До чого знайти підкову в землі – народні прикмети

Серед прийме є загальновідомі повір’я, а є забобони, які використовуються тільки у вузькому колі шанувальників народної мудрості. Про те, що знайти підкову – це до щастя, знають всі! Але не менш важливо знати, яка саме річ принесе удачу, і як правильно розташувати, щоб вона служила оберегом.

435c529f842ed49e00efc91895e42f41 До чого знайти підкову в землі – народні прикмети

Значення підкови як амулета

У підкові поєднуються одразу кілька щасливих символів:

 • божественне полум’я горна коваля;
 • залізо – символ чесності, захист від нечистої сили;
 • кінь – уособлення добра, працелюбності, натхнення, родючості, сили.

Якщо знайдений такий талісман, його шкода залишати в пилу на дорозі.

Народне сказання оповідає про коваля, якому в якості клієнта попався рис. Не злякавшись нечисті майстер прикував чортеня самими довгими цвяхами. Слуга диявола став благати про пощаду. Коваль відпустив його, але взяв з рогатої слово, що той буде обходити «десятою дорогою» ті будинки, на яких висить підкова.

З тих пір ковалі вважаються героями боротьби з нечистою силою, а підківки висять в кузнях, грають роль оберегів. Таким чином, у прикмети: знайти підкову є два тлумачення. Залізна дуга – це:

 • Талісман для залучення в будинок достатку і насіннєвого благополуччя, удачі в справах.
 • Оберіг для захисту від негативних впливів.
 • Зовні будинку розміщують ріжками вниз, щоб по них стікав негатив від вхідних ворогів.

  Основне завдання такого оберега – розпізнати і відобразити недобрі наміри приходять людей та істот. Існувала думка, що кінцями вниз вішали в будинку, якщо його господиня – жінка. Всередині будинку кріпили як символ рогу достатку кінцями вгору, щоб блага накопичувалися і не витікали з дому. Є ще спосіб розміщення у вигляді букви «С» — з неї починаються слова «сонце», «щастя», «світло».

  f7c4da024a602dfcf5e117e94e7ca380 До чого знайти підкову в землі – народні прикмети

  Значення місця знахідки

  Цікава подробиця: найщасливішою вважається підкова, яка за своїм прямим призначенням. Такий предмет здатний притягувати удачу і відображати негатив, тому що він загартований у вогні, заряджений силою відштовхуючи коня від землі.

  Щоб стати володарем ефективного оберега, згідно приймете потрібно знайти стару поржавевшую залізну підкову. Важливо знайти, а не придбати в якості сувеніру.

  Народна прикмета свідчить, що найбільшою силою володіє відвалилася з копита задньої ноги сірої кобили.

  Коней зараз рідко використовують для оранки наділів і перевезення вантажів. Шукати талісман слід в сільській місцевості або на іподромі.

  Прикмети про те, до чого знаходили підкову в різних місцях:

  • на сільській дорозі — до колосальної удачі;
  • на міській дорозі — до величезного щастя;
  • в городі — до успіху в справах, така знахідка обіцяє підтримку родичів у всіх починаннях.

  229588a3f9f79ef76ba8e0780b22ed05 До чого знайти підкову в землі – народні прикмети

  Дії з знайденої підковою

  Якщо ви знайшли підкову, уважно розгляньте її. Якщо річ потрапила поламана, не слід брати її з собою. Прикмета свідчить: знайдена половинка дуги здатна зруйнувати сімейні узи, залучити розлучення.

  Щоб нейтралізувати негатив, на уламки, рекомендується плюнути, загадати бажання, і кинути їх за спину. Потім потрібно швидко, не повертаючись, піти. Незабаром збудеться задумане, але не повністю, а лише наполовину.

  Якщо попалася ціла підкова (нова, або ще краще, стара, іржава) необхідно подякувати богові за таке послання, залишити на місці кілька монеток, забрати знахідку додому і провести з нею наступні дії:

 • Господар будинок повинен прибити знайдений талісман по центру над вхідними дверима у житло.
 • Можна використовувати 7 цвяхів (щоб магічний вплив стосувалося всіх членів сім’ї). 1 цвях або мотузку.
 • Жінка допомагає чоловікові притримати гвоздики.
 • Попередньо до підкови повинні доторкнутися всі мешканці (і молодий і старий).
 • Для посилення охоронних властивостей оберега перед розміщенням його потрібно очистити. Для цього використовується енергетично сильна свята вода. Якщо такої немає, оберіг можна потримати в проточній або солоної водиці. Підійде також вода з криниці.

  Потім підкову заряджають місячної енергією. Для цього талісман тримають ніч у період зростаючого місяця так, щоб на нього не падали прямі промені нічного світила. При цьому ріжки повинні бути спрямовані вглиб кімнати.

  Згідно приймете падіння повішеною підкови означає, що талісман відпрацював своє призначення. Його піднімають, захистивши руки тканиною, і закопують подалі від будинку. Якщо ви знайшли у землі, велика ймовірність, що це чужий відпрацьована оберіг, краще його не брати.

  Але якщо немає поганих передчуттів, навпаки, хочеться взяти знахідку з собою, тільки потрібно буде очистити з особливою ретельністю.

  50e45dc94aecade85196cd58be005a4b До чого знайти підкову в землі – народні прикмети

  Значення розміщення підкови в різних частинах будинку

  Мексиканці вважають що потрібно знайти і прикрасити її ликами святих і стрічками, а після цього не чіпати оберіг. Згідно італійської приймете, потрібно знайти дугу і повісити її так, щоб всі вхідні зачіпали талісман.

  На Русі для охорони благополуччя сім’ї потрібно було знайти підкову і закопати її під порогом або у дворі, прилаштувати в іншому місці.

  Розміщення підкови в різних місцях житла або на сільгосп будівлях має певне значення:

  • У спальні привертає міцний здоровий сон, гармонізує життя подружньої пари. Згідно приймете той, хто тримає поруч з ліжком підкову, позбудеться від шкідливих для здоров’я звичок, і помре уві сні в глибокій старості.
  • Поруч з пічкою залізна дуга потрібна молодій дівчині: щоб навчилася господарювати, і «в дівках» не засиділася.
  • У вітальні – для залучення хороших гостей.
  • Над колискою або в дитячій кімнаті – захисник малюка від лихого ока.Якщо магічну дію вже сталося, дитини обливали водою з цебра, в якому визначений термін вона пробула.
  • Перебуваючи у скриньці з грошима або іншому місці зберігання заощаджень, підкова допомагає примножити багатство.
  • На підвіконні виступає в ролі активатора грошових потоків, сприяє зростанню і розкішного цвітіння домашньої рослинності.
  • В коморі і на огородженні поля захищає врожай і засіки зернових.
  • На кухні приваблює хороший апетит, смачну і корисну їжу, достаток на столі.

  Підкови в якості оберега використовувалися не тільки на стаціонарних об’єктах. Для запобігання неприємностей у дорозі та залучення успіху в справах потрібно було знайти підкову і взяти її з собою на відповідальне захід.

  Моряки прибивали залізні дужки до щоглам вітрильників. У наші дні цей предмет, поміщений у багажник автомобіля, неодноразово рятував власника машини від загибелі й каліцтв в серйозних аваріях.

  Прикмета свідчить: знайти цілу підкову – ознака череди успіхів, щастя. Помістивши металеву дугу над вхідними дверима, ви захиститеся від пристріту, псування, будь-якого магічного негативного впливу ззовні. Розташувавши підкову всередині житла, ви залучите достаток і благополуччя для всіх членів родини. Такий талісман перетворить вашу обитель у «повну чашу»!

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради