Жалюзі в туалет: як встановити жалюзійні дверцята і сховати за ними трубу або нішу

У сучасних квартирах приміщення туалетної кімнати є найменшим за площею. Щоб зробити його максимально зручним і комфортним, доводиться застосовувати різні хитрощі. Найчастіше тут зосереджені всі сантехнічні комунікації. Каналізаційні і водопровідні труби знаходяться у відкритому доступі, що виглядає не дуже красиво. Найшвидший і маловитратний спосіб приховати стояк і вентилі від візуального доступу — встановити жалюзі в туалет.

4acde8d53454d5e5c45111e6ec6e2f1c Жалюзі в туалет: як встановити жалюзійні дверцята і сховати за ними трубу або нішу

Для чого потрібні жалюзі

При проектуванні упорядкованих квартир майже завжди в санвузлі розташовуються біо – і гидрокоммуникации. Там же встановлюються лічильники на гарячу та холодну воду, показання яких необхідно враховувати кожен місяць.

Згідно з технічним нормам, закладати монолітної або перегородкою з вологостійкого гіпсокартону ці труби не можна. Крім цього, у разі аварійних чи надзвичайних ситуацій необхідно надати безперешкодний доступ ремонтним бригадам. Особливо це актуально в будинках радянської будівлі.

Нормативний термін служби інженерних систем:

 • стояк холодної води — 15 років;
 • гарячої із закритою системою — 10 років;
 • з відкритою — 15 років.

Як бачимо, рано чи пізно доведеться робити реконструкцію, навіть незважаючи на те, що в новобудовах застосовують більш довговічні матеріали. Крім зручності техобслуговування, важливою складовою є і естетичний вигляд. Ідеальним рішенням в даній ситуації стають жалюзі.

1f5cf2b2eba4a9820d6e7440284b8798 Жалюзі в туалет: як встановити жалюзійні дверцята і сховати за ними трубу або нішу

Переваги використання

Жалюзі в туалетній кімнаті можуть закривати не тільки отвір з трубами, дуже часто їх встановлюють в якості перегородки в суміщених санвузлах. Якщо у ванній кімнаті є вікно, то одноколірні конструкції віконного і стінового прорізу виглядають дуже стильно і сучасно.

Іноді в стінах встановлюють невеликі приховані люки, а решта простір закладають плиткою або панелями. В екстрених ситуаціях це дуже незручно, доводиться розбирати стіну повністю.

Жалюзі мають ряд незаперечних переваг:

 • доступна ціна;
 • простота монтажу;
 • зручність експлуатації;
 • підлягають ремонту.

Використання такої системи закривання забезпечує швидкий доступ до лічильників і фільтрів. Сучасні виробники пропонують широкий вибір виробів, які складаються з горизонтальних і вертикальних пластин. Конструктивна і колірна гамма настільки різноманітна, що задовольнить будь-які побажання замовників і дизайнерів.

abf0b38e25ddf5415228fe08d60ee8bc Жалюзі в туалет: як встановити жалюзійні дверцята і сховати за ними трубу або нішу

Види

Історія створення жалюзі почалася в XVIII столітті минулого століття у Філадельфії. Перші конструкції виготовлялися з дерева, їх панування закінчилося з приходом металу та синтетичних тканин.

За матеріалами виготовлення жалюзі бувають наступних видів:

 • пластикові;
 • дерев’яні;
 • металеві (алюмінієві);
 • тканинні.

Наводяться конструкції в рух двома способами: вручну з використанням тростини-шнура, або автоматичним способом. Відкривати моторизовані штори можна за допомогою настінного або дистанційного вимикача.

7e5691e7a26c2043aa46205ab60fbff6 Жалюзі в туалет: як встановити жалюзійні дверцята і сховати за ними трубу або нішу

Пластикові

Пластикові панелі більше підходять для місць, де є контакт з водою. Інженерні мережі, перебуваючи в закритому стані, випаровують вологу, це сприяє утворенню конденсату. Тому в даній ситуації конструкції, виконані з пластику, будуть найбільш підходящим варіантом.

До позитивних якостей належать:

 • вологостійкість;
 • довговічність;
 • низька вартість;
 • невимогливість у догляді.

Завдяки широкій колірній гамі будуть органічно поєднуватися з будь-яким тоном стін. Єдиним недоліком є схильність вм’ятин і подряпин від гострих предметів.

a27a4bb26a8260f961267e04af070a12 Жалюзі в туалет: як встановити жалюзійні дверцята і сховати за ними трубу або нішу

Дерев’яні

Дерев’яні жалюзі мають другу назву — венеціанські. Вони складаються з дерев’яних планок, об’єднаних шківами і перев’язаних мотузками. Стандартний розмір кожної планки становить від 25 до 50 мм. У вертикальних конструкціях ламельная ширина більше.

У бюджетному виконанні виготовляються з пресованої тирси, в люксовому — з цінної деревини. Дорогі моделі чудово підійдуть для інтер’єрів, виконаних в екостилі.

У виробництві застосовується деревина з високою стійкістю до гниття:

 • біла акація;
 • дуб;
 • волоський горіх;
 • ясен;
 • тіс.

Дверки і рейки просочують антисептиком і покривають спеціальними захисними складами, що запобігають вплив вологи.

Крім презентабельного вигляду, дані вироби мають високу звукоізоляцією, вони пригнічують звуки і шуми, що доносяться з каналізаційних труб.

84b96346dc9293b39052da2c1a8fdffc Жалюзі в туалет: як встановити жалюзійні дверцята і сховати за ними трубу або нішу

Металеві (алюмінієві)

Після винаходу в новій технології лиття на ринку з’явилися алюмінієві жалюзі. Завдяки спеціальному вигину вироби відмінно зберігають свою форму. Вони виготовляються зі спеціального сплаву, який покривають особливим видом фарби, стійкої до вигоряння.

До незаперечних достоїнств відносяться:

 • противопожарность;
 • стійкість до температурних перепадів;
 • високу міцність;
 • простоту в обслуговуванні.

За вартістю алюмінієві вироби знаходяться в середньому ціновому сегменті. Досить міцні ламелі добре декоруються, що дозволяє втілювати в життя найсміливіші дизайнерські рішення. Дуже часто застосовуються в оформлювальних проектах в стилі хай-тек і мінімалізм.

Матеріал не вбирає запахи, за кольором чудово поєднується з кахельної облицюванням стін. В разі поломки конструкція легко піддається ремонту.

b46f7330d1ad00774db076417e77d4a7 Жалюзі в туалет: як встановити жалюзійні дверцята і сховати за ними трубу або нішу

Тканинні

Тканинні вироби випускаються в двох варіантах: перші накручуються на вал (ролети), другі — складаються в гармошку. У сучасному виробництві натуральні тканини поступилися місцем синтетичним. Матеріал неодмінно обробляють спеціальними захисними просоченнями. Ці системи володіють багатою колірною гамою, тому займають лідируючі позиції по продажах.

Найбільш застосовувані в туалетних кімнатах — це вертикальні системи. Виглядають дуже ефектно, швидко і без зусиль приховують простір ніші і перетворюють маленьке приміщення санвузла.

До недоліків належать:

 • швидка деформація;
 • вбирають запахи;
 • середня вологостійкість.

Відносно невисока ціна і простота в установці визначили масовість виробництва. Якщо інші варіанти шторок необхідно замовляти індивідуально, то ролети, виконані з тканин, завжди є в наявності в будь-якому будівельному супермаркеті.

bada1dfcca55b77ea5f64704a336df93 Жалюзі в туалет: як встановити жалюзійні дверцята і сховати за ними трубу або нішу

Різновиди жалюзі за типом конструкції

Щоб сховати сантехническо-інженерні комунікації та організувати додаткові місця зберігання в туалеті, доводиться застосувати чимало кмітливості та кмітливості. Хочеться поєднати багатофункціональність, зручність і привабливий вигляд.

Тип конструкції буде залежати від:

 • розмірів санвузла;
 • габарити отвору;
 • варіанти розміщення короби;
 • цільового призначення.

У маленькому приміщенні найчастіше встановлюють горизонтальні вироби в колір стін. При дуже широкому отворі можливе застосування дерев’яних або металевих конструкцій, що володіють високою міцністю. Якщо доступ до комунікацій захаращений, то краще всього підійдуть рулонні моделі. Щоб у ніші організувати розміщення порошків, миючих засобів, необхідно усередині короба закріпити полички для зберігання. У такому випадку двері можуть бути орними.

961089a488cde51fc045cce4c8370918 Жалюзі в туалет: як встановити жалюзійні дверцята і сховати за ними трубу або нішу

Горизонтальні

Конструкція горизонтальних жалюзі складається з рейок, що знаходяться одна над іншою. Між ними натягнуті високоміцні шнури, вставлені в круглі отвори, просвердлені по краях планок. Управління відбувається завдяки тростини, за допомогою якої рейки можна повернути перпендикулярно і записати показання лічильників. При потребі ламелі збираються вгорі, відкриваючи для огляду весь отвір.

Прикріпити їх можна на стелі або на стіні. Чищення та миття здійснюється за допомогою дрантя або щітки. Очищати від пилу пилососом треба дуже обережно, у сучасних електромеханізмів сила всмоктування настільки висока, що може погнути і пом’яти планки.

Якщо площа ванної кімнати велика, то дизайнери застосовують дві конструкції: перша закриває нішу, а друга — виступає як фальшэлемент вікна на протилежній стіні, об’єднуючи простір в єдине ціле.

b7be9db9068669ff4ee3cd7784e368e4 Жалюзі в туалет: як встановити жалюзійні дверцята і сховати за ними трубу або нішу

Вертикальні

Дана конструкція завіс застосовується в просторих санвузлах, так як маленьке приміщення поздовжні рейки візуально зроблять ще вже. Вертикальні жалюзі, на відміну від горизонтальних, більш стійкі до пошкоджень, тому що в основному виготовляються з гнучких матеріалів. При необхідності їх можна просто відсунути в бік рукою.

За цільовим призначенням і матеріалом виготовлення розрізняють:

 • пластикові — в ролі фальшперегородок;
 • мультифактурні — для зонування;
 • плісе — для декорування.

Для використання в якості штори популярними є мультифактурні жалюзі, виконані з різних шарів тканин і пластику, що дуже практично і оригінально. Для нестандартних прорізів типу арки або трапеції існує альтернатива — модель плісе (зібрана гармошкою тканина). Існує величезна кількість різних модифікацій, наприклад, сотообразная структура дуже незвичайна, в ній складки в два шари склеєні між собою. Пластикові вертикальні ламелі використовуються для імітації перегородок.

7396f670ec700ea7f8639e570e7ff7b2 Жалюзі в туалет: як встановити жалюзійні дверцята і сховати за ними трубу або нішу

Рольштори

Рольштори мають другу назву — рольставні. Це жалюзі зі спеціальною захисною функцією, виконуються у вигляді двох напрямних, рулона у верхній частині конструкції і пластин, що рухаються по цих напрямних. Самий міцний і дорогий тип з усіх конструкцій. Не вимагають спеціального догляду, що осідає пил протирають вологою ганчіркою.

Плюсами застосування даної моделі є:

 • високі захисні функції;
 • надійність механізмів;
 • антикоррозийность;
 • довговічність.

Даний тип конструкції підходить для просторих приміщень, в маленькому санвузлі буде виглядати масивно і безглуздо. Внизу зазвичай комплектується замикаючим пристроєм. Незамінний у разі обмеженого доступу до лічильників.

Для замірів і монтажу необхідно залучати фахівців.

b6f79905dd6831437f5681f53d6920c5 Жалюзі в туалет: як встановити жалюзійні дверцята і сховати за ними трубу або нішу

Рулонні

Рулонні штори (тканинні ролети) являє собою прямокутний шматок спеціальної тканини, намотаної на трубчастий вал, розташований вгорі. Матеріал полотна просочується спеціальним складом, що запобігає утворенню бахроми по краях і осідання пилу. Управляється така конструкція за допомогою електроприводу або тонкого шнура.

Переваги використання:

 • широка колірна гамма;
 • невелика вага;
 • нехитра конструкція;
 • низька ціна.

При монтажі не потрібна спеціальна підготовка, конструкції кріпляться до стіни або стелі. У маленьких приміщеннях вони економлять простір і забезпечують безперешкодне проникнення до комунікацій.

8c7e99322865e585cd153b7c6f9e6070 Жалюзі в туалет: як встановити жалюзійні дверцята і сховати за ними трубу або нішу

Як правильно вибрати

Забарвлення жалюзі підбирають в тон стін або, навпаки, у контрастному виконанні. Якщо обробка приміщення відбувається за дизайнерським проектом, то модель вибирається з урахуванням задуму художника.

На що звернути увагу при виборі:

 • точне місце розташування;
 • правильні розміри;
 • справність фурнітури;
 • якість кріплення;
 • наявність гарантії;
 • надійність виробника.

При покупці дерев’яних і тканинних моделей слід ознайомитися з даними про рівень захисту від грибка і цвілі.

Термін експлуатації теж відіграє важливу роль при виборі конструкції.

1f6157d92f9f6c2f69ce9c9039a03e64 Жалюзі в туалет: як встановити жалюзійні дверцята і сховати за ними трубу або нішу

Нюанси монтажу

Найпростіші зразки жалюзі встановити самостійно не складе великої праці. Труднощі виникають при роботі з більш складними конструкціями. У таких випадках необхідно звернутися до професіоналів.

Що необхідно врахувати при встановленні своїми руками:

 • точність вимірів;
 • наявність спеціального інструменту;
 • правильно підібраний кріплення.

Якщо шторка повинна закривати не всю стіну, то до розміру отвору додається по 2 см з обох сторін. Свердлити отвори можна шуруповертом або перфоратором, вибір залежить від матеріалу стін. Метизи повинні бути виконані з якісної сталі. Вироби, оснащені електроприводом, ні в якому разі не можна встановлювати самостійно, оскільки в разі поломки гарантійні зобов’язання не зберігаються.

583939a4db241a2e713ecf934bce5415 Жалюзі в туалет: як встановити жалюзійні дверцята і сховати за ними трубу або нішу

Установка своїми руками

Установка жалюзійних конструкцій в санвузлі не вимагає спеціальної підготовки або навичок. З цим завданням впорається будь-яка доросла людина.

Порядок виконання робіт наступний:

 1. Звірити розміри отвору і вироби.
 2. Підготувати інструменти та кріплення.
 3. Розмітити місця кріплення.
 4. Просвердлити отвори з необхідним заглибленням.
 5. Прикріпити штангу основи.
 6. Перевірити прямолінійність рівнем.
 7. Перевірити легкість ходу ламелей.

7ba4f5e34ee302e9e01e888b1dd92ae3 Жалюзі в туалет: як встановити жалюзійні дверцята і сховати за ними трубу або нішу

Рекомендації по догляду

Здійснювати догляд за жалюзійними завісами необхідно систематично при кожній прибирання всієї квартири. Якщо допустити скупчення пилу, то контактуючи з конденсатом, вона легко перетворюється в бруд. Такі нальоти з часом важко очистити. Надійним пилозбірником є пилосос.

Важливо пам’ятати, що для дерев’яних рейок протипоказана вологе миття. Необхідно застосовувати спеціальні засоби для дерева. Абразивні склади і жорсткі губки категорично заборонені, вони можуть подряпати поверхню ламелей. Їдка побутова хімія протипоказана тканинних виробів. У разі сильного пошкодження полотна, місце вади легко декорується красивою латкою. Дерев’яні дверцята можна перефарбувати.

Відео

У цьому відео розповідається, як зробити каркас шафи без дверей з гіпсокартону в санвузлі.

У цьому сюжеті докладно описано, як встановити своїми руками рольставні у ванній кімнаті.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради