Як очистити срібний ланцюжок: способи, причини потемніння

Регулярна чистка срібного ланцюжка знайома кожному, хто є її власником. На жаль, з часом срібло набуває некрасивий наліт і чорніє. Однак почорнілі срібні вироби з легкістю можна очистити самостійно. Нижче наведено поради щодо очищення срібла в домашніх умовах.

401f98d9f4e59408479ec6d1ad14acab Як очистити срібний ланцюжок: способи, причини потемніння

Причини потемніння

Потемніння срібла — цілком природний процес, який випливає з його хімічних властивостей. Причиною є діоксид сірки, що знаходиться в повітрі. Коли ювелірні вироби має контакт з повітрям, відбувається окислення, яке викликає поява нальоту. Іншими факторами, які можуть погано вплинути на зовнішній вигляд прикрас є вода і косметика. З-за цього настійно не рекомендується зберігання прикрас, особливо з срібла, у ванній.

Ще однією причиною можуть бути виділення з організму. Ювелірні вироби мають постійний контакт з тілом людини, а, отже, з природними виділеннями. Їх хімічний склад залежить в значній мірі від харчування, ліків, а значить, опосередковано від стану здоров’я. Речовини, що виділяються разом з ними, можуть вступати в реакцію з сріблом. З цієї причини, хворі іноді помічають, що їх прикраси ведуть себе підозріло і чорніють. Тобто, основними причинами потемніння є:

 • ступінь забруднення повітря діоксидом срібла;
 • час, який минув з моменту останньої чистки;
 • склад сплаву срібла;
 • контакт з виділеннями з організму;
 • зберігання в несприятливих умовах.

Способи очищення

Перш ніж приступати до процесу очищення виробів, спочатку їх потрібно відмити від пилу і бруду. Досить просто занурити аксесуар в розчин з води і мила і залишити на 2-3 години. Після чого обробити м’якою щіткою і висушити.

7e4afdc5a93f616823b3ddc04813d3fb Як очистити срібний ланцюжок: способи, причини потемнінняВсі ювелірні прикраси вимагають догляду.

Як і будь-який інший предмет, срібний ланцюжок вимагає час від часу очищення. Для цього можна придбати спеціальні хімічні засоби. Але гарантії ефективності таких речовин ніхто не дає. Існують і домашні методи, які допомагають швидко і недорого чистити срібні вироби від чорноти.

Суха очищення срібла

Такий метод обробки срібла не передбачає використання води. Очищення відбувається тільки за допомогою сухих коштів. Найбільш відомий засіб для сухого чищення — харчова сода. Нижче наведена покрокова інструкція:

 • На паперовий рушник насипати чайну ложку соди.
 • Зверху розташувати сережки, кільце або ланцюг, і згорнути рушник.
 • Інтенсивно, але обережно розтерти згорток між долонями.
 • Далі однією рукою необхідно міцно тримати рушник, а другий витягати з нього виріб.
 • Потім видалити залишки кристалів соди і промити ланцюжок під водою.
 • Волога очистка від чорноти

  Для цього методу використовуються рідини, такі як оцет, нашатир, лимонний сік, розчин солі і води і т. д. Серед них виділяють два найбільш універсальних інгредієнта — це оцет і сік лимона. Щоб почистити срібний хрестик оцтом, буде потрібно 50 мл столового оцту, 125 мл води і ложка кухонної солі. Інгредієнти змішують, а аксесуар з срібла залишають в розчині на 30 хвилин.

  7689a39ac0ceb9a156a4b6bba5829a8f Як очистити срібний ланцюжок: способи, причини потемнінняПовернути привабливий зовнішній вигляд виробу допоможе фреш з цитрусових.

  Не менш ефективно чистити срібні вироби можна за допомогою лимонного соку. Досить потримати срібло в рідині 15 хвилин. Після цього сережки або ланцюжок обов’язково промивають під водою. Якщо ж під рукою виявилася тільки лимонна кислота, можна приготувати розчин з 3 чайних ложок кислоти і 125 мл води. Процес аналогічний тому, що був у випадку з соком.

  Альтернатива вище названим засобів — відвар з-під картоплі. Для цього срібна ланцюжок занурюється в рідину, туди ж засипається картопляна шкірка, і відвар вариться півгодини. Після закінчення часу, срібло треба промити водою і осушити. Особливо цей метод ефективний, якщо у воду з-під картоплі занурити шматочок фольги. Реакція поліпшується за рахунок хорошої взаємодії алюмінію з сульфідом срібла.

  Відмити сережки, або перстень зі срібла від декоративної косметики допоможе господарське мило. Досить натерти його на тертці і розчинити у воді, а виріб помити за допомогою м’якої губки. По закінченні обов’язково висушити.

  Механічна чистка срібла

  Під цим видом обробки мається на увазі очищення срібного ланцюжка рясним тертям по поверхні. В якості допоміжного засобу використовується паста ГОІ. Пасту наносять на попередньо змочену в бензині матеріал з вовни або бавовни. Таким чином, вона рівномірно розподіляється по тканині. Замість пасти, можна використовувати оливкову або соняшникову олію, нанесене на м’яку тканину. Тертя об поверхню виробу допомагає очистити його від бруду.

  Найбільш доступний засіб для очищення срібного ланцюжка — паперові серветки. Докладаючи зусиль, потрібно ретельно терти поверхню виробу серветкою. Від того, наскільки інтенсивним буде процес, залежить підсумок. Цей метод хоч і найменш витратний, але може відняти багато часу і сил. Тому краще скористатися одним з раніше названих засобів.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради