнтами. Восени вибираються відтінки під колір палого листя і дощового неба – всі відтінки сірого, темно-синього та жовто-помаранчева гамма.

  Вибір кольору залежить від основної тематики дизайну. Наприклад, для декорування написами необхідно передбачити присутність світлої смуги, але якої добре читається чорний текст.

  Матовий манікюр

  Матовий манікюр (без глянцевого блиску) залишається в тренді і в цьому сезоні. Для створення модного дизайну самостійно досить придбати спеціальну фінішне покриття і замінити звичний глянцевий топ.

  Градієнти під таким топом слугують самостійним, завершеним дизайном без додаткового прикраси. Однак слід пам’ятати, що світлі тони під таким типом покриття здатні бруднитися. Бруд та інші кроящие речовини швидко чіпляються до нігтя, і манікюр стає неохайним.

  Однак, якщо фінішний гель був придбаний у перевіреного бренду в нейл-арт індустрії, значить він здатний очищатися. Для цього достатньо взяти щітку з м’яким синтетичним ворсом і за допомогою звичайного мильного розчину потерти нігтьову пластину. Сполоснути руки під холодною водою і манікюр відновить свій зовнішній вигляд.

  З матовим манікюром існує ще одна проблема при тривалій шкарпетці. Топ змінює свої властивості і набуває глянцевий блиск. Це залежить від якості матеріалу, і змінити це можна тільки при корекції та зняття матеріалу. Але якщо манікюр з градієнтом призначався для щоденного використання в побуті, з’явився глянець ніяк не позначиться на зовнішньому вигляді омбре.

  Варіанти з візерунками та малюнками

  Може здатися неможливим і безглуздим розташовувати малюнок поверх градієнта. Але багато клієнтів бажають додатково прикрасити 1-2 пальця на руці. Щоб не перекривати красу плавного переходу кольорів, використовують певний набір технік. Малюнки виходять в стилі мінімалізму і не перевантажують собою загальний дизайн. Їх розташовують на безіменному і середньому пальці руки.

  9757903940cf8e06532c75634a2a6710 Омбре на нігтях гель лаком. Фото, як зробити крок, відео уроки для початківців

  Які візерунки застосовують найчастіше разом з градієнтом:

 • Стемпинг – самий простий і швидкий спосіб нанесення візерунків. Вибирають пластину з тонкими лініями, нещільного заповнення площини, щоб проглядався градієнт. Сучасні гель-фарби дозволяють віддрукувати на нігті найдрібніші елементи гравіювання. Малюнки з тонких ліній мають повітряний, примарний зовнішній вигляд і тільки додають глибину дизайну. Такий метод підходить для новачків і майстрів швидкого салонного дизайну. Підходить для повсякденного життя до будь-якого стилю одягу, в залежності від кольору омбре.
 • Флористика тонкими лініями.
 • Дотс – кулькою інструменту малюють химерні візерунки з точок, розташовуючи їх по бічній поверхні нігтя або біля торця (можна з допомогою точок різного діаметра створити імітацію френча).
 • Написи – розташовуються по горизонталі або вертикалі нігтьової пластини. Якщо омбре створено з темних відтінків використовують білий колір тексту. Прозора основа написи не перекриває і не псує зовнішній вигляд градієнта.
 • Об’ємні вензелі – створюються з допомогою спеціальних паст, які дозволяють промальовувати об’ємний завиток з першого мазка і добре сохнуть в лампі. Не мають липкого шару і не перекриваються зверху топом. Тому перед промальовуванням вензелів необхідно перекрити омбре фінішним шаром.
 • Метелики гель-пастою – з допомогою цього ж матеріалу малюють метеликів на тлі градієнта. Прорисовують тільки контури крил, щоб під ними проглядався основний фон. Популярністю користуються дзеркальні дизайни, коли на безіменному пальці малюється ліве крило метелика, а на середньому пальці – праве. Тоді при з’єднанні замість пальців вийде зображення великої метелики.
 • Кришталеві квіти – створюються на промальовуванні з тонких ліній контуру квітки. Після просушування в лампі (30 сек) пелюстки заповнюються прозорим топом. Робота виконується тонким пензликом для малювання. Основна складність – розподілити топ всередині пелюстки, не виходячи за межі контуру. Майстри рекомендують просушувати за 10 сек, кожна пелюстка окремо. Топ викладається на ніготь у вигляді високих крапель, що створює об’ємність зображення і, як лінза, збільшує фон з градієнтом.
 • Малюнки, виконані правильно і в невеликих кількостях, прикрашають основний фон – градієнт. При цьому не порушують його красу. Такі дизайни підходять для жінок і дівчат будь-якого віку, виглядають ніжно і доречні в різних життєвих ситуаціях.

  Ідеї з декором

  Омбре на нігтях гель-лаком (фото з конкурсів з нейл-арту наведено нижче) поєднується не з усіма видами декору. При створенні дизайну слід пам’ятати, що омбре – вже самостійний варіант покриття. При його використанні в якості фону. основне завдання – не перекрити блиском красу градієнта.

  ab145d038734f2a092cb2c3345ace36d Омбре на нігтях гель лаком. Фото, як зробити крок, відео уроки для початківців

  Який декор використовується на покриття у вигляді градієнта:

 • Стрази в стилі місячного дизайну – по центру лунки біля кутикули встановлюється великий камінь (ss 6-8) від нього в протилежні сторони кріпляться камені меншого розміру. Композиція вибудовується у вигляді нитки бус. Простір між стразами заповнюють бульонками (металеві або пластикові кульки діаметром 0,8 -1 мм). Стрази встановлюються на краплю бази або спеціального клею для стразів. Після просушування в лампі (30сек), тонкої пензлем цим же матеріалом обробляються всі кристали, обводячи їх по колу. Потім друга просушування близько 30 сек. Зверху інкрустація не перекривається топовим покриттям.
 • Геометричні фігури фольгою – з відривний фольги манікюрними ножицями вирізають яку геометричну фігуру. Найчастіше використовують смугу по вертикалі нігтьової пластини трикутник, півколо у лунки нігтя. Після виконання градієнта дизайн перекривають топом з липким шаром і на рідкий шар встановлюють блискучу фігуру. Просушують в лампі 30 сек. Потім пінцетом необхідно акуратно підчепити край декору, щоб зняти з нього тонку захисну плівку. На нігті залишається рівний і чіткий відбиток блискучої фольги. Такий дизайн необхідно перекривати 2 шарами топа, що запобіжить стирання фольги.
 • Лиття фольгою на вензелі – на створеному і перекритому топом (без липкого шару) градієнті чорною фарбою за допомогою тонкої кисті малюють вензельные композиції. Вони не повинні бути дуже щільними, щоб не перекривати красу градієнта. Просушити композицію в лампі 60 сек. Поки ніготь не охолов прикласти до поверхні фольгу, придавити, розправити і різко відірвати. Можливо, не всі вензелі віддрукують блиск з першого разу. На необроблені ділянки треба повторити маніпуляцію. Перекрити зверху тонким шаром топа (щоб не залити обсяг вензельной конструкції), просушити ЛІД лампі 60 сек.
 • Гліттер – їм можна зробити розтяжку по щільності або декорувати тільки частину нігтя. Для рівномірного розподілу блискіток їх змішують з прозорою базою або топом. Матеріал повинен бути рідким, тому каучукові бази і топи не підходять. Але в арсеналі кожного майстра є «невдалі» бази, які швидко розтікаються і ними складно зробити вирівнювання нігтьової пластини. Він ідеально підходять для розтяжок глитера і створення омбре блискітками. На палітрі змішують кілька крапель бази і сухі блискітки. Тонким пензлем суміш наноситься на ту зону, де планується найбільша щільність (у кутикули, у вільного краю). Потім смужку матеріалу кінчиком пензлика (рухи як при створенні градієнта) розтягують вниз, поки блиск не зійде нанівець. Сушать у ЛІД лампі, 30 сек.
 • При декоруванні яскравими блискучими елементами необхідно розташовувати їх таким чином, щоб проглядався градієнт.

  Тоді різні техніки в дизайні будуть гармонійно поєднуватися. Складний фон у вигляді градієнта дозволяє створювати яскраві блискучі і привертають увагу дизайни. Вони ідеально підходять до вечірніх нарядів. Однак все частіше жінки використовують стрази і фольгу в повсякденному манікюрі, висловлюючи бажання виблискувати щодня.

  Модні тенденції в 2019 році

  Здавалося б, кого можна здивувати градієнтом, але майстри постійно вдосконалюють цю техніку. Так в минулому році широке поширення отримав кутовий градієнт і зміна кольору від центру. На сезон 2019 року при створенні омбре на нігтях гель лаком трендом стає – деграде.

  Фото несподіваного рішення градієнта з зими заполонили сторінки глянцевих журналів. Всі терміни (градієнт, омбре, деграде) позначають плавне зміна кольору без вираженої межі з’єднання кольорів. Деграде (від французького слова «d?grad?») означає висвітлення кольору.

  Спочатку таку техніку перейняли модельєри для створення колекцій з шовкових тканин. Народилася вона в надрах субкультури «гіппі», коли вони особливою обробкою і пранням надавали окремих частин одягу більш світлий, як би вигорілий на сонці зовнішній вигляд.

  В нейл-арте такий прийом використовується у вигляді плавного переходу будь-якої кількості кольорів в зону природного нігтя. Наприклад, блакитний пастельний тон переходь в білий і спускається до непрокрашеной у зоні кутикули (негативний простір). Так виглядає горизонтальне деграде, яке створює дуже ніжний і м’який образ.

  16f513b5c947bf6b8a18405d30e2ed67 Омбре на нігтях гель лаком. Фото, як зробити крок, відео уроки для початківців

  Це не означає, що ніготь зовсім без покриття. На нього наноситься камуфлюється база або будь-гель-лак нюдового або мерехтливої кольору, що імітує природний ніготь. У цій зоні елегантно виглядають нитки з страз або шармиконы з написами.

  Такий дизайн виконують або на всіх пальцях рук, або на одному пальці, що декорується. Універсальний дизайн підходить на будь-яку довжину нігтів, особливо добре він виглядає на трендової в 2019 році формі нігтів – мигдаль.

  Омбре на нігтях, виконане з допомогою звичайного гель лаку, може перетворитися в унікальний дизайн, який підкреслить будь-який образ. Це підтверджують фото, якими переповнений інтернет з роботами самоучок і майстрів салонів. Постійно виникають нові варіанти і нюанси в декоруванні градієнта.

  Автор: Анна Краса

  Цікаві відео про створення ефекту омбре на нігтях гель лаком

  10 секретів ідеального градієнта:

  Омбре пензлем «гребінець»:

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради