Сидр з яблучного соку — прості рецепти в домашніх умовах

Всім привіт! Як ви ставитеся до сидру? Мені він дуже подобається, тому намагаюся його робити кожен рік. Хоч трохи, але він буде ідеальний для того, щоб скоротати зимовий вечір. Цей чудовий напій ми будемо готувати з яблук. Хоча ще його роблять з груш, але у мене в цьому році їх не так багато. А ось яблук навпаки: мабуть не мабуть!

Іноді виникають суперечки з приводу того, що таке сидр? Хтось стверджує, що це пиво, а хтось вино. Можу відразу сказати, що це більше ігристе вино. В процесі бродіння він утворює гази. Але при цьому в ньому немає ніяких дріжджів, хмелю, солоду і взагалі будь-яких злакових. Тому це точно не пиво!

77c7d7c5cd6d195fd920f265fad8238d Сидр з яблучного соку — прості рецепти в домашніх умовах

Так, сидр містить градуси. В напої їх може бути від трьох до дев’яти. Погодьтеся, що це дуже навіть непогано! Солодкість також залежить від сорту яблук. Рекомендують використовувати кілька сортів. Хоча все одно якою саме ви візьмете. Вообщем не буду я ходити навколо. Краще приступимо. А то йому ще необхідний час, щоб настоятися!

Як зробити сидр з яблучного соку в домашніх умовах

Восени у нас завжди багато яблук, що їх нікуди дівати. Тому будемо використовувати саме їх. Є сорт солодких і кисло-солодких. Тому візьмемо одну частину перших та дві частині других. Так у нас вийде ідеальне співвідношення, яке необхідно для сидру. Бажано не використовувати дуже кислі плоди.

ae6ffa4042afd4e77e7ec000fc525a1b Сидр з яблучного соку — прості рецепти в домашніх умовах

Інгредієнти:

  • Яблука – 10 кг;
  • Цукор – 1 ст. л. на літр соку;
  • Вода – при необхідності.

Приготування:

1. Спершу необхідно підготувати яблука. Для цього їх ні в якому разі не моє! Їх досить протерти сухою ганчіркою і залишити полежати протягом 3 – 4 діб. Це робиться для того, щоб на шкірці залишилися дикі дріжджі, які нам так потрібні.

2. Потім ріжемо їх на частини, але при цьому обов’язково видаляємо всі плодоніжки і кісточки. Пюрируем їх за допомогою блендера або м’ясорубки. Розкладаємо масу з чистим і сухим ємкостей. Наповнювати їх слід тільки на 2/3 об’єму.

4fb7ae1176f4804b736d8506f5666acf Сидр з яблучного соку — прості рецепти в домашніх умовах

3. Додаємо цукор. Його необхідно близько 100 – 150 гр. на кілограм яблук. Перемішуємо і пробуємо. У підсумку сусло повинно вийти солодким, але не нудотним.

Якщо яблука дуже кислі. Такі, що аж зводить вилиці, то можете розбавити пюре водою 100 мл на 1 літр пюре. Тільки пам’ятайте, що вода погіршує смакові якості сидру і напій буде дуже водянистим. Тому використовувати її не бажано.

4. Горлечко банок закриваємо марлею і прибираємо їх у темне місце. Стояти все буде при кімнатній температурі 3 – 4 дні. Кожен день обов’язково перемішуємо вміст. При цьому все, що буде спливати на верх, обов’язково намагаємося втопити. Через деякий час повинна з’явитися піна, шипіння і запах бродіння.

5. Час минув. Віджимаємо тепер сік. Його переливаємо в банку, бочку або пляшку. Зверху закриваємо кришкою з водяним затвором. Якщо такого немає, то достатньо буде простої медичної рукавички. Тільки в одному пальці зробіть дірочку голкою.

1ad9ef32b1a01595089b86825a9f91e3 Сидр з яблучного соку — прості рецепти в домашніх умовах

6. Знову ставимо ємкості в темному місці при кімнатній температурі (18 – 27 градусів). Стояти там вони у нас будуть протягом 30 – 60 днів. Якщо рукавичка опала, а гідрозатвор перестав пускати бульбашки, значить процес бродіння закінчився. При цьому напій повинен посвітліти.

Якщо через 50 – 60 днів сидр ще бродить, то необхідно сік акуратно перелити в іншу ємність. Тільки осад на дні не збовтуйте. Нехай він так там і залишається. Знову накриваємо горлечко кришкою з гідрозатворів або рукавичкою і знову відправляємо в темне місце дображивать.

7. Перебродив напій зливаємо з осаду і фільтруємо через кілька шарів марлі. Потім готовий розливаємо по пляшках або банках і закатуємо кришками. Прибираємо його в прохолодне місце на 3 місяці дозрівати. Тільки потім можна починати дегустувати.

Сидр з концентрованого (магазинного) яблучного соку по простому рецептом

Приготувати сидр з покупного соку зможе навіть той, хто ніколи не займався виробництвом спиртних напоїв. Адже у вас вже є готовий напій і зовсім не потрібно крутити яблука на м’ясорубці, а потім віджимати сік. Час приготування скорочується, а значить весь процес буде тільки в радість.

206f9f261a1fc061cece6a8d2ae45584 Сидр з яблучного соку — прості рецепти в домашніх умовах

Інгредієнти:

  • Яблучний сік – 2 літри;
  • Цукор – 3 ст. л.;
  • Дріжджі сухі – 1 ч. л.

Приготування:

1. Дріжджі всипаємо невелику ємність і заливаємо їх теплою водою. Необхідно, щоб вони почали працювати, підніматися і утворилася піна.

2. Банку або пляшку гарненько миємо і обдаємо окропом. Бажано навіть її висушити. Хоча це робити не обов’язково.

3. У тару зливаємо сік і ферментовані дріжджі. Горлечко накриваємо марлею і чекаємо, коли почнеться процес бродіння. Потім тканину міняємо на кришку з гідрозатворів. Якщо такої немає, то підійде проколотая рукавичка.

e17cb69c6d476ca6d393bb269b409e00 Сидр з яблучного соку — прості рецепти в домашніх умовах

4. Ставимо ємність в темне і тепле місце на 6 – 8 діб. За цей час природне бродіння повністю припиниться. Необхідно сидр зцідити від осаду. Робиться це за допомогою трубочки. Потім готовий переливаємо в ємність для зберігання і прибираємо в льох на кілька місяців. За цей час він дозріє і буде готовий до вживання.

Пропоную вашій увазі відео, в якому ви побачите як автор готує сидр. Робить він його з покупного соку. Тут ви зможете спостерігати, як саме це робиться. Від перегляду у мене навіть слинки потекли. Не впевнений, що сидр довго зможе простояти у погребі, до зими він точно не вартий!

Неодмінно спробуйте приготувати такий напій. До того ж врожай у цьому році дуже хороший. Тому не варто яблук пропадати. Зробивши такий сидр ви будете впевнені, що для нежданих гостей завжди знайдеться частування, від якого вони будуть просто в захваті. А я з вами прощаюся, до зустрічі!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради