Томат холодостійкий Снігур: характеристики, опис агротехніки, відгуки

Хлібороби з регіонів з прохолодним кліматом і коротким влітку шукають для своїх ділянок особливі томати. В першу чергу сорти повинні відповідати таким вимогам: скоростиглість і стійкість до погодних примх. Помідори Снігур відносяться саме до цієї категорії. За описом у них завидний імунітет, ранні терміни дозрівання і гідні смакові характеристики.

tomat kholodostojjkijj snegir: kharakteristiki, opisanie agrotekhniki, otzyvy28 Томат холодостійкий Снігур: характеристики, опис агротехніки, відгуки

Опис сорту від оригінатора

Томат Снігур вивели фахівці московської агрофірми Біотехніка. В каталогах продукції компанії сорт у 2008 р. Поки культура не включена в офіційний Реєстр Госсорткомиссии. Оригінатор встановив територіальні обмеження для посадки томату: північні і середні регіони РФ.

Увага! Рослина не прийнято садити у теплицю. Селекціонери обмежили розташування грядки відкритим типом ґрунту.

Кущ у томата дуже низький, не штамбовий. Зазвичай його вирощують без підв’язки. Зріють плоди лежать на мульчу. Рослина компактна. Першу квіткову кисть формує над 6-му або 7-м листком. Наступні — через 1-2.

На такому мініатюрному кущі виростають досить великі помідори. Маса окремих томатів досягає 200 р. Плоди зав’язуються кистями проміжного типу по 5-6 шт. Вони густо покривають стебло за час плодоношення.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Характеристики плода
Ранньо-стиглий (95-97 днів) Детермінанти-нантный (0,3-0,5 м) Універсальний Для відкритого ґрунту 130-200 До 26 Червоний, сферичний, без ребер на поверхні, 5 гнізд

Переваги і недоліки помідорного сорту

Томат Снігур — знахідка для городників Сибіру, Уралу, Далекого Сходу. Він справляється з вогкістю, посухою, похолоданнями в розпал вегетаційного сезону. Помідори не сприйнятливі до атак збудників мокрих гнилей, фітофторозу, бактеріальної плямистості. Решта гідності томату:

 • Суперурожайность. З одного куща за період плодоношення (близько 2 міс.) знімають 4-5 кг плодів.
 • Висока товарна якість. Томати не тріскаються на гілках, зріють цілими і красивими навіть у несприятливих умовах. Урожай відрізняється гарною лежкістю і здатний без серйозних пошкоджень переносити перевезення.
 • Раннє дозрівання. На грядці в саду плоди достигають у 3-й декаді липня (дані авторів сорту — 22-25 липня).
 • Вирівняність врожаю. На одній кисті томати приблизно однакового розміру.
 • Спрощеність агротехніки. Підв’язувати кущ необов’язково. Пасинкувати — теж.
 • Компактність. Рослина займає мало місця на землі.
 • Є у томата і недоліки:

  • партенокарпічна генетика не дозволяє виростити із зібраних насіння культуру такого ж сорту;
  • рекордна врожайність падає в сезони з поганою погодою.

  tomat kholodostojjkijj snegir: kharakteristiki, opisanie agrotekhniki, otzyvy29 Томат холодостійкий Снігур: характеристики, опис агротехніки, відгуки

  Особливості агротехніки детермінанта, відгуки томатоводов

  Розсада — один раціональний прийом для вирощування томата. Оскільки він спеціалізований для відкритого грунту, посів насіння варто проводити в квітні. На постійну грядку готовий кущ висаджуйте через 55-60 днів. Дочекайтеся минования загрози нічних заморозків.

  Рада. Розміщуйте на 1 кв. м 5-6 кущиків. Рекомендована авторами схема: 30?70 див.

  Томат дійсно не псується від вогкості, дощу і річного похолодання. Про це пише дачниця-блогер з Алтайського краю Ольга Чернова. Вона показала відео своєї грядки. Помідори не зіпсувалися від затяжних дощів та зниження температури. Жінка використовує урожай для консервації. Вона припускає: сорт можна висаджувати в кашпо або ящики.

  Людмила з Казані в своєму відзиві зазначає, що всі заявлені характеристики культура підтвердила. Тільки смак дачниця оцінила на «4». Ще городники порівнюють сорт з помідором Снігурі (ТМ Насіння Алтаю). Їх параметри ідентичні. Також у продажу є черрі Снегирек. Це зовсім інший сорт.

  Томат Снігур затребуваний серед фермерів холодних регіонів. З-за швидкістю росту і врожайності люди активно вирощують його на продаж.

  Снігур: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради