Як позбавитися від запаху старості в квартирі: способи

Для того щоб прибрати запах старості в квартирі, бажано зробити капітальний ремонт з видаленням всіх непотрібних речей. Якщо такої можливості немає, тоді проводиться генеральне прибирання з відмиванням всіх поверхонь. Додатково для усунення цвілі та чищення м’яких меблів використовується оцет, марганцівка, ароматизуючі продукти. Обов’язково тривале провітрювання приміщення.

16bf5b7fcb252898f49a275c4dd72f3d Як позбавитися від запаху старості в квартирі: способи

Генеральне прибирання

Причини запаху

Зміна гормонального фону в старіючому організмі призводить і до зміни запаху тіла, який стає відчутним і їдким. Цьому виною ноненалы, особливі хімічні речовини, які виявили японські вчені. Чим старша людина, тим більше їх виробляється. Вплинути на їх освіту неможливо. Якщо стара людина довго живе в будинку або квартирі, то і речі просочуються характерні ароматом, так як частинки шкіри в’їдаються в покриття м’яких меблів, килими, штори.

Способи усунення

Членам сім’ї, отримав в спадщину нерухомість, доводиться вирішувати проблему старого запаху в квартирі, який необхідно вивести. Оптимальний варіант — капітальний ремонт з видаленням застарілих речей. Однак часто такої можливості немає. У цьому випадку потрібно провести генеральне прибирання квартири або будинку з використанням спеціальних прийомів і засобів по усуненню джерел небажаних відчуттів. До них відносяться:

 • Ревізія непотрібних речей. Непотрібне викидається з шаф, комодів.
 • Штори, занавіски, килими замінюються або стираються. Дорогий текстиль з оксамит, велюру, парчі обробляється спеціальними спреями або віддають у хімчистку.
 • Миються всі поверхні: вікна, шпалери, підлоги, поверхня меблів.
 • Чистяться дивани і крісла з м’якою оббивкою. Саме там накопичується основна частина шкірної пилу. В цьому випадку можна використовувати спеціальну побутову хімію.

Столовий оцет і марганцівка a9233237e3806441732451c1480e1609 Як позбавитися від запаху старості в квартирі: способиПри збиранні рекомендовано витирати ящики і шафи розчином із марганцівки і столового оцту.

Після того як проведено генеральне прибирання, зайві речі вилучені з квартири, килими та штори оброблені, а запах мотлоху повністю не вивітрився, потрібно провести додаткову обробку поверхонь. З цією метою використовують столовий оцет і рожевий розчин марганцівки. Для додаткової дезінфекції потрібно намочити ганчірку в розчині, обтерти внутрішні і зовнішні поверхні всіх ящиків і шаф, добре просушити.

Позбавлення від цвілі

Грибок може вразити стіни і меблі. Старі шафи, м’які меблі в цьому випадку доведеться видалити. В умовах міста виносять на смітник, у сільському будинку або на дачі предмети спалюють. Стіни необхідно обробити вапном, хоча б в місцях скупчення цвілі. Обов’язково добре провітрити приміщення. Для чищення м’яких меблів можна застосувати густу піну, приготовану з наступних інгредієнтів:

 • гель або рідке мило — 20 мл;
 • оцет — 1 ч. л.;
 • лимонна кислота — на кінчику ножа;
 • вода — 1 стакан.

Провітрювання

Важлива умова для позбавлення від старечого запаху — постійний доступ свіжого повітря. Саме він вбиває грибок цвілі, вивітрює дрібні частинки відмерлої шкіри. Якщо холодну пору року, а в приміщення вогкість, можна використовувати обігрівачі з потоком гарячого повітря або підлоговий кондиціонер. За кілька годин або навіть днів ефекту домогтися складно, на заходи доведеться витратити 1-2 тижні.

Інші способи

70cad5024ac8c881875fe3c2900f490c Як позбавитися від запаху старості в квартирі: способиПозбутися від неприємного запаху і підтримувати хороший аромат у будинку або квартирі допоможуть ароматичні палички.

Для приведення приміщення в житловий стан можна порекомендувати додаткові речовини і методи, до яких відносяться:

 • лимонні і апельсинові кірки;
 • мелений натуральну каву;
 • ароматизоване мило;
 • харчова сода;
 • палаюча папір;
 • подрібнений активоване вугілля;
 • полум’я воскових свічок;
 • ароматизовані палички;
 • генератори озону.

Паперові шпалери — основне джерело старечого запаху.

Короткі висновки

Неприємна атмосфера в житловому приміщенні — це наслідок недостатньо ретельного догляду за людьми похилого віку. Якщо молоде покоління не стежить, щоб старший родич правильно харчувався, вчасно проводив гігієнічні процедури, отримував необхідну медичну допомогу, регулярно проводив час на свіжому повітрі, то в місці проживання обов’язково з’явиться затхлість, цвіль, антисанітарія, від яких в подальшому складно позбутися.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради