Томат великоплідний Король Гігантів: урожайність, гідності, опис, відгуки

Король Гігантів — сорт томатів сибірської селекції з особливо великими плодами. Урожай смачний і лежкий. Про ці та інші переваги томату, його недоліки, описі тонкощів агротехніки і відгуках садівників дізнаєтеся зі статті.

tomat krupnoplodnyjj korol gigantov: urozhajjnost, dostoinstva, opisanie, otzyvy66 Томат великоплідний Король Гігантів: урожайність, гідності, опис, відгуки

Загальна інформація та опис сорту

Томат Король Гігантів в 2010 р. вивели сибірські селекціонери. За цей час сорт здобув популярність в регіоні і за його межами. Насіння випускає агрокомпанія Сибірський сад. Проте в Держреєстр томат поки не включений. Він рекомендований для висадки у теплицях, тимчасових укриттях і грунті відкритого типу.

Увага! Незважаючи на орієнтацію на прохолодні регіони, великоплідний томат успішно вирощують і в місцях з більш теплим кліматом.

У теплиці сортовий кущ виростає до 2 м. На відкритій грядці — не вище 1 м. Все залежить від обраної садівником технології. У розпал сезону високорослі стебла покриті кистями величезних помідорів — по 4-5 шт. Середня маса плоду — 0,5-0,6 кг. Але перший урожай зазвичай набагато крупніше.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Характеристики плода
Середньо-стиглий (110-115 днів) Индетерми-нантный (1-2 м) Салатний, для переробки Універсальний 450-1000 15-18 у відкритому грунті, до 20 — під укриттям Червоного забарвлення, сферичний або плоско, майже гладкий, 8 гнізд

Переваги і недоліки сорту

Величезні червоні помідори — головне достоїнство цього томату. На фото видно: окремі екземпляри ледве поміщаються в долоню. Всередині вони м’ясисті, з високою часткою сухих речовин. У смаку мають яскраво виражені солодкуваті нотки. Шкірка плоду досить міцна, хоча і тонка. При надмірному поливі може лопнути.

Інші плюси культури:

 • Низька імунна сприйнятливість до ряду помідорних недуг.
 • Висока врожайність. Виробник обіцяє до 7-8 кг з куща за сезон.
 • Відмінна лежкість врожаю. При транспортуванні збереження теж висока, якщо подбати про мінімальну захисту для плодів.
 • Універсальність застосування на кухні. Перетерта маса виходить густий, яскравою і ароматною. Також томат активно використовують для свіжих або консервованих салатів. Пізній урожай (найменший) можна навіть закрити банки в цілісному вигляді.
 • Рада. При всій універсальності способів вирощування фахівці все ж радять садити сорт у відкритий грунт тільки на півдні країни.

  tomat krupnoplodnyjj korol gigantov: urozhajjnost, dostoinstva, opisanie, otzyvy67 Томат великоплідний Король Гігантів: урожайність, гідності, опис, відгуки

  Недоліки томату:

  • вимагає підвищеної уваги на етапі вирощування розсади;
  • помідори на одній рослині відрізняються за розмірами;
  • кущ ламається, а урожай псується без ретельної підв’язки;
  • рослина дасть великі плоди тільки при коректному формуванні та прискіпливе контролі нових відростків;
  • ще одна умова отримання великих томатів — щедра підживлення.

  Особливості агротехніки сорту, відгуки дачників

  Посів на розсаду краще робити у березні. Молодим паросткам потрібно багато тепла і світла. Пікіровку робіть після появи 3-го листочка. Оптимальний вік для перенесення розсади на постійне місце — 60-65 днів. Висаджуйте на 1 кв. м відкритої грядки 3 куща, в теплиці — 2 томата.

  Рада. Зазвичай рослина формують у 1 стебло. Рідше — в 2.

  Позитивний досвід вирощування сорту є у томатоводов з Сибіру, Уралу, Підмосков’я, Білорусі та інших регіонів. Відгуки практикуючих садівників відрізняються від заявлених виробником показників. Люди відзначають: урожай Короля Гігантів трохи нижче. Нарікань по іншим характеристикам немає, і в цілому дачники томатом задоволені.

  Наталя з Мінської обл. і багато інші садівники діляться фото своїх помідорів. Плоди дійсно великі та м’ясисті. Катерина з Томської обл. висадила томат біля південного входу в теплицю. Урожай вийшов гарним. Встиг він пізніше, ніж очікувалося. Тому дачниця сумнівається в доцільності повторного посадки.

  Король Гігантів — урожайний великоплідний томат. У нього маса позитивних якостей, хоча є і недоліки.

  Король Гігантів: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради