Як прати мембранну куртку: способи, рекомендації

Правильний догляд за мембранними куртками важливо для збереження властивостей тканини. Прати куртку з мембраною допускається вручну або на машинці. Головне — правильно підібрати засоби для очищення та просочення, дотримувати температурний режим прання і рекомендації по сушінню. Заборонені традиційні порошки, кондиціонери, плямовивідники, відбілювачі — прання з такими засобами зруйнує мембрану.

kak stirat membrannuyu kurtku: sposoby, rekomendacii14 Як прати мембранну куртку: способи, рекомендації

Незважаючи на наявність профсредств для очищення мембранних матеріалів, після неодноразових прання тканина втрачає основні ефекти на 20%.

Чим прати?

М’яку мембранну тканину перуть засобами без абразивних і агресивних складових. Не рекомендується терти милом, а розчинити невеликий шматочок у воді. Заборонено прати мембранну тканина з використанням порошків, так як вони забивають пори. Рекомендуються засоби:

 • Nikwax Tech Wash — з водовідштовхувальним ефектом.
 • DOMAL Sport Fein Fashion — очищає і захищає мембрану.
 • DM Fresh Sensation. Вибирається для матеріалів типу Goretex, Sympatex. Відрізняється низькою ціною, але не має водовідштовхувальним просочення.
 • Woly Sport Textile Wash — підходить для всіх видів тканин.

Дешеві аналоги:

kak stirat membrannuyu kurtku: sposoby, rekomendacii15 Як прати мембранну куртку: способи, рекомендаціїНа прилавках магазинів можна знайти більш бюджетні кошти.

 • Perwoll Sport & Active;
 • Концентрат від Amway;
 • мильні розчини (господарчого, дитячого);
 • будь-рідкий засіб, наприклад, «Ласка», «Фейрі».

Способи прання

При виборі, чим випрати і як, потрібно ознайомитися з биркою на виробі, де вказані основні рекомендації. Мембранну тканина рекомендується прати вручну, щоб її не пошкодити і не зіпсувати. Використання пральної машинки не забороняється, якщо вибрати правильний режим і температуру, заздалегідь очистити особливо брудні місця. Перед пранням потрібно вивернути річ в застебнутому вигляді. Кишені повинні бути порожніми.

При ручному пранні потрібна велика ванна або таз. Температура не повинна бути вище 40 °C. рекомендується Використовувати спеціальні засоби або замінити їх розчинами на милі (дитячому, господарському), на миючі засоби для посуду, гелі для душу. Визначившись із засобом, потрібно розчинити невелику кількість води і перемішати до утворення піни. Замочити річ і залишити на час, залежно від того, наскільки брудна виріб. Не варто сильно терти тканину, щоб не пошкодити. Достатньо кілька разів інтенсивно підняти-опустити річ. Після потрібно начисто виполоскати куртку в чистій воді від залишків мила. Перевага цього способу — можливість прати річ не повністю, що продовжить її експлуатаційні терміни.

Для очищення мембрани в пральній машині є кілька правил:

kak stirat membrannuyu kurtku: sposoby, rekomendacii16 Як прати мембранну куртку: способи, рекомендаціїДля прання вибирається програма з холодною водою і без оборотів.

 • Почистити від сильно брудних ділянок.
 • Режим вибирати делікатний з температурою не вище 30 °C.
 • Використовувати вибраний засіб.
 • Відключити функцію віджиму, але включити додаткове полоскання.

Для збереження водовідштовхувального шару тканина просочується з допомогою спеціального DWR (Durable Water Repellent) аерозолю. Для цього річ повинна бути чистою і сухою.

Як правильно сушити?

Куртку не можна викручувати, а краще загорнути в тканину, що вбирає вологу. Потім покласти на суху горизонтальну поверхню, згладивши нерівності і складки. Досушити можна, вивісивши на плічка над ванною або тазом, подалі від радіаторів, але з хорошим припливом свіжого повітря. Це необхідно, щоб тканина не задихнулася.

Останні рекомендації

Синтетична мембрана під дією високих температур починає плавитися, тому прасувати виріб не можна. При пранні не рекомендується користуватися щітками. Препарат не можна наносити на брудну або мокру одяг, так як матерія перестане пропускати повітря. Щоб уникнути плям, не рекомендується вішати при прямих сонячних променях.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради