Тетянин день (День студента) 2021 історія свята і традиції

25 січня православні християни вшановують святу Тетяну, яка демонструвала силу духу і непохитну віру в Бога. У 2021 році цей день припадає на суботу, а це вихідний.

Можна сходити в церкву, поставити свічки, щоб помолитися, і провести час в спокій і смирення. Християни живуть з впевненістю що їх життя знаходиться в руках Бога, стихій і планет.

У популярному світі прийнято шукати прихований сенс імен? Що ж об’єднує всіх людей носять це ім’я?

Виявляється, є якісь риси в зовнішності і характері. Вони спокійні, розважливі, ласкаві й добрі, деякі Танюшки не можуть всидіти на місці. Непередбачувані і емоційні, а ще наполегливі та цілеспрямовані. Це люди з хорошою уявою і розвиненою інтуїцією.

Їм протегує стихія земля, їх число 3, рослина — конюшина, вдалий день субота, камінь-талісман — рубін, планета-покровитель імені Марс.

44b860c38e8867e4a4e0ad96e3877122 Тетянин день (День студента) 2021 історія свята і традиції

В православ’ї прийнято навіть вітати людину з днем ангела і з днем народження, в день пам’яті святого. Ще з давніх-давен люди знали про своєму святому, щоб попросити і помолитися йому.

Вважається, що ім’я це російське, і саме завдяки добутку «Євгеній Онєгін», ім’я Тетяна стало одним з найпопулярніших імен в Росії. Риса характеру Тетян, один раз обравши свій шлях вона зберігає йому вірність, вважаючи найважливішим.

Саме в цей день вітають представниць прекрасної статі, згадайте, може і вас багато знайомих з цим ім’ям? Шкода таке можна забути, а якщо забули, то по радіо чи телебаченню нагадають про це. Ви можете побажати багато приємних теплих слів і заступництва від її святою. А також, якщо це близькі та рідні, подарувати їм ікону з образом.

  • Що не можна робити в Тетянин день

Тетянин день 25 січня — історія свята

Кожен рік християни вшановують святу великомученицю Тетяну. Вона була римлянкою, але належала до християнської громади, була служницею, допомагаючи бідним, нужденним і хворим. Народився в знатній сім’ї таємних християн вона вибрала свій шлях. Відмовилася від усього присвятивши себе Богові.

Як і всі християни того часу, вона піддавалася нападкам язичників, які змушували вірити римським богам. Таких людей катували і страчували.

Коли її привели в храм Аполлона, на поклоніння богу, вона стала молитися, і частина стіни впала разом з Аполлоном. Таке ніхто не пробачив. Дівчину катували, але її мучителі, побачивши ангелів, попросили вибачити їх. За що римські власті позбавили їх голови.

Потім її випустили на арену з голодними левами, але і ті не чіпали її, а коли намагалися загнати їх назад, вони напали на мучителів.

5950afe48637d0ae1897739012e2ed56 Тетянин день (День студента) 2021 історія свята і традиції

По новому стилю в 226 році Тетяну стратили, сталося це 25 січня. Церква проголосила її святою, а віру прийшли багато, хто сумнівався до того часу.

Традиції і прикмети в день Тетяни

В цей день ставили свічку за упокій Тетяні до церкви, молилися. А також, в цей день молилися і просили про успішному навчанню.

Перед святом наводили чистоту і порядок в будинку, а на саме свято, випікали хліб. Робили це старші жінки в роду. Надавали йому форму півкола, щоб він нагадував сонце, тим самим, запрошували «світило» повернутися знову до людей.

У цей день прийнято загадувати бажання, потрібно вийти на найвище місце, і звернувшись до сонечка, щиро і з чистим наміром попросити про найзаповітніше.

f750cc6ff36861947e5af12265db304b Тетянин день (День студента) 2021 історія свята і традиції

Дитина народжена 25 числа, вважався щасливчиком, якщо народжувалася дівчинка, її називали іменем святої, вірячи що вона буде працьовитою гарною господинею.

  • Якщо на свято випав сніг, то чекайте морозний лютий, та й літо мало порадує гарною погодою.
  • Якщо сонячно буде хороший нерест риби навесні, приліт птахів ранній, також, як і весна.
  • Мороз і сонце віщували хороший рік.
  • Вітер говорив про посушливе літо.
  • Зоряне небо, обіцяло теплу весну та добрий урожай ягід.
  • Великі кучугури обіцяли багато хліба, урожай на хліб.

В цей день потрібно пекти коровай, і кожен член родини повинен з’їсти шматочок, в наші дні можна спекти пиріг. Або торт, і сісти його з чаєм в колі родини і близьких людей.

Щоб був гарний урожай і достаток у домі, коровай пекли обов’язково. Крихти і залишки віддавали птахам і тваринам.

Як день студента, пов’язаний з Тетяниним днем

Один свято пов’язане з іншим дуже міцно. В 1755 році за старим стилем 12 січня, а за новим 25, імператриця Єлизавета підписала указ про заснування Московського університету, з тих пір день став університетським.

Вважається що саме свята, є покровителькою всіх студентів, до неї звертаються студенти, і просять про допомогу у навчальних справах.

На території університетів почали відкриватися храми, і називатися на честь святої мучениці. Вона вважається заступницею всіх студентів та молоді.

Замість того, щоб святкувати цей день з розмахом, краще сходити до церкви і помолитися святій. Можна поставити свічки, або помолиться будинку. Подумки просячи про допомогу у кримінальних справах.

Молитва святій Тетяні перед іспитом і на гарне навчання

Це сама проста і коротка молитва, з якою ви можете звернутися до вашої покровительці, і будьте впевнені, вона почує ваші молитви. А ще, можна звертатися просячи своїми словами, і не обов’язково для цього заучувати «незрозумілі тексти», всі святі чують і так.

c685a0a086eab1ac67012434061ec597 Тетянин день (День студента) 2021 історія свята і традиції

Звичайно ж, якщо вчитися погано, і сподіватися тільки на допомогу і заступництво, то це неправильно. Дива можливі, але не кожен день. Щоб щось отримати, потрібно потрудитися, пам’ятайте про це. Як ви можете стати фахівцем нічого не знаючи.

Можна попросити своїми словами, про допомогу на іспиті, або заступництво в навчанні.

510ad6cf5cb6aa31e17dff10daaa79fa Тетянин день (День студента) 2021 історія свята і традиції

Ви можете придбати собі образ у церковній крамниці і молитися вдома, в церкві поставити свічку і попросити про допомогу. Прочитайте молитву три рази, і обов’язково подякуйте святу.

Про святу мученицю Татиано, прийми нині нас, моляться і які припадають до святої ікони твоєї. Молися про нас, рабех Божих (імена), так позбудемося усяких скорбот і хвороб душевних і тілесних і благочестне поживемо в цьому житті, і в майбутньому столітті уподоб нас з усіма святими поклонятися в Тройці славимому Богу, Отцю і Сину і Святому Духу, нині і повсякчас і на віки віків. Амінь.

Є правдива інформація, що студент помолившись, брав той квиток, який знає. Його не «завалювали», він легко відбувався, легкими питаннями, і отримував хорошу оцінку.

Ікона з давніх часів вважається чудотворною, хрест в її руці символізує мучеництво, православні вважають її покровителькою наук і освіти.

В чому допомагає ікона Святої Тетяни

Як правило, на іконах вона зображена в білій хустці на голові що символізує дитинство, чистоту і непорочність. Червоні одягу червоного кольору означають мучеництво. На образах вона представлена з зеленою гілочкою або хрестом в правій руці, а на деяких з двома атрибутами відразу.

b9ff14aa1bd0779149cdff029aa0334e Тетянин день (День студента) 2021 історія свята і традиції

1. Це атрибут студента, її можна купити собі або на подарунок. Бажано, щоб ікона була освячена. Зараз можна купити або вишити з бісеру.

2. Можна подарувати жінці з ім’ям Тетяна, так як вона захищає і допомагає, до неї завжди можна звернутися.

3. Вона заступниця, захисниця і покровителька, вона допомагає не тільки студентам, але і простим людям в вирішенні різних проблем.

Якщо слабка воля, погано дається навчання, слабкий характер і не вистачає сили духу, або проблеми зі здоров’ям, моліться.

А тескам, взагалі, рекомендують мати вдома цю ікону, разом з іконами інших святих.

На іспитах вона допомагає подолати страхи і хвилювання, успішно відповісти. Вона благоволить школярам, якщо у них проблеми із засвоєнням матеріалу. Але вона ніколи не буде допомагати ледарям.

Що не можна робити в Тетянин день

Можна гадати, проводити обряди і привороти на женихів. Особливо заборонені сварки, особливо серед рідних, у колі близьких. Не треба вестися на провокації, будьте спокійніше і терпляче.

Згідно традиціям, ми повинні бути миролюбні і доброзичливі, і не тільки в цей день.

А ще вірили, що саме в цей день не можна відмовляти всім тим хто просить і потребує допомоги, а саме бідним і хворим.

Як правило, студенти відзначають цей день весело, і ближче до вечора починається свято. Збираються в кафе і ресторанах.

Головною студентської прикметою в цей день ні в якому разі не торкатися до конспектами та підручниками.

Нехай ваш день пройде в любові і благополуччя, зустрічайте його з гарним настроєм і радістю. Проведіть з рідними та друзями. Не забудьте привітати своїх знайомих, які носять це прекрасне ім’я. Можна помолитися до церкви, поставити свічки святий, і просити її про допомогу в навчанні. Нехай ваш день пройде класно і радісно!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради