Як посудомийною машиною: запуск, що не можна мити

Розібратися в інструкції буває складно, вона написана сухим технічною мовою. Щоб перше використання посудомийної машини було правильним, необхідно вивчити її будову і функції. Експлуатація приладу проходить строго за правилами, важливо розібратися, які предмети і як можна укладати. Особливий акцент робиться на посуді, яку не можна мити таким чином. Вона не тільки може зіпсуватися, але і завдати пошкодження машині.

410c83d7ac57cb0186b60a5b2ee2ba78 Як посудомийною машиною: запуск, що не можна мити

Відразу після покупки не варто завантажувати в прилад брудний посуд і починати мити, спочатку в обов’язковому порядку проводиться тестовий прогін.

Правила експлуатації

Перш ніж перший раз натиснути на пуск, необхідно детально вивчити всі нюанси. В першу чергу ознайомитеся з деталями, знайти фільтри, розглянути розміщення сіток, щоб потім їх з легкістю виймати і складати назад. Структура приладу не сильно відрізняється в залежності від фірми виробника, але існують сучасні моделі з широким набором функцій.

Перший запуск посудомийної машини повинен виконуватися за всіма правилами. Тому після придбання приладу, варто пройти наступні кроки:

 • Вибрати ідеальне місце для установки. Якщо вона розміщується на підлозі, то варто забезпечити рівну поверхню і не прилаштовувати до стіни, мінімальна відстань 2 див.
 • Підключити до водопровідної системи та забезпечити злив у каналізацію.
 • Знайти спосіб підключення до мережі електроенергії.

f5987bf942c77450801a1d37062a39e7 Як посудомийною машиною: запуск, що не можна митиПісля монтажу запускається пробний цикл роботи без навантаження.

Тепер можна включити посудомийку і проводити тестову перевірку без розміщення посуду. Розібратися на скільки такий прилад корисний в господарстві складно. Важливо розуміти, що для ефективної роботи потрібно чимала кількість енергії і води, це тягне за собою значні витрати. Тому застосовувати посудомийку рекомендується в тому випадку, коли збирається велика кількість брудних приладів. Це заощадить час і сили господині.

Як правильно завантажувати посуд?

Правильна завантаження дуже важлива в процесі експлуатації, від цього залежить якість роботи приладу. Якщо серед брудного посуду тільки тарілки і чашки, проблем не виникає. Керамічний посуд легко розставити і вимити, підібравши стандартний режим. Недосвідчені господині роблять помилки, якщо потрібно розташувати габаритні предмети зі складними забрудненнями. Наприклад, коли потрібно мити м’ясорубку, чавунні решітки, каструлі, казани.

Перш ніж завантажувати посудомийну машину, необхідно вивчити схему розташування. Більшість виробників поміщають її в інструкцію. Якщо рекомендацій немає, варто слідувати правилам:

 • В нижній відділ скласти великі емальований посуд, сковорідки та інші великі предмети.
 • Дрібні тарілки розташувати на спеціальних решітках, обернувши брудної стороною в центр.
 • Деко краще класти боком і з протилежної сторони від джерела подачі води. В іншому випадку під час роботи він його заблокує, і інша посуд залишиться брудною.
 • Чашки, келихи, стопки варто ставити в окремих відсіках, зазвичай вони розташовані зверху.
 • Мити ножі, ложки, виделки потрібно обережно, розкласти їх у спеціальному віддаленому контейнері.

Перед миттям обов’язково відсортувати посуд. Брудні сковорідки, казани, листи не рекомендується мити одночасно з тарілками.

Запуск машини та вибір режиму

0f13daa237bdfb9ed41a6dc378de02ab Як посудомийною машиною: запуск, що не можна митиВсі дії з технікою виконуються строго по інструкції.

Включення — це ще один важливий етап в роботі приладу. Щоб запустити посудомийну машину, необхідно діяти за схемою:

 • Відкрити нижній відсік, там розташований резервуар для солі. Її треба засипати і додати води. Кількість речовини залежить від моделі машини. Потім щільно закрити кришку.
 • Залити у відповідний відсік миючий речовина.
 • Включити кран подачі води. Він може бути в такому положенні постійно, але багато господинь в цілях безпеки його перекривають.
 • Щільно закрити двері приладу, розетку включити в мережу.
 • Натиснути пуск на панелі завдань.

Посудомийна машина працює в декількох режимах, потрібно вибирати в залежності від матеріалу та інтенсивності забруднення. Варто розуміти, що сильні забруднення вимагають великої кількості води і високої температури. Для щоденного миття використовується режим «Стандарт» або «Економічний». Він передбачає температуру в межах 50 градусів. Для скла і крихких виробів рекомендується використовувати делікатний режим, який не переходить за межі 30 градусів. Для сильних забруднень застосовується інтенсивна мийка при температурі 70-75. Сучасні моделі оснащені функцією «автомат». Машина вибирає режим в залежності від наповнення резервуарів.

Засоби для миття посуду

5ee0bed9cffc1d0c6a38db14847976fa Як посудомийною машиною: запуск, що не можна митиРекомендується застосовувати миючі засоби, дозволені виробником.

Використовувати в процесі експлуатації підручні матеріали не рекомендується, вони можуть пошкодити внутрішні деталі приладу. Безпечно використовувати спеціальні засоби, які ретельно відмивають посуд, при цьому не впливають на машину. До таких відносяться:

 • У формі таблеток. Це універсальні засоби, які підходять для всіх видів посуду. Вони включають до складу миючі компоненти, освіжувач і кристали солі. Єдиним мінусом вважається велика витрата.
 • Порошок, гель, рідина. Більш економічний варіант, можна дозувати в залежності від наповнення машини.
 • Освіжувач. Він надає приладів та свіжості чистого блиску. Заливати в спеціальний відсік потрібно 1 раз на декілька сеансів.

Закінчення роботи

У процесі користування дуже важливо робити все вчасно. Тому відразу після закінчення роботи машини, все начиння виймається і розладнується сушитися на рушник. На цьому робота з посудомийкою ще незакінчена, все сітки також варто вийняти і перетерти. А також побитися до фільтра і промити його проточною водою. Якщо на стінках залишилася бруд і їжа, її обов’язково витерти. Не варто закривати дверцята, краще на 2-3 години залишити її відкритою, щоб зникла волога. В іншому випадку виникає ймовірність розвитку цвілі і неприємного аромату.

Як чистити посудомийку?

56a0d49bc3d31f53c486850fe9c0fee6 Як посудомийною машиною: запуск, що не можна митиПроводити чищення пристрою радять два рази на місяць.

При активному застосуванні чистка проводиться 1 раз в 2 тижні. Для цього використовуються спеціальні засоби, які засипаються у відсік і прилад вмикається на максимальний режим. Для миття краще вибирати продукцію, яку рекомендують виробники. Щоб усунути запах, внутрішню поверхню краще з допомогою губки протирати содовим розчином або оцтом.

Чого не можна мити в посудомийній машині?

Безсумнівно, такий прилад рахується незамінним помічником для господині. Але є ряд кухонних предметів, які не можна закладати в посудомийку. До таких відносяться:

 • фарфор;
 • кришталь;
 • вироби з дерев’яними ручками;
 • пластикові вироби;
 • мідні прилади;
 • адонированный алюміній.

Відмивати такий посуд в посудомийці небезпечно для приладу і виробів. Дерев’яні, кістяні та пластикові деталі псуються під впливом великої кількості окропу. Крім того, дрібні тріски від них потрапляють у фільтр і призводять до поломки. Мити кришталь небезпечно, декоративне скло дуже делікатне і легко кришиться. Адонированную алюмінієвий посуд і мельхіор не рекомендується очищати гарячою водою, метал темніє, тому термос та інші вироби краще мити вручну. Крім того, категорично забороняється прати в ній кухонні рушники, серветки, прихватки.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради