Захист замовлення на Алиэкспресс: покрокова інструкція

Отже, ви чекаєте покупку з Алиэкспресс, а посилки немає, в результаті ні грошей, ні товару. Щоб таких неприємних ситуацій було якомога менше, на торговому майданчику організована захист замовлення. Ця функція дозволяє покупцеві повернути гроші, якщо товар так і не був доставлений протягом певного терміну.

Важливо не пропустити момент, коли цей період підходить до кінця, щоб вчасно відкрити суперечку і не втратити сплачену суму. При необхідності захист покупця можна продовжити — розглянемо, яким чином це відбувається.

Як працює захист покупця на Алиэкспресс

zashhita zakaza na aliehkspress: poshagovaya instrukciya24 Захист замовлення на Алиэкспресс: покрокова інструкція
Захист замовлення – це механізм, що забезпечує безпеку угоди на Алиэкспресс. Продавець не побачить свої гроші, поки клієнт не підтвердить, що товар отриманий, знаходиться в робочому стані та відповідає опису. А до тих пір сума оплати буде «заморожена» і може бути повернута покупцю в одній з проблемних ситуацій:

 • отримання бракованого або невідповідного опису виробу;
 • замовлення не доставлений з причини, не залежної від покупця;
 • відкритий спір по угоді вирішено на користь покупця;
 • товар повернено продавцю митницею.

Однак можливість оскаржити угоду обмежена крайнім терміном, який встановив продавець по даному замовленню. Протягом обумовленого часу селлер зобов’язується доставити товар клієнту. У свою чергу, покупець, отримавши посилку, повинен підтвердити цей факт у розділі «Мої замовлення». Після чого угода автоматично закривається: вважається, що клієнт не має ніяких претензій, а продавець отримує свої гроші.

Але що робити, якщо крайній строк доставки закінчується, а замовлення все ще в дорозі? Варіанта два:

 • Відкрити спір і вимагати повернення грошей.
 • Продовжити захист і продовжувати чекати товар.
 • Зверніть увагу! Після закінчення терміну захисту угода завершується автоматично! Якщо ви не встигли відкрити суперечка, ваші гроші йдуть продавцю без можливості повернення!

  Не забувайте періодично перевіряти терміни захисту на сайті Алиэкспресс і читати повідомлення електронної пошти.

  В яких випадках потрібне продовження захисту

  zashhita zakaza na aliehkspress: poshagovaya instrukciya25 Захист замовлення на Алиэкспресс: покрокова інструкція
  Основна мета захисту покупця на Алиэкспресс – боротьба з недобросовісними продавцями. Шахрай може запросто не відправити замовлення в надії нажитися на довірливих покупцях. Якщо селлер веде себе підозріло, не висилає номер для відстеження посилки або дає «лівий» трек, вмовляє не відкривати спір – швидше за все, справа нечиста. Щоб не втратити свої кровні, не йдіть на поводу у такого «мутного» продавця і сміливо робіть заявку на повернення.

  Інша справа, якщо сумнівів у чесності угоди немає: посилка відстежується, але затримується в дорозі. Тоді доцільно збільшити термін доставки. Так будуть і вівці цілі, і вовки ситі: ви, нехай і з затримкою, отримаєте свою довгоочікувану посилку, а продавець – свої гроші.

  Важливо! Крайній термін за конкретним замовленням продавець фіксує самостійно, як правило, з запасом в більшу сторону. Але не менше встановленого в системі!

  Якщо захист замовлення закінчується, а ви все ще не підтвердили отримання, селлер може за власною ініціативою продовжити таймер. Однак у такому випадку за вами, як за покупцем, залишається право все-таки відкрити спір, якщо вас цей варіант не влаштовує.

  Зате у клієнта немає можливості самому продовжити захист. Тільки ви можете зробити запит продавцю, а він вже або його приймає, або відхиляє. Адже справа може бути не тільки в тому, що ваша посилка десь загубилася. Цілком ймовірно, ви просто не встигаєте забігти на пошту за замовленням або вже отримали товар, але не знайшли часу перевірити його працездатність. У такій ситуації продавець, хоч і зацікавлений якомога швидше отримати гроші, може піти вам назустріч і збільшити термін доставки.

  Якщо замовлення все ще десь «ходить», час невблаганно наближається, а на тій стороні мовчать більше 2-х діб – не тягніть, відкривайте спір. У будь-якому випадку не варто чекати до останнього дня – робіть запит заздалегідь, за 5 днів.

  Для запиту на продовження на Алиэкспресс існує спеціальна форма, так що знання англійської мови вам навряд чи стане в нагоді. Ну тільки якщо ви не затеете листування з продавцем.

  Як продовжити захист: покрокова інструкція

  Отже, захист замовлення на Aliexpress продовжується наступним чином:

 • В розділі «Мої замовлення» вибираємо замовлення, що вимагає продовження, і заходимо у вкладку «Подробиці».
  zashhita zakaza na aliehkspress: poshagovaya instrukciya26 Захист замовлення на Алиэкспресс: покрокова інструкція
 • Перед вами відкривається нагадування про крайній строк доставки і можливості відкрити спір, а також посилання на продовження захисту покупця. Вибираємо п. 2 і натискаємо на посилання.
  zashhita zakaza na aliehkspress: poshagovaya instrukciya27 Захист замовлення на Алиэкспресс: покрокова інструкція
 • У спливаючому вікні заповнюємо заявку на продовження: проставляємо потрібну кількість днів і відправляємо. Зверніть увагу, що на цьому етапі Алиэкспресс видає попередження про необхідність підтвердження заявки з боку продавця.
  zashhita zakaza na aliehkspress: poshagovaya instrukciya28 Захист замовлення на Алиэкспресс: покрокова інструкція
 • На цьому ваші дії закінчені, залишається тільки чекати рішення другого учасника угоди. Продовжуйте стежити за терміном: якщо відповіді немає, відкривайте спір.

  Важливо! Якщо ви користуєтеся мобільним додатком Aliexpress, автоматична форма продовження може бути недоступна. Якщо вам потрібно відстрочена захист замовлення напишіть приватне повідомлення продавцю.

  Не забувайте, що безпечність покупок в інтернеті, зокрема, на Алиэкспресс, багато в чому залежить від вашої уважності. Намагайтеся регулярно відслідковувати відправлення і терміни доставки, щоб шопінг не обернувся для вас розчаруванням і фінансовими втратами.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради