Витинанки на Новий рік: шаблони казкові, архітектурні персонажі

vytynanki na novyjj 2020 god: shablony37 Витинанки на Новий рік: шаблони казкові, архітектурні персонажі

Напередодні новорічних свят мимоволі віриться в чарівництво. Більш того, хочеться творити його своїми руками. І немає нічого простіше, коли під рукою шаблони витинанок для Нового 2020 року, завдяки яким вікна миттєво покриються білими ажурними візерунками, немов на них дихнув головний зимовий чарівник – мороз.

vytynanki na novyjj 2020 god: shablony38 Витинанки на Новий рік: шаблони казкові, архітектурні персонажі

Стародавнє мистецтво вирізання з паперу доступно і дітям, і дорослим, дозволяючи створювати справжні шедеври без особливих зусиль, з найбільш доступних матеріалів. Тим, хто ще не знайомий з витинанками, обов’язково варто поповнити ними свій «рукодільний» арсенал.

vytynanki na novyjj 2020 god: shablony39 Витинанки на Новий рік: шаблони казкові, архітектурні персонажі

Що таке витинанка?

Витинанками називають незвичайну різновид рукоділля, в основі якого лежить вирізання візерунків або цілих фігурок з звичайного паперу. Цю техніку можна назвати чарівною, адже тонкість і краса деяких робіт просто вражає своєю технікою.

Виникнення витинанок сягає своїм корінням у далекий Китай сьомого століття. З винаходом поширенням папери її почали використовувати і в декоративних цілях. Потім, приблизно на початку XX століття, це мистецтво набуло популярності в Росії і країнах Європи. Поступово витинанки стали невід’ємною частиною будь-якого торжества і свята. Ними прикрашали вікна на Різдво і Великдень, а також кімнати нареченої перед весіллям. Сьогодні ці ажурні візерунки і картини активно використовуються для декору вікон на Новий рік відповідною тематикою.

vytynanki na novyjj 2020 god: shablony40 Витинанки на Новий рік: шаблони казкові, архітектурні персонажі

Зробити такі твори мистецтва досить легко, варто лише трохи повозитися. Однак, для економії часу, можна просто завантажити трафарети, прикріплені до цієї статті. А бажаючим створити витинанку своїми руками потрібно мати наступні матеріали:

 • Аркуші білого паперу формату А4 для віконних трафаретів;
 • Щільний картон для підвісних фігурок;
 • Маленькі ножиці;
 • Канцелярський ніж;
 • Мильний розчин.

Також в деяких магазинах рукоділля можна придбати спеціальні набори для створення витинанок. А далі потрібно дати волю своїй фантазії або ж скористатися готовими шаблонними візерунками і перенести їх на папір.

vytynanki na novyjj 2020 god: shablony41 Витинанки на Новий рік: шаблони казкові, архітектурні персонажі

Як прикрасити будинок витинанкою

Найчастіше силуетні вирізки кріплять на вікна, імітуючи морозні візерунки. При цьому необхідно, щоб ажурні прикраси з паперу добре трималися протягом довгого часу (адже зовсім необов’язково знімати їх відразу ж після закінчення новорічних свят), а потім легко знялися, по можливості зберігши цілісність. Крім того, хотілося б уникнути болісного відмивання стекол.

Оптимальний варіант – використовувати клей ПВА, змішаний з водою. Розчин не залишає слідів, що дозволяє рівно прикріпити вироби до поверхні і не видно на звороті вытытнанки, тобто з вулиці. Зняти паперові картини не складе труднощів, досить побризкати їх водою з пульверизатора і трохи почекати. Залишки клею видаляють засобом для миття скла.

Використовувати розчин ПВА можна тільки для прикраси вікон або дзеркал. На меблів залишаються важко виведені плями, тому тут потрібні інші засоби.

vytynanki na novyjj 2020 god: shablony42 Витинанки на Новий рік: шаблони казкові, архітектурні персонажі

Універсальним вважається мильний розчин. Він підходить для будь-яких поверхонь, в тому числі полірованих або дзеркальних. Робиться складу наступним чином: ? шматка 200-грамового мила натирається на тертці і розводиться в тазі з теплою водою. Наносити розчин краще широким пензликом з м’яким ворсом. Якщо папір достатньо щільна, можна ненадовго занурити вытытнанки прямо в таз, а потім клеїти на вікно. Але при такому способі існує небезпека патьоків, а передержанное у воді виріб легко «розповзається».

Щоб зберегти паперове рукоділля на наступний рік, його кріплять вузькими смужками скотчу. Так, доведеться повозитися і під час приклеювання і після, коли настане пора відмивати скла. Зате рукотворна краса не зіпсується, що теж важливо.

Сніжинки, рукавиці-вытынаки і паперові кульки, можна прикріпити на атласні стрічки і повісить на карниз або новорічну ялинку. Для додання ще більшої схожості з морозними візерунками, вироби прикрашають штучним снігом.

Казкові персонажі

Серед новорічних витинанок особливе місце займають Дід Мороз і Снігуронька, без яких неможливо уявити зимове свято. Зазвичай їх фігурами прикрашають віконні скла, додаючи оточення з веселих звірів, сніжинок, гарно вбрані ялинки. Часто використовуються композиції з Дідом Морозом, що летить у санях і везе довгоочікувані подарунки. Не обходиться і без Сніговиків, які, згідно з повір’ями служать посередниками між добрими духами холоднечі і людьми і здатні приборкувати хуртовини.

vytynanki na novyjj 2020 god: shablony43 Витинанки на Новий рік: шаблони казкові, архітектурні персонажі

Можна взяти будь новорічні витинанки і скласти з них багатокомпонентні аплікації на все вікно. Вийде справжня зимова казка.

Добре, коли вдається обійтися невеликими за розміром шаблонами. А якщо хочеться чого-то дійсно великомасштабного? В цьому випадку доведеться скористатися класичним способом збільшення малюнка по клітинках. Алгоритм дій описаний у майстер-класі з витинанки «Дід Мороз і Снігуронька».

 1. Викачуємо готові шаблони героїв новорічного торжества з Інтернету у форматі А4.
 2. Складаємо кожен листок з картинкою навпіл. Малюнок повинен бути симетричним. Одну з половинок расчерчиваем на квадрати зі стороною 1 див.
 3. Аркуш ватману також складаємо навпіл по довшій стороні. І наносимо сітку 3х3 см, оскільки формат А1 в 3 рази більше А4. Всі клітинки потрібно пронумерувати по ширині і висоті, щоб було легше переносити зображення. Залишилося збільшити вихідний малюнок до розмірів ватманських листа.
 4. Далі беремо канцелярський, а ще краще макетний ніж та починаємо скрупульозно вирізати за новим шаблоном.
 5. Закінчивши роботу, розкриваємо ватманський лист. Ось яка ажурна краса для зимових віконець вийшла.
 6. Аналогічним чином робимо і пару нашої Снігуроньці – казкового і мудрого Діда Мороза.

Архітектурні пейзажі

vytynanki na novyjj 2020 god: shablony44 Витинанки на Новий рік: шаблони казкові, архітектурні персонажі

Третіми за популярністю серед новорічних витинанок для оздоблення вікон можна сміливо назвати розгортки міських вулиць або зображення сільських будиночків. Композиції зазвичай наклеюють на нижню частину скла, комбінуючи зі сніжинками, дзвіночками або новорічними написами. Виготовляються витинанки з архітектурним пейзажем за тією ж схемою, що й інші, однак оскільки в них багато дрібних деталей, братися за такі вироби краще після «тренування» на більш простих об’єктах.

vytynanki na novyjj 2020 god: shablony45 Витинанки на Новий рік: шаблони казкові, архітектурні персонажі

 1. Скачаний шаблон накладаємо на аркуш офісного паперу того ж формату і прикріплюємо до щільної основи, на якому можна різати ножем. В даному випадку це ДВП.
 2. Для фіксації паперового «сендвіча» використовуємо малярний скотч. Він легко видаляється після закінчення роботи і не залишає липкі сліди.
 3. Вирізаємо композицію за трафаретом. Не забуваємо почати з більш дрібних деталей і поступово перейти до великих.
 4. Коли всі внутрішні контури будуть прорізані, беремося за зовнішні.
 5. Знімаємо трафарет-роздруківку і отримуємо прекрасний новорічний візерунок, який створить атмосферу затишку і нагадає про швидке святі не тільки мешканцям будинку, але й перехожим.

Ще кілька цікавих варіантів:

vytynanki na novyjj 2020 god: shablony46 Витинанки на Новий рік: шаблони казкові, архітектурні персонажі

Можна також зробити декорацію з декількох розташованих один за одним силуетних вирізок з будиночками. Вийде ефектна міська панорама, яку додатково підсвічують стрічкової LED-гірляндою. Архітектурні шаблони вытытнанок на 2020 рік краще роздрукувати на щільному картоні, щоб вони не згиналися під власною вагою і вирізати макетним ножем.

Тварина-покровитель за східним календарем

 Витинанки на Новий рік: шаблони казкові, архітектурні персонажі

До Нового 2020 році обов’язково знадобляться шаблони витинанок із зображенням Щура. Важливо вибирати картинки, де цей гризун виглядає симпатичним, привітним або забавним, викликаючи тільки позитивні емоції.

Шаблони витинанок

Новорічні витинанки зимових будинків

vytynanki na novyjj 2020 god: shablony48 Витинанки на Новий рік: шаблони казкові, архітектурні персонажі

vytynanki na novyjj 2020 god: shablony49 Витинанки на Новий рік: шаблони казкові, архітектурні персонажі

vytynanki na novyjj 2020 god: shablony50 Витинанки на Новий рік: шаблони казкові, архітектурні персонажі

vytynanki na novyjj 2020 god: shablony51 Витинанки на Новий рік: шаблони казкові, архітектурні персонажі

vytynanki na novyjj 2020 god: shablony52 Витинанки на Новий рік: шаблони казкові, архітектурні персонажі

vytynanki na novyjj 2020 god: shablony53 Витинанки на Новий рік: шаблони казкові, архітектурні персонажі

Символ 2020 року

vytynanki na novyjj 2020 god: shablony54 Витинанки на Новий рік: шаблони казкові, архітектурні персонажі

vytynanki na novyjj 2020 god: shablony55 Витинанки на Новий рік: шаблони казкові, архітектурні персонажі

vytynanki na novyjj 2020 god: shablony56 Витинанки на Новий рік: шаблони казкові, архітектурні персонажі

vytynanki na novyjj 2020 god: shablony57 Витинанки на Новий рік: шаблони казкові, архітектурні персонажі

vytynanki na novyjj 2020 god: shablony58 Витинанки на Новий рік: шаблони казкові, архітектурні персонажі

vytynanki na novyjj 2020 god: shablony59 Витинанки на Новий рік: шаблони казкові, архітектурні персонажі

vytynanki na novyjj 2020 god: shablony60 Витинанки на Новий рік: шаблони казкові, архітектурні персонажі

vytynanki na novyjj 2020 god: shablony61 Витинанки на Новий рік: шаблони казкові, архітектурні персонажі

vytynanki na novyjj 2020 god: shablony62 Витинанки на Новий рік: шаблони казкові, архітектурні персонажі

vytynanki na novyjj 2020 god: shablony63 Витинанки на Новий рік: шаблони казкові, архітектурні персонажі

vytynanki na novyjj 2020 god: shablony64 Витинанки на Новий рік: шаблони казкові, архітектурні персонажі

Ангели

vytynanki na novyjj 2020 god: shablony65 Витинанки на Новий рік: шаблони казкові, архітектурні персонажі

vytynanki na novyjj 2020 god: shablony66 Витинанки на Новий рік: шаблони казкові, архітектурні персонажі

vytynanki na novyjj 2020 god: shablony67 Витинанки на Новий рік: шаблони казкові, архітектурні персонажі

vytynanki na novyjj 2020 god: shablony68 Витинанки на Новий рік: шаблони казкові, архітектурні персонажі

vytynanki na novyjj 2020 god: shablony69 Витинанки на Новий рік: шаблони казкові, архітектурні персонажі

vytynanki na novyjj 2020 god: shablony70 Витинанки на Новий рік: шаблони казкові, архітектурні персонажі

vytynanki na novyjj 2020 god: shablony71 Витинанки на Новий рік: шаблони казкові, архітектурні персонажі

vytynanki na novyjj 2020 god: shablony72 Витинанки на Новий рік: шаблони казкові, архітектурні персонажі

vytynanki na novyjj 2020 god: shablony73 Витинанки на Новий рік: шаблони казкові, архітектурні персонажі

vytynanki na novyjj 2020 god: shablony74 Витинанки на Новий рік: шаблони казкові, архітектурні персонажі

vytynanki na novyjj 2020 god: shablony75 Витинанки на Новий рік: шаблони казкові, архітектурні персонажі

Святкова атрибутика

vytynanki na novyjj 2020 god: shablony76 Витинанки на Новий рік: шаблони казкові, архітектурні персонажі

vytynanki na novyjj 2020 god: shablony77 Витинанки на Новий рік: шаблони казкові, архітектурні персонажі

vytynanki na novyjj 2020 god: shablony78 Витинанки на Новий рік: шаблони казкові, архітектурні персонажі

vytynanki na novyjj 2020 god: shablony79 Витинанки на Новий рік: шаблони казкові, архітектурні персонажі

vytynanki na novyjj 2020 god: shablony80 Витинанки на Новий рік: шаблони казкові, архітектурні персонажі

vytynanki na novyjj 2020 god: shablony81 Витинанки на Новий рік: шаблони казкові, архітектурні персонажі

vytynanki na novyjj 2020 god: shablony82 Витинанки на Новий рік: шаблони казкові, архітектурні персонажі

Улюблені персонажі

vytynanki na novyjj 2020 god: shablony83 Витинанки на Новий рік: шаблони казкові, архітектурні персонажі

vytynanki na novyjj 2020 god: shablony84 Витинанки на Новий рік: шаблони казкові, архітектурні персонажі

vytynanki na novyjj 2020 god: shablony85 Витинанки на Новий рік: шаблони казкові, архітектурні персонажі

vytynanki na novyjj 2020 god: shablony86 Витинанки на Новий рік: шаблони казкові, архітектурні персонажі

vytynanki na novyjj 2020 god: shablony87 Витинанки на Новий рік: шаблони казкові, архітектурні персонажі

vytynanki na novyjj 2020 god: shablony88 Витинанки на Новий рік: шаблони казкові, архітектурні персонажі

vytynanki na novyjj 2020 god: shablony89 Витинанки на Новий рік: шаблони казкові, архітектурні персонажі

vytynanki na novyjj 2020 god: shablony90 Витинанки на Новий рік: шаблони казкові, архітектурні персонажі

vytynanki na novyjj 2020 god: shablony91 Витинанки на Новий рік: шаблони казкові, архітектурні персонажі

vytynanki na novyjj 2020 god: shablony92 Витинанки на Новий рік: шаблони казкові, архітектурні персонажі

vytynanki na novyjj 2020 god: shablony93 Витинанки на Новий рік: шаблони казкові, архітектурні персонажі

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради