Як правильно поливати огірки у відкритому грунті і в теплиці

kak pravilno polivat ogurcy v otkrytom grunte i v teplice171 Як правильно поливати огірки у відкритому грунті і в теплиці

Продовжуємо вчитися доглядати за городніми культурами. І сьогодні буде розмова про те, як правильно поливати огірки. Важливою умовою хорошого урожаю огірків є правильний догляд, особливо організація поливу. Причому частота і кількість поливу залежить від віку рослини, місця зростання, погоди. Головна умова, поливи повинні бути частими і тривалими. Особливо це важливо, коли наливаються плоди. Однак є нюанси, які в кінцевому підсумку позначаються на врожайності.

Як часто поливати огірки у відкритому грунті

Огірки – дуже вологолюбна рослина. Вони люблять, щоб грунт під ними була постійно вологою, але не мокрою. А як про це дізнатися? Візьміть з-під куща жменю землі, стисніть її в кулак. Якщо грунт ліпиться у грудку, кому не розвалюється, а з нього не тече вода, значить вологість грунту нормальна. Але в різні періоди росту і вегетації потреба у волозі у огірків у відкритому грунті різна.

 • В період після висадки в грунт і до початку цвітіння рослину поливають 1 раз в 3-4 дня. Витрата води на одну рослину 2-3 літра. Вода необхідна рослині для розвитку сильної кореневої системи. Під час спеки на вулиці полив проводять щодня. У дощову погоду, зрозуміло, не варто поливати. Головним критерієм є стан грунту.
 • З початком цвітіння полив проводять також, раз в 3-4 дні, в спекотну суху погоду – щодня. Але витрата води трохи більше.
 • В період вегетації, коли волога особливо потрібна для плодів (адже вони на 90% складаються з води), поливають рослини щодня. Норма витрати води – 10-15 літрів на 4-5 кущів.
Читайте також:  Вирощування кабачків — як виростити кабачки на розсаду насіння у відкритому ґрунті

Якщо листя у рослин повисли, втратили тургор, огірки в цей момент не ростуть, розвиток завмирає. Щоб запустити біологічні процеси, його необхідно терміново напоїти водою.

Правила правильного поливу

 • Поливати рекомендується тільки теплою водою з температурою не менше 15 С. Оптимальна температура 20-25ºС. Не можна поливати холодною водою, це прямий шлях до розвитку кореневої гнилі.
 • Рослини краще поливати методом дощування, листі теж потрібна певна частка вологи. Однак, якщо при такому поливі ви виявили на листках плями, то краще поливати огірки під корінь або через шланг, направивши струмінь води в борозенки.
 • Поливати краще в другій половині дня до 17.00. Слід врахувати, що при поливі ввечері вода не повинна потрапляти на листя огірків. Краще організувати крапельний полив. В іншому випадку залишилися краплі на листі через 4 години можуть послужити поштовхом для розвитку пероноспорозу – несправжньої борошнистої роси.
 • Не скорочуйте частоту поливів, навіть у другій половині вегетації. Недостатня кількість води є, крім нестачі калію, однією з причин кривих і гірких огірків.
 • При нормі поливу на 1 рослину в 2-3-5 літрів (залежно від ґрунту) грунт повинен бути вологим на глибину до 40 див.
 • Огірки люблять вологе повітря. При теплих ночах під час посухи має сенс вкривати огірки, що ростуть у відкритому грунті, агроволокном для збереження вологи. Коли занадто сухо, огірки погано зав’язуються. Підвищену вологість створюють, обприскуючи листя огірків водою. Але пам’ятайте, що листя повинна просихати не більш, ніж за 2 години.
 • kak pravilno polivat ogurcy v otkrytom grunte i v teplice172 Як правильно поливати огірки у відкритому грунті і в теплиці

  Як часто і правильно поливати огірки в теплиці

  В теплиці для вирощування огірків створюються більш сприятливі умови. Особливо це актуально в зоні ризикованого землеробства, коли частим явищем бувають поворотні ранкові заморозки. Та й різкі перепади температури вдень і вночі в кінці літа теж негативно впливають на врожай. Що необхідно пам’ятати городникам, які вирощують огірки в теплицях?

  • Віддайте перевагу теплиць з ніздрюватого полікарбонату, де створюються хороші умови для підтримки тепла і вологості. А в особливо спекотні дні надійна мембрана обереже від перегрівання та опіків на листках.
  • Огірки в теплицях люблять вологий застійний повітря, але не люблять різкі перепади температур протягом дня. Вони погано реагують на протяги, тому не відкривайте відразу обидві двері в теплиці, якщо це тільки не спекотні спекотні дні.
  • Проводите полив дощуванням теплою водою у вечірні години, вода повинна бути теплою в межах 20-25ºС. Можна з ранку поставити у теплицю ємності з водою, за день вода нагріється. А за рахунок випаровування рідини підвищиться вологість в теплиці. Крім того, холодна вода знижує опірність рослин до хвороб і шкідників, уповільнює їхній ріст і розвиток.
  • Найкращий час для поливу огірків в теплиці – вечірній, за 2-3 години до заходу сонця. Вологий грунт на ніч сприяє активному росту плодів.
  • Поливаючи рослини в ранкові години, намагайтеся це робити за 2-3 години до того, як сонячні промені стануть агресивнішими. Потрапила на листя вода відіграє роль лінз, які викликає сонячні опіки.
  • Огірки не люблять полив жорсткою водою. Щоб пом’якшити жорстку воду, додайте на відро води жменю деревної золи. В цьому випадку знизиться і жорсткість знизиться, і буде добриво рослині.
  • Щоб зменшити випаровування води замульчуйте грунт під рослинами, тоді можна скоротити число поливів і води.
  Читайте також:  Борна кислота в саду і городі – інструкція по застосуванню

  kak pravilno polivat ogurcy v otkrytom grunte i v teplice173 Як правильно поливати огірки у відкритому грунті і в теплиці

  Полив огірків в теплиці в різні періоди їх росту

  Кількість води залежить від фази розвитку рослини. Після висадки розсади або насіння відразу добре пролийте грунт. Під час росту проводять помірний полив, витрачаючи на одну рослину не менше 1,5-2 літрів. У молодої рослини коріння невеликі, до 4 см в довжину, тому вода необхідна, щоб швидше розвивалася міцна коренева система. По мірі росту і в період цвітіння кількість води на одну рослину збільшується до 2-4 літрів.

  Деякі городники вважають, що під час активного плодоношення треба зменшити кількість води для поливу. Однак, з особистого досвіду вважаю, що це не вірно. Під час плодоношення витрата води треба збільшити. Головним критерієм є вологість ґрунту на глибині 40 див. Але і не слід заливати грунт сильно, пам’ятайте про правило грудки.
  Важливо в цей період не загущати посадки, прибирати вчасно пасинки і зайві листя на огірковому втечу, щоб сама рослина провітрювалися і не загнивала. Найкраще поливати огірки в теплиці з допомогою лійки під корінь або методом крапельного поливу з шланга або пляшок. Поливати зі шланга під тиском не рекомендується, так як сильний напір води розмиє і оголить кореневу систему. Покладіть шланг на землю або, поливаючи з відра, постарайтеся, щоб вода потрапляла в борозенки, вириті вздовж рослин.

  Причому одночасно з поливом можна проводити підживлення рослин, додавши у воду поживні добавки. Дізнайтеся, як проводити підживлення огірків, щоб вони добре плодоносили. У період плодоносіння огірки дуже чуйні на фосфорно-калійні добрива. А ось азотні варто обмежити, вони дають рясну бадилля, яка забирає на себе всі поживні речовини, а не на плоди.

  А тепер подивіться відео від фахівця про правильному поливу огірків.

  Читайте також:  Цукор Червоний — солодкий томат для теплиці і саду. Опис та відгуки про сорті

  Дорогі читачі, сьогодні ви дізналися про правильному поливу огірків. Якщо ви хочете щось додати з цього приводу, напишіть в коментарях.

  Подобається? Поділіться з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради
  Залишити відповідь

  ×
  Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
  Спасибі, я вже з Вами!