Обігрівач для балкона: чи можна ставити, який краще і економніше, порівняння витрат

Обігрівач для балкона не використовують якийсь спеціальний, тут підійде практично будь-який прилад, яким звикли користуватися в приміщенні. Величезний вибір моделей. Однак спочатку потрібно вирішити, чи є сенс робити обігрів, чи готовий до цього балкон, або йому потрібна додаткова підготовка. Навіть якщо кімната вже облаштовано, важливо оптимально підібрати економічний і безпечний спосіб опалення.

Чи можна ставити обігрівач на балкон

Щоб відповісти на це питання, варто розібратися з призначенням цього об’єкта. В загальних рисах балкон являє собою кімнату, тільки маленькій площі. Нічого особливого в ній немає, щоб не можна було поставити обігрівач і насолоджуватися взимку комфортом. Правильніше поставити питання, чи потрібно тут опалення. Якщо лоджія засклена, то і від обігрівача буде толк. Прилад можна навіть поставити на відкритому балконі, але ніякої користі від нього не буде.

0e9eeceef4b8deeeba3a923568501b10 Обігрівач для балкона: чи можна ставити, який краще і економніше, порівняння витратСтавити обігрівач розумно на утепленому і заскленому балконі

Навіть при наявності скління закрита лоджія ще не є підготовленим приміщенням для облаштування опалення. Старі дерев’яні рами з одним склом і множинними щілинами не підуть. Скління виконують енергозберігаючими склопакетами.

Рада! Оптимально вибрати склопакети для теплого балкона з трьома стеклами, але на крайній випадок вистачить два скла.

Крім скління, лоджію утеплюють. Причому кріплять теплоізоляцію не тільки на стінах. Утепленню підлягає стеля, підлога, парапет. З матеріалів тут краще всього підходять плити пінополістиролу, відомі під назвою «Пеноплекс». Підлога і стеля ізолюють зсередини. Стіни складно, але вигідно утеплювати зовні. При внутрішньому розташуванні утеплювач забирає трохи вільного простору, якого і так мало на лоджії.

2ff9470d1b55d77f2eff6ccf39338d11 Обігрівач для балкона: чи можна ставити, який краще і економніше, порівняння витратПеноплекс закривають фольгованим утеплювачем

Між утеплювачем і бетонними елементами балкона облаштовують гідроізоляцію. Зверху Пеноплекс закривають спіненим поліетиленом з фольгованим покриттям. Дзеркальної стороною направляють всередину приміщення. Фінальної обробкою є фінішне покриття. Для стін і стелі це вагонка, фанера, гіпсокартон або інші аналогічні матеріали. Підлогове покриття теж обирають на свій розсуд: плитка, лінолеум, ламінат, дошка. Ось на цьому етапі вже можна сказати, що обігрівач для лоджії взимку буде корисний, його можна ставити. Однак варто обміркувати ще один нюанс.

Під визначення «обігрівач» можна віднести всі прилади і системи, з допомогою яких облаштовують опалення. Коли справа стосується електрообігрівачів, з ними ніяких проблем немає. Існують підлогові, настінні, підвісні моделі. Їх досить включити в розетку, і вони будуть працювати.

Газовий обігрівач, який працює від магістралі, не дозволять встановлювати на лоджії, або доведеться оформляти для цього кроку багато документації. Самостійно прилад можна підключити до балонного газу, але таке опалення небезпечно. При вибуху постраждає не тільки власник квартири, але і сусіди.

Зараз модним стало переобладнання балкона під житлову кімнату. Після знесення перегородки радіатор опалення переносять на стіну лоджії. Цей варіант теж має багато складнощів. Самостійно переміщати радіатор не можна, так як порушується вся система опалення багатоповерхівки. Те ж саме відбувається, якщо підключити додатковий контур теплої підлоги. Подібні дії вимагають узгодження з відповідними інстанціями, звернення до фахівців.

Який обігрівач краще для балкона

Виходячи з розумних міркувань, на лоджії без проблем можна встановити електричний прилад. Навіть немає ніякої заборони, якщо є бажання облаштувати тепла підлога із спеціальних матів, що працюють від електромережі. Однак навіть серед електричних приладів обігріву потрібно вміти вибрати оптимально відповідну модель.

Тепловентилятор на балконі

Якщо лоджією користуються рідко, постійно опалювати немає сенсу. Зайва витрата електроенергії нікому не потрібен. Для таких випадків підійде тепловентилятор.

9a9ec71084a256ac6efa3034eb5575af Обігрівач для балкона: чи можна ставити, який краще і економніше, порівняння витратУніверсальність тепловентилятора полягає в наявності режимів подачі гарячого та холодного повітря

Принцип пристрою приладу простий. Усередині корпусу встановлено нагрівальний елемент у вигляді спіралі. На задньому плані розташований вентилятор. Управлінням служить термостат і перемикач режимів. Працюючий вентилятор охолоджує гарячу спіраль. Підігріте повітря потоком надходить у приміщення. Влітку можна перемикачем відключити нагрівач. Прилад використовують замість звичайного вентилятора, рятуючись від спеки.

Рада! Для постійного обігріву балкона тепловентилятор є поганим вибором. Він не здатний довго працювати, вимагає ручного управління.

Масляний обігрівач на балконі

На другому місці за простотою пристрою і управління йде масляний прилад обігріву. Зовні він нагадує секційну батарею. Теплоносієм виступає масло. Нагрівання здійснюється електричним Теном. Зазвичай більшість моделей мають два нагрівальних елемента. Вони здатні працювати поодинці і в парі, а включення їх здійснюють кнопками на панелі управління.

78f23686c378f8cb183064cfdfb2ba88 Обігрівач для балкона: чи можна ставити, який краще і економніше, порівняння витратМасляний обігрівач здатний автономно працювати

Для зручності пересування електроприлад оснащений колесами. За автоматичну роботу відповідає терморегулятор. При досягненні виставлених параметрів відбувається автоматичне включення і відключення Тенів.

Рада! Масляний прилад обігріву здатний працювати автономно, що дозволяє залишати його без нагляду. Однак для безперервної роботи обігрівач не підійде. До того ж він витрачає багато електроенергії.

Конвекторний обігрівач для балкона

В загальних рисах пристрій конвектора нагадує тепловентилятор, однак існують відмінності. Нагрівальним елементом, як і раніше, виступає спіраль. Вентилятор присутня або його немає, що залежить від моделі. Однак навіть без нього обігрів відбувається ефективно. Все пов’язано з основною відмінністю – конструкцією корпусу. Конвектор влаштований так, що знизу надходять холодні повітряні маси. Вони проходять крізь спіраль і вже нагріті крізь ґрати у верхній частині корпусу надходять в приміщення.

5ba82d24e5449040c6f521bb58821ba3 Обігрівач для балкона: чи можна ставити, який краще і економніше, порівняння витратРозподіл тепла у конвектора відбувається за рахунок конвекції повітряних мас

Оптимально встановити настінний обігрівач на балкон, але існують і мобільні моделі на ніжках. У будь-якому випадку обов’язково наявність вільного простору навколо корпусу, щоб здійснювалася конвекція. Якщо конвектор використовувати для постійного обігріву, вибирають моделі з терморегулятором і додатковими функціями захисту. Такі обігрівачі безпечно залишати без нагляду.

Рада! Конвектор сушить повітря і споживає багато електроенергії. Економічним конвекторний обігрівач для балкона назвати не можна.

Керамічний обігрівач на балкон

Сучасним приладом обігріву є керамічна опалювальна панель. По суті, це пристрій, що виробляє інфрачервоне випромінювання. Обігрівач має металевий корпус з полімерним покриттям. На лицьову сторону завдано термокерамик. Усередині корпусу розташований нагрівальний елемент. Встановлюють інфрачервоний обігрівач на балкон за принципом радіатора або конвектора – кріплять кронштейнами до стіни.

45b840636a1df76a979d44b8aab2fd06 Обігрівач для балкона: чи можна ставити, який краще і економніше, порівняння витратКерамічний ІНФРАЧЕРВОНИЙ обігрівач нагріває тепловим потоком предмети, які потрапляють у поле дії, а не повітря

Обігрів приміщення керамічним приладом відбувається комбіновано:

  1. 25% тепла випромінюється за рахунок конвекції повітряних мас.
  2. 75% обігріву забезпечує інфрачервоний тепловий потік.

За рахунок такої роботи ККД електроприладу досягає 99%. Так як ІЧ випромінювання не прогріває повітря, то воно і не пересушує її. Тепло поширюється від предметів, прогрітих інфрачервоними променями. Плюсом є економія електроенергії до 30%. Обігрівачі здатні автономно працювати без нагляду весь зимовий сезон.

Рада! Керамічні електрообігрівачі з автоматикою та функціями захисту дорого коштують, менш довговічні в порівнянні з карбоновими ІК моделями.

Інфрачервоний обігрівач для лоджії

Крім розглянутого керамічного ІК електрообігрівача, існують інші моделі. Самими надійними і безпечними для здоров’я вважаються прилади з карбоновим і трубчастим нагрівальним елементом. З-за великої потужності встановлювати карбоновий обігрівач на балкон розумно, якщо він збільшеної площі, але такий варіант рідко доступний для багатоквартирних будинків. Оптимально обмежитися трубчастої моделлю. Від галогенного ІК приладу відразу варто відмовитися, так як його випромінювання шкідливо впливає на людину.

428f4a15287226c178005239b4ac815c Обігрівач для балкона: чи можна ставити, який краще і економніше, порівняння витратСеред ІК електрообігрівачів оптимально для балкона вибирати моделі з трубчастим нагрівачем

Встановлюють ІНФРАЧЕРВОНИЙ обігрівач на балкон так, щоб випромінювання теплового потоку від нього максимально поширювалося по всій кімнаті. Тут треба продумати, яка модель краще підійде: стельовий, настінний або на підлозі. Чим менше перепон на шляху, тим краще відбувається обігрів.

Рада! Карбонові та трубчасті обігрівачі можна використовувати навіть для тимчасового обігріву неостекленного балкона.

Який обігрівач для балкона економічніше

Ефективність і економічність опалення залежить від правильно підібраного обігрівача. У першу чергу це стосується потужності. У випадку з електричними моделями потрібно врахувати важливе правило: незалежно від пристрою приладу і принципи його роботи, для якісного обігріву 1 м2 площі потрібно 100 Вт потужності.

e2120deed215a32c02d3ca412de0ad63 Обігрівач для балкона: чи можна ставити, який краще і економніше, порівняння витратІнфрачервоні моделі оптимально обігрівають весь простір балкона, якщо вони підвішені на стелю

Крім потужності, враховують інші важливі параметри:

  1. Спосіб монтажу. Звичайні переносні обігрівачі можна встановити в будь-якому місці. Навіть настінні моделі легко перемістити, вкрутити кронштейни на новому місці. Електричний тепла підлога демонтувати складно, якщо він не підійде в якості опалення. Тут потрібно продумати, чи варто укладати електричні мати на балконі.
  2. Тривалість роботи. Для короткочасного обігріву підійде дешевий електрообігрівач з ручним управлінням. Якщо потрібен прилад для постійного обігріву, він повинен мати здатність автономної роботи.
  3. Безпека. Електроприлади небезпечні в плані ураження струмом та освіти пожежі. Якщо вони будуть працювати без нагляду або доступними дітям, обов’язково наявність функцій автовимкнення при перекиданні, перегрів, короткому замиканні.

По економічності виграють інфрачервоні обігрівачі. Вони споживають мало електроенергії, мають високий ККД, але дорого коштують. За економічність доведеться заплатити, але витрати окупляться при щоденному використанні. Тепла підлога обійдеться дорого, потрібно наймання досвідчених фахівців. Цей варіант за власним бажанням. Звичайні електроприлади зі спіралями і Тенами дешево коштують, але споживають багато електроенергії. Вони вигідні при періодичному використанні.

Висновок

Обігрівач для балкона великої потужності не потрібен. Площа тут маленька, повітря прогріється швидко. Купуючи електроприлад з величезним запасом потужності, господар несе подвійні витрати. Такі моделі коштують дорого, плюс витрати зайвої електроенергії позначиться на збільшення комунальних платежів.

Відгуки про обігрівачі на балкон

Валентина Іванівна Князєва 51 рік, Санкт-Петербург На лоджії поставили електричний конвектор. Включаємо рідко, так як особливої потреби немає. Електроенергії бере багато. У планах балкон поєднати з залом. Тоді вже будемо думати, що туди поставити, але конвектор точно приберемо. Станіслав Вікторович Шубін, 60 років, Волгоград Балкон у мене умовно житловий. Поставив стіл, лавку. Люблю з товаришем іноді посидіти. Щоб взимку не відмовляти в задоволенні, причепив під стелею обігрівач UFO. Включаю тільки по потребі. Жарко навіть у люті морози.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради