Яку доставку вибрати на Алиэкспресс: види та умови доставки

Доставка з Алиэкспресс можлива в будь-яку країну світу, причому безпечно і часто безкоштовно. Але яку саме доставку вибрати на Алиэкспресс — спробуємо розібратися. При виборі будь доставки, продавець отримує гроші тільки після доставки товару, наприклад, з Китаю в Росію. Отже, покупець максимально захищений. Але далеко не всі служби доставки перевозять товари досить швидко. Варіанти доставки китайський магазин пропонує вельми різноманітні.

Види доставки

Всіх хвилює питання, як відбувається поставка, скільки йде посилка з Китаю поштою, як її відстежити і яка буде сума платежу. Обраний товар можна отримати звичайною або експрес доставкою. Перший спосіб вибирає переважна більшість користувачів сервісу, так як звичайна доставка Алиэкспресс абсолютно безкоштовна. Експрес — це швидка і платна доставка.

Кожен продавець пропонує свої варіанти. Якщо натиснути на іконку «Доставка» на сторінці описі товару, з ними можна ознайомитися. Там же вказуються умови транспортування, розцінки на платну доставку та передбачуваний термін очікування товару.

kakuyu dostavku vybrat na aliehkspress: vidy i usloviya dostavki18 Яку доставку вибрати на Алиэкспресс: види та умови доставки

Безкоштовно

Безкоштовна доставка товарів з Китаю в Білорусь, Росію та інші країни на пострадянському просторі надзвичайно популярна. Продавець повністю оплачує транспортування до поштового відділення у країні отримувача.

Чи буде для Вас на Алиэкспресс безкоштовна доставка чи ні, повністю залежить від продавця. Уточнювати це питання необхідно на стадії пошуку товару. Власне, безкоштовно товар вам ніхто не поставить. Просто продавець закладає вартість пересилання в ціну товару. Якщо поглянути на цінники аналогічних товарів з платної доставкою, можна легко побачити різницю.

В основному, пересилкою займаються китайські компанії. Меншою мірою — поштові служби інших країн. Перевезення здійснюється усіма видами транспорту. Працюють вони добре, але прямо скажемо, не поспішаючи. Строки доставки в Росію в першому випадку можуть доходити до 50 днів. Доставка в Україну чи Білорусію буде здійснюватися приблизно стільки ж. Якщо є можливість скористатися послугами не китайських служб, сміливо робіть це. Все відбудеться на півтори-два тижні швидше.

Отже, найбільш популярними службами доставки на Алиэкспресс є:

 • Aliexpress standard shipping — стандартна доставка від Алиэкспресс
 • Seller’s Shipping Method — компанія, з якою уклав договір продавець товару. Можна написати йому листа перед замовленням і дізнатися, послугами якої транспортної компанії він користується
 • China Post і Hongkong Post. Сервіси приймають поштові відправлення (Air Post) до 2 кг, посилки (Air Parcel) до 20 кг.
 • Singapore Post, Sweden Post, Swiss Post і Ukrainian Air Mail. У випадках з цими службами доставка посилок з Китаю може бути платною. Все залежить від цінової політики відділення відправника. Спочатку всі посилки відправляються до Сінгапур, звідки розлітаються по країнам та користувачам. Термін доставки залежить від швидкості розмитнення. Наприклад, фінська Itella має договір про швидкому митному оформленні на території РФ.

Останнім часом багато користуються так званою доставкою Aliexpress зі складу, що знаходиться в нашій країні. Це сервіси «Місцева доставка» і ZTO Express.
kakuyu dostavku vybrat na aliehkspress: vidy i usloviya dostavki19 Яку доставку вибрати на Алиэкспресс: види та умови доставки

Доставка з Росії вигідно відрізняється зменшеним до 14 днів часом очікування і можливістю повернення. Але є і зворотна сторона — вартість товару буде трохи вище.

Безкоштовна від визначеної суми

kakuyu dostavku vybrat na aliehkspress: vidy i usloviya dostavki20 Яку доставку вибрати на Алиэкспресс: види та умови доставки
Іноді безкоштовно товар готові доставити лише при замовленні на певну суму. Це може означати, що доведеться доплачувати. Робиться це так. Покупець отримує купон, який необхідно помістити в замовлення і оплатити. Якщо річ коштує менше ліміту, Вам можуть запропонувати змінити спосіб транспортування. Всі деталі зазвичай вказуються в описі товару. Тому, читайте уважно.

Платна

Прискорений вид доставки можна віддати перевагу, якщо термін важливіше вартості. Заплативши, можна прискорити отримання товару. Іноді краще заплатити і не витрачати час і нерви.

Ось список великих компаній, з якими працюють продавці:

 • Aliexpress Premium shipping — преміальна доставка від Алиэкспресс
 • EMS (Express Mail Service). По території Китаю посилку доставляє EMS китайської пошти China Post. Після проходження митниці контроль над посилкою переходить до EMS пошти країни призначення.
 • Європейська кур’єрська служба TNT
 • Поштові компанії FedEx і UPS з США
 • Німецька поштова авіакомпанія DHL
 • Китайська транспортна компанія S. F. Express
 • ePacket, спільний проект великих китайських магазинів і EMS.

kakuyu dostavku vybrat na aliehkspress: vidy i usloviya dostavki21 Яку доставку вибрати на Алиэкспресс: види та умови доставкиЕкспрес-доставку воліють за ряд істотних переваг:

 • Строки не перевищують 14 днів.
 • Доставка здійснюється на будинок.
 • Гарантується збереження товару.

Імениті служби надають можливість користуватися цивілізованим сервісом, за який доводиться платити. Вартість таких послуг може перевищити ціну самого товару. Іноді разом з посилкою приходить «сюрприз» у вигляді необхідності заплатити за оформлення митної декларації. Але якщо товар має дуже велику цінність, альтернативи немає.
kakuyu dostavku vybrat na aliehkspress: vidy i usloviya dostavki22 Яку доставку вибрати на Алиэкспресс: види та умови доставки
Важливо пам’ятати, що експрес доставка, за винятком Aliexpress Premium shipping, не може бути безкоштовною. Якщо продавець вказує, що грошей не береться, він лукавить. Швидше всього, що ваша посилка піде китайської поштою, і чекати її доведеться довго.

Наші рекомендації по вибору доставки

Якщо ви хочете безкоштовну доставку і готові почекати, рекомендуємо вибрати Aliexpress standard shipping.
Краща доставка по співвідношенню ціна/якість Aliexpress Premium shipping, середній термін доставки — два тижні.
Якщо необхідно доставити товар дуже швидко, вибирайте DHL. Так, доведеться заплатити значну суму, зате доставлять посилку за кілька днів.

Оформлення очікування та одержання замовлення

Як дізнатися про можливі способи доставки того чи іншого товару, ми розповіли раніше. Вибирайте придивився і тисніть ОК. Вартість доставки відіб’ється на кінцевій ціні. При оформленні платежу варто ще раз перевірити спосіб доставки.

На жаль, оплата товару післяплатою неможлива. У Алиэкспресс покупки здійснюються тільки з повною передоплатою. Покупцеві пропонується широкий вибір сучасних платіжних інструментів. Більш докладно про оплату банківською картою читайте в нашій статті.

Після оплати кошти надходять на спеціальний рахунок, де зберігаються до отримання товару та схвалення угоди замовником або до закінчення строку, відведеного на транспортування. Якщо час вийшов, угода закривається, а гроші автоматично переводяться на рахунок продавця. Покупцю важливо не упустити момент. Після закриття угоди він не зможе пред’явити претензії і повернути свої гроші.

Через кілька днів (від 3 до 5) продавець відправить трек-номер, за яким виконується відстеження посилки. Можна його отримати іншим способом. Коли відправка виконана, на вашу електронну адресу прийде лист з повідомленням. Далі все просто. Заходьте в особистий кабінет на сайті. В розділі «Мої замовлення» вибираєте потрібний і натискаєте «Показати деталі». У графі Logistics Information буде Ваш номер трекера. Поспішати не варто перевіряти. Інформація про статус з’являється не раніше, ніж через пару днів.

Відстеження виконується на сервісі поштової служби. Наприклад, якщо товар відправлений YANWEN Express, використовується кур’єр Special line YW.
Крім трекера, можна використовувати номер замовлення. Після того, як товар покинув межі Піднебесної, відстеження на китайських ресурсах припиняється. Подальше відстеження є на сайтах національних поштових служб. Важливо пам’ятати, що для замовлень до $20 іноді не забезпечується.

Детальніше про відстеження можна почитати в спеціальній статті чи можна відстежити посилку прямо на нашому сайті.

Після прибуття в поштове відділення Вам принесуть повідомлення. Заповнюєте і відправляєтеся за посилкою, прихопивши з собою паспорт. За відправленнями експрес службами ходити не потрібно. З Вами зв’яжеться кур’єр і принесе довгоочікувану посилку прямо в руки в зручний для Вас час.

При замовленні товару в Алиекспресс важливо не перевищити митний ліміт. Інакше доведеться платити мито. Поки в Росії дозволено безмитне ввезення товарів для особистого споживання на суму 1000 євро/місяць.

Транспортування великогабаритних відправлень

kakuyu dostavku vybrat na aliehkspress: vidy i usloviya dostavki23 Яку доставку вибрати на Алиэкспресс: види та умови доставки
Алиэкспресс дозволяє вибирати не тільки між мобільником і джинсами. Список пропозицій величезний, як Велика китайська стіна. Деякі замовляють меблі і мототехніку, які не відправиш маленької посилочку. Наприклад, Пошта Росії не візьме посилку вагою понад 31 кг.

Доставкою великогабаритних вантажів з Китаю займаються спеціальні карго компанії. Скільки коштує доставка з Китаю можна уточнити в представництвах. Одне можна сказати, вартість їхніх послуг дуже висока. Основними замовниками виступають оптові покупці. Для великих торговельних компаній вигідніше доставляти товар на митницю великими партіями. Звернувшись в таку, можна підібрати підходящий варіант. Але, на жаль, він не буде дешевим.

Транспортування легких і недорогих товарів з Алиэкспресс є самою недорогою серед подібних торгових майданчиків.

Яку б доставку ви не вибрали кэшбэк на Алиэкспресс ще більше збільшує привабливість китайської торгової площадки!

Напишіть, будь ласка, про свій досвід доставки з Алиэкспресс в коментарях до даної статті.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради