Як вирощувати гиппеаструм в домашніх умовах: рекомендації і секрети

Гіппеаструм — одне з південноамериканських рослин-екзотів, адаптованих європейцями для вирощування в домашніх умовах. Красивоцветущая культура, родич амариліса прекрасного, потребує тонкому догляді. У статті зібрані рекомендації, як правильно вирощувати культуру, і описані пов’язані з нею прикмети.

kak vyrashhivat gippeastrum v domashnikh usloviyakh: rekomendacii i sekrety209 Як вирощувати гиппеаструм в домашніх умовах: рекомендації і секрети

Опис квітки

Гіппеаструм — цибулинна багаторічна культура. В домашніх умовах зацвітає на межі літа й осені. 3-4 місяці в році, починаючи з жовтня, перебуває в стані спокою. Але ці вегетаційні періоди можна коригувати за допомогою догляду за рослиною. Тому горщики з гиппеаструмом нескладно знайти в продажу у квіткових павільйонах. Цінність культури — у величезних яскравих бутонах на стрілках.

Увага! У гиппеаструма — 7 груп з різною формою і забарвленням пелюсток. Є навіть смугасті види.

Інші характеристики:

 • цвітіння триває близько 10 днів;
 • одна цибулина гиппеаструма випускає не більше 2-х стрілок, на кожній розпускається по 1-2 квітки;

kak vyrashhivat gippeastrum v domashnikh usloviyakh: rekomendacii i sekrety210 Як вирощувати гиппеаструм в домашніх умовах: рекомендації і секрети

 • форма листа — языкообразная;
 • забарвлення соковитий зелений;
 • листя ростуть лише під час цвітіння.

Увага! Особливість гиппеаструма — наявність отруйних речовин у соці. Навіть після простого контакту з листям або бутонами бажано мити руки. Обмежте доступ до зелені дітей і тварин.

З цією квіткою пов’язано кілька прикмет і забобонів. Особливу роль йому відвела китайська культура фен-шуй. Гіппеаструм вважається суто позитивним рослиною. Він рятує від стресу, занепаду духу, нервозності, зміцнює сім’ю.

Але власникам слід врахувати деякі особливості:

 • Не розташовуйте квітка в проходах або між дверима і вікнами.
 • Найкраще місце в будинку — кабінет або спальня.
 • Особливо прихильні яскраві бутони людям творчих професій. Вони допомагають домогтися визнання.
 • Небажано лаятися біля гиппеаструма. Квітка вбере негатив і поверне його пізніше.
 • Особливості посадки і розмноження

  Гиппеаструму комфортно тільки в зручному для нього горщику. Для цього при посадці обчислюють відстань від краю цибулини до внутрішньої кромки вазона. Величина не може перевищувати 2 див. Ті ж вимоги зберігаються і при пересадці по мірі зростання квітки (1 раз в 3-4 сезону).

  Рада. У довгих горщиках цибулини висаджують з інтервалом 10 див.

  Садять гиппеаструм в серпні або в січні (перед поновленням активної вегетації). Тонкощі процедури:

  kak vyrashhivat gippeastrum v domashnikh usloviyakh: rekomendacii i sekrety211 Як вирощувати гиппеаструм в домашніх умовах: рекомендації і секрети

  • горщик повинен бути важким;
  • гиппеаструму необхідний субстрат із суміші листового, дернового ґрунту, перегною і піску в співвідношенні 2:2:1:2;
  • перед використанням стерилізують грунтосуміш;
  • посадковий матеріал повинен бути здоровим і цілим, бажано обробити його марганцівкою;
  • перед закладенням в грунт видаліть старі лусочки з поверхні цибулинки.

  Поглибите матеріал на 2/3. Перші корінці очікуйте приблизно через 1 міс. Розмножувати гиппеаструм найпростіше дітками. Вони періодично з’являються у материнської цибулини. Молодому зразком потрібно не менше 2-х років, щоб освоїтися. На цей час він повинен бути з листям навіть у стані спокою.

  Догляд за культурою

  Щоб гиппеаструм нормально ріс і розвивався в домашніх умовах, дотримуйтеся наступних рекомендацій:

 • Дайте рослині більше яскравого світла. Прямі промені — добре, розсіяне освітлення — ще краще (особливо влітку).
 • Підтримуйте у приміщенні помірну вологість повітря.
 • Температурний фон в активний період сезону: вдень близько +20 ? с, вночі можливе зниження до +18С. Уникайте перепадів температури.
 • Поливайте екзот по мірі підсушування субстрату. Небажано попадання вологи на саму цибулину.
 • У стані спокою знизьте температуру до 14?С, поставте гиппеаструм в повну темряву, знизьте вологість і припиніть полив. Такий режим рослині необхідний мінімум 2,5 міс. (10 тижнів).
 • Удобрювати гиппеаструм потрібно. Але не переборщіть з азотом. Протягом травня і всього літа раз в 2 тижні вносите по черзі органіку і мінеральні суміші. До першої категорії відносяться:

  kak vyrashhivat gippeastrum v domashnikh usloviyakh: rekomendacii i sekrety212 Як вирощувати гиппеаструм в домашніх умовах: рекомендації і секрети

  • коров’як — до 300 г концентрованого розчину на 10 л води;
  • пташиний послід — до 80 г густої суміші на 10 л.

  Найкраще співвідношення елементів N, P і K в мінеральних добривах становить 1:3:4,5-4,6.

  Коригування цвітіння

  Гіппеаструм зацвітає в природні терміни в серпні, якщо ви зробите наступне:

  • у липні зріжете все листя;
  • перестанете поливати рослину на 4-5 тиж.;
  • з першою порцією води дасте гиппеаструму мінеральний комплекс.

  Але рослина піддається і вигонці. Це властивість активно використовують, оскільки в багатьох країнах культура вважається одним з Різдвяних символів. Про цвітіння в кінці грудня потрібно подбати у серпні.

  Переставте горщик в прохолоду (близько +12 °С). Інтенсивність освітлення не важлива. Абсолютно перестаньте поливати і підгодовувати квітка. Досягніть повного відмирання зелені. На це піде 1-3 міс.

  Рада. На цьому етапі можна навіть отримати цибулини з грунту і зберігати в холодильнику збезводненої середовищі.

  За 1,5-2 міс. до планованого цвітіння перемістіть гиппеаструм в тепло (якщо потрібно, знову посадите в грунт). У приміщенні повинно бути темно. Одноразово добре полийте грунт і чекайте. Через 1-2 тиж. рослина випустить квітконіс.

  kak vyrashhivat gippeastrum v domashnikh usloviyakh: rekomendacii i sekrety213 Як вирощувати гиппеаструм в домашніх умовах: рекомендації і секрети

  Відразу після цього переставте горщик на сонячне місце і починайте поливати звичайним чином. Приблизно через 1 міс. настане цвітіння. Відрахуйте час по днях. Наступного разу ви точно будете знати терміни вигонки конкретно вашого квітки.

  Контролюйте тривалість періоду спокою, щоб отримати цвітіння до потрібного часу. Але іноді система дає збій: гиппеаструм не зацвітає через яких-небудь порушень в догляді. Все можна виправити після введення рослини у режим спокою. Замочіть посадковий матеріал на 3 год у гарячій воді (близько +45 оС). Такий прийом часто використовують при масової висадки цибулин в домашніх умовах. До кінця першого місяця життя в горщику основна частина рослин зацвіте.

  Гіппеаструм — яскрава зірка-квітка. Вирощувати її в домашніх умовах нескладно. Однак процес все ж вимагає уваги і знання деталей.

  А ви вирощуєте квітка-зірку у себе вдома?

  Квітка-зірка: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради