Добриво для картоплі при посадці в лунку навесні для збільшення врожаю

Добрий день, дорогі дачники і городники! Сьогодні я вирішив розповісти вам, які добрива краще використовувати при посадці картоплі в лунку. Таким чином ми збільшимо врожайність. Погодьтеся, що хто-то про це навіть і не знав. Тому був абсолютно не задоволений результатами восени.

На вулиці травень і саме час садити картоплю. Ох, нелегка це справа! Але набагато легше, ніж його копати. От не люблю я цей процес. Пам’ятаю, що в дитинстві ми завжди їздили на полі саме на травневі свята. Всі друзі гуляють, ходять на різні заходи і веселяться. А я з батьками працюю лопатою! Зараз я вже виріс і сам відвіз дітей з міста в ці дні. Добре, що вони ще невеликі і сильно не обурюються!

6796fc6a676c5e5eefa0abaaa75c9c21 Добриво для картоплі при посадці в лунку навесні для збільшення врожаю

Сьогодні в магазині можна купити який завгодно добриво. Достатньо лише озвучити продавцю своє бажання і ви отримаєте дуже багато різних упаковок з чарівним вмістом. Але як правильно його застосовувати не завжди описано в інструкції. Там ми в основному можемо побачити кількість речовини, яка необхідна на квадратний метр. Продавець теж не завжди кваліфіковано. Тому я розповім вам про деякі з них і як їх правильно використовувати.

Які добрива потрібні для картоплі при посадці в лунку навесні, щоб отримати хороший урожай?

Картопля на відміну від інших культур майже немає сенсу підгодовувати в період росту, цвітіння і формування бульб. Просто в цей час всі корисні речовини не будуть засвоюватися. Найголовніше підібрати правильні добрива при посадці коренеплоду у лунку, так як від цього залежить кількість і якість врожаю.

При виборі підгодівлі необхідно враховувати, що картопля воліє змішані органічні добрива. Але майте на увазі, що тут головне підібрати правильні пропорції. Що ж саме збільшить наш урожай?

 • Краще використовувати суміш аміачної селітри і сульфату амонію. Якщо внесете велика кількість азотовмісних речовин, то таким чином ви підсилите ріст куща, але загальмуєте розвиток бульб.
 • Вирішили удобрити землю лише мінеральними речовинами? Не варто. Так в грунті буде дефіцит органічних елементів. Тому необхідно використовувати ці два елементи разом в рівних пропорціях.

Велику кількість органічних речовин призводить до утворення пустот в картоплі, так як м’якоть не встигає розвиватися за активним ростом плодів.

 • Якщо використовувати тільки аміачну селітру і у великій кількості, то це призведе до повільного зростання бульб.

1bee593e2370d63f46fa83196ec63b2c Добриво для картоплі при посадці в лунку навесні для збільшення врожаю

Однак ви все-таки вирішили використовувати саме ці речовини, купуючи їх окремо. Тоді дійте згідно інструкції на упаковці. В ній прописані точні пропорції, від яких не слід відступати. Але сьогодні можна придбати вже готові суміші. У них є все необхідне. Достатньо їх тільки розвести необхідною кількістю води.

Мінеральне добриво для картоплі:

Отримати відмінний урожай, бульби якого красиві, здорові, смачні і без нітратів, можна дотримуючись дозування мінеральної підгодівлі. Найголовніше – це харчування ґрунту навесні азотовмісними елементами. Достатня кількість міститься в гної. Саме це ароматне добриво вважається найкращим. Але щоб досягти кращого ефекту, необхідно з’єднати його з мінеральними речовинами.

e4e6549607896422f474f8cfdb029c4b Добриво для картоплі при посадці в лунку навесні для збільшення врожаю

Є кілька варіантів приготування суміші для підгодівлі:

 • 3 ст. л. селітри 3 ст. л. сульфату калію вносити відразу після оранки поля;
 • 1 склянка деревної золи, відро перегною і 50 грам нітрофоски;
 • 1 відро перегною з’єднати з 30 г селітри, 2 ст. л сульфату калію і півкіло доломітового борошна.

Також існують готові склади. Їх вибір досить великий. Але рекомендується застосовувати ті, у складі яких отсутвие хлор або він міститься в мінімальній кількості. Однак для картоплі, на думку досвідчених садівників, найкраще підходять «Фертика», «Фаско», «Велет», «Бионекс», «Гуми-Омі».

100e82aabff686f2db5172753a9f0fc2 Добриво для картоплі при посадці в лунку навесні для збільшення врожаю

Досвідчені аграрії, щоб отримати кращий врожай картоплі, вносять у лунки наступні види мінеральних підживлень:

 • Суперфосфат, який багатий сіркою, фосфором, кальцієм і іншими цінними речовинами. Стимулює здатність бульб запасти поживні елементи. Його рекомендується застосовувати окремо від інших мінеральних підживлень з розрахунку 2 кг на сотку.
 • Карбамід (сечовина). Містить у собі близько 46% азоту. Застосовується при закладці в лунки (невелика жменя) або у вигляді розчину (1,5 кг на сотку).
 • Деревна зола. Натуральний джерело мікро – та макроелементів, який можна приготувати своїми руками. Точне співвідношення речовин обумовлено продуктами згоряння, але саме в цій підгодівлі міститься багато калію. Витрата на сотку, в залежності від родючості грунту, дорівнює 5-10 кг, а на лунку – 200 р.

Також з вище перерахованими засобами, використовують мідний купорос, аміачну селітру, нітрофоску, сірчанокислий калій та інші мікродобрива.

Картопляне добрива ЗМЗ — інструкція по застосуванню

Особливість органо-мінеральних добрив (ЗМЗ) в тому, що вони містити гумінові сполуки, які допомагають рослинам засвоювати необхідні для росту і розвитку корисні добавки. Але є ще одна особливість даного виду – тривала дія на відміну від інших видів підгодівлі.

Вносити ЗМЗ можна на будь-яких типах грунту. Тривалий вплив добрива змінює склад грунту і благотворно впливає на ріст рослин. Систематичне застосування сприяє покращенню властивостей ґрунту. Крім того, її структура відновлюється. Гранули містять необхідну кількість для овочевих культур корисних мікроелементів, допомагають швидше їх засвоювати.

6e8906aaf378952f4ae98ace2c32e933 Добриво для картоплі при посадці в лунку навесні для збільшення врожаю

Органіка підходить для використання в якості основного добрива, а також методом підживлення. Спосіб застосування – внесення речовини при перекопуванні або під час посадки овочів.

 • містить величезну кількість корисних елементів. У складі добрива найбільше азоту, калію, фосфору, магнію. Вони необхідні для прискорення росту і розвитку рослин, а також збільшення врожаю і підвищення стійкості до грибкових захворювань;
 • ОМУ не має в складі хлору;
 • завдяки йому картоплю довше зберігається.

ОМУ вносять в грунт навесні, до або під час посадки картоплі. Перед застосуванням засобу його бажано змішати з калимагнезией з розрахунку: на 5 кг ЗМЗ – 0,9 кг калімагнезії.

c48a112032bb5ce3ede36421dc4929a0 Добриво для картоплі при посадці в лунку навесні для збільшення врожаю

Можливо кілька варіантів внесення ЗМЗ:

 • під час весняної культивації ділянки – 5 кг добрива на сотку, гранули закладають в грунт;
 • при посадці картоплі в кожну лунку кидають по столовій ложці або його суміші з калимагнезією. ОМУ лише злегка присипають землею: навіть якщо корінь картоплі прониже гранулу наскрізь, він не згорить;
 • уздовж гребеня або борозни, куди садять бульби, роблять дрібну канавку і насипають туди ОМУ з розрахунку 20 г на погонний метр.

Добриво безпечно для людей, тварин і ґрунтової мікрофлори. Але щоб уникнути алергічних реакцій при роботі з такою підгодівлею необхідно надягати рукавички.

Добриво «картопляна формула». Відгуки городників

Коли ми вибираємо добриво, то намагаємося звернути увагу на його склад. Важливо, щоб у них були тільки ті елементи, які мають природне походження.

На якість і смак бульб негативно впливають будь-які хімічні елемент, які входять до складу підгодівлі.

У складі «Картопляної формули» є все необхідне для отримання ідеального врожаю, при цьому вона не містить шкідливих хімікатів. Інструкція використання проста і присутній на кожній упаковці.

014c61d6b29297978cf8994a955627ad Добриво для картоплі при посадці в лунку навесні для збільшення врожаю

«Картопляної формулою користуюся давно, але тільки зараз вирішила залишити відгук і поділитися з усіма гарним і недорогим засобом для удобрення картоплі. Дуже подобається результат від його застосування: дротяники майже не стало, картопля рівний, крупний, урожай збільшився в два рази, як мінімум. Мені навіть здається, що картопля став смачніше! Ще це добриво економічне, 5кг пакету мені вистачає на 3 сотки. Виходить 5кг пакет на рік. Картопляна формула повністю виправдовує свою вартість і радує отриманим результатом. Всім раджу!» Анастасія, Новосибірськ.

«Засіб хороше, просто знахідка для нашої сім’ї. Проблем з картоплею і з навалою шкідників немає, що нас особливо радує. При всьому при цьому ми стали збирати в два рази більше врожаю. Картопля рівненька, здорова, без пустот і гнилі. Рекомендую!» Тамара Іванівна, Казань.

«У минулому році, за порадою сусідки по дачі, скористалася цим добривом. Недоліків я не помітила, а от ефект помітив кожен з моєї родини. Картопля росла активніше, урожай зріс і якість при цьому теж. Я не очікувала, що все може бути так просто, адже до цього я вносила перегній і інші натуральні добрива. Тепер навіть морочитися з цим не буду, адже відкрила для себе «Картопляну формулу. Спасибі». Наталя, Новий Уренгой.

15bbe2c70574e40b4872b78c477a2cdb Добриво для картоплі при посадці в лунку навесні для збільшення врожаю

«Картопляної формулою» користуюся третій рік. Після того, як познайомилася з цим диво-засобом, не зраджую йому. Урожай в рази виріс, картопля рівний, здоровий, без гнилі і інших недоліків. Нам навіть здалося, що покращилися і смакові якості, хоча з року в рік садимо тільки один сорт. До речі, противний дротянка, який атакував наш ділянку протягом декількох років зник. Я ставлю 5+» Амалія, Татарстан.

«Практикую використання цього засобу не перший рік. Врожайність, дійсно, зросла і шкідників стало менше. Компактна Упаковка, а застосування дуже просте. Вообщем, засіб заслуговує поваги і вибору.» Олег, Москва.

Як садити картоплю під лопату і вносити добриво

Посадки картоплі під лопату передбачає розміщення картоплі на грядках за різними схемами. В гребені, висота яких приблизно 15 см, бульби висаджують на ділянках, де грунтові води розташовані високо. Між ними потрібно залишають міжряддя близько 50 див.

Є кілька схем посадки картоплі:

 • В борозни або лунки. Відстань між насіннєвим картоплею в ряді і в міжряддях буде різним, зазвичай воно залежить від сорту і складає 30-35 см і 60-70 см відповідно.
 • Квадратно-гніздовим методом. Плоди розміщують на рівній відстані один від іншого – 50 – 70 див
 • У шаховому порядку. Бульби розташовують у лунках, розміщених у рядках, кожен з яких починається зі зсувом між кущами на підлогу відстані.
 • За Миттлайдеру. Картоплю укладають у здвоєні ряди, відстань між рядами при посадці плодів за цією схемою роблять 1 м. Лунки в таких рядках розташовують з інтервалом 30 см. і у шаховому порядку.

Напрямок грядок має бути з півдня на північ для того, щоб вони максимально висвітлювалися. Глибина посадки різна – від 5 до 10 см, в залежності від сорту і типу грунту.

61d8ea8fac94ac875e0802d6253f7922 Добриво для картоплі при посадці в лунку навесні для збільшення врожаю

Послідовність посадки картопляних бульб під лопату:

 • На ділянці встановлюють кілочки з краю грядок і натягують між ними мотузку. Вона служить маркером, поруч з нею викопують лунки або борозни, щоб вони були рівними.
 • Землю, викопану з борозенок або лунок першого ряду, відкидають назад.
 • Якщо добрива під картоплю не були внесені восени або навесні при перекопуванні, їх додають локально при посадці відразу в лунки або ж в борозенки під кожен бульба і перемішують з грунтом.
 • Коли плоди будуть розкладені по борознах або лунках, їх присипають землею з наступного ряду.
 • Після часткової висадки картоплин (близько 4-5 рядів), землю на ділянці розрівнюють граблями, щоб не затоптати посадки і продовжують саджати картоплю насіннєву далі.
 • Останній ряд засипають грунтом граблями з попередніх рядів.

Незалежно від того, яку схему посадки під лопату ви вибрали, працювати краще всього удвох: одна людина робить лунки, а інший розкладає в них бульби. Їх кладуть паростками вгору, частини – зрізом вниз. Лопата, використовувана для посадки картоплі, повинна бути гострою, з міцною довгою ручкою, щоб нею можна було зручно працювати.

21265ccdf493445b12bc8a68a263e17a Добриво для картоплі при посадці в лунку навесні для збільшення врожаю

Тепер ви знаєте, які добрива використовувати і для чого вони потрібні. Також дізналися про кілька способів посадки картоплі під лопату і як правильно це робити. Якщо виникли питання, можете сміливо ставити їх в коментарях нижче. Я із задоволенням вам відповім. А тепер я з вами прощаюся, до швидких зустрічей!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради