Календар вінчань на 2020 рік: сприятливі дні

kalendar venchanijj na 2020 god: blagopriyatnye dni Календар вінчань на 2020 рік: сприятливі дні

Таїнство Шлюбу є старовинним релігійним звичаєм, яке можна здійснювати не в будь-який день. Для того, щоб вибрати в цьому році дату згідно з канонами Православної Церкви, існує календар вінчань на 2020 рік. Зіставивши дату з календаря вінчань 2020 та погодивши її зі священиком у вибраному храмі, молодятам необхідно буде виконати ряд підготовчих заходів, що передують Таїнства. Вінчання – відповідальна подія, яка буде мати сенс у тому випадку, якщо молодята до нього ставляться серйозно і з Вірою в серці.

Як вибрати дату для вінчання в 2020 році

День, в який батюшка точно обвінчає молодих, вибирається за особливим принципом.

У загальній складності, 2020 рік має 124 дні, придатних для вінчання. Класичним варіантом для таїнства прийнято вважати понеділок, середу і п’ятницю.

kalendar venchanijj na 2020 god: blagopriyatnye dni1 Календар вінчань на 2020 рік: сприятливі дні

Якщо говорити про свята і релігійних періодах, то найбільш сприятливими названі Червона Гірка і день, присвячений ікони Казанської Божої Матері. Перша подія випадає на першу неділю після того, як пройде Великдень. А друге торжество святкують двічі в році, без конкретного числа, влітку і в осінні місяці. Щоб підібрати підходящу дату, можна скористатися вже готовим церковним календарем, в ньому потрібні дні відзначені особливим кольором.

Коли таїнство шлюбу не роблять

Оскільки є правила для укладення шлюбу, є і відповідні обмеження. Ключові заборони пов’язані з пісними днями, напередодні яких не можна вінчатися категорично, тобто по вівторках та четвергах. Субота служить забороненим днем. Найбільший накладено заборону на вінчання у Світле Христове воскресіння. У цей найбільший православний свято жоден священик не дасть згоди на проведення обряду.

 • Напередодні пісних днів – у вівторок і четвер.
 • Напередодні малої Пасхи (воскресіння) – в суботу.
 • У Великдень – Велике Православне свято, яке має різну дату щороку.
 • У переддень інших Великих Православних свят*.
 • Напередодні дванадесятих свят**.

Цікаво! Обряд Вінчання не заборонено проводити в день двунадесятого свята, однак це не вітається. Оскільки особиста мала радість не повинна затуляти загальноцерковний святковий день.

 • У Сирну седмицю (Масляна).
 • В період Святок.
 • У Великодню седмицю.

Важливо! В інші седмиці (Митаря і фарисея, Троїцьку) вінчання не заборонено, але не бажано.

 • Під час багатоденних і строгих одноденних постів.
 • У нічний час доби.

Відступ від цих правил можливе лише у виключних ситуаціях і з дозволу архієрея.

kalendar venchanijj na 2020 god: blagopriyatnye dni2 Календар вінчань на 2020 рік: сприятливі дні

Напередодні свят, зарахованих до дванадесяті, також діють обмеження. Цікаво, що сам фундаментальний свято вінчатися можна, але не бажано. Справа у протиріччі між особистою радістю людей і глобальним християнським щастям. Церковний шлюб не здійснюють на масляного тижня, на Святки і великодній тиждень. Небажаним, але можливим, вважається вінчання на інші седмиці, наприклад, Троїцьку або Митаря і фарисея. Поки йдуть суворі і багатоденні пости не можна здійснювати таїнство. Відступити від всіх законів можливо лише в крайніх випадках, після дозволу архієрея.

Православний календар вінчань

Вінчальний календар являє собою перелік дат, у які дозволяється і сприятливо здійснювати обряд Вінчання. Він змінюється щороку, і на 2020 рік складаються відповідні дні. Дати для здійснення Таїнства Шлюбу на 2020 рік будуть залежати від днів тижня, двунадесятих перехідних і непереходящих свят, багатоденних і одноденних постів, великих православних свят.

kalendar venchanijj na 2020 god: blagopriyatnye dni3 Календар вінчань на 2020 рік: сприятливі дні

Цікаво! Двунадесяті свята – це дванадцять найважливіших після Пасхи, святкових днів для православних християн. Вони присвячені подіям з мирського життя Ісуса Христа і Богородиці.

У календарі можна визначити найбільш оптимальний для себе період, щоб встигнути виконати усі підготовчі моменти, включаючи ті, які потрібні обрядом, і пов’язані з відзначенням свята. Однак, обрати найбільш сприятливу дату найкраще допоможе священик, який буде проводити обряд. Слід враховувати, що у вибраний молодятами день без узгодження священика, в храмі можуть проходити заходи, що не дозволяють здійснити цей обряд (інші Таїнства, престольні храмові свята, які в кожному храмі свої).

Всі сприятливі вінчальні дати в 2020 році, в цьому календарі, виділені фіолетовим кольором.

kalendar venchanijj na 2020 god: blagopriyatnye dni4 Календар вінчань на 2020 рік: сприятливі дні

Потрібно встигнути багато зробити, придбати необхідні атрибути, пройти обряди. З вибором точної дати допоможе батюшка, з яким намічено проводити священнодійство. Якщо намітити день, не маючи згоди священика, можна прийти в храм, коли там будуть йти важливі заходи.

Основні правила підготовки до вінчання

Згідно з православним вченням Шлюб є союз між чоловіком, дружиною та Ісусом Христом. Основними цілями цього таїнства є єдність душі і тіла, взаємодоповнення і взаємодопомога. Вінчання – це не гарант щасливим і безхмарним сімейного життя. Об’єднуючи серця і душі закоханих, воно допомагає у щоденній праці для створення благополучних взаємин.

 1. У практиці Російської Православної Церкви Таїнство здійснюється при наявності свідоцтва про державному офіційному шлюбі. Воно є додатковим фактором серйозності намірів молодої сім’ї.
 2. Перед плануванням церемонії бажано, щоб молодята вивчили православну літературу, яка розповідає про християнській родині. І вирішили для себе, чи готові вони стати на цей шлях.
 3. Між чоловіком і дружиною не повинно залишатися жодних секретів, які можуть негативно вплинути на їх стосунки. Тому слід вирішити всі суперечки до Таїнства, щоб не починати сімейне життя зі злістю в душі.
 4. Для здійснення обряду рекомендується, щоб обоє наречених були православними християнами. Однак, достатньо, якщо хоча б один з подружжя буде хрещений.
 5. Напередодні Таїнства необхідно сповідатися і причаститися. А також поговорити зі священиком про майбутню подію, його сенсі.

Для самого обряду будуть потрібні:

 • ікони Ісуса Христа та Божої Матері;
 • вінчальні свічки і білі хусточки, щоб їх тримати;
 • рушник;
 • обручки;
 • вино для причастя.

Більш точний перелік необхідних атрибутів слід уточнювати безпосередньо у працівників обраного храму.

kalendar venchanijj na 2020 god: blagopriyatnye dni5 Календар вінчань на 2020 рік: сприятливі дні

Кому не можна вінчатися

Якщо дата вибрана, слід переконатися, що батюшка не бачить перешкод для вступу в шлюб. Якщо порівнювати державні закони божественні, перші менш категоричні. Православні жорстко присікає всі спроби обвінчатися між тими, кому цього робити не можна:

 • Як говорилося вище, до вінчання будуть допущені особи, які пройшли процедуру в Загсі.
 • Не віруючі і не хрещені хочуть лише віддати данину моді, це не прийнятно.
 • Священик заборонить вінчатися, якщо один із наречених належить до іншої віри, входить в секту.
 • Якщо до нинішнього шлюбу люди були тричі одружені або три рази побували заміжня, їм відмовлять.
 • Причиною для відмови є союз або громадянське співжиття з іншою людиною.
 • Кровні родичі також можуть забути дорогу до храму, як і духовні рідні, наприклад, пов’язані хрещенням.
 • Вік теж вносить корективи: надто юні наречені, не відзначили 18 років, або старші (чоловікові – за 70, а дружині – за 60), теж отримають відмову.
 • Заборонено вінчатися священикам і тим, хто піддався обітниці безшлюбності.

Старовинний звичай укладати шлюб у церкві називається вінчанням, і проводиться по особливих днях, з дотриманням важливих приписів. Для підбору підходящої дати в 2020 році користуються календарем церковних свят, погоджують день з конкретним служителем Господа. Не варто розглядати цю важливу церемонію, як приємне розвага, модне і красиве. Лише серйозне ставлення гарантує союзу міцність.

Розлучення

Розірвання венчанного шлюбу можливо, але не вітається. Для цього повинні бути вагомі підстави. Церковнослужителі вважають це великим гріхом, тому в деяких храмах перед звершенням Таїнства молодята повинні пройти певні випробування, наприклад, у вигляді відстрочки церемонії на рік.

kalendar venchanijj na 2020 god: blagopriyatnye dni6 Календар вінчань на 2020 рік: сприятливі дні

До основних причин, при наявності яких священик може дозволити розірвати шлюб, відносяться:

 • перелюб;
 • зречення одного з подружжя від Православ’я;
 • зараження інфекційними захворюваннями, як сифіліс або проказа;
 • тривала відсутність одного з подружжя, яке можна констатувати як «зникнення безвісти»;
 • якщо один з подружжя загрожує життю і здоров’ю іншої;
 • вступ в шлюб з меркантильних мотивів;
 • важке психологічне захворювання.

Такого поняття, як «розлучення» в церкві не існує. Священнослужитель може дати благословення на повторний союз. Однак, перший в цьому разі не анулюється. Повторне одруження є вимушеною поступкою у зв’язку з вагомими підставами, хоча і порушує встановлений Ісусом Христом ідеал святості.

Духовне єднання – це серйозне дійство. І якщо чоловік і жінка зважуються на цей крок, то вони повинні намагатися зберегти свою сім’ю, незважаючи на всі негаразди та перипетії.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради