Якої форми можна зробити домашні булочки: найкращі ідеї

kakojj formy mozhno sdelat domashnie bulochki: luchshie idei196 Якої форми можна зробити домашні булочки: найкращі ідеїУ продажу сьогодні є достатній вибір кондитерських виробів. Тільки домашню випічку навіть порівнювати не варто з покупної продукцією. Пишні і рум’яні булочки до чаю є найбільш популярним десертом. Роблять їх з дріжджового, здобного, пісочного тіста, надаючи їм різноманітну форму, від чого вони виглядають ще апетитніше.

Плетені випічка

Одна з популярних форм булочок – це різноманітні плетінки. Вони можуть бути виконані з різних видів тіста і зроблені у вигляді:

 • веретена;
 • косички;
 • колоска.

Булочки у вигляді веретена робити дуже просто. Від тесту потрібно відокремити невелику частину, скачати з неї дві ковбаски, скріпити їх і перекрутити між собою. Після цього закріпити та інші кінчики джгутиків, щоб вони не розійшлися під час випікання.

Рада. Щоб булочки красиво зарум’янилися, перед випіканням їх змащують взболтанным яйцем. Також використовувати і яєчно-молочну суміш.

Без особливих зусиль можна виконати і плетіння у вигляді кіски. Для цього з тіста потрібно скачати три джгутика, з’єднавши з одного краю між собою. Потім не занадто щільно заплести їх, після чого акуратно скріпити краї.

kakojj formy mozhno sdelat domashnie bulochki: luchshie idei197 Якої форми можна зробити домашні булочки: найкращі ідеї

Дуже привабливо виглядають і булочки, заплетене в колосок. Щоб зробити таке плетіння, необхідно спочатку розкачати тісто прямокутником. Потім з боків нарізати пласт на смуги, не доходячи до середини. На неразрезанную частину можна покласти начинку (крем, джем або щось інше), а потім по черзі сплести смуги між собою. В результаті цих дій начинка виявиться всередині, а зверху її буде прикривати гарне плетиво.

Прості варіанти булочок без начинки

Багато господині роблять симпатичні булочки без начинки:

 • Гребінець. Скачати невеликі ковбаски з тіста, злегка приплюснути їх, з одного боку зробити ножем насічки на рівній відстані один від одного.

kakojj formy mozhno sdelat domashnie bulochki: luchshie idei198 Якої форми можна зробити домашні булочки: найкращі ідеї

 • Сонечко. Ковбаску трохи розкачати, щоб тісто було тонше, ніж у попередньому варіанті. Насічки теж зробити більш тонкими. Потім краї з’єднати між собою, загорнувши у формі кола.
 • Ялинка. Розкачати тісто коржем, розрізати її на трикутники, а на них з двох сторін зробити насічки. Кінчики отриманих смужок злегка приплюснути пальцями, щоб вони стали нагадувати гілки ялини.
 • Ромашка. Сформувати невеликі коржі, провести з країв кілька надрізів, залишивши центр вільним. Середину булочки можна приплюснути, поклавши потім всередину повидло, або випікати виріб без начинки.
 • Крендель. Підготувати тонку ковбаску, що обидва її кінчика загорнути всередину, потім один-два рази перекрутити між собою і приліпити до середини виробу.

kakojj formy mozhno sdelat domashnie bulochki: luchshie idei199 Якої форми можна зробити домашні булочки: найкращі ідеї

Красиві булочки з начинкою

Не дуже складно зробити красиву випічку і з різними видами начинок, а також просто з маком, цукром або корицею. Серед найбільш популярних форм булочок можна виділити кілька:

 • Сердечка. Невелику коржик, розкачану у вигляді квадрата, змастити маслом, посипати зверху цукром. Потім скачати її рулетом і згорнути навпіл, з’єднавши кінчики. Виконати поздовжній розріз, але не до кінця, після чого розправити краю булочки.

kakojj formy mozhno sdelat domashnie bulochki: luchshie idei200 Якої форми можна зробити домашні булочки: найкращі ідеї

 • Метелики. Так само, як і в попередньому варіанті, підготувати рулет, але зробити надрізи з двох сторін, залишивши серединку цілою. Потім акуратно розгорнути краю. Вийде булочка у формі метелика.
 • Трояндочки. Не надто тонко розкачати прямокутний корж, змастити поверхню її маслом, після чого посипати маком. Потім згорнути пласт рулетом, порізати на частини (7-10 см). Краю кожної з них обережно розправити, формуючи трояндочки.

kakojj formy mozhno sdelat domashnie bulochki: luchshie idei201 Якої форми можна зробити домашні булочки: найкращі ідеї

Увага! Згорнути тісто рулетом бажано не дуже щільно. Краще загортати пласт вільніше.

 • Завитки і спіральки. Під такі булочки теж готують прямокутний пласт, викладають на нього макову або іншу начинку, але загортають тісто рулетом, а з обох сторін на середину внапуск. Після ріжуть на смуги впоперек, перекручують кілька разів – це і є спіральки. Якщо ж їх поєднати в кільце, то вийдуть завитки.
 • Конверти. Тісто нарізати на квадрати, в серединку покласти сирну або іншу начинку. Потім, формуючи булочку конвертиком, загорнути краї і скріпити їх.

Красиві і апетитні булочки можна зробити й інший форми. Можливих варіантів дуже багато. Все тут залежить тільки від фантазії господині і наявних навичок. Почати можна з чогось легшого, а потім вже приступити до більш складним у виконанні кондитерським виробам.

А які булочки робите ви?

Як ліпити булочки: відео

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради