Як чистити навушники: нюанси в залежності від виду

Важко уявити людину, яка не користується аксесуарами для телефону. І багато людей цікавить така тема, як чистка навушників. Адже, на жаль, з часом, при активному використанні вони забруднюються, що веде до погіршення їх звучання. Що ж робити, щоб повернути своїм вухам» колишній вигляд, звук, чи можливо і чистити їх самостійно — головні питання, що цікавлять справжніх меломанів.

107786cec7c242b64cbb4d62f2508a57 Як чистити навушники: нюанси в залежності від виду

Особливості забруднень

Для початку розглянемо, чому і як забруднюється аксесуар, щоб розуміти, з чим доведеться мати справу. Все просто — пил, бруд, вушна сірка та інші дрібні порошинки навколишнього середовища залишаються на проводках, прилеглій частині навушників, а також на сіточці, що істотно позначається на якості звуку. Але є і хороша новина. Всі ці забруднення можливо прибрати з поверхні навушників і повернути їм приємний зовнішній вигляд, чистий звук, і більш того, продезінфікувати. Звичайно, іноді бувають випадки забруднення аксесуара іншими шляхами (наприклад, фарба або пролиту каву чи інший напій), але мова піде про видалення звичайної бруду, без форс-мажорів.

Чим чистити?

Є багато способів позбутися від бруду:

  • Перекис водню — вона зможе очистити навушники від сірки.
  • Протиральний (ізопропіловий) спирт або спиртосодержащее засіб — видалить забруднення і допоможе відбілити, якщо є така необхідність.
  • Зубочистки — для важкодоступних місць.
  • Ватні палички, ватні диски — основні інструменти, якими належить працювати під час очищення аксесуара.

Як правильно чистити?

8c6e945f51045bb0543344a2aa89a5b8 Як чистити навушники: нюанси в залежності від видуПід час процедури варто приділити увагу гнучким деталей пристрою.

Сам процес проходить у декілька етапів. Для початку, провід і штекер необхідно протерти вимоченим в спирті тампоном. Власникам вакуумних навушників слід заздалегідь зняти силіконові ковпачки і обробити їх ватною паличкою, змоченою перекисом водню, вимивши бруд, яка могла потрапити не тільки зовні, але і внутрішньо ковпачка. Якщо впевненість у тому, що навушники розбірні. є, то наступний етап — це очищення сіточки, яка знаходиться перед динаміком. Саме вона відповідає за якість звуку, захищає від можливих пошкоджень динаміки і інші внутрішні елементи. Головне — не допустити потрапляння вологи всередину. Це може спровокувати поломку навушників.

Тому не можна мити аксесуар у воді, милом, мильними засобами або мокрою зубною щіткою. Потрібно налити в дрібну ємність невелику кількість перекису (наприклад, підійде кришка від пластикової пляшки, чарочка або щось інше). Опустити туди сіточку і почекати 15-20 хвилин, щоб розчинити сірку, яка накопичилась на ній. У разі, коли сіточка незнімна, можна занурити частина самого навушника. Слідкуйте за тим, щоб тільки нижня його частина була рідини. Але варто бути дуже акуратним. Ще одна більш безпечна альтернатива — протерти поверхню сіточки ватною паличкою з перекисом, це також дозволить очистити навушники від вушної сірки. Чистити навушники самостійно — це нескладний процес. Головне бути уважним, акуратним і вони стануть не тільки чисті, звучні, але і білі.

Якщо немає впевненості в тому, якого виду навушники, як їх розбирати, і розбірні вони взагалі чи ні, то краще звернутися до фахівця. Він допоможе не тільки не зламати аксесуар, але і правильно видалити весь бруд.

Нюанси очищення в залежності від виду навушників

Вищевикладена загальна інструкція підходить для всіх видів, і все ж у великих накладних і закритих навушниках є свої нюанси. Якщо вставки (накладки) на навушниках виготовлені з поролону, рекомендуємо їх не мочити, не прати або рясно змочувати водою, він може деформуватися через потрапляння вологи. Скористайтеся липким валиком для одягу або пилососом, використовуючи спеціальну насадку. Якщо накладка на навушниках обшита шкірою або шкірзамінником, його можна спокійно протерти ватним диском, змоченим в спирті.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради