Як відбілити ванну в домашніх умовах народними засобами і спеціальними?

Ванна часто стає місцем скупчення бруду і цвілі, із-за постійної вологості. Чищення ванни в домашніх умовах проводиться за допомогою різних засобів. Це можуть бути і спеціальні магазинні речовини, так і різні народні. Забруднення приносять естетичний дискомфорт, тому від них потрібно обов’язково позбавлятися.

b7ed954118a5c6620833f350d32a053b Як відбілити ванну в домашніх умовах народними засобами і спеціальними?

Причини потемніння

Ємність для купання може придбати жовтий, сірий і чорний відтінок. Це залежить від причини, яка вплинула на зміну кольору і матеріалу. Ванна кімната постійно просочується вологою, особливо якщо вона погано провітрюється. Це створює сприятливу атмосферу для поширення грибкових микрооорганизимов. Також ємність може потемніти з таких причин:

 • погана вода з елементами іржі;
 • накопичення на стінках засобів гігієни;
 • низька якість зовнішнього покриття;
 • тривале використання.

Як відбілити?

Спеціальні засоби

Тверді порошки допомагають позбутися від жовтизни на емальованих поверхнях. Елементи цих коштів потрапляють всередину забруднень, усуваючи їх. Але важливо підбирати засіб залежно від матеріалу виробу. Для акрилових ванн підходять рідкі гелевидні речовини, для чавунних — порошкоподібні. Інструкція по застосуванню представлена в таблиці:

ВеществоИспользование
Чистячий порошок Ємність обполіскують водою і насипають речовина, з натиском протирають губкою
Чищення ванни займає 30 хвилин, після чого змивають з емальованих поверхонь
Рідкий засіб Наносять на емальовану ємність, труть для очищення і змивають

Чистка народними засобами

Лимонна кислота f4502f4f0948b8c615166bb96649be68 Як відбілити ванну в домашніх умовах народними засобами і спеціальними?Харчова добавка Е330 прибере наліт від жорсткої води і іржу.

Це найкращий засіб для чищення ванни. Воно буде ефективним від вапняного нальоту. Ванну омивають водою і висипають туди кислоту. В реакції з водою вона створить хімічну суміш, яка здатна видалити забруднення. Його потрібно буде залишити на півгодини. Після цього витирають стінки губкою і очищають від залишків засобу. Для повного очищення ємність потрібно помити водою.

Перекис і нашатир

Цей метод допоможе швидко усунути наліт від засобів гігієни і забруднення з поверхні ємності для купання, і зробить її білою. Нашатирний спирт з’єднують з перекисом у співвідношенні 2:1. Приготований очищувач наносять на суху ванну. Виріб перед нанесенням повинна бути теплим. Речовина усмоктується за 30 хвилин. Після цього протирають щіткою і змивають водою.

Чистка содою

Це ефективний засіб, який допоможе прибрати вапняний наліт. Спочатку брудну ємність слід наповнити водою високої температури. Після цього спустити її і насухо протерти виріб. Соду додають у воду і заважають поки не утворюється густа суміш. Її наносять на поверхні і залишають на чверть години. Для того щоб зробити ємність білосніжною, потрібно чистити брудні плями губкою. Наприкінці слід мити ванну водою, для того щоб засіб не залишилося.

Чистка оцтом a7a37ea4d0b7bf963c17af51798270dc Як відбілити ванну в домашніх умовах народними засобами і спеціальними?Есенція здатна зруйнувати кристали вапна і прибрати жовтий колір.

Це речовина допоможе очистити пожовклу ємність і позбавить від застарілого нальоту. Ванну прогрівають за допомогою гарячої води. 20 г солі розбавляють в 100 мл оцту, і поміщають суміш в мікрохвильовку на короткий термін. Після чого нею обробляють стінки ванни і залишають на чверть години. Щоб відмити ванну до білого, труть губкою. Після треба поверхню гарненько мити водою.

При роботі з оцтом і подібними агресивними очисниками слід використовувати рукавички і маску для захисту шкірного покриву і слизових оболонок.

Чистка в залежності від матеріалу

Акрилові вироби

Для того щоб не пошкодити емальовану ванну з акрилу не слід використовувати соду, кухонну та карбонат натрію, миючі порошки. Ці речовини пошкоджують поверхню. Не підходить і білизна, так як її компоненти викликають жовтизну. Для того щоб почистити і прибрати вапняний наліт у ванній слід використовувати м’які засоби. При чищенні таких ємностей слід використовувати тільки м’які щітки. Є засоби для чищення, які допоможуть не пошкодити емаль на акрилових виробах: Domestos, Ravak, Eago, Delfin. Провести відбілювання можна народними засобами.

 • У ємність набирають гарячу воду і додають рідину з лимонною кислотою (7%) і 0, 5 л оцту.
 • Залишають на 12 годин.
 • Воду спускають, ополіскую і витирають ванну за допомогою м’якої губки.
 • Чавунні ванни

  Для того щоб запобігти виникнення нальоту і плям потрібно добре провітрювати приміщення, в якому знаходиться ванна. Ці вироби дуже міцні і для їх очищення можна використовувати засоби з хлором та чистячі порошки. Тверді щітки підійдуть для видалення забруднень. Можна відбілити чавунну ванну за допомогою народних засобів. Для цього потрібно набрати в ємність гарячої води, спустити її і нанести на поверхню рідкий хлор або білизну, при необхідності потерти. Залишити на 15 хвилин, після чого ретельно змити. Це допоможе позбутися від жовтого нальоту і відчистити навіть стару ванну.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради