Вирощування розсади петунії в торф’яних таблетках. Покрокова інструкція

vyrashhivanie rassady petunii v torfyanykh tabletkakh poshagovaya instrukciya86 Вирощування розсади петунії в торфяних таблетках. Покрокова інструкція

Виростити розсаду дрібнонасіннєвих культур, а до них відносяться і петунія, досить складно. Але незважаючи на це, володіючи певними знаннями, впоратися з цим завданням цілком можливо. І як результат, розкішне різнобарв’я квітів петунії будуть вас радувати все літо аж до осінніх заморозків.

Переваги вирощування петунії в торф’яних таблетках

Якщо вам не вдається виростити розсаду петунії традиційним способом, то рекомендуємо вам спробувати виростити їх в торф’яних таблетках. Подібний спосіб добре себе зарекомендував, став популярним і має чимало переваг.

 • Вирощування в таблетках скорочує загибель сіянців, а насіння найбільш привабливих сортів і гібридів коштують відносно дорого;
 • Схожість на торф’яних таблетках краще, ніж на землі;
 • Економить час і сили.
 • Підготовка таблеток

  Для посіву петунії вибирають таблетки середнього розміру діаметром 4 див. В кожну з них можна посадити по 1-2 насінини, але не більше.

  Торф’яні таблетки розкладають в піддон. За 15-20 хвилин до посіву насіння їх замочують у воді до повного набухання. Якщо води буде недостатньо, додають ще трохи води, поки вода повністю не вбереться.

  vyrashhivanie rassady petunii v torfyanykh tabletkakh poshagovaya instrukciya87 Вирощування розсади петунії в торфяних таблетках. Покрокова інструкція

  Посів насіння

  Насіння петунії з пакетиків висипають на суху тарілку. Краще купити дражоване насіння, вкриті спеціальною оболонкою, яка від поливу розмокає.

  Злегка зволоженою зубочисткою піддягають насіннячко з тарілки і кладуть його в середину таблетки. Вирішивши посадити в одну таблетку 2 насінини, насіння розкладають по різних сторонах.

  Коли все насіння будуть розкладені, зверху їх обприскують біологічним активатором (стимулятором) зростання, наприклад, Энергином. При цьому виконуються 2 завдання:

  • Стимулятор пробуджує насіння до зростання;
  • Драже розмочується до кашкоподібного стану і сприяє швидкому початку росту насіння.

  Через 5 хвилин після посіву насіння та обприскування, розмоклу оболонку розмазують по поверхні таблетки. Посіви потім накривають плівкою, намагаючись, щоб сама плівка не стосувалася таблетки.

  Догляд за розсадою петунії

  Лоток з засіяними таблетками ставиться в тепле місце, де температура повітря близько 25?С. Майте на увазі, що при температурі нижче 20?С петунія може взагалі не зійти. Не забувайте кілька разів на день провітрювати посіви, відкриваючи плівку. Приблизно через 4 дні, коли з’являться перші сходи, плівку відразу не знімайте, а проткніть її в декількох місцях зубочисткою. Щоб сходи не витягнулися, температуру повітря для розсади знижують до 18-20?С.

  Не забувайте контролювати вологість торф’яних таблеток. Це дуже важливо, бо якщо дозволити їм підсохнути, то торф стискаючись, може пошкодити розвиваються корінці сенцев. Якщо таблетки трохи осіли або підсохла їх оболонка, тоді додайте воду в піддон до повного набухання таблеток. Або, поки сходи дуже маленькі, обережно напоїть розсаду, поливаючи воду під корінець з допомогою медичного шприца без голки.

  Через 3 тижні почніть поступово відкривати плівку, спочатку з одного кінця, потім з іншого. Таким чином розсада звикає до постійних умов утримання. Аж до пересаджування в горщики, сіянці краще не підгодовувати. У таблетках містяться необхідні добрива в потрібній пропорції. До речі, пікіровка розсади теж не потрібна.

  vyrashhivanie rassady petunii v torfyanykh tabletkakh poshagovaya instrukciya88 Вирощування розсади петунії в торфяних таблетках. Покрокова інструкція

  Пересаджування розсади петунії

  Пересадку проводять через 1,5 місяці. Її проводять тоді, коли корінці почнуть пробиватися крізь оболонку. Пересадку проводять вчасно, інакше молоді корені швидко пересихають.

  У ємності, призначені для подальшого росту розсади, насипають на дно трохи легкого і родючого грунту. При пересадці в горщики сіянці пересаджують разом з грудкою землі. Таблетку з сіянцем ставлять у горщик і акуратно, не пошкоджуючи корінці, заповнюють вільний простір врівень з верхньою частиною таблетки грунтом. Заглиблювати сіянці петунії, які виросли в таблетках, не потрібно.

  Після пересадки землю зволожують. І якщо грунт осів при поливі, то ще трохи додають, роблячи його врівень з таблеткою. У цей період щоб розсада не витягувалась, температуру знижують до 15 ° С.

  Знімати чи не знімати оболонку з таблеток

  Тут думки городників розходяться. Взагалі, сама ідея таблеток спочатку полягала в тому, щоб з нею не робити ніяких додаткових маніпуляцій. Висаджуючи в грунт, оболонка (сіточка) з часом сама просто розчиняється в землі, а сама таблетка стає частиною добрива. Інші ж стверджують, що знімати оболонку треба, оскільки вона практично не розчиняється ні в землі, ні в компості.

  У будь-якому випадку, якщо у вас в одній таблетці ростуть 2 сіянця, сіточку необхідно акуратно зняти, розділити сіянці і потім їх пересадити по окремих горщиках.

  vyrashhivanie rassady petunii v torfyanykh tabletkakh poshagovaya instrukciya89 Вирощування розсади петунії в торфяних таблетках. Покрокова інструкція

  Загартовування розсади

  Приблизно через 2 тижні після пересадки можна починати гартувати рослини, це необхідно для подальшої швидкої адаптації рослин після висаджування у відкритий ґрунт.

  З цією метою рослини вдень виносять на засклений балкон, лоджію. Можна відкривати кватирку над розсадою, росте на підвіконні. Не забувайте притіняти саджанці від яскравих прямих сонячних променів, щоб уникнути опіків.

  Пізніше, в травні, коли навколишня температура стабілізується, розсаду вже висаджують у відкритий грунт на постійне місце.


  Ну ось, дорогі читачі, сьогодні ви дізналися всі секрети вирощування петунії на торф’яних таблетках. Спробуйте посадити петунію подібним чином, і вам сподобається такий спосіб безперечно.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради