Як вивести запах уайт-спіриту з одягу в домашніх умовах: прості способи

Знаючи заздалегідь, як вивести запах уайт-спіриту з одягу, ви не тільки збережете тканина, але і в деяких випадках запобігти псуванню пральної машинки. Люди роблять одні і ті ж помилки при використанні розчинників для фарб і лаків. Не можна відразу кидати просочені ними речі в пральну машинку. Є кілька дієвих способів, як правильно позбавлятися від неприємних ароматів, не ризикуючи цілісністю і станом самої одягу.

Чому запах уайт-спіриту так сильно в’їдається

Ремонт машини або квартири часто пов’язаний з необхідністю використовувати розчинник. Він потрапляє на речі, бруднить їх і створює дуже неприємний і їдкий запах. Не варто класти всі в пралку, покладаючись на її можливості.

Головним недоліком кошти є дуже стійкий неприємний аромат. Іноді він викликає сильну інтоксикацію і отруєння організму. Працювати з ним рекомендується строго в добре провітрюваних чи відкритих приміщеннях. Відразу після застосування шкіру ретельно відмивають.

kak vyvesti zapakh uajjt spirita s odezhdy v domashnikh usloviyakh: prostye sposoby36 Як вивести запах уайт спіриту з одягу в домашніх умовах: прості способиУайт-спірит є летючої та легкозаймистою рідиною. Уїдливість в речі і тканини пов’язана зі складом. Його роблять на базі рідких вуглеводнів, отриманих шляхом переробки нафтопродуктів.

Як позбутися від неприємного запаху на одязі в домашніх умовах

Найбільш ефективними засобами для швидкої боротьби з запахами від розлитого уайт-спіриту в побуті вважаються:

 • вивітрювання;
 • кондиціонери;
 • господарське мило;
 • рідина для посуду;
 • спирт;
 • оцет;
 • очищений бензин.

Якщо речі забруднилися в розчиннику, то прати їх в машинці не можна. Перша прання обов’язково ручна. Інакше барабан сам просочиться неприємним ароматом, і позбутися від запаху буде складно.

Звичайне вивітрювання

Провітрювання речей дозволяє основній масі розчинника зникнути, що істотно спрощує подальшу прання. На вивітрювання йде від декількох годин до декількох днів. Речі потрібно залишити на деякий час на вулиці на білизняний мотузці в розправленому стані. У проміжках між замачиваниями і процесами прання вивітрювання повторюється ще кілька разів.

kak vyvesti zapakh uajjt spirita s odezhdy v domashnikh usloviyakh: prostye sposoby37 Як вивести запах уайт спіриту з одягу в домашніх умовах: прості способиПеред тим як прибрати запах уайт-спіриту з одягу підручними методами і спеціальними складами, обов’язково її провітрити.

Кондиціонер для білизни

Проти сильного запаху уайт-спіриту можна боротися концентрованими ароматизаторами. У багатьох господинь є кондиціонер для одягу, з допомогою якого вдасться вивести сморід від розчинника. Якщо залишаться плями після процедури, з ними краще боротися іншими способами.

При ручному пранні виконується замочування в теплій, але не гарячій воді. Додайте невелику кількість кондиціонера. Він концентрований, тому виливати цілу пляшку кошти недоцільно. Після замочування прополощіть речі і відправте ще раз на провітрювання.

Господарське мило

Видалити запах въевшегося розчинника з одягу можна з допомогою господарського коричневого мила. Ефективність цього засобу висока, але при правильному застосуванні.

Спочатку потрібно замочити забруднені речі в чистій воді без пральних порошків. Заливати слід в теплу воду на 30 хвилин. Злийте охололу воду і повторіть виконану процедуру. Після 2 вымачиваний тканина намыливается господарським милом. В такому стані потрібно залишити речі на якийсь час.

Найефективніше застосовувати коричневе або дігтярне господарське мило. Дезодоровані види мила не підходять, оскільки вони лише маскують аромат розчинника, але не можуть вивести накопичився запах з тканин повністю.

Завершується процедура використанням звичайного порошку для повсякденного прання.

Засіб для миття посуду

Своїм сильним ароматом і здатність боротися з плямами миючі рідини для посуду добре себе показують проти розчинника.

Краще брати гель хорошої якості типу Fairy. Концентрат потрібно розвести у співвідношенні 2-3 повні столові ложки на 5-6 літрів теплої води. В отриманому розчині речі замочуються на 1-2 години. Коли сморід уайт-спіриту піде, потрібно ретельно прополоскати і провітрити.

Спирт

Виводиться таким засобом запах уайт-спіриту усувається швидко, але може нашкодити речей. Для позбавлення від уайт-спіриту потрібно взяти медичний спирт аптечний не менше 90%.

Забруднену ділянку, на який потрапив хімікат, потрібно спочатку протерти змоченим в аптечному медичному 90% спирті тампоном, а після промити в проточній холодній воді. Зазвичай ділянку, на який потрапив їдкий розчинник уайт-спірит, перестає пахнути за рахунок дії спирту. Сам спирт швидко вивітрюється і після себе неприємних ароматів не залишає.

kak vyvesti zapakh uajjt spirita s odezhdy v domashnikh usloviyakh: prostye sposoby38 Як вивести запах уайт спіриту з одягу в домашніх умовах: прості способиАльтернатива спирту — це спиртові настоянки та антисептики. Їх використовувати проти ароматів уайт-спіриту на одязі не рекомендують. Або робити це потрібно акуратно.

Деякі спиртові сполуки можуть відбілити одяг або пофарбувати її.

Оцет

Щоб впоратися з ароматом розчинник уайт-спірит на забрудненої одязі, можна обробити її оцтовою кислотою. Це допоміжний засіб. Його використовують разом з порошками, кондиціонером або звичайним господарським милом при ручному пранні.

При замочуванні потрібно на 6-8 літрів чистої води додати 2 склянки столового 3-5% оцту. Склад пом’якшує тканину і усуває неприємні запахи на одязі. Але засіб має власний їдкий запах. Позбутися від нього точно допоможе вимочування у чистій воді і провітрювання одягу.

Підійде звичайний 3-5% розчин. Застосовувати висококонцентровані види оцту не рекомендується або ж обсяг кислоти зменшити до половини склянки.

Очищений бензин

Щоб усунути в’їдаються запах уайт-спіриту, можна взяти очищений бензин. Довго вимочувати тканину не можна, інакше бензин роз’їсть натуральні і синтетичні матеріали.

Бензин за властивостями нагадує медичний спирт. Вивести розчинник допоможе тип Б70. Також підійде бензин, яким заправляють запальнички.

Добре допомагає змішування медспирта з бензином. Дотримуйтесь пропорції 3 до 7. Зробивши розчин, в нього поміщається одяг і вимочується не більше 30 хвилин. Після цього проводиться обробка господарським милом коричневого кольору. Сушіть на свіжому повітрі, але не під прямими променями сонця в спекотні дні.

Як видалити запах за допомогою пральної машини

Затока одяг їдкою хімією, багато поспішають закинути її в пральну машину, засипавши порошок і побільше кондиціонера.

Без попереднього провітрювання і ручного прання одяг в уайт-спирите завантажувати пральну машину не можна.

Просякнуте розчинником барабан при наступних циклах буде передавати цей запах на інші речі. Якщо ви перете в машинці, після прання прочистіть зливну систему і приберіть зайву там воду.

Використовуючи можливості пральної машини, позбутися въевшегося противного запаху уайт-спіриту можна:

 • ополіскувачем;
 • лимонною кислотою;
 • харчовою содою і 3-5% оцтом.

Акуратно підходите до застосування кожного засобу від уайт-спіриту.

Ополіскувач

Якщо одяг неприємно пахне, вивести запах можна якісним ополіскувачем:

 • У відсік насипте порошок, який використовується при звичайному пранні.
 • Додайте ополіскувач у відповідності з інструкцією виробника.
 • Увімкніть режим швидкого прання без нагріву.

Якщо результат вас не влаштовує, повторіть процедуру.

Не включайте подачу гарячої води, оскільки вона сприяє більш глибокому проникненню неприємних ароматів одяг і гумові ущільнювачі пральної машинки.

Лимонна кислота

Боротися проти аромату їдкого розчинника на одязі і в самій машині можна лимонної порошкової кислотою.

Лимонна кислота добре протистоїть накипу, що не заважає їй виступати якісним засобом проти смороду уайт-спіриту:

 • У ємність для порошку засипається від 6 до 10 пакетиків кислоти.
 • Включається режим швидкого прання при високій температурі нагріву води.
 • Засіб не вбереться в гуму, оскільки кислота встигне її нейтралізувати.
 • Після завершення такої прання витріть внутрішні частини барабана і ущільнювача.
 • Запустіть звичайний цикл прання з використанням порошку і кондиціонера.

Цей метод повністю усуне неприємний і їдкий запах уайт-спіриту.

kak vyvesti zapakh uajjt spirita s odezhdy v domashnikh usloviyakh: prostye sposoby39 Як вивести запах уайт спіриту з одягу в домашніх умовах: прості способиОчищення пральної машини за допомогою харчової лимонної кислоти може проводитися максимум 1 раз у півроку.

Харчова сода та оцет

Хороший засіб для видалення смердючих запахів з речей і з пральної машинки, залишених після уайт-спіриту:

 • У відсік для порошку додайте близько 100 г соди.
 • Увімкніть холодну прання.
 • Коли цикл закінчиться, залийте в барабан 200 мл столового оцту без води.
 • Знову повторіть холодну прання.
 • Після увімкніть порожню прогонку, щоб обполоснути барабан і позбутися залишків коштів.
 • Протріть насухо барабан.
 • Двері пралки залиште повністю відкритими мінімум на 24 години.

kak vyvesti zapakh uajjt spirita s odezhdy v domashnikh usloviyakh: prostye sposoby40 Як вивести запах уайт спіриту з одягу в домашніх умовах: прості способиЦі способи підходять для усунення ароматів від розчинника в пральній машині, якщо ви випадково випрали просочені уайт-спіритом речі без попереднього замочування та ручного прання.

Перед використанням будь-яких засобів переконайтеся в їх безпеки для ваших речей. Деякі препарати можуть зіпсувати тканину.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради