Як розправити синтепон у куртці після прання: що робити

Синтепон — волокно для наповнення курточок і пуховиків. Речі з цього матеріалу коштують дешевше, ніж товари з натуральним наповнювачем, але є один неприємний мінус — синтепон у куртці після прання скручується в грудочки, які псують зовнішній вигляд виробу. Це виправна проблема, з якою можна впоратися підручними засобами: пилососом або хлопавкою для килимів. Перед початком прання, потрібно з’ясувати пружність. Для цього досить розмістити важкий предмет на куртці: якщо через 5 хвилин вм’ятина зникла, то прання в домашніх умовах не дуже зашкодить, і синтепон розпушити.

kak raspravit sintepon v kurtke posle stirki: chto delat41 Як розправити синтепон у куртці після прання: що робити

Що робити, якщо скатався наповнювач?

Чистити синтепоновую куртку краще в пралці, так як вручну прати складно. Для початкового виду наповнювача, потрібно його правильно випрати і просушити:

 • Інформація на бирці допоможе, щоб не збився синтепон в куртці.
 • Прання проводиться на ручному режимі, у воді 40 градусів.
 • Віджим виставити на 0. В машинку закинути тенісні м’ячики.
 • Сушити виріб потрібно поклавши на рушник, часом струшуючи.
 • Якщо синтепон перетворився в грудки, то потрібно збити розбити руками або іншими, більш ефективними способами:

  • пилосос;
  • вибивачка для килимів;
  • ательє.

  Розгладити руками

  kak raspravit sintepon v kurtke posle stirki: chto delat42 Як розправити синтепон у куртці після прання: що робитиРозподіл наповнювача вручну займає багато часу і сил.

  Коли після машинки автомат матеріал свалялся в грудочки і немає спеціальних м’ячиків, щоб збити синтепон назад, то можна спробувати розподілити його вручну. Цей метод дуже трудомісткий. Потрібно кожне «ланка» пуховика розім’яти як при пранні, рівномірно розподіляючи волокно. Також за потреби можна розпороти підкладку і акуратно розмістити матеріал.

  Розпушити пилососом

  Можна моментально розправити синтепон в пуховику за допомогою пилососа. Ця маніпуляція менш трудомістка, ніж ручний розподіл волокна. Матеріал після прання реставрується побутовим приладом в кілька етапів:

 • Після очищення в машинці пуховик повинен трохи просохнути і після рівно розкласти його.
 • По всіх місцях де є прогалини провести трубкою без щітки. Робити це потрібно з середнім режимом всмоктування.
 • Для рівномірного розподілу треба прибрати всю річ, особливо рукави і кишені.
 • Після дати пуховики повністю висохнути.
 • Можна розрівняти волокно і на сухій тканині, тільки потрібно повторити процедуру кілька разів, постійно струшуючи пуховик між етапами.
 • Потрібно обережно використовувати пилосос, так як при сильному режимі тканина може порватися.

  Хлопавка для килимів

  kak raspravit sintepon v kurtke posle stirki: chto delat43 Як розправити синтепон у куртці після прання: що робитиПристосування ефективно розіб’є утворилися грудки утеплювача.

  Підручний засіб, таке як вибивачка, добре розбиває скомкавшийся матеріал. Для процедури треба потрясти пуховик і підвісити його, застебнувши всі замки. За допомогою хлопавки треба акуратно постукати по виробу в тих місцях, де наповнювач сильно взбился, повторювати до тих пір, поки синтепон повністю не розпушити. Після потрібно якісно потрясти річ, щоб волокно рівно розподілялося.

  Замінити наповнювач

  Якщо перелічені методи не допомогли, або є побоювання зіпсувати тканину, то краще здати наряд зі збитим наповнювачем в ательє. Швачка повинна розпороти акуратно підкладку і змінить зіпсований матеріал на нове волокно. Ця процедура буде коштувати дешевше, ніж покупка нової куртки і поверне речі гарний вигляд. Щоб така проблема не виникла, потрібно правильно прати речі.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради