Дизайн нігтів простий і красивий. Фото покроково гель-лаком, шелаком

Створювати красиві дизайни нігтів можна самостійно. Для цього необхідно вибрати фото простого декору і розібратися в його виконанні. Кожен дизайн розкладається на етапи, які пошарово створюють ідеальне покриття.

Загальні рекомендації

Запорукою ідеального манікюру є рівна поверхню нігтьової пластини. Майстри перевіряють її вирівнювання візуально під відблиском круглої лампи. Він повинен без заломлення розташовуватися по центру нігтя рівним овалом. Щоб домогтися такого ефекту, слід неухильно дотримуватися технології з підготовки нігтя до дизайну.

Основні етапи підготовки нігтя до створення дизайну:

 • виконати манікюр: якісно очистити бічні зони від птеригия (тонкий шкірний наріст на рогову поверхню нігтя) і кутикули (валик біля основи нігтя);
 • обробити ніготь бафом — обов’язкова умова для роботи з натуральними нігтями, а при штучних нігтях – допоможе вирівняти поверхню після зняття попереднього дизайну;
 • обробити весь палець (особливо ніготь з зовнішньої і внутрішньої сторони) спиртовмісним розчином, нанесеним на безворсову серветку;
 • через 1 хв. (повинен просохнути спирт на поверхні пальця) опрацювати ніготь праймером, який наноситься тонким шаром;
 • праймер сохне на повітрі близько 3 хв.;
 • створюється ґрунтувальний шар базового матеріалу: напівсухий пензлем, втирающими круговими рухами наноситься база, сушиться 30 сек в ЛІД лампі;
 • крапля бази виставляється в зоні апекса (між центром нігтя і кутикулою) і за допомогою тонкої кисті розтягується по поверхні нігтя (кисть тягне тільки матеріал, намагаючись при цьому не ковзати по нігтьовій пластині, щоб не утворювалися борозни після полімеризації);
 • нігті, обробляються і сушаться, за 30 сек у лампі конвеєрним способом (кожен пальчик окремо, по черзі);
 • створюється дизайн: наносяться кольорові шари гель-лаку, прикрашаються декором або стразами;
 • перекривається шаром топа з глянсовим або матовим ефектом: техніка нанесення така ж, як і з краплею бази. Цей шар є вирівнюючим;
 • при необхідності (при створенні складного дизайну з нерівним декором) може знадобитися другий шар топового матеріалу.
 • кожен шар фінішного покриття просушується, не менше 30 сек.

987ce94e208780a1ea804180631eaae2 Дизайн нігтів простий і красивий. Фото покроково гель лаком, шелаком

Не завжди майстри прагнуть до ідеального вирівнювання. Наприклад, текстурні дизайни, перекриваються тонким шаром топа, щоб не «залити» обсяг (дизайн піною, ліплення акрилова присипка, «в’язаний» дизайн, промальовування арт-пастами).

Техніки і методи

Дизайн нігтів простий і красивий (фото популярних варіантів можна зустріти в блогах б’юті-експертів) з успіхом можна створити самостійно. Залежно від обраної техніки і навичок роботи, можна обійтися мінімальною кількістю матеріалів та інструментів.

При розширенні навичок і бажань – робоча база матеріалів збільшується з часом, обростаючи новинками декору і лінійками кольорових гель-лаків.

Основні техніки, які використовують початківці майстра:

Назва Опис Інструменти і матеріали
Стемпинг Малюнок будь-якої складності) переноситься з пластини з гравіюванням з допомогою силіконового (гумового) штампа. Борозни пластини заповнюються спеціальною фарбою з щільною пігментацією. Пластина, фарба для стемпинга, штамп, скребок, рідина з ацетоном для очищення пластини.
Слайдери На щільному білому картоні приклеєна тонка прозора плівка, на якій завдано барвистий малюнок. Він вирізається ножицями близько до контуру. Заготовку необхідно намочити – плівка відклеїться від основи. Її з допомогою пінцета переносять на ніготь. Набори картонних аркушів з малюнками, ємність з водою, пінцет.
«Пінний» дизайн Спінити будь-яку рідину і перенести шапку піни на сирій шар фінішного покриття. Просушити в лампі. Зняти залишки матеріалу спиртовмісної рідиною. Топовий гель (з липким шаром чи без нього), піна, віялова кисть, клинсер.
«В’язаний» дизайн За допомогою акрилової пудри (білого чи кольорового) створюються опуклі, об’ємні візерунки. Геометричні малюнки імітують в’язаний спицями фрагмент. Біла акрилова пудра, кольоровий гель-лак, топ.
Геометрія гелем «павук» З банки з гелем з допомогою дотса або апельсинової палички витягуються тонкі нитки, які укладаються на площину нігтя в потрібному малюнку. Можуть перекриватися зверху топом, але можна залишити і без фінішного шару. Просушувати після нанесення 60 сек. Різні кольори гелю, дотс, серветка з клинсером для очищення матеріалу при попаданні на шкіру навколо нігтя.

Новачкам рекомендують при задумом складних (багатошарових) дизайнів створювати мапу процесу, в якій пошарово розписані всі дії і час просушування. У таких дизайнах можуть використовуватися декілька технік одночасно.

Майстер-клас для однотонного манікюру

Дизайн нігтів простий і красивий (фото наведені у статті нижче) створюється комбінуванням однорідного покриття на різних пальцях руки. Наприклад, вибирається два кольори – світло-сірий і порошно-рожевий, які наносяться на різні пальці.

На мізинець і безіменний – сірий колір, а на всі інші пальці руки – рожевий. Елегантно ці дизайни виглядають при покритті матуючим топовим шаром. Часто таке нанесення кольору служить фоном для інкрустації стразами і бульонками.

d943115a4b391cfca291ed9dc26a5c4b Дизайн нігтів простий і красивий. Фото покроково гель лаком, шелакомНа фото показані прості і красиві дизайни нігтів.

Сьогодні виробники прагнуть створювати щільні, пігментовані гель-лаки. Складність полягає в тому, що вони погано просихають в лампах малої потужності (менше 48 Вт). Щоб забезпечити рівний шар покриття кольоровим гелем, краще наносити лак в 2-3 шари. Просушувати кожен шар за 30 сек у ЛІД лампі.

Методика пошарового нанесення кольорового гель-лаку:

 1. Підготувати ніготь до нанесення базового шару (методика описана вище).
 2. Нанести базове покриття вирівнюючим шаром (з допомогою розподілу краплі). Просушити 30 сек.
 3. Нанести перший шар кольорового гель-лаку за допомогою пензлика з флакона. Просушити в лампі 30 сек.
 4. Нанести другий шар, яким запечатати торець нігтя. Тонким пензликом фарбувати у кутикули та бокових валиків. Просушити 30 сек.
 5. Якщо в шарі присутні лисини – наносять третій тонкий шар, уникаючи набряків по краю нігтя. Просушують 30 сек.

При покриття гель-лаками у кілька шарів слід уникати скупчення полімерного матеріалу на торці нігтя, що призведе до його потовщення і втрати привабливого зовнішнього вигляду. Тому запечатування торця проводиться одним шаром кольорового лаку і шаром топа. За правилами манікюрного мистецтва товщина вільного краю не повинна перевищувати товщини пластикової банківської картки (1-1,5 мм).

Майстер-клас манікюру в різних відтінках

Різнокольорові дизайни нігтів (фото прикладів можна знайти в портфоліо нейл-майстра) дозволяють створювати простий і красивий манікюр, який підходить для повсякденного життя.

Найпоширенішими варіантами кольорових дизайнів вважаються:

 • градієнт;
 • кольорова геометрія («вітраж»);
 • абстракція;
 • художній розпис.

До популярним методиками створення абстрактних візерунків відносяться:

 1. стемпинг з палітри;
 2. використання бази для розтікання;
 3. перенесення з палітри за допомогою пензля «гребінець».

d61153c9723536a8cef9813e0a2fbcd4 Дизайн нігтів простий і красивий. Фото покроково гель лаком, шелаком

На палітрі (скляна або пластикова поверхня) викладаються пензлем з флакона з лаком кольорові смуги, які дотсом або зубочисткою змішуються в абстрактний кольоровий візерунок. Його можна перенести на ніготь за допомогою кисті або силіконового штампа.

Опис способу зі штампом:

 • очистити штамп з допомогою липкої поверхні (в домашніх умовах можна використовувати канцелярський скотч);
 • притиснути штамп до лаку на палітрі, не сильно натискаючи на подушку, щоб не змазати лаки в кольорова пляма;
 • перенести абстрактний візерунок на ніготь з камуфлирующей базою і перекочували рухом віддрукувати;
 • провести полімеризацію матеріалу в ЛІД лампі — 30 сек;
 • покрити фінішним шаром за методикою вирівнювання поверхні. Сушити в лампі 30 сек.

Опис способу з пензлем «гребінець»:

 • на панелі викласти різнокольорові лінії або великі краплі гель-лаку;
 • чистим пензлем градієнта («гребінець») підхоплювати шари знизу, злегка їх змішуючи;
 • на нігті з висушеної камуфлирующей базою, перенести кольору лаку, не притискаючи ворс пензля до нігтя. Злегка торкаючись поверхні, провести зигзаги або кола, які змішаються в абстрактний дизайн (відео процесу можна подивитися в інтернеті);
 • просушити 30 сек в ЛІД лампі;
 • нанести шар фінішного покриття з просушуванням в лампі 60 сек (щоб повністю просох вирівнюючий шар топа).

b68c8208fe27de77ee5b4a1eb62473e5 Дизайн нігтів простий і красивий. Фото покроково гель лаком, шелаком

Дизайн нігтів простий і красивий (фото див. нижче) виходить при використанні техніки градієнтного нанесення кольорів.

Як зробити градієнт самостійно:

 • за допомогою кисті «гребінець»;
 • пензлем для аэропуфинга;
 • аерографом;
 • віялової пензлем.

Сьогодні градієнт з допомогою аерографа можна зробити в домашніх умовах за наявності приладу. Існують бюджетні варіанти розпилювача, які можна придбати для створення плавних, елегантних переходів кольору.

При відсутності приладу використовують спеціальні кисті.

Пензель «гребінець» являє собою інструмент з довгим тонким ворсом, який вистрижено по всій довжині. Пензель для аэропуфинга – м’який, поролоновий кульку на ручці (її з успіхом можна замінити невеликою квадратиком, що відрізається від м’якої кухонної губки для миття посуду).

Прості візерунки і малюнки

Дизайн нігтів простий і красивий (фото з малюнком для створення дизайну вибирають готові) з використанням різних оригінальних візерунків можуть створювати навіть майстри не вміють малювати.

Вони можуть скористатися:

 • слайдерами – для створення барвистих малюнків з флористикою або в акварельній техніці;
 • дотсом – для створення дрібних вензелів або композицій з маленьких квітів, які створюються з точок різного діаметра;
 • гелем «павук» — для малювання тонких рівних ліній і геометричних візерунків.

В домашніх умовах кольоровий геометричний дизайн створюють кількома способами:

 1. Розмальовують ніготь кольоровими плямами, а поверх наносять геометрію за допомогою стемпинга або прорісовок тонкою кистю.
 2. Накидають рівні лінії, перетин яких утворює геометричний візерунок. Клітинки між лініями фарбуються різними кольорами (вітражний ефект).
 3. Розмітка геометричного візерунка за допомогою маркера і фарбування елементів кольором. Потім по топовому покриттю прорисовывание кордонів візерунка об’ємними лініями за допомогою арт-паст.

8580285fe9a73c4af87d8e9c11e2319b Дизайн нігтів простий і красивий. Фото покроково гель лаком, шелаком

Як створити геометричний візерунок гелем «павук»:

 1. На попередньо підготовлений ніготь наноситься кольорове покриття гель-лаком. Для рівного шару може знадобитися нанесення 2-3 шарів. Просушувати кожен шар необхідно 30 сек.
 2. З допомогою дотса або гострого краю апельсинової палички, підчепити матеріал з банки і витягнути тонну нитка. Накинути її на ніготь і розірвати різким рухом руки.
 3. Повторити маніпуляції потрібну кількість разів. Просушити 30 сек в ЛІД лампі.
 4. За бажанням прикрасити декором і перекрити фінішним шаром з просушуванням до 60 сек.

Ідеї з декором для новачків

Багато варіанти декору адаптовані для використання в домашніх умовах. Необхідно дотримуватися технологію кріплення елементів, тоді барвистого декору буде забезпечена довговічність. Наприклад, стрази (не перекриваються зверху фінішним шаром гелю) обов’язково повинні бути оброблені по контуру тонкою кистю з конструирующим матеріалом.

Блискітки і камифубуки рекомендується перекривати 2 тонкими шарами топа, просушуючи кожен шар не менше 30 сек.

Два способи нанесення гліттера:

 1. На панелі змішати вибрані блискітки з декількома краплями топа. Розподіляти полімер з блискітками по нігтю плоскою або тонким пензликом для малювання. Таким способом зручно робити градієнт блискітками (розтяжку по щільності).
 2. На липкий шар кольорового покриття тонким пензлем розподілити (в потрібних місцях дизайну) гліттер. Зафіксувати в лампі 30 сек. Перекрити фінішним шаром.

Технологія кріплення страз у вигляді півмісяця у лунки нігтя:

 1. Ніготь, підготовлений маніпуляціями манікюру покриттю, перекривається кольоровим шаром гель-лаку. Просушується в ЛІД лампі, 30 сек.
 2. Якщо у задумом дизайну є малюнки або слайдери, вони наносяться на поверхню нігтя на цьому етапі робіт.
 3. Готовий дизайн перекривається шаром фінішного покриття (часто під стрази перекриття використовують матуючим топом). Просушують палець в лампі 30 сек.
 4. На панелі вибудовується композиція зі стразів. Це потрібно, щоб підібрати камені за кольором і розміром, визначитися із зовнішнім виглядом інкрустації.
 5. Тонким пензлем у зоні біля кутикули наноситься смуга прозорого конструирующего гелю або щільною бази. Смуга малюється опуклою або увігнутою по відношенню до лунки нігтя.
 6. На непросушенний матеріал переносяться стрази з палітри. При їх встановленні необхідно суворо центрувати викладку по центральній осі нігтя. Для новачків рекомендується зазначити її, приклавши пилку до всіх фаланг пальця.
 7. В такому дизайні створення інкрустації починається з установки центрального каменю (він найбільший). Далі вліво і вправо симетрично встановлюються більш дрібні камені. Тільки після завершення викладення всіх каменів, ніготь відправляється в лампу на 30 сек.
 8. Первинна установка завершена, настає етап зміцнення каменів: обробка їх по колу тонкою кистю з гелем. На цьому етапі просушування можна проводити в кілька прийомів.
 9. Після повної фіксації каміння, їх декорують бульонками. Для цього на панелі у краплі топа або бази утапливаются кульки декору. За допомогою тонкої кисті їх переносять на ніготь і встановлюють в місцях між стразами. Вони легко переміщаються по поверхні завдяки гелю, який обволікає їх з усіх сторін.
 10. Після установки бульонок інкрустацію необхідно просушити не менше 60 сек. Зверху дизайн не перекривається фінішним шаром.

8eb8ea2b306a78cf68db546d78a38123 Дизайн нігтів простий і красивий. Фото покроково гель лаком, шелаком

Яскравий декор у вигляді страз, кристалів Пікс, камифубиков сьогодні використовується не тільки з урочистих нагод, але і для повсякденного манікюру. Полімерні матеріали дозволяють міцно закріпити декор на нігті. Такий манікюр впорається не лише з роботою в офісі, але зможе пережити домашні клопоти.

Модні тенденції в 2019-2020 рр.

В кінці 2019 року у світ нейл-арту увірвався «пінний дизайн». Він знаходиться на піку популярності і переходить в тренди наступного сезону. Практикуючі майстри вносять свої корективи у його виконання, тому виникають варіації «пінного дизайну» з блискітками або втирками.

Як самостійно виконати такий декор:

 1. Ніготь підготувати до нанесення кольорового покриття за допомогою манікюру (як зробити описано вище в статті).
 2. Покрити базовим шаром. Просушити в лампі 30 сек.
 3. Нанести кольоровий гель-лак. Слід пам’ятати, що на дуже світлих і темних відтінках «пінний дизайн» зливається з фоном і надає тільки текстуру покриттю. Це вже може служити самостійним дизайном, особливо при покритті зверху матуючим топом. Однак, щоб зовнішній вигляд «бульбашок піни» був виразно видний, рекомендується використовувати пастельні кольори теплого і холодного подтона. Наприклад, блакитний, персиковий, оливковий, лимонний відтінки. Просушити кольоровий шар у лампі 30 сек.
 4. Нанести шар топа (не має значення, з липким шаром матеріал або без нього). Не сушити.
 5. Попередньо в широкій ємності збити піну і віялової пензлем перенести її частина на непросушенний шар топа. Відразу відправити в лампу на 30 сек.
 6. Поки ніготь не охолов після полімеризації, протерти його безворсовою серветкою змоченою в клинсере (будь спиртовмісної рідини).
 7. Якщо візерунок бульбашок вийшов дуже рельєфним, з гострими краями – обробити зверху м’яким бафом, щоб згладити шорсткості, але не зруйнувати структуру малюнка.
 8. При покритті топом вибирають між двома варіантами: вирівняти поверхню густим топом (заховати візерунок «під скло») або покрити тонким шаром фінішу, зберігши рельєфність. Сушити дизайн в лампі 60 сек.

Для заготівлі піни підходять будь-які пінисті кошти – гель для вмивання, шампунь засіб для миття посуду. Чим інтенсивніше збовтувати засіб (розвести водою 1:1), тим меншого діаметру вийдуть бульбашки на поверхні нігтя.

66117639d056fc35fefdbe8f38e3263c Дизайн нігтів простий і красивий. Фото покроково гель лаком, шелаком

Для збивання можна використовувати широку неглибоку ємність (з неї зручно діставати піну) або невелику пляшку з м’якого пластику (видавлювати піну прямо на ніготь).

Щоб внести різноманітність і блиск в дизайн, можна попередньо на місце нанесення піни, викласти гліттер і просушити. Тоді бульбашки поверх нього будуть поблескивать різними кольорами, і малюнок стане чіткіше і яскравіше.

«Пінний дизайн» виконаються по всій площині нігтя або тільки на його частині (зручно поєднувати з геометричними візерунками і дизайном в «вітражному» стилі). Такий манікюр привертає увагу стриманою елегантністю і незвичністю. Його роблять як на всі пальці руки, так і вибірково.

Прості і красиві дизайни нігтів виконуються самостійно за допомогою сучасних полімерних матеріалів (фото можливих варіантів наведені вище в статті). Вони практичні у повсякденному житті. Дозволяють створити жіночний образ під будь-який стиль одягу та інтенсивність життя.

Відео про простому дизайні нігтів

Простий осінній манікюр:

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради